Düşündüğümüz şey bilinçaltımızın kabul ettiği şeymidir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Bununla ilgili tek reçete, tek zaman yoktur. Yanılgılardan birisi de şudur; 21 günlük bilinçaltı çalışmaları yapılır, evet bilimsel gerçekler var. Ancak şu da var, o kodunuz ne kadardır sizinle, ne kadar çok işinizi gördü ve siz hangi bahanelere/gerekçelere dayanarak onu kendinizde tuttunuz. Bazı durumlar var inanın fark edildiği saniye değiştirebiliyorsunuz, bazı durumlar var ki uzun zamanlar alabiliyor. Tamamen size bağlı.

Misal çoğu kişi kurban rolünü, sorumluluklarından kaçınmak için üstüne zırh gibi giyinir. Ben yoksulum, ben öfkelendiriliyorum, benim elimde değildi vs vs. Biz sanki sorun hep dışarıdan geliyormuş, bizden ayrı bir şey imiş gibi düşündükçe, kendimizle ve egomuzla bir sorun yaşamayacağız ya... Biz sorunu başkaları kaynaklı gördüğümüzde, kendimizi rahatlatır ve elimizde olmayan işleyişe, yaşama, olanlara bırakır gideriz.Evet doğduğumuz yeri ve başımıza ilk gelenleri biz seçmedik ancak devamı bizim elimizdeydi. Peki önceden bilmiyorduk ama biliyorsak doğru uygularsak mutlak değişim olacaktır.

Sorumluluğu, kendi yanılgılarınızı anladığım almışsınız üstünüze, gayet güzel. Yalnız değişim önce dışarıda olmaz, önce içeride olur. Siz inandığınızın tam zıttı durumlar yaşıyorsunuz ya, onun da sebeplisi yine sizsiniz. Misal hayatın bize oyun oynadığını söylemek için bile, bu kurban rolünü seçebiliriz. Çünkü fark edersek çoğumuz bu tavırlar içinde büyüdük. Birisi bir şeyi istemediği halde başına her gelişte, başkalarını suçladı, biz de payımıza düşen yerden alıp devam ettik onlar gibi. İnanmayı seçtiğiniz kişi gibi değilse yaşamınız, gerçek düzeyde inanç değil istektir yine bu. Size makul gelen x durumdur ama siz hala y de iseniz maalesef y enerjisi salıyorsunuzdur. Böyle durumlar da deneyimledim. Edindiğim kodlar üzerine, sürekli inandığım başka, hayatıma çektiğim başka iken kendimi yakaladım. Artık kaynağı bulun, bulmayın kendi çekimimiz olduğunu anlayıp o yeni dilediğiniz kişi enerjisini yaydığınız an, (inandığınızı düşündüğünüz değil ancak o olduğunuza emin olup, diğer hali hayatınızdan atabildiğinizde) süratle yeni oluşumlar yeni enerjinize ait çekim başlayacaktır.

Biz diyelim ki bir şeyin kötü olduğunu düşünüyoruz ama odağımız yine oradaysa da o yine hayatımıza girecektir. Çünkü o zaman da istemiyorum derken, isteyip inandığımızdan çok, inanmadığımız duruma veriyoruz odağı. Evren de artı/eksi ayrımı yapmadan, odağımıza götürüyor bizi. Bir de dilediğimiz y durumu çok uzaksa atlayış sırasında çakılma ihtimali de yüksek. hedefi daha küçük adımlarla, daha emin görünen yerlerden atmayı deneyebilirsiniz.

Yine önce istemek, doğru odaklanmak ve o kişi gerçekten olmakta yatıyor.

evet ama bulamadığım bir cevap var o enerjiyi yaymak için ne yapmak lazım istemek, tamam onu geçtim.isteyip inandığım şeye nasıl odaklanabilirim ? telkin yoluyla yada düşünce yoluylamı ayrıca 21 gün yapılan bilinçaltı çalışmalarının sanırım benim amacımla bir alakası yok benim istediğim gibi düşünüp hissetmem lazım hala nerde yanlış var onu anlayamadım

alin

Kayıtlı Üye
Bu anlamadığınız durumlar yüzünden, farkındalık konusudur kuantum. Farkındalıkla görebilmek çok önemlidir. Kendinize, gözlemci gibi dışarıdan bakabilmeyi deneyin. Yöntem sayısız aslında, kitaplar, belgeseller, hayat hikayeleri, günümüz imkanlarıyla hepsine ulaşabilirsiniz. Ancak kişi neye hazırsa, o onun yolculuğuna dahil olur. Aslında siz yol aldınız ki aklınızda fikrinizde bunu araştırmak var. Yalnız tamamlanamadı ki hala eksiğe odaklısınız.

Size bu konuyla az çok deneyimi, bilgisi olan, sadece yön gösterebilir, o yolu ancak siz alabilirsiniz. Bir kişi başka bir yöntemi öve öve bitiremez, başkası diğer yöntemi. Siz o kişi olmayı tüm benliğinizle istedikten sonra, bahsettiğim olma halini yakalarsanız ve buna hazır kişiyseniz ancak olabilirsiniz. Evren her zaman vermeye hazırdır, siz hazırsanız yanlış bir şey olmamalı. Belki de bir kaç tam niyetiniz gerçekleşiyor iken egonun direncinden usanıp, siz geri adım attınız bilemeyiz orasını.

Bir dinlenti süresi verip, tek uygulama yapın. Üst üste başka denemeler bir öncekine güvenmediğinizi gösterir. Örneğin bir kaç gün meditasyon yapın, odağınızı sukunete dayatın. Ardından, bir ay kadar her gün, önce keyif aldığınız bişeyler yapın, ardından o kişi olduğunuzu imajlayın, emin olun ve olmuş gibi şükredin, ama kalan zamanda günlük hayatınıza dönün, sürekli sizde kalmasın o istek. Mektubu yazdınız diyelim, başka bir ülkeye atacaksınız, mektup hala sizdeyse ulaşamaz. İmajlayın, oluşturun, o kişi olun ve postalayın. Kendinize uygun tek bir uygulama, bahsettiğim genelleme içinde yapın ve enerjinizi dağıtmadan devam edin. Zamanı ve hayrı olması durumları da vardır. Nerede eksik ya da yanlışsınız, size buradan emin bir dille söyleyemem ancak farkındalık konularına ağırlık vermenizi ve tek bir olma uygulamasını yapmanızı öneririm. Dilerseniz http://www.gizlimabet.com/threads/25269-Denemi%C5%9F-kuantum-y%C3%B6ntemi(Bize-%C3%B6zel) kendi denenmiş yöntemimdir. Bu olmak zorunda değil, size yeter ki yeniden o yeterli hevesi sağlasın. Benzer bir uygulama olabilir.

Sevgiyle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...