rüyada iken rüyada olduğumu anlıyorum

j700

Kayıtlı Üye
arkadaşlar belki inanmicaksınız ama gerçektir bezen rüya görüyorum rüyada oldugumu anlıyorum ve ne istersem yapabiliyorum örnegin uçmak istiyorum uça biliyorum bir şey iştiyorum oluyor

çok müthiş bişey

j700

Kayıtlı Üye
konuyu yanlış yere açtıgım için özür dilerim rüya bölümünde yeni konu gönder butonunu göremiyorum

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Ne inanmaması :) Dediğiniz vardır Lucid Rüya deniyor sizin yaptığınıza Lucid rüya rüya kontrol etmektir kısaca.Siz bunu yaşıyormuşsunuz :)

whitedemon

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz şey lucid rüyası.Aratırsanız kolayca bulabilirsiniz faydalarından zararlarına...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Lucid rüya yapıyorsun. Onu bende yapıyorum. Güzel bir şeydir evet :)

l'esprit

Kayıtlı Üye
Evet bende hazır konu bulmuşken yazayım . Uzun süredir yani birkaç yıldır hiç rüya görmüyordum , hatırlamıyordum yada.. son zamanlarda rüyalar görmeye başladım ve bazıları yıllar önce gördüğüm rüyalardan bölümler taşıyor ve rüyada bunu yıllar öncede rüyamda gördüm diyorum ve bunu düşündüğüm andan itibaren rüyada yaptıklarımı bedenimle yapıyor gibi hissediyorum ama yönlendiremiyorum . Bununla ilgili yorum yapar mısınız ? Lücid rüyayı biliyorum ama hiç çalışmadım bu konuda bununlada bir ilgisi olabilir .

dexter

Elit Üye
Konuyla pek alakası olmayacak ama bende rüyalar bölümüne konu açamadığım için sormak istiyorum. Rüya taşımı rüyamda gördüm ve onu rüyamdan getirebilir miyim? Israrla her rüyama giriyor ve rüyadan getirilebilirmiş gibi bir şeyler okudum var mı böyle bir şey?

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Konuyla pek alakası olmayacak ama bende rüyalar bölümüne konu açamadığım için sormak istiyorum. Rüya taşımı rüyamda gördüm ve onu rüyamdan getirebilir miyim? Israrla her rüyama giriyor ve rüyadan getirilebilirmiş gibi bir şeyler okudum var mı böyle bir şey?

Benim bildiğim kadarıyla rüyadan herhangi bir şey getirmek mümkün değil, bu konuyu hala araştırıyorlar. Fakat kesin yargılarla konuşmakta pek doğru olmaz..

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
bu olay bana da çok oluyor ama pek önemsemiyorum :D

Adı bilinçli rüyadır. Ve bilinçli rüyaları geliştirmek için bir sürü yöntem vardır. Örneğin en bilinen yöntemlerden biri rüya günlüğü tutmaktır. Gördüğünüz rüyaları en ufak ayrıntılarına kadar yazmanız ve içlerinde bir rüya simgesi belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, günde 4 rüya hatırlıyorsunuz ve hepsinde de yerle ilgili gariplikler var.Yani demek istediğim o dört rüyanında ortak noktası olduğunuz yerle ilgili olan garipliklerdense bu sizin rüya simgenizdir. Daha bir çok rüya simgesi bulunabilir. Bir süre sonra rüya görme konusunda gelişirsiniz ve istediğiniz yerleri ve olayları yaratırsınız rüyalarda. Bu yolla da günlük problemlerinize rüyada çözüm arayabilir ve bulabilirsiniz..

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Adı bilinçli rüyadır. Ve bilinçli rüyaları geliştirmek için bir sürü yöntem vardır. Örneğin en bilinen yöntemlerden biri rüya günlüğü tutmaktır. Gördüğünüz rüyaları en ufak ayrıntılarına kadar yazmanız ve içlerinde bir rüya simgesi belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, günde 4 rüya hatırlıyorsunuz ve hepsinde de yerle ilgili gariplikler var.Yani demek istediğim o dört rüyanında ortak noktası olduğunuz yerle ilgili olan garipliklerdense bu sizin rüya simgenizdir. Daha bir çok rüya simgesi bulunabilir. Bir süre sonra rüya görme konusunda gelişirsiniz ve istediğiniz yerleri ve olayları yaratırsınız rüyalarda. Bu yolla da günlük problemlerinize rüyada çözüm arayabilir ve bulabilirsiniz..

Evet dediğinizle ilgili filim vardı rüya da kendi şehirlerini yaratıyorlardı her şeyi yapıyorlardı :)

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Evet dediğinizle ilgili filim vardı rüya da kendi şehirlerini yaratıyorlardı her şeyi yapıyorlardı :)
Evet. Adıda Inception yani Başlangıç. Tabi bu yalnızca bir film. :) Eğer rüyalarla ilgileniyorsanız gerçekten size "Bilinçli Rüyalar Dünyasını Keşfetmek" adlı kitabı öneririm. Bilimsel olarak, teorik ve pratik olarak gerçekten iyi bir anlatımı var..

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bende hep erkek kardeşimi kurtarırım rüyamda :) Rüya benim değil mi, vurucam kırbacı :D

küçükkuş

Kayıtlı Üye

bu şekilde hiç düşünmemiştim. teşekkürler :)