El Verme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ip seken kız

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Merak ettiğim birşey var.
Forumda buna benzer konu varsada ben bulamadım ve sormak istedim.
Bazı kimselerin şifacılık için yetenekleri vardır ya hani bazısı baş ağrısını, bazısı egzemayı(temriye), bazısı küçük çocukların ağlamasını durdurur.
Bu kimseler başka kişilere el verdiğinde ne olur tekniğini öğrenince şifacılık ona geçer mi.
Teşekkür ederim.

origanum

Yönetici
Şifacılık için el vermeyi soruyorsunuz sanırım, büyü için olanı değil.
Şifacı olmak isteyen birisi evrensel enerjilere, ustası tarafından uyumlanır, usta ömür boyu ona rehberlik eder, iyice ustalaşıncaya kadar nasıl yapılacağını öğretir. Kişi bu ustasının tecrübelerini kendisi nasıl kullanacağını pratik yaparak öğrenir, çalışır ve iyi bir şifacı olmak için kendini geliştirir. Uyumlama bir çeşit enerji aktarım olayıdır, şifa vermek için yetkilendirilmektir, enerji alabilmek ve verebilmek için vücudunun enerjisinin evrenle uyumlu hale getirilebilmesidir. Kişi şifa vermek için bir tabiri caizse trafoya dönüştürülür, içinden yüksek voltaj geçecektir neticede ve devrelerinin yanmaması için uyumlanmak yani adapte olmak zorundadır. Böylece evrenden enerji çeker ve hastaya onun kaldırabileceği dozda aktarabilir. Dönüşüm ve bilgi aktarımını usta öğrencisine bizzat yapar. Genel mantık budur, her sistemin kendine has yolu, yöntemi, detayı vardır.

cenks

Kayıtlı Üye
İş
memur
Merak ettiğim birşey var.
Forumda buna benzer konu varsada ben bulamadım ve sormak istedim.
Bazı kimselerin şifacılık için yetenekleri vardır ya hani bazısı baş ağrısını, bazısı egzemayı(temriye), bazısı küçük çocukların ağlamasını durdurur.
Bu kimseler başka kişilere el verdiğinde ne olur tekniğini öğrenince şifacılık ona geçer mi.
Teşekkür ederim.
Halter sporuyla uğraştığım zamanlarda bulgar yüzme hocası bir bayan vardı samimi olduğum bioenerji denilen tedavi yöntemiyle çoğu ağrıyı tedavi ediyordu aynı şeyi banada öğretti el verme gibi oldu yani.Ruhsal denge ve enerjiyi açığa çıkarmayla ilgili bunlar ama nedense bu tekniği bana hep havuzda suyun içinde öğretti ve uyguladı.

ip seken kız

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Gerçekten el verilirse ben de ananemden kalan birkaç şeyi annemden isticem.

focus

Kayıtlı Üye
el alma herkese nasip değildir.

kabul edilmeniz ama öncesinde arınmanız gerekir.

mesela ben el almadan önce 15 gün oruç ve beraberindeki uygulamalardan sonra rüya da cevaplandım.

uygunlugunuz kabul edildiğiniz ve hangi kolun devamı olacagınız size bildiriliyor.

ardından şerbet faslı ile duanız okunuyor.

artık yaşamda destek bekleyen herşeye dua ve okuma ile katkınız oluyor.

ama bazen sınavlar yaşamda sizi çok zorluyor yolu bulmak konusunda kabaca böyle işte.

serpil 70

Kayıtlı Üye
Ben, seneler önce rüyamda bir dededen el aldım .. O günden bu yana bazı okumalarımın iyi geldiği söyleniyor..
Şimdi ki inisiye olma sözü bizim Anadoluda el vermedir ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...