Hangi Demon ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keira

Moderator
Tavırlarınız çok çirkin bir tavır tartışma ortamına yakışmıyor gerçekten bir moderatörden bu gibi tepkiler hiç yakışık almıyor.

Tavırlarımda kimseyi rencide edecek bir şey yok. Saygısızlıkta yapmadım, uslübumda da bir sorun yoktu. Buradaki üyelerimiz zaten kimin tavrının nasıl olduğunu görüyor ve biliyor. Yanlış ithamlarda bulunmayınız. 4 yıldır buradayım kimseden bu tarz bir şikayet almadım. Konuyu uzatmıyorum, siz de uzatmayınız.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Konu tamamen sapmış durumda ancak bu cevabı buraya yorum yazan üyelerimizin dışında daha sonra siteye girip konuya bakacak üyelerimizin de görebilmesi ve aynı soru/sorunları yaşamaması için yazıyorum;

1- Cadı kavramından ne algıladığımıza göre her din ve inançtan cadı olabilir. Cadılık bir yoldur bu yolda var olan herşeyi uygulamak zorunda değilsiniz,seçici olabiliriz. İnandığımız dinin kurallarına göre seçimler yapabiliriz. Cadı semavi dinlerden de olur illa pagan kökenli olmak zorunda değildir.Ancak pagan inançları uygulamaları gereği cadılıkla daha kolay bir yol arkadaşı olur tek fark budur.

2- Cadılık bir yol olduğundan bunun çeşitli öğeleri vardır. Büyü bunlardan sadece birisidir,nedense herkes cadılıkta en büyük etmen bu gibi algılıyor halbuki bu yanlış!Büyü uygulayıcısı olmak zorunda değilsiniz!Cadı=Büyücü değildir!

3- Bir cadı kendi bedensel-zihinsel ve enerji bedensel sağlığından da sorumludur,ki bir cadı olmak için bilmem kimin veya bilmem hangi sitenin falanca ritüelini yapmaktan ziyade kendinizi önce kendi iç ve dışınızla sonrada yaşadığınız dünya ve evrenle uyumlu hale getirmek zorundasınızdır!Eğer inancınız ritüeller ve paganistik uygulamalar içeriyorsa bir ritüel ve adanma tercih edebilirsiniz.Ama şunu unutmayın ki makbul olanı moderatör arkadaşımın dediği gibi kişiye gelen evrensel insiyasyondur veya çoğunlukla zaten böyle doğmuşsunuzdur.

4- Olay bireysel yetenekle bana göre eşit oranda kendini geliştirmekte biter.Yeteneğin olsada sen taşlarla,hayvanlarla ve bitkilerle iletişime geçemiyorsan,onlardan nasıl yararlanacağını ve onlara nasıl yararlı olup onları korumak zorunda olduğunu algılamıyorsan,yeteneğin sana bir arpa boyu yol gittiremez. Bir söz vardır"Olduğu kadar,olmadığı kader" gücünüz,yeteneğiniz hayat şartlarınız ne kadar yeterse o kadarına kanaat getiriniz. Fazlasını anlamsızca talep etmek egodan başka birşeyi beslemez.

5-Müslüman cadı olunur yazdıklarıma bakarsanız.Benim tanıdığım ve Reiki masterı hocam böyledir mesela.Elbetteki kimdir açıklayamam. Ama kendisi ilminde çok güçlü bir insandır ve ne bir demon çağırdığını biliyorum ne de falancaya büyü yaptığını!!!Havas çalışır senelerdir,arkeoloji ve sanat tarihi eğitimleri aldığından farklı kültürler arası din ve mitoloji bağlantılarını incelemiştir.Hiçbir zaman ne benim pagan oluşum ne onun müslüman oluşu aramızda problem olmaz,biz birbirimizi manevi kız kardeşler olarak görürüz.Kendi özel çalışmaları vardır açıklanamayacak ona özel ancak beraber ne mi yaparız? Şifa çalışmaları yaparız,dağda bayırda bitki,kök,kabuk toplar onlardan merhem ve sular elde ederiz,yemekler yaparız,tütsü hazırlarız,yaralı bir hayvanı arabamıza alır tedavi ettirir enerji çalışması yaparız,evlerimizde enerjimizi destekleyecek ve tazeleyecek bitkiler yetiştirip taşlar kullanır,mobilyalarımızı ona göre düzenleriz....vb diye uzar bu kısım:)taş bizi duyar biz taşı duyarız,çiçek bizle konuşur biz onla konuşuruz.Beraber dua ederiz o namaz kılar oruç tutar kuran okur ben bildiğimi yaparım ve birbirimizin duası her zaman hayatımızda başımız sıkıştığında diğerimizin ilacı olabilmiştir.Söyler misiniz bana burada büyü mü var,dinden çıkmak mı?Burada iyi niyet var ve hepimizin bir oluşu,birbirimizi olduğu gibi kabul etmek ve bütünün hayrına potansiyelimizi en verimli şekilde kullanabilmek.Bu arkadaşım yaşadığı evreni kendi ve başkaları için kullanımı bakımından gördüğüm ve örnek aldığım en mükemmel cadı. Olay bir cadıdan ne anladığımızda biter.Literatüre göre Türklerde gece çocukları kaçıran,çirkin kötü kadınlar,Hıristiyanlarda büyü yapan ve şeytana tapan kadın ve erkekler,İslamda büyü yapan genelde ateşe tapan kafirler.Elbetteki bu bahsedilenlerde de cadı olanlar vardı,olmayıp pisipisine suçlananlarda.Bu sizin bir ilimi nasıl kullandığınızla alakalıdır.

Bahsettiğim örnekte arkadaşım inançları ve vicdanı gereği cadılığın bazı öğretilerini kullanır keza ben de. Burada seçim sizin ve içinizin.Çok belirli kurallar hariç(büyü İslamda günahtır ve dinden çıkma sebebidir,gibi bariz bir kural) inancınızdan sapmazsınız,kimsede size saptınız diyemez çünkü inanç kul ile yaratan arasındadır.Kimse bilemez senin ne kadar müslüman olduğunu belkide kimse bilemez senin ne kadar insan olduğunu.

canmert196

Kayıtlı Üye
Bu forumda mod olmak demek alaninda uzman olmak veya bu alanda ciddi olcude gelecek vaat etmek demek.Uyeleri anlamiyorum cadilik ne dediginizde bilmeyen birinden bir sey duyuyolar sonra onu savunmak icin gram bilgileriyle laf oyunu yapmaya calisiyorlar.Yanlis biliyosunuz ustune ustluk dogru bileni yanlisi sectirmeye calisiyosunuz ya hic mi yanilma payiniz yok diyanet diyorsunuz yahu bizim diyanet isleri cadilik konusunda en fazla ne kadar bilgili olabilir tartisilir diye dusunuyorum biraz arastirin bende musluman cadi olmaz saniyordum.Eski modlardan birinden duydum daha fazla cevap yazmadan guvenilir kaynaklardan arastirdim.Musluman cadi oldugunu ogrendim.Arastirin biraz.Herkez yanilabilir.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Bu forumda mod olmak demek alaninda uzman olmak veya bu alanda ciddi olcude gelecek vaat etmek demek.Uyeleri anlamiyorum cadilik ne dediginizde bilmeyen birinden bir sey duyuyolar sonra onu savunmak icin gram bilgileriyle laf oyunu yapmaya calisiyorlar.Yanlis biliyosunuz ustune ustluk dogru bileni yanlisi sectirmeye calisiyosunuz ya hic mi yanilma payiniz yok diyanet diyorsunuz yahu bizim diyanet isleri cadilik konusunda en fazla ne kadar bilgili olabilir tartisilir diye dusunuyorum biraz arastirin bende musluman cadi olmaz saniyordum.Eski modlardan birinden duydum daha fazla cevap yazmadan guvenilir kaynaklardan arastirdim.Musluman cadi oldugunu ogrendim.Arastirin biraz.Herkez yanilabilir.
Bende başka bir siteden ve yöneticiden bunu öğrendim modlarım uzman olduğunu nerden biliyorsunuz bir sınavamı tabi tuttunuz yoksa siz mi seçtiniz burası bir tartışma ve doğruyu bulma ortamıysa eğer böyle tartışmalar normaldir ama sizin yorumunuzdan anladığım siz gözü kapalı inanıyorsunuz ama ben tartışarak bildiğim şeyi savunarak birşeylere ulaşmanın en doğru olduğunu düşünüyorum ayrıca şöyle bir araştırma yaparsanız şuanda çoğu site ya da formlar 2 ye bölünmüş durumda bazıları olabilir bazıları olamaz diyor ben hangisine inanacağım tabi ki tartışma ortamı yaratıp doğru bilgiye ulaşmak amaç bu bir muamma bununla ilgili bir belge yok siz buna bilgileri uc uca ekleyerek ulaşırsınz

canmert196

Kayıtlı Üye
Ogrendigim kisi bu islerin icinde emin olun cevresinde pagan cadilar var.Cevresindeki cadilar aile yontemiyle el almak icin varis olan cadilar.Ayrica siz saniyormusunuzki urum yule origanum modlari belirli bir bilgi duzeyini olcmeden modluk veriyor?Disaridan bir sifaci bile katilmiyor sifa vermeye yulenin kendi uyumlayip ogretikleri veriyor sifayi embriyo ise yetilerini kanitlamis olmasiyla verebiliyor.Melez bilgi dogru olmaz herseyden biraz koyuyim ne cikarsa artik derseniz o bilgiden hic bir sey olmaz kimseye hayirda gelmez.Yazimi duzgun okusaydiniz goru gorune inanmak yerine bende duydugumda bir ihtimal vardir diyip bizzat bilgili bir kisiye danistim.Bu islerin disinda tanidiklari olan biri degil bizzat kendi icinde cok guvenilir bir kaynaktir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Böyle tuhaf bir cümle ilk defa okudum.

Benim orada anlatmak istediğimi arkadaşlar anladı koskoca yazımın içinden hata bulmak için bunu mu buldunuz bare yazımı tam alıntılayıp hatayı çok büyük göstermeseydiniz .. sevgiler ..

codzombi

Kayıtlı Üye
Bende başka bir siteden ve yöneticiden bunu öğrendim modlarım uzman olduğunu nerden biliyorsunuz bir sınavamı tabi tuttunuz yoksa siz mi seçtiniz burası bir tartışma ve doğruyu bulma ortamıysa eğer böyle tartışmalar normaldir ama sizin yorumunuzdan anladığım siz gözü kapalı inanıyorsunuz ama ben tartışarak bildiğim şeyi savunarak birşeylere ulaşmanın en doğru olduğunu düşünüyorum ayrıca şöyle bir araştırma yaparsanız şuanda çoğu site ya da formlar 2 ye bölünmüş durumda bazıları olabilir bazıları olamaz diyor ben hangisine inanacağım tabi ki tartışma ortamı yaratıp doğru bilgiye ulaşmak amaç bu bir muamma bununla ilgili bir belge yok siz buna bilgileri uc uca ekleyerek ulaşırsınz

Aklin yolu birdir ;)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Peki siz bizim modları nasıl göreve aldığımızı nereden biliyorsunuz. Onların bilgi ve birikimlerini nereden biliyorsunuz. Sizlere gereken cevapları belli bir seviyede ifade etmeye çalıştıkları için mi bilgisiz oluyorlar sizin gözünüzde. Yani sizin gibi saldırıya geçip sizi tanımadan akıllarına geldiği gibi konuşarak seviyeyi mi düşürsünler istersiniz. Size hangisi daha uygun. Söyleyin de ona göre davranalım size bundan böyle. İkincisi kimse hiçbir şeye gözü kapalı inanmıyor. Belli bir süredir sitede olduğunuzu varsayarak sizin birçok bilgiyi tarafsız olarak ifade ettiğimizi ve kişilerin bunların arasından hangisine inanmak isterse ona inanmasını sağladığımızı görmüş olmanız gerekiyordu. Bunu da görmemişsiniz sanıyorum. Ayrıca tartışma yaratarak doğru bilgiye ulaşmak size göre doğru olabilir ama bizlere göre doğru değildir. Bu tür konular tartışılarak ve yorum yapılarak ifade edilecek konular değildir. Bu tür konuların hemen hemen hepsi tecrübe ve birikim ile ortaya çıkmış konulardır. Bizlerin sisteminde konular tartışma ortamında sorgulanamaz. Lütfen sizin fikir ve düşüncelerinizin karşıtlığı olduğu için ve kendiniz inanmadığınız için başkalarının fikirlerine saldırıda bulunmayın. Ve yönetim bizim işimiz ise yönetime karışmayın. Size soracak değiliz kimin yeterli bilgi birikimine sahip olduğunu. Bunu değerlendiren kişi siz değilsiniz ve bu konu hakkında bir daha yorum duymak istemiyorum. Hiçbir modumuz yetersiz olduğu için değil AKSİNE BİRÇOK KİŞİYE YÖN VEREBİLECEK BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP OLDUĞU İÇİN BURDADIR. Bunun ile ilgili şüpheleri olanlar var ise bize sorarsa gerekli açıklamaları rahatlıkla kendilerine yapabiliiz. Sevgi ve Işıkla...

demonic

Kayıtlı Üye
açık konuşayım bu seviyedeyken çağırırsan büyük ihtimalle ölürsün...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu soruya her seferinden pokemon diye cevap veresim geliyor neden bilmiyorum ama aradaki tam kafiye çok çekici.
Sanırım siz demonu seçemezsiniz.Hani demon ya ?

hasan06

Kayıtlı Üye
iyi geceler bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var aklımda demon olarak BARBATOS var ama nasıl çağrılcağını bilmiyorum çağırmak için siyah mum sembol ve Ev-ee-ta fu-bin bar-ba-tos sözcüklerini ve eşyaları kullanıyorum 2 kere davette bulundum ama davetime cevap alamadım bu konuya yorum atmamım sebebı konuyu açan arkadaşımızın istediklerinin aynısı olması ve aynı konudan başka açmamın gereksiz olduğunu düşündüğüm için yazdım iyi gecele
bence çağırma bak bu işler çocuk oyuncağı değil neden herkez bir demon çağırmayı komşu çağırmakla eş değer sanıyor. bakın demonlar geldi mi gitmezler
insanlara musallat olurlar korunmasız iseniz.
İllumaniti88 kardeşime defalardır dedik ki, bulaşma. Gitmiş ayin yapmış ve demonlardan bir kral musallat olmuş ve arkadaşımız kendisi söylüyor ki, intihar edeceğim, beni intihara zorluyorlar 3 kişiyi demonla tanıştırmazsam beni rahat bırakmayacaklar diye . Az kalsın ağlayacak. İllumaniti88 yetmiyormuş gibi birde siz mi ayin yapıp kendinize musallat edeceksiniz.

Cadılık Bir yaşam biçimidir .Bu yaşam biçimi zor ve uzun emek isteyen bir yoldur ..Çoğu yerlerde cadılık din diye söylenir öyle diyenlere inanmayın onlar Wicca dinin ile cadılığı karıştırıyorlar ben bir Wiccanım ama cadı değilim daha .. :) Cadılık temel isteyen bir şeydir uzun yıllar,emekler,azim isteyen bir yaşam biçimidir bu yaşam biçimini her isteyen başaramaz...Her büyü yapan kişi cadı olmaz , her psişik yeteneği olan kişi cadı olmaz .. Uzun yıllar ,emek,azim,temel anahtar sözcüklerdir cadılık için .. :)
evet , aynı zamanda da cadılık kadim dine kadar dayanır. ve soyda önemlidir kimin kanını taşıyorsun kimin soyundan geliyorsun. tabiri caiz ise secilmiş kişi isen yani geçmişte bu tür güçlere sahip olan kadim dine hizmet eden enerjisini tam modda kullanan birisi var ise elbetteki sende gücünü kullanabilirsin.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konu yeterince sapmış, tartışmalara yol açmış ve gerekli cevaplar da verildiğinden kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...