Bugün gökyüzünde Dolunay var:)

bendekiben

Elit Üye
Yeni ayi yeni islere baslamak, dolunayi da birakmak icin kullan.' diyor bizlere sevgili Basmelek Haniel. Ayin gucunu kullanmak ile
ilgili "Meleklerle Yasamak" tan bir bolum sizlere:

"Ben Başmelek Haniel'im, bilinçaltının, duyguların, hislerin ve ayın başmeleği. Ayın duygularınızla çok yakın bir bağlantısı olduğu doğrudur, çünkü sizler fiziksel varlıklarsınız ve gökyüzündeki cisimler sizin vücudunuzu etkiler -size en yakın gökcismi de ay. Ayın evrelerini ve etkilerini kucaklayın sevgili arkadaşlarım ve ayın duygularınızı nasıl etkilediğinin farkında olun. Bu enerjiden yararlanın, çünkü bu enerji çok özeldir ve bunu yaparsanız o enerji sizin için çalışacaktır. "

Bu nasıl yaparız diye düşündüğümde şöyle dedi Haniel:

"Beki, senin uyguladığın basit prensip işe yarar. Artık ihtiyacınız olmayan şeyleri dolunay zamanı bırakıp, yeni ayda da yeniliklere kucak açmak."

"Tabağımızı boşaltmak" diye düşündüm. "Evet, bu basit dolunay ritueli, tabağınızda biraz yer açmaya benzer. Hayatınızda istediğiniz yeniliklere yer açmak için istemediklerinizi bırakmak…"

Alıntı.

dexter

Elit Üye
Çok güzel bir yazı, okudukça ferahladığımı aydınlandığımı hissettim sanki. Çok teşekkür ederim bendekiben, bu dolunayı tam anlamıyla değerlendireceğim bütün arkadaşların katkılarıyla:)

nostalgıa1

Kayıtlı Üye
Konu açmak istemedim burasının uygun olduğunu düşündüm.Bu akşam gökyüzüne baktınızmı bilmem ama ayın etrafındaki halkayı fark ettinizmi?Herzaman vardıda benmi farkına varamadım gösterdiğim herkeste ilk defa böyle birşey gördüklerini söylediler.Bir bilgisi olan varmı çok merak ettim bu olağan birşeymi?

cansu3423

Kayıtlı Üye
:biggrinjester: Sımdıde 30 eylulu beklıyceksın

alin

Kayıtlı Üye
Ayın haresi o, dün akşam (26.Aralık) saat 22 suları ben de fark ettim yalnız 10 dakika kadar sonra kaybolmuştu. Buz kristallenmesiyle alakalı olsa da tam açıklama da yoktu.

Hayatımda ilk defa karşılaştım ancak daha önce gören ve fotoğraflayanlar da var. Herkes bir bağlantı kurmaya çalışsa da pek yeryüzü hareketlerine ya da detaylı bir nedene bağlanmıyor.

Sevgiyle...

nostalgıa1

Kayıtlı Üye
Dün bende farketmiştim ama bugünde görünce dahada meraklandım hala hare var etrafında kaybolmadı verdiğiz bilgi için teşekkürler alin.

Salick

Kayıtlı Üye
Dun gece cok siddetli bir ruzgar ortaligi kasip kavurdu, o kadar gucluyduki sesi bile urkutucuydu, yagmurda cok siddetliydi, yatak odamin catisi camli, gokyuzu bir anda kipkirmizi kesildi ama aydinlikti. Nefesimi tuttugumu , saskinlikla gokyuzunu seyrettigimi hatirliyorum, ne kadar surdu kirmizilik bilmiyorum.Saat tahminen 22:30 falandi. Hatta bir ara catinin ucacagindan korktum...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben şimdi baktım hare falan yoktu pırıl pırıldı:) Bu dolunay yılın son dolunay'ı veda edeceklerinizi bırakın derim. Ay yengeç'te yani kendi evinde,anne,ev,yuva,aile ağırlıkta bir gece. Rüyalar daha aktif,bilinçaltı ve travmalar ve tekararlayan rüyalar olası. Merhamet duygusunun ve anne şefkatinin bize yorgan olacağı huzurlu dolunay gecesi olsun hepimize.

Moderatör tarafında düzenlendi:

janet

Kayıtlı Üye
Havada sis ve ya az bulut varsa ayın etrafında hare olur.
Her 28 günde bir dolunay vardır :D

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Dolunayın gerek dünyadaki md-cezir olayları gerekse insan psikolojisi üzerinde etkileri vardır kesin ama dolunayın filmlerde olduğu gibi bir insanı kurt adam yapacak kadar etkisi olduğunu sanmıyorum. Benim görüşüm..

• Beğendim
Tepkiler: Ori

dexter

Elit Üye
Ben de dolunay için, bu, zamanında açtığım konuya bakacaktım siz güncellemişsiniz zaten teşekkürler:):)

anolaq

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.. ilk defa konu açtığım için acemiyim :)
Ben şuanda Trabzon vilayetinden yazıyorum. bu akşam dolunay var ve buradan görülen dolunayın çevresinde geniş bir dairemsi şekil var.. bazen çok net oluyor bazen hafif görünüyor..
Bulut desen değil,sis şeklinde çizilmiş gibi duruyor ayı içine almış :)
kısacası garip ama muhteşem görünüyor :)) inş sizde görürsünüz bu güzelliği :) resmini çekmeye çalıştım ama çok bulanık çıkıyor o yüzden koyamıyorum :/
her kese iyi forumlar :))

canmert196

Kayıtlı Üye
Isigin kirilmasiyla alakali elektirik direkleri her turlu isik kaynaginda gorulebilcek bir sey.