Esmaül Hüsna ve Sırları(1)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ya dahil olmayayım dedim de dayanamıyorum.Açık açık Thales adlı arkadaşa gerizekalı imasında bulunuyorsunuz.Ve bunuda yöneticilik yetkiniz olduğu için rahatça yapıyorsunuz.Ben sizden başka bu kadar saldırganvari ve saygısız bir yönetici görmedim bu sitede.Diğer arkadaşlar joys olsun mefetseger olsun urum olsun hep tatlı dille anlatmaya çalışıyor.Sizse direk olarak saldırganvari ve hakaret dolu kendini üstün gören bir tutum içindesiniz.Bana göre bu sitede yönetici olmayı hak etmiyorsunuz.

Hakaret konusuna tekrar dönelim.Siz bizi çocuk mu sanıyorsunuz? Üç litrelik şişeyle ne kast ettiğinizi elbet anlıyoruz.Alttan alta insanların zekasına hakaret ediyorsunuz.Tek doğru sizin bildiğiniz değildir.

Aşağıdaki örnekte arkadaş sizin yaptığıınız davranışın daha basitini yapmış ve joys adlı yönetici tarafından uyarı almıştır.

Sayın yollu GMPP de aslolan her dine, mezhebe, fikire ve inanca saygıdır. " Einstein sadece küçük bir çocukken inanmış. Büyüyünce ise aklı başına gelmiş" gibi bir ifade ile inceden inceye alttan alta ne alay etme, ne hakir görme ne de aşağılama hakkınız söz konusu bile değildir. Bu insanca yaklaşımı göz önüne alarak diğer mesajlarınızı paylaşacağınızı umut ediyorum.

Bakalım yönetici kadro sizin yaptığınız daha açık olan ve gerizekalı iması bulunan hakarete karşı nasıl bir tutum izleyecek...
Origanum, herkesin bir kapasitesi olduğunu belirtmiş, bunun nesi kötü ya da nesi yanlış? Doğru, herkesin bir kapasitesi var, kimisi düşük kimisi de yüksek. Siz karşınızdaki kişinin oto ileti olduğunu düşünüyorsunuz sanırım? Birşey söylenildiği zaman ısrarla anlaşılmıyorsa, karşıdaki kişi de çileden çıkıyor haliyle. Ve takdir edersiniz ki origanum da bir insan. Zaman zaman benimde çileden çıktığım oluyor, anlatmama rağmen ısrarla anlamayan ya da yanlış anlayan üyelerde karşıma çıkıyor. Ben bir üye olarak bu sitedeki yöneticilerle de tersleştim. İğneleyici laflar söyledim. Belki haklıydım belki de haksız. Ama sonra özel mesajlardan gönüllerini aldım. Sıradan bir üyeyim halbu ki yönetici falan da değil. Yani bunun yönetici olup olmamakla bir ilgisi yok. Bu sitedeki herkes üslubunu ve haddini bilir. İleri gidebilir belki ama durması gereken noktada da durur. Durmazsa yöneticiler müdahale eder. Zaten bir yönetici kendi koyduğu kuralları kendi ihlal edecek değil. Yapması gerekeni bilir. Mizaçta kişiden kişiye göre değişir. Moderatörümüz joys daha yumuşak bir üsluba sahip olabilirken, adminimiz origanum daha otoriter bir mizaca sahip olabilir. Bazıları da daha sert, ya da daha tatlı dilli. Kimse bir değildir, beş parmağın bir olmadığı gibi. Bir sorun varsa, sorun yaşayan kişiler konuyu arasında halledebilir. Dışarıdan bizim müdahale etmemiz, körüklememiz ya da desteklememiz gereksiz.
Sevgiler.

T

thadeus

Origanum, herkesin bir kapasitesi olduğunu belirtmiş, bunun nesi kötü ya da nesi yanlış? Doğru, herkesin bir kapasitesi var, kimisi düşük kimisi de yüksek. Siz karşınızdaki kişinin oto ileti olduğunu düşünüyorsunuz sanırım? Birşey söylenildiği zaman ısrarla anlaşılmıyorsa, karşıdaki kişi de çileden çıkıyor haliyle. Ve takdir edersiniz ki origanum da bir insan. Zaman zaman benimde çileden çıktığım oluyor, anlatmama rağmen ısrarla anlamayan ya da yanlış anlayan üyelerde karşıma çıkıyor. Ben bir üye olarak bu sitedeki yöneticilerle de tersleştim. İğneleyici laflar söyledim. Belki haklıydım belki de haksız. Ama sonra özel mesajlardan gönüllerini aldım. Sıradan bir üyeyim halbu ki yönetici falan da değil. Yani bunun yönetici olup olmamakla bir ilgisi yok. Bu sitedeki herkes üslubunu ve haddini bilir. İleri gidebilir belki ama durması gereken noktada da durur. Durmazsa yöneticiler müdahale eder. Zaten bir yönetici kendi koyduğu kuralları kendi ihlal edecek değil. Yapması gerekeni bilir. Mizaçta kişiden kişiye göre değişir. Moderatörümüz joys daha yumuşak bir üsluba sahip olabilirken, adminimiz origanum daha otoriter bir mizaca sahip olabilir. Bazıları da daha sert, ya da daha tatlı dilli. Kimse bir değildir, beş parmağın bir olmadığı gibi. Bir sorun varsa, sorun yaşayan kişiler konuyu arasında halledebilir. Dışarıdan bizim müdahale etmemiz, körüklememiz ya da desteklememiz gereksiz.
Sevgiler.

Haklı olanın yanında durabileceksem dururum.Thales adlı arkadaşa açık bir şekilde hakaret edildiğini mesajımda gayet güzel bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum.Olay kapasite mevzusu değil.Olay sen benim düşüncemde değilsen sen gerizekalısın mevzusu.Benim şuan merak ettiğim yönetim kadrosunun üyelere olduğu gibi yöneticilerede ceza verirken adaletli olup olmadığı.Yönetici gayette kendi koyduğu kuralı ihlal edebilir görüldüğü üzere.Joys'un hangi davranışa uyarı verdiğine bakarsanız origanumda aynı davranışta bulunduğunu net bir şekilde görürsünüz.Neyse daha uzatmayacağım zaten gayet güzel bir şekilde anlattım bir önceki mesajımda her şeyi.
Sevgiler.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Haklı olanın yanında durabileceksem dururum.Thales adlı arkadaşa açık bir şekilde hakaret edildiğini mesajımda gayet güzel bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum.Olay kapasite mevzusu değil.Olay sen benim düşüncemde değilsen sen gerizekalısın mevzusu.Benim şuan merak ettiğim yönetim kadrosunun üyelere olduğu gibi yöneticilerede ceza verirken adaletli olup olmadığı.Yönetici gayette kendi koyduğu kuralı ihlal edebilir görüldüğü üzere.Joys'un hangi davranışa uyarı verdiğine bakarsanız origanumda aynı davranışta bulunduğunu net bir şekilde görürsünüz.Neyse daha uzatmayacağım zaten gayet güzel bir şekilde anlattım bir önceki mesajımda her şeyi.
Sevgiler.
Kim haklı kim haksız bu kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca Thales adlı arkadaşa net bir şekilde hakaret yok. 'Sen gerizekalısın' gibi bir ifade göremedim ben. Sadece bir iğneleme var. İğnelemeyi de herkes yapabilir, normal üye de yönetici de. Herkes insan burda, uzaylı değiliz. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi origanum admindir. Yani üç yöneticiden biridir. Kendi kendine de ceza vereceğini sanmıyorum çünkü ortada bir kural ihlali yok. Bende şahsım adına daha fazla uzatmak istemiyorum, çünkü burası tartışma yeri değil. Polemik yaratıcı üsluptan dolayı uyarı ya da ceza almak istemem. Kendim de, sizin de. Zaten Thales ile Origanum arasına girmek istemiyorum. Onlar aralarında anlaşırlar, bizim müdahale etmemiz gereksiz.
Sevgilerle.

ahya

Kayıtlı Üye
Sayin Thadeus,
sanirim benimde ilk kayit oldugumda aylarda kapasitem belki 1 Litreyi gecmiyordu, ama simdik oldu belkide 3 Litre.... belkide daha fazlasi....
Size tavsiyem sitemizde cok zaman gecirin, Modlarin yazdilarini okuyunuz özellikle eskilerini....
Lütfen alinmayiniz....

Sevgiyle kalin

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
1.si kabına göre algılama lafı sizin bahsettiğiniz gibi hakaret içerici veya diğer yandan aşağılayıcı bir cümle değildir. İşte bu noktada thales isimli üyemizin yorumu üzerine sayın origanum böyle bir açıklama yapmış ve birşeyleri açıklamaya çalışmış ama hala birşeyleri yanlış anlamak veya hiç anlamamakta diretiliyor. Bu uyarıyı/yorumu site yönetiminden kim yapmış olursa olsun sizin bu şekilde yapmış olduğunuz gibi itham edici şekilde yorumlama hakkını vermez.

2.si ise herkes aynı değildir. Üyelerimizi uyarmak ve birşeyleri doğru şekilde ifade etmek için herkesin yorum şekli farklıdır. Bu yüzden de diğer modlar üzerinden bu şekilde rant sağlamaya çalışmayın.

3.sü burada herkesin ( bunun içine moderatörler, yöneticiler ve üyeler dahildir. ) bilgi ve deneyim düzeyi farklıdır. Bu yüzden de yapılan uyarılar veya yetkin olmanın verdiği durumdan dolayı üslup tartışması yapılamaz.

4.sü konudaki yorumu isteyen kişi üzerine alınır veya alınmaz. Sürekli bahsettiğimiz gibi kişinin farkındalık düzeyi ve diğer etkenler bu durumda etkilidir. En önemlisi de herkesin saygı çerçevesi içinde fikir alışverişi yapabilmesi, eksiği varsa onu kabul etmesi ve bunu doğru bir şekilde ifade etmesi gayet doğaldır. Bu yüzden de kabına göre algılama veya söylenen her ne ise kişiye göre değişir. Bu da gayet doğaldır.

Bu yüzden sizinde üslubunuza dikkat etmeniz ve saygı çerçevesi içinde yorum yapmanız gerekir. Her zaman söylediğimiz gibi kurallar ve uyarılar herkesin doğru yolu bulması ve farkındalığını daha ileri götürmesi için yapılıyor. Bu ister sert ister yumuşak bir üslupla yapılsın üyeler kurallara ve ifade şekillerine dikkat etmek zorundadır.

T

thadeus

Ben hala aynı görüşteyim.Ancak uzatmayla bir yere varamayacağımı gördüğümden isteyen istediğine inansın diyorum...

origanum

Yönetici
Sayın thadeus,
Üyelerimizden sayın Thales bir soru sormuş ve cevabı da açıklanmış. Kendisine herhangi bir şekilde hakaret edilmemiş. Bunu siz böyle ALGI'lıyor iseniz bu sizin sorununuz. Ona şahsen gerizekalı diye bir imada bulunmadım aksine bu ifadeyi siz kullandınız. Ayrıca bana saygısız demekle siz bana hakaret ettiniz. Provakatörlük yapıp yapmadığınızı pek bilemem ama insanın ne olduğunu ya da olmadığını bilmesi en büyük erdemdir. Herşeyi kendisinin bildiğini sanması, gerçekleri başkasından duyduğunda da alıştığı basmakalıp düzenin yıkılmasının verdiği rahatsızlıktan dolayı kabullenememesi ve kendisiyle aynı görüşte olmayanların kesinlikle yanlış olduklarını sanmakta ısrar etmesi ise gaflettir. Zaten üyelerimiz kimin ne olduğunu ayırabilecek durumdadır.
Kaldı ki üyelerin bir yorumum hakkında söyleyecekleri varsa bunu kendileri de direk belirtebilirler, başka bir üyeden avukatlığını isteyecek acizlikte olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yönetimin yazdıklarına bir kulp bulup deşerek özellikle tartışma yaratmaya çalışarak birilerine maşa olan gruba dahilseniz veya olmaya niyetliyseniz de burada sizin giblere yer yoktur. Kendinizi banlatmak için uğraşıp sonra da bana şöyle yaptılar, böyle dediler diye anlatıp da mağduru oynamak ve rant elde etmek niyetindeyseniz buna da izin vermiyoruz. Sitemiz adabıyla duran herkese açıktır. Art niyeti olanlar ise kendileri bilir.

thales

Kayıtlı Üye
sanırım herkes diyecegini dedi..aslında hiçbirşey yazmayı düşünmüyordum önceki mesajımda belirtmiştim bunu, hiçkimseye kapasitemi göstermek içinde çiş yarıştırmak niyetinde de değilim. söylenen kelime sahibini gösterir derler. hiç istemediğim halde tartışmanın içine çekiliyorum resmen, bunu sayın joys ve sayın mefetsegere belirttim. Özellikle sayın joys size buradan yazıyorum çünki bana mantıklı bir yanıt veremiyorsunuz..bu konuya yazdığım ilk entry'e dönüyorum,
Namazdan sonra eller açılır ve Allah'tan istenir. Çünki benden isteyin denmiştir. Herkes doğal olarak sorunlarını dile getirerek rab'dan yalvarır.. Bu mu büyü.?
bu entry'den kısa bi süre sonra sayın joys'a , bu entry'nin yanlış anlaşılmadan dolayı yazıldığını bu yüzden de silmesini rica ettiğimi belirttim. yanlış anlamadan kastımı anlayacak sığa'da oldugunu düşünüp belirtmedim ne olduğunu. yanlış anlaşılma şu, konu esmaül hüsna'lar ben ise namazdan bahsediyorum..neyse bana bu isteğimin değerlendirileceğini söyledi sayın joys. ilk defa böyle birsey duydum şaşırdım daha öncede sayın mefetsegerden benzer bir talepte bulunmustum ve gerçekleşmişti. Neydi yani yukarıdaki mesajımda bi hakaret ,ağır bir ifademi varda değerlendirilmeye alınıyor ayrıca sitede böyle bir kurul varda haberimiz mi yok. Size karar verme yetkisi verilmemiş mi sayın joys, siz tek başınıza kararlar alamıyor musunuz.? bir mesajı silmek için sayın origanum'dan icazet'mi almanız gerekiyor.? Ben işin bu noktalara geleceğini tahmin etmiştim önüne geçmek istedim ama kurulda sınıfta kaldım. Olayın içyüzü budur.
Geleyim hakaret mevzusuna..Bu sözler sanki sadece bana söylenmiş gibi bir algı oluşmuş herkes'te halbuki üç üyenin daha benimle aynı tandansta entry'leri var neden sadece benim adımın telafuz edildiğini anlamıyorum şişe olan iblis73 ,su olan thadeus, gerizekalı olanda benmiyim yani.? sayın origanum 42 yaşında kocaman insan bırakın bu tür maji mevzularını ,her konuda zaten benden daha tecrübeli ve kapasiteli olması gerekir doğası gereği. ama üyelere bu yukarıdan bakma halleri gerçekten çok itici. He ayrıca ,her güruh'ta olduğu gibi bu platformdada makyavelist kişilikler çıkacaktır bu normal buna şaşırmıyorum çünki güç ile beslenen arkadaslar bunlar. padişahım çok yaşa.!!!!!!! niye bazıları bu kadar çok ünlem koyar kelimelerin sonuna anlamıyorum. bi tanesi işe yaramıyormu.?

origanum

Yönetici
Sayın thales,
İlk yazdığınızdan başlayıp cevap vereyim. Orada yazdığınız kısım doğru, yani namazdan sonra ellerin açılıp Allahtan istenmesi duadır. Ve bu bizim sitemizi ilgilendirmeyen kısımdır. Bizi ilgilendiren dua amaçlı kullanılmama şeklidir, bunun dinle bir alakası yoktur, büyü kuralı olarak kullanılması gerektiğinden dolayı kullanılmasıdır.
Gelelim modlardan joysa olan talebinize. Joys havass bölümü moderatörü değil ve hiç bir mod kendi alanı olmayan bir yerde düzenleme yapma yetkisine sahip değildir. Gelen talebi bana bildirmek zorundadır ve ben uygun görürsem silinir. Silinmesi için küfürlü söz, yalan yanlış bir ifade, negatif tam bir uygulama, laubali, geyik muhabeti tarzı ifade ve teşekkür mesajı olması gerekir, bunun dışında sitemizde hiçbir mesaj silinemez. Bir üyenin yazdığı ve sonradan beğenmediği bir mesajı pişman olup da sildirmesi söz konusu bile değildir. Yazmış ve paylaşmışsa bitmiştir, site malıdır. Yazacak olan iyice düşünüp de yazsın diye defalarca söylüyoruz. Bana bu kadar laf etmeniz boşuna ve anlamsız. Tıpkı mod joysa da fevri bir şekilde ve gereksiz yere onu suçlayıcı şekilde yazmış olduğunuz özel mesajınız gibi. Onu ve bizi, site işleyiş tarzımızı sorgulama hakkını nasıl kendinizde bulabilirsiniz? Kim verdi size bu izni? Eğer bu kadar alınacaksanız ve kendinize göre anlam katacaksanız, bir daha girmezsiniz olur biter. Bir kaybımız olmaz.
Hakaret mevzusuna gelince böyle birşey yok ve oradaki laflar da sizinle alakalı değildi oysa. Bir üyenin gazına gelecekseniz bu tamamen sizi ilgilendiren bir durum. Onun sizi gereksiz bir tartışmanın ortasına yem olarak öne sürmesi bizim suçumuz olmayıp gereken cevabın kendisine verilmesi görevimizdir. Kimseye geri zekalı denmemiştir bir üye size bunu demiştir sadece. Üstelik beni alet ederek dolambaçlı şekilde. Zekanızdan kuşkum yok idi. Zira sizinle özelden çok yazıştık malumunuz.
Algı kapasitesini sizin de başkalarının gibi anlamanıza şaşırdım. Bunun zeka ile ne ilgisi var? Ben ne dedim bazı insanlar ne anladılar? Herkes herşeyi algılayabilse idi herkes ruhanileri görür, iletişime geçebilir idi. Bütün psişik yetenekleri kullanabilirledi. Herkes tekamülünü tamamlamış olurdu. Yani asla kimsenin erişemediği mertebeye gelmiş olurdu. Bunlar derece derecedir. Zeka da derece derecedir, bir kimsenin normal zekalı olması onun süperzeka ya da dahi olmadığı için geri zekalı olduğunu göstermez ki değildir de. Ama konu çarpıtılmak istenirse bir de birileri buna uyarsa sonuç ortada. Yazık.
Şahsıma gelince kimseye yukarıdan bakmam, ben bir zerre olduğumu bilirim. Ama siz bunu dediğiniz gibi algılıyor iseniz ne şekilde isterseniz öyle alın lafı bu sizin bileceğiniz iştir.

thales

Kayıtlı Üye
Joys havass bölümü moderatörü değil ve hiç bir mod kendi alanı olmayan bir yerde düzenleme yapma yetkisine sahip değildir.
Sayın origanum farkında değilsiniz sanırım bu konu havass bölümünde değil ayrıca bölümün modaretörü yok. mütevellit bende o an yönetici kadrodan sayın joys çevrimiçi olduğu için ondan rica ettim..Asla sanıldığı gibide garip ve fevri bir tutumum da olmadı bunu isterken bu sizin yorumunuz. Yönetici kadroya saygı duyan biri oldugum gibi konu açarken dahi bölümün modaretörlerine danışan birisiyim..
Beni siteye siz davet etmediğiniz gibi gidiniz demenizle de gidecek değilim..

Benim konuyla ilgili entry'me (-) rep verirken " evet hakaret etme bana serbest " diyerek beni aydınlattığınız ve dürüstlüğünüz içinde teşekkür ederim..

focus

Kayıtlı Üye
yine hararetli bir ortam oluşmuş.

ne güzel başlamış bir konu ama sonunda kırgınlık, bu hiç birimize + deger katmıyor ama sorunlar çözülecekse tartışmalara sözüm yok, lakin lütfen empati ve paylaşım diyorum.

saglıcakla.

origanum

Yönetici
Sayın origanum farkında değilsiniz sanırım bu konu havass bölümünde değil ayrıca bölümün modaretörü yok. mütevellit bende o an yönetici kadrodan sayın joys çevrimiçi olduğu için ondan rica ettim..Asla sanıldığı gibide garip ve fevri bir tutumum da olmadı bunu isterken bu sizin yorumunuz. Yönetici kadroya saygı duyan biri oldugum gibi konu açarken dahi bölümün modaretörlerine danışan birisiyim..
Beni siteye siz davet etmediğiniz gibi gidiniz demenizle de gidecek değilim..

Benim konuyla ilgili entry'me (-) rep verirken " evet hakaret etme bana serbest " diyerek beni aydınlattığınız ve dürüstlüğünüz içinde teşekkür ederim..
Evet konu havass ile ilgili olduğu için öyle demişim, joys bu bölümün de moderatörü değil. Ve bana bildirmek zorunda idi. Sizin onu çevrimiçi bulduğunuz için mesajı ona yazmış olmanız onun müdahale edebileceği anlamına gelmiyor ve bana bildirmek zorunda olduğundan bildirdi. Size de nezaketen açıklama mesajı yazmış, yazmayabilirdi de. Zaten yazmasa idi siz bizim işleyişimizin durumundan da haberdar olmayıp bir sürü laf enflasyonuna girişmeyecektiniz konu da böyle gereksiz yere uzamayacaktı. Konu ile ilgisi olmayan mesajlar yazılması forum kirliliğine yol açmaktadır. Bir derdiniz var ise konuyu dağıtmamak adına buraya değil de bana yazarsınız. Konu altında karşılıklı yazışmalar yapılması, ikili tartışmalar uygun değildir, forumda sadece konu ile ilgili bilgi yorumu yapılır, şahsi görüş, his ve dilekler belirtilmez. Bu kurala uymak adına ona göre davranmanızı rica edeceğim. Fevri davranış yaptığınızın farkında olmayabilirsiniz belki ama bu durumdan başta joys ve ben olmak üzere tüm arkadaşlar rahatsız olduk. Konu açarken danışmanız farklı bir durum konumuzla alakası yok. Yanlış bir şey yapmaktansa konunun sitemiz içeriği bakımından uygun olup olmadığı veya bölümünün yerinden emin değilse neresi olabileceği hakkında bize fikir danışmak her üyenin yapması gereken normal bir davranıştır. Hergün böyle çok sayıda mesaj geliyor bize. Siteye davet etmedim böyle bir görevimiz yok size de direk git demedim yanlış anlamakta ısrar etmek gibi bir alışkanlık gelişti galiba sizde son zamanlarda, sitemizin üslubunu beğenmiyorsanız gidebileceğinizi söyledim bizi beğenmediğiniz bir sitede sizi kimsenin zorla tutmadığını söylemek istedim, hala da söylüyorum. Biz kimseyi zorla tutmuyoruz madem bu kadar eleştiriyorsunuz, bizi beğenmiyorsunuz, kendi görüşlerinize uygun bulmuyorsunuz o halde mutlu olacağınız kendinize uygun bir yerde vaktinizi değerlendirebilirsiniz, niye burada kavga ediyorsunuz, bu kadar basit.
Ayrıca zaten kimseye git falan demem, bir üyenin siteye girmesini uygun bulmuyorsam, zararlı görüyorsam banlarım, niye konuşmakla uğraşayım.
Siz bana sormuştunuz ya size serbest mi diye bende cevabını verdim. Aydınlandığınız için memnun oldum. Sizi tatmin edebildiysem ne mutlu bana.

ibis73

Kayıtlı Üye
Bu yazdiklarim ana konu ile ilgili bir ayet , yukarda tartismayla alakasi yok kimse baska yere cekmesin.
Rabbim esmail hüsna ile dua etmemizi isstiyor
Araf süresi 180 .ayet yorumsuz yaziyorum ayeti ve mealini:
Ve lillâhil esmâul husnâ fed’uhu bihâ ve zerûllezîne yulhıdûne fî esmâih(esmâihî), se yuczevne mâ kânû ya’melûn(ya’melûne).

Anlami:En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır.(diyenet isleri)

mehmetmabet

Kayıtlı Üye
Sormak istediğim bir şey var. Birçok esma benzer amaçlar için okunabilir, hepsini okuyamayacaksak bunlar neye göre tercih edilmelidir?

canmert196

Kayıtlı Üye
guclendirici esma lar vardir ya kavi gibi mesela bu iyi kotu her seye gider ya evvel vardir bu isinizin cabuk olmasini saglar onun disinda mesela kus insanlari baristirmak icin vedud esmasi ile cami esmasi kullanilmasi uygundur cami birlestirici vedud baristirici kisaca anlamlari dogrultusunda birlestirme yapabilirsiniz ornek ya vedudul kaviul cami zikir sayisi icinde okucak kisinin zikir sayisi kavi esmasinin zikir sayisi caminin zikir sayisi vedud zikir sayisi ve arti 73 cunku orda ya ve 2 defa ul kullandiniz ul 31 ya da 11 .

ibis73

Kayıtlı Üye
guclendirici esma lar vardir ya kavi gibi mesela bu iyi kotu her seye gider ya evvel vardir bu isinizin cabuk olmasini saglar onun disinda mesela kus insanlari baristirmak icin vedud esmasi ile cami esmasi kullanilmasi uygundur cami birlestirici vedud baristirici kisaca anlamlari dogrultusunda birlestirme yapabilirsiniz ornek ya vedudul kaviul cami zikir sayisi icinde okucak kisinin zikir sayisi kavi esmasinin zikir sayisi caminin zikir sayisi vedud zikir sayisi ve arti 73 cunku orda ya ve 2 defa ul kullandiniz ul 31 ya da 11 .
yeni bilgiler ögreniyorum

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Esmaül Hüsnalaraın ve yanında sayı adetlerinin, hangi dilek için okundugunun yazıldıgı bir bölüm vardı. O bölümü bulamadım bilen varsa yardımcı olabilir mi? Sevgiyle..

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...

027469

Kayıtlı Üye
Faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim ancak 93 adet ism-i şerif zikredilmiş diğer 6 ismide ekleyebilir misiniz? Selametle..