Babam Geceleri Uyurken Garip Sesler Çıkarıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bluesky

Kayıtlı Üye
Merhaba,öncelikle internetten araştırdım 1-2 yerde aynı soruna rastladım ve bazı cevaplara baktım biraz da olsa tatmin etti ama daha emin olmak isterim.Size sormayı düşündüm.

Son zamanlarda,özellikle şu son 2-3 gündür ben odamda bilgisayarın karşısında otururken babamın hırıltı,bağırma vb. hareketlerde bulunduğuna tanık oldum.Yani sesi benim oturduğum odaya kadar geldi.Ve bütün bunlar o uyurken oluyor.

Sizce ne olabilir?

Görüşünüzü almak açısından soruyorum.

Saygılar,
bluesky.

Kabardey

Kayıtlı Üye
Çok bilgili olmasamda yorum yapmak istiyorum. Olaya bilimsel olarak bakarsak, sorun uykunun kalitesiyle ilgili. Belli dönemlerde uyumadan önce yemek yenmişse, atıyorum o haftayı çok yorgun geçirmişse bu sıkıntı çıkabiliyor. Mesela rüyamızda koşuyoruz, konuşuyoruz vs. Beyinde adını unuttuğum bir parçanın görevi ise rüyada yaptıklarımızı gerçek hayatta devam ettirmemeyi sağlamak. Bahsettiğim gibi yatmadan önce yemek yemek, uyku düzeni bozulması ve çok yorgun olmak dönem dönem bu parçanın görevini aksatıyor. Rüyada konuştuğumuzda gerçek hayata hırıltı veya anlaşılamaz bir konuşma biçiminde dönüyor. Bağırmalar, duvara yumruk atmalar vs. bunun sonucunda ortaya çıkıyor.

Babanın problemi bu olabilir. Her gün düzenli bir saatte yatmaya, yatmadan en az 2 saat önce yememeye ve kendini çok yıpratmamaya çalışırsa sorun düzelebilir. İnşallah sıkıntı kalmaz.

İyi forumlar.

bluesky

Kayıtlı Üye
Kabardey anladımyorumun ve ilginlendiğin için çok teşekkürler :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Karabasan yaşıyor olabilir yada şuan içinde bulunduğu durum belki stres yapmasına neden oluyor, buda bilinçaltındaki etkileri dışarı çıkarıyordur. Rüyalarına yansıyor olabilir. Pek çok nedeni olabilir.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Birde şu yönden bakın evin tüm yükü maddi durumu ev sahiplerinin manevi durumu,işe gitmek her yük babanın omzundadır.Bazı günler daha çok yorulmuş olabilir ve o yorgunluktan dolayı uyku sorunlu yaşanır.

canmert196

Kayıtlı Üye
kabuslar goruyor olabilir bilinc altinda biseyler yerlesmis olabilir ve ruyada bunlar su yuzune cikiyordur refleks olarak bagirir

fidançamı

Kayıtlı Üye
aynısını bendede oluyor belki de baban birileriyle kavga ettiği içindir

hasan06

Kayıtlı Üye
Merhaba,öncelikle internetten araştırdım 1-2 yerde aynı soruna rastladım ve bazı cevaplara baktım biraz da olsa tatmin etti ama daha emin olmak isterim.Size sormayı düşündüm.

Son zamanlarda,özellikle şu son 2-3 gündür ben odamda bilgisayarın karşısında otururken babamın hırıltı,bağırma vb. hareketlerde bulunduğuna tanık oldum.Yani sesi benim oturduğum odaya kadar geldi.Ve bütün bunlar o uyurken oluyor.

Sizce ne olabilir?

Görüşünüzü almak açısından soruyorum.

Saygılar,
bluesky.

horluyordur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...