Bir bedende birden fazla ruh?

GodIsDead

Kayıtlı Üye
bence hersey mumkun olmaz dıye bırsey yok sınırları zorlamak gerek belkıde tamamıyle. Yıllar once bacagı kırık olan ınsanlar olume terk edılırdı sımdı kalp naklı bıle yapılıyor hayel ettıgımız hersey gercek olabılır

raisisset

Kayıtlı Üye
Bir yaşam düşünün; doğduğumuz zaman bir bedene bir ruh veriliyor. Bu ruh bu bedende yaşıyor ve beden ölünce ruh gitmesi gereken yere gidiyor. Peki bir yaşamda bir beden ölüp dakikalar içinde giden ruhun yerine yeni bir ruh gelerek kişi yaşamına devam edebilir mi?

Bazı hastalıklarının nedenlerini araştırırken karşıma çıkan bir durum oldu. büyük bir sır olarak saklanıyor, detayları bulamıyorum. Kafam karışık, gönüllü olarak bu konuda yardımcı olan kişiler trans sırasını hatırlayamıyor o yüzden bilinçli akılları ile bir cevap veremiyorlar, trans sırasında detaylı bilgi vermiyorlar konuyu kapatıyorlar.

Kısacası bu yaşamın da bir beden ama birden fazla ruha sahip olduğunu ( aynı anda bir bedende yaşayan iki ruhtan bahsetmiyorum)
düşünen ya da bu konuda araştırması bulunan arkadaşlar bana ulaşılabilirler mi?

Obsesyon olasılığını düşünmüş müydünüz?

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Dabbe bir cin vakası adlı flimde babası cinlerden olan evin hizmetçisi evin hanımına ölümsüzlük büyüsü yapıyordu ve hocanın bunu hamse büyüsü sanması üzerine de tuzaga düşüyorlar ve hizmetçi kadının evin hanımının bedenine girmesi ile olay son buluyordu.Sanırım flimin yapımcısı Hasan Karacadağ Bey bu konuda bişeyler biliyor.İletişime geçerseniz faydalı bilgilere ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Bilinmeyen birşey yoktur dediğin olabilir yani bir bedende sultan süleymanın bedeninde şuan yaşayan birisi varmı mesela böyle bir bilgi vermemiş kuran yani her insan bedenine bir ruh düşüyor yani ALLAH haşa ve kella tasarruf yapmak için bir bedene 2 ruh koymazki yani her bedene bir ruh düşüyor olması lazım bence ancak tabi olabilirde

Evil

Kayıtlı Üye
merhaba urumhamatahail bir başka ruh bedene girince o ruh yaşar aynı kişi yaşamını sürdüremez ama bazı dinlerde böyle inanışlar ayinler duydunm ne kadar doğru yada yanlış bilemem benim inancıma göre bir insan öldüğünde bedenine başka bir ruh girmez ölmüştür artık o kişi

kayıpsembol

Kayıtlı Üye
Bir yaşam düşünün; doğduğumuz zaman bir bedene bir ruh veriliyor. Bu ruh bu bedende yaşıyor ve beden ölünce ruh gitmesi gereken yere gidiyor. Peki bir yaşamda bir beden ölüp dakikalar içinde giden ruhun yerine yeni bir ruh gelerek kişi yaşamına devam edebilir mi?

Bazı hastalıklarının nedenlerini araştırırken karşıma çıkan bir durum oldu. büyük bir sır olarak saklanıyor, detayları bulamıyorum. Kafam karışık, gönüllü olarak bu konuda yardımcı olan kişiler trans sırasını hatırlayamıyor o yüzden bilinçli akılları ile bir cevap veremiyorlar, trans sırasında detaylı bilgi vermiyorlar konuyu kapatıyorlar.

Kısacası bu yaşamın da bir beden ama birden fazla ruha sahip olduğunu ( aynı anda bir bedende yaşayan iki ruhtan bahsetmiyorum)

Merhaba..Size "Ölümün Ötesi" adlı kitabı okumanızı öneririm..Kitabın yazarı : Dolores Cannon

ARKA KAPAK YAZISI

Birçok insan, ölümü her şeyin sonu olan, ürkütücü ve umutsuz bir durum olarak görür, çünkü ölüm insanların varolduğunu bildikleri tek yaşamdan ayrılış demektir. Peki, gerçekten de ölüm herşeyin sonu mudur? Ölümden sonra da yaşam var mıdır? Varsa, bu nasıl bir yaşamdır? Ünlü yazar ve hipnozcu Dolores Cannon, yüzlerce kişiyi transa sokarak onları doğmadan önce bulundukları âleme, yani ölümden sonra gidilen yere götürdü. Bu âlemle ilgili olarak deneklerin anlattıkları şeyler birbirine o kadar çok benziyordu ki, sonunda ünlü hipnozcu bu heyecan verici ve aydınlatıcı açıklamaları bir kitap halinde yayınlamaya karar verdi.

• Ölüm ve ötesi hakkındaki bu son derece kapsamlı kitapta:
• Ölüm Deneyimi
• Ruhlar Âlemindeki Farklı Varoluş Katları
• Ruhsal Okullar
• Rehberler ve Koruyucu Melekler
• Cennet ve Cehennem Anlayışı
• Tanrı Anlayışları
• "Kötü" Yaşamların Önemi
• Hayaletler ve Gürültülü Varlıklar
• Doğa Ruhları
• Çeşitli Ruhsal Danışma Kurulları ve Onların İnsanlık Üzerindeki Etkileri
• Bedene-Girenler (Walk-ins)
• Doğmadan Önce Yaşamınızı Plânlama
• Geri Dönüş Yolculuğu

konularında verilen bilgilerde, ölüm ötesinde hiç de ürkütücü değil, tam tersine büyüleyici bir âlem bulunduğu vurgulanmaktadır. Yazar, kendisinin de ifade ettiği gibi, ölümü araştırırken son derece gerçek, canlı ve ruhen geliştirici bir yaşam bulmuştur.

http://www.gizlimabet.com/threads/17056-Dolores-Cannon-un-Ölümün-Ötesi-e-kitabı

Kitapta aradığınız sorunun cevabını bulacaksınız..Yinede çok kısa birşekilde aktarayım bu kitaptaki bu konu ile ilgili okuduklarımdan hatırladıklarımı:
Evet bazen bu olabiliyormuş..Yani bedenin ilk sahibi,bazen diyelim 23 yaşında bedenden kalıcı olarak ayrılabiliyormuş ve yerine başka bir ruh geçebiliyormuş..
Fakat onun yerine geçen ruh,bunun farkında bile olmuyormuş..Yani başka bir kişinin bedenine girmiş olduğunun farkında bile olmuyormuş.
Bu arada bedenin ilk sahibinin yerine geçen ruh,bedenin ilk sahibinin hafızasına sahip oluyormuş.Yani bebekliği de dahil olmak üzere bedenin ilk sahibinin tüm anılarına sahip oluyormuş.Dolayısıyla zaten bu durum yüzünden olan biteni anlayabilmesinede imkan yok..
Yani kendisinin,o bedenin ilk sahibi olmadığını anlamasına imkan yok..
Ve bunun böyle olması gerekiyormuş.Çünkü eğer bedene daha sonradan giren ruh,bedenin ilk sahibi olmadığını anlayabilecek olsaydı,bu çeşitli sorunlara yol açabilirmiş..Yani onda çeşitli ruhsal travmalara filan neden olabilirmiş..O yüzdende bedenin ilk sahibinin tüm anılarına sahip olması sağlanıyormuş..
Neyse ,bu karışık bir konu..elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ..Ama kitabı okuyacak olursanız,çok daha güzel şekilde anlamış olursunuz bu konuyu..
Ayrıca bu tip birşeyin neden olduğunu/olması gerektiğini filanda kitapta bulabilirsiniz..

Bu arada "Ölümün Ötesi" isimli kitap tek kelime ile muhteşem..
Herkese tavsiye ederim..

Ü

Üye silindi 38107

Sevgili Urum. Eğer böyle birşey mümkünse acaba ölünce başka bir ruh değilde ölen kişinin kendi ruhu tekrar girse? Böyle bir şey olsaydı ölümsüzlükte bulunmuş olurdu.Yani ölen kişinin bedenine başka bir ruh değilde kendi ruhu geri girse nasıl olur acaba?Düşüncelerini almak isterim.

Sevgi ve Işıkla

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sevgili Urum. Eğer böyle birşey mümkünse acaba ölünce başka bir ruh değilde ölen kişinin kendi ruhu tekrar girse? Böyle bir şey olsaydı ölümsüzlükte bulunmuş olurdu.Yani ölen kişinin bedenine başka bir ruh değilde kendi ruhu geri girse nasıl olur acaba?Düşüncelerini almak isterim.

Sevgi ve Işıkla

Aslında sizin dediğiniz olsa ölümsüzlük olur. Çünkü kişi ölünce kendi ruhu bedene tekrar girerse asıl o zaman ölümsüzlük olur. :)
Ama diğer türlü kişi ölünce bedenine farklı bir ruh girerse ölümsüzlük olmaz. :)

Ü

Üye silindi 38107

İşte bende onu diyorum Sayın Tai Chi Chuan. Yani başka bir ruh değilde kendi ruhunu geri koymak için yöntemler olabilir.Ama fazla zorlamayacağım. Sadece bir fikirdi benimki.

Sevgi ve Işıkla

asterix

Kayıtlı Üye
Çocukları aniden iyileşen arkadaş çocuk büyüyünce bir hipnoz yaptırın,yaptığım bir hipnozda benzer şekide büyükbabası nın ruhunu taşıyan bir kişiye rastladım bu durumda kişinin bilmediği ama annesinin babasının bildiği bir çok şeyi doğrulamış olduk.

breeze

Kayıtlı Üye
sayin urum,
aslinda yaziniz bana baska birsey hatirlatti.sizofren hastalarinin farkli karakter ozelliklerine sahip olmasi yasarken birden fazla ruh tasimalari ihtimaline goturmezmi bizi?

kayıpsembol

Kayıtlı Üye

Sevgi ve Işıkla

Sevgili zukachidorikato;

Ölümsüz olabilmek için öldükten sonra bedenimize geri dönmemize gerek yok..Çünkü zaten ölümsüzüz...Şöyleki,ölecek olan,sadece bedenimiz..
Ruhumuz ise ölümsüz..
Dolores Cannon'a ait "Ölümün Ötesi" adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim..Kitapta bu konulardaki herşeyi çok daha iyi anlayacaksınız..

sayin urum,
aslinda yaziniz bana baska birsey hatirlatti.sizofren hastalarinin farkli karakter ozelliklerine sahip olmasi yasarken birden fazla ruh tasimalari ihtimaline goturmezmi bizi?

Hayır, bir bedende 2 ruh birden bulunamaz.
Bir bedende yalnızca bir ruh bulunabilir.
Bir bedende sanki iki ruh varmış gibi olmasının nedeni şu :
Osho,"Duygusal iyileşme" isimli kitabında şöyle diyor : "Toplum müthiş bir oyun oynadı; herkesi kendisi ile bir çatışmaya sürükledi,bu yüzden sen sürekli kendinle savaşıyorsun.Başka bir şey yapmaya enerjin yok.Bunun senin de başına geldiğini gözlemleyemiyor musun?Sürekli bir savaş hali.Toplum seni bölünmüş bir kişiliğe dönüştürdü,seni şizofren yaptı ve kafanı karıştırdı.Nehirde sürüklenen bir dal parçasına dönüştün.Kim olduğunu bilmiyorsun,nereye gittiğini bilmiyorsun,burada ne yaptığını bilmiyorsun.Neden burada olduğunu hiç bilmiyorsun.Bu gerçektende kafanı karıştırdı.Ve bu kafa karışıklığı büyük liderlerin;
Adolf Hitler'in ,Mao Zedong'un ,Josef Stalin'in doğmasına neden olur.Bu kafa karışıklığı Papa'yı ve binbir türlü şeyi ortaya çıkarır.Ama sen yok olursun."

Hepimiz aslında bölünmüş durumdayız.Bu,ailemizin/toplumun küçüklüğümüzden beri bizi koşullandırmış olmasından kaynaklanıyor.
Bize birşeyler dayattılar ve biz,bize dayatılanları kabul ettik.Oysa bizim özümüz,bambaşka idi.
Yani en derinliklerimizde hissettiklerimiz/yapmak istediklerimiz/içimizden gelen şeyler,kısacası doğamız(özümüz)bambaşka idi.
Ve sonra kaçınılmaz olarak içsel bir çatışma yaşamaya başladık : özümüz ile bize dayatılanların çatışması.
işte insanın sanki iki kişiliği varmış gibi olmasının nedeni bu çatışmadan kaynaklanıyor.
Özümüzde bambaşkayız...Toplumun/ailemizin bize dayattıkları ise özümüze ters düşüyor.
Toplumun/ailemizin yaptığı dayatmalar sonucunda duygularımızı bastırdık,herşeyi bastırdık.
Ve bunun sonucunda özümüze ters düştük. Bu şu demek: Biz kendi içimizde bölünmüş bir hale geldik(şizofrene dönüştük)

Dikkatlice inceleyecek olursanız,aslında insanların çoğunluğu bu durumda ne yazıkki..Yani kendi içlerinde bölünmüş durumdalar.
insan özüne dönmediği sürece,bu bölünmüşlük hep devam edecek ne yazıkki..
Osho "dünya, toplumun/ailenin insana yaptığı dayatmalar sonucunda bir tımarhane haline geldi" diyor.
Bu doğru.Aslında dikkat edecek olursanız sizde farkedeceksiniz.Herkes bölünmüş durumda.Kendi içinde bir çatışma yaşar halde..

Osho'nun kitaplarını,ve özelliklede "Duygusal iyileşme" isimli kitabını okursanız,demek istediklerimi çok daha iyi anlayacaksınız..

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı

Şehitlik bu. Şehit edilen herkese aynı şey olur.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Garip.. Daha önce duymadığım, okumadığım bir alan.
Konu açılalı uzun zaman olmuş. Tam detay veremiyorsanız bile biraz anlatabilir misiniz ?

Berzahta kaçak varmış gibi. Hayret ettim..

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Şehitlik bu. Şehit edilen herkese aynı şey olur.
Daha açık olmak gerekirse... Hz. İsa çarmıhta ölmedi. Ruhu çıkıp gitti meleklerle birlikte. Geride kalan bedeni bir şekilde hareket etmeye/canlılığını sürdürmeye devam etti. Belki görevli bir varlık idare etti bedeni, belki de sadece Allah tarafından öyle gösterildi/idare ettirildi beden. Öyle ki en yakını görse ayırt edemezdi. Sonra tuttular da içi boş bedeni çarmıha astılar. İşte bu Şehitliktir ve bütün şehitlerin başına aynı şey gelir. Bazıları ateşe atılır ama ateş gül bahçesi gibi gelir. Çünkü çoktan boyut değiştirmişlerdir, geride kalan seyirci ise başka bir şey izler.

acid

Kayıtlı Üye

Dünden beri yeniden bu konuya ulaşmaya çalışıyordum. Birden bu konu karşıma çıktı.
Bu fenomen şu an çok sevdiğim biri nedeniyle karşımda. Beyin ölümü gerçekleşmesi sonrası olan bir çeşit anlaşma ile gerçekleşen bir olay. Ben bu kişi ile bu olaylar sonrası tanıştım. Yani önceki hâlini, kimliğini, karakterini bilmiyorum. Ancak şu an en az 3 farklı davraniş biçimi seziyorum. Bir şekli adeta ruhsuz, otomatik bir yaşam biçimi. Söz konusu insanın bedenindeki beni benden iyi tanıyan ve benle bağını anlatan varlık ile de konuştum. Ancak olaylar sadece iki ruh ile mi sınırlı emin bile değilim. Sadece nasıl bir gerçekliğin içinde olduğumu anlamaya çalışıyorum.
Benimle ilgili de çok fazla kişisel detay içerdiği için daha fazla anlatıp anlatmamakta kararsızım herkese açık bir pencerede. Hayatımın tüm sırlarını, hayatta kalmam ile ilgili detayları biliyor ve beni kendisinin koruduğunu bir çeşit emanet olduğunu söylüyor. Ve önüme beni nasıl iyi tanıdığını gösteren kocaman bir puzzle koydu. Ki ben de bir bağ hissediyorum ama hatırlamıyorum.
Ancak anladığım kadarıyla bu durumun detayları sır gibi saklanıyor ve özel görevler ile koşulları da içeriyor. Anonim olarak bile bu kadarını zor anlatıyorum.