Bir yeteneğim var fakat ne olduğunu bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba
Parapsikolojiye yeni ilgi duyan (yaklaşık 1 yıl) birisiyim. Bu süreç içinde bir yetenek keşfettim içinde. Ne olduğunu bilmiyorum dolayısıyla üstüne gidemiyorum. Birkaç örnekle anlatmaya çalışayım.

Mesela anahtarımı cebime koyarken düşünüyorum; herkes evde acaba almasam mı, fakat yine de alıyorum. Neden aldığımı bilmiyorum sebepsiz şekilde alma ihtiyacı duyuyorum. Dışardan bir geliyorum pat. Bizimkiler kapıda kalmış. Ancak olayın farkına bizimkiler kapıda kalınca varıyorum.
Yani özetle: Gelecekte bir olay olacak, ben bu olayla ilgili önlem alıyorum fakat bu önlem fikri birden aklıma düşüyor nasıl oluyor anlamıyorum. Ve bütün her şeyi olayların sonunda anlıyorum. Özellikle bazı zamanlar çok oluyor, bazen de çok az.

Bunun gibi şu ana kadar onlarca kez oldu fakat şuan aklıma gelmiyor malesef. Verdiğim örnek çok yeni sadece o aklıma geldi.

Bu yetenek midir? Yetenekse adı nedir? Nasıl geliştirebilirim.

alin

Kayıtlı Üye
Yetenek derken, aslında bu tür durumlar insanın doğasını kapatmadığı, iç yetilerini daha iyi dinleyebildiği durumlarda, aksine olması gereken durumlardır. İnsan günlük rutinde, teknoloji bombardımanı altında ve madde dünya ağırlığı içinde, o denli kaybetmiş ki bu doğal yetileri, bir parça bile yaşandığında özel yetenek gibi algılanıyor.

Sezgi, kah ortak bilinçten alınan parçalar, kah başka boyut varlıkların tınısı, kah iç sesin evrendeki olasılıkları size aksetmesiyle duru sezi denilen durumlar yaşanabilir. Bu toplamına 6. his denilen seziler her kişide az ya da çok vardır aslında. Normal dünya algısı içinde, bilmememiz gereken bir durumu sezebilmektir olayın özeti.

Yetenek denebilir mi? Şöyle ki bu aslında kişiyi ermiş kişi büyük bir psişik yeti yapmaz. Nasıl her sağlıklı kişi çöp adam gibi olsa bile resim yapabilir ama kimisi Picasso'dur Leonardo'dur tıpkı bunun gibi yetilerdir bunlar da. Kimisi biraz yetisi vardır çok çalışır yol alır, kimisi doğuştan çok yetilenmiş doğar bir eğitim ihtiyacı yoktur ekol olur, kimisi de çabalarına rağmen az bir gelişim görür ama ilerleyemez tıpkı bunun gibi. Sizde olan durum bir şeyler karalayabilen, belki de geliştirilmeyi bekleyen bir durum olabilir. Ancak olduğunuzun ne kadar üstüne çıkabileceğiniz de emeğin dışında, yaradılıştan gelen durumlarınıza da bağlıdır. Nerde olduğunuzu siz zamanla tayin edebilirsiniz.

Nasıl geliştirebilirim derseniz, psişik yetenekler bölümünü daha sık okumanızı öneririm.

Sevgiyle...

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Sizin yazdıklarınızı okuyunca okuduğum bir kitap aklıma geldi:" Bir çift yürek". Aborjin kabilelerinden birini anlatıyordu ve onlarda öngörü yeteneğine sahiplerdi. Adamlar kendi aralarında sesli konuşmuyorlar, beyinsel olarak konuşuyorlardı. Kitapta dediğine göre, tüm insanlarda bu yetenekler doğuştan var.Fakat biz beynimizi köreltiyoruz ve teknolojiyle kirletiyoruz..

Psikite

Kayıtlı Üye
Duru görü olabilir yeteneğin.. Araştır biraz bilgi topla duru görü ile ilgili...

alin

Kayıtlı Üye
Sayın phoibos doğrudur ben de o kitabın etkisini taşımıştım epey süre. Hatta yazarken yeniden aklıma gelmişti o kitap.

Sayın Psi-Qit duru görü değil de duru sezi denilebilir. Şayet bahsedilen durum genelde "içimden öyle geldi" vb. tarzda tanımlanıyorsa duru görüden ayrı bir durumdur. Yok şayet kişide net görüntüler, (vizyonlar, imajlar) anlık görüyormuşcasına yaşanıyor ve uyarıları gerçekleşiyorsa o zaman duru görü diye adlandırılır.

Sevgiyle...

Hione

Kayıtlı Üye
Konu açılmış ben de bir soru sorayım.
Benim düşünce şeklim normal değil. Nasıl aynı normal bir insan nasıl düşünür, bir elma düşünecek diyelim, elmayı normal kırmızı, sulu bir elma olarak düşünür.
Ama bende öyle olmuyor, elmanın içinde hücrelere kadar, görürmüş gibi düşünüyorum.
Geçenlerde geldi başıma, bir örnek vereyim; Bir motorsiklet geçti yoldan, benim de hoşuma gitti. Üstünde biraz düşündüm, her şeyi beynim tasarladı, sanki tek tek bütün parçalarını yaptı ve birleştirdi ve bunları hesaplamalarda dahil. Sonra ben bunu dikkate almadım. Bir programda, motor modellemeye bakıyordum merak işte bütün oranlar, hesaplamalar, kafamdaki gibi çıktı. Sizce bu bir yetenek mi yoksa ben deli miyim? :D

Ve küçük bir hatırlatma, kuantum mekaniği öğreniyorum, hem de okulda değil, kendi başıma kaynaklardan, gerisini siz düşünün.

alin

Kayıtlı Üye
Beyler bali konu açılmış bende bir soru sorayım
Benim düşünce şeklim nolmal degil nasıl ayni nolmal bir insan nasıl düşünür bir elma düşünecek diyelim elmayı nolmal kırmızı sulu bir elam olarak düşünür
ama bende öyle olmuyo elmanın içinde hücrelere kadar görermiş gibi düşünuyorum
Gecenlerde geldi başıam bir örnek vereyim Bir motorsiklet geçti yoldan benimde hoşuma gitti ustunde biraz düşündum herşeyi beynim tasarladı sankı tektek butun parçalarını yaptı ve birleştirdi ve bunları hesaplamalarda dahil sonra benbunu dikakta almadım bir programda motor modellemeye bakıyodum merak işte butun oranalr hesapalmalar kafamdaki gibi çıktı sizce bu bir yetenekmi yoksa ben delimiyim :D

Sayın Hione, sitemizde imla kurallarına, son derece özen gösterilmektedir. http://www.gizlimabet.com/threads/8642-İmla-Kuralları

Her sitenin, kendi belli başlı kuralları mevcuttur. Bizim sitemizde de site kuralları bölüm başlığı altındaki kısımları, herkesin okuduğunu kabul ederiz. Bu kurallar, tüm üyeler için geçerlidir.

Sizinle birlikte, tüm üyelere bir kere daha hatırlatmış olalım. Gereken özeni göstereceğinizi düşünüyoruz.

İyi forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...