Taşlar, Kristaller, Mantralar

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Bir süredir ortalıkta burcunuza göre taşlar, kristaller hatta deli gibi mantralar dönüp durmakta ortalıkta. Bu konuya bir açıklık getirmek gerek aslında, ne yazık ki Jüpiter artık ikizler burcunda ve yanlış dahil her türlü bilgi çılgınlar gibi yayılmakta. Taş ve kristalin ne olduğunu 3 aşağı 5 yukarı zaten biliyorsunuz bu yüzden açıklamayı öncelikle MANTRA kavramı ile başlamak istiyorum.

Mantra en ama en kaba tabiri ile gezegen duası demek. Özellikle Hint (Vedik) Astrolojisinin temelini oluşturan ve bir doğum haritasını iyileştirici etkileri olduğuna inanılan kadim bilgilerden biridir. (Evet Vedik Astrolojisi Eğitimi de aldım) Sizlere saatlerce hint astrolojisi nedir ne değildir diyerek kafanızı karıştırmayacağım.

Hepimizin doğduğumuz ana özel bir doğum haritası bulunmaktadır ve bu doğum haritasında bazen bazı gezegenlerimiz harita üzerinde yerleştiği yer, yaptığı açılar ve bulunduğu burca göre yarar ve zararlı yerleşimde diye isimlendirilirler. Bu kıstas hem klasik, hem modern hem de vedik astroloji içinde geçerlidir. Ama bunların içinden Vedik daha kadersel ve özel bir bilgi sistemi barındırmaktadır. Modern, klasik astroloji kişiyi doğum haritası ile baş başa bırakırken Vedik astrolojide özellikle bir gezegen zararlı yerleşimde ise o zararı minimuma indirmek için bazı iyileştirme, düzeltme teknikleri kullanır.

Örneğin bir doğum haritasında Venüs Koç burcundaysa zararlı bir yerleşimde demektir hele ki sert açılar altıdaysa da kişinin özel hayatında aradığını bulamama, tatmin olamama..vb gibi zararlı etkilerle çalışacak ve kişi özel hayatında sıkıntılarla karşılaşacak demektir (bu genel bir bilgi sadece) Modern astroloji bunun biraz daha psikolojik nedenlerine inebilirken ve kişinin aslında neden böyle davrandığını açıklarken, klasik astroloji sen busun diyip susup kenara çekilir. Vedir ise evet burada gerçekten bir problem var ve bizim bunu çözmemiz gerek der. Aralarında ki en amiyane fark budur aslında. (Bu Venüs üzerinden çok basit bir örnek aslında)

Vedik olası bu problemleri en aza indirgenebilmesi adında (Asla tamamen ortadan kaldırmaz) Venüs’e özgü özellikle tene değmesi koşulu ile bazı taşlar önerir (bu taşların ne olduğunu yazmayacağım yanlış kullanılmaması için) ya bazı kristaller önerir ya da Mantra dediğimiz gezegen duaları önerir.

Burada asıl sorun şundan kaynaklanmaktadır. Kişinin sadece burcuna göre taş önerilmez, çünkü o burcun yöneticisi haritada süper konumdaysa zaten gerek yoktur ya da yanlış taşlar yüzünden iyi olan bir gezegenin enerjisini de yanlış kullanılmasına yol açar, olası problemleri kat bi kat arttırılacağına inanılır.

Bir diğer hassas konu ise Mantralardır. Mantra az öncede bahsettiğim gibi en kaba tabiri ile gezegen duasıdır. Mantra kullanarak siz evrene titreşimler yollamaya başlarsınız kendinizle ilgili ama önemli olan doğru titreşimleri yollamak, doğru bir şekilde beyin dalgalarını harekete geçirmektir. Mesela normalde yazmamam gerek ama bunu okuyan abuk sabuk kullanmayacağını umud ederek yazıyorum. Venüs örneğini verdim yukarıda, Venüs Mantrası AUM SHUK RAYA NAMAHA SHANAISCHARAYA NAMAHA’dır. Burada amaç haritanızda kötücül etkileri olan bir Venüs’le ilgili evrene Venüs’e uygun bir şekilde Mantrayı belli bir şekilde ve tonda, kaç kere yapılması gerektiği kadar yapmaktır. Bu Mantraları eğer kuralına uygun, tonlaması olması gerektiği gibi yapılmazsa Hint (Vedik) Astrologlar derki bittiniz.! Çünkü zararlı yerleşimde olan bir Venüs’ü daha da zararlı bir şekilde yanlış titreşimler göndererek daha da zararlı bir şekilde aktive etmeye başlarsınız

Keza kristaller içinde aynı durum söz konusudur, kristalin ne renk olacağı, vücudunuzda nerede ve nasıl bir şekilde taşımanız gerektiği, hangi gün takmanız gerektiği de çok önemlidir.

Bu Mantra, kristal, taş tuş hikayesi hepsi için geçerlidir. Her gezegenin kendine özel bir taşı, mantrası, kristali ve hepsinin ayrı ayrı kuralları vardır. Bu yüzden lütfen özellikle internet üzerinde ipe sapa gelmez bir şekilde verilen mantraları sizden istendiği kadar tekrarlamayın, yaşamınızda o anda neyi aktive ettiğini bilemezsiniz, çok ama çok zararlı bir kapıyı aralamış olabilirsiniz..

Hepinizin doğum haritası çok özeldir ve hepinizin kendi doğum haritanıza özel taşınız,kristaliniz ve mantranız vardır. Özellikle belirtiyorum burcunuza göre değil, DOĞUM HARİTANIZA göre!!

Lütfen bu tarz şeyleri internet sitelerinden, alelade mantra dağıtan kişilerden alıp kullanmayın. Bu bilgiler HİNT (Vedik) astrolojisi bilgileridir. Onların inanç ve bilgi sistemine göre düzenlenen konulardır. Lütfen Dikkat!

İyi bir şey yapayım derken, kaş yaparken göz çıkarmayın… Ben bu bilgiyi de eğitimini aldıktan sonra veriyorum, şu ana kadar bununla ilgili bir şey söylememişimdir zaten! Bilgi ve eğitim şart!

Alıntıdır.

Sevgilerimle... :)

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Ben de aynı görüşteyim bunun yükseleni var ay burcu var... Fakat Vedik astrolojisiyle ilgili ve mantralarla ilgili özel ve doğru bilgi veren bir kaynak nerden bulabiliriz? Yani bildiğiniz bir site veya kitap varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Mutlulukla ve sağlıkla...

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
"Aum shukraya" böyle olacak yukardaki kısım ( ayrı ) arkadaşlar