Cadı Olmak, Wiccan Olmak Bu Kadar Basit Mi?

Keira

Moderator

Bir kaç gündür konu başlıklarında çok sık cadı olmak istiyorum, wiccan olmak istiyorum, paganizm hayranıyım gibi başlıklar görmeye başladık. Bu konu başlıklarının içerisinde yazılanlardan dolayı bu konu başlığını açma gereği hissettim. Bu konu hakkında rahatsız olduğum şeyleri sıralamak istiyorum.
1. Öncelikle herkes cadı olamaz bunun için yetenek, sabır ve ömür boyu çalışmak gerekmektedir. Kimse 3 adımda, 5 adımda cadı olamaz, bu işler bu kadar basit değil. Yıllarca bu işlerle uğraşanlara saygısızlık olur bu.
2. Paganizm hayranı olunmaz, çünkü paganizm bir dindir.
3. Wicca ve cadı aynı şey demek değildir. Wiccalık bir inanış biçimidir ve Paganizmin Neopaganizm kolunda yer alır. Wicca inancı olan kişiler kendilerine Wiccan der. Yani wicca bir inanış biçimi, cadılık ise bir yaşam biçimidir. Her wiccan cadı olacak ya da her cadı wiccan olacak diye bir kural yoktur. Ancak hem wiccan hem de cadı olabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim konuları bu forumda dahil birçok internet sitesinden bulabilirdiniz. Ama bunun yerine bu şekilde başlıklar açıp iki kelime öğrenip cadı ya da wiccan olabileceğinizi sanıyorsunuz. Özellikle bazı başlıklar var ki bu konu hakkımda tecrübem ya da bilgim yok diyerek yardım olsun diye cadı nasıl olunur şeklinde başlıklar açılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olamayan arkadaşların bu şekilde başlıklarla bilgi vermesini doğru bulmuyorum. Bu işle uğraşan insanlara saygısızlık olarak görüyorum.
Cadı yada wiccan olmak isteyen arkadaşlar lütfen önce bu konuları iyice araştırıp özümseyin sonra yeteneklerinizi keşfetmeye başlayın. Her şey kendiliğinden gelişmeye başlayacaktır zaten (gerçekten yeteneğiniz varsa). Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın 3 günde 8 adımda kimse cadı olamaz. Amacım kimseyi kırmak, yermek değildir sadece bu konularla gerçekten ilgilenen insanlar ve kendi adıma rahatsızlığımı dile getirmek istedim.
Sevgi ve ışık hepimizle olsun..

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
Nasıl olunur onuda yazar mısın? Yani benim bazı özel durumlarım var da nasıl geliştirebilirim?

biard

Kayıtlı Üye
Forumda gerekli bilgiler var zaten. Özellikle cadılık dersleri ve nasıl cadı olabilirim adlı konuları tavsiye ederim. Ama cadılık içsel bir yol olduğu için kimse size tam olarak anlatamaz. Yöntemler zaten hep farklı. Herkesin deneyimleri, hisleri farklı. Çünkü dediğim gibi içsel bir yol.

Keira

Moderator
nasıl olunur onuda yazarmısın? Yani benim bazı özel durumlerım var da nasıl geliştirebilirim?

Sayın DHspast, bölümümüzde cadılıkla ilgili bir çok bilgi mevcut. Cadılık bir yaşam tarzıdır ve yaşamınıza bu tarzı uyumlandırmak kolay değildir. Çünkü cadılık Sayın biard'ın da yazdığı gibi içsel bir durumdur, yetenekle alakalıdır. Herkesin yaşadığı durum kendine özeldir. Yani benim yaşadığım deneyimlerim size uyumlanamaz, sizinkiler bana. Sizin inisiyeniz benimkinden farklı olur. İçinizde böyle bir yetenek varsa eninde sonunda ortaya çıkar. Size ve diğer üyelere tek tavsiyem burada okudukları bilgileri özümsemeniz. Siz araştırdıkça, özümsedikçe içinizde yetenek varsa ortaya çıkacak, yolunuzu bulduracaktır. İyi forumlar...

byrosa

Kayıtlı Üye
Konu oldukça gerekliydi bu açılan bilgilendirme konusu için teşekkür ederim. Bu iş için ilk adımlarını atmaya başlamış insanlarada biraz hak vermemiz gerektiğini düşünüyorum. İnternet ortamında pek çok asılsız bilgi mevcut oralardan edindikleri bilgilere göre hareket ediyorlar ve ister istemez kendilerini bilinçsiz bir şekilde Cadı olduklarını varsayıyorlar. Bu konunun onlara yararlı olacağını düşünüyorum. Eğer bu işe yeni başlıyorsanız ve bir çok bilgi edinmek istiyorsanız, doğru bir karara varın ve onun üstünde çalışmalarınızı sürdürün, sevgilerle.

pinkstar73

Kayıtlı Üye
elhamdülillah müslimanım ama tüm dinlerin gerçek olduğuna inanıyoru sadece biz yanlış anlıyoruz bende cadı olmak istiyorum ama tam olarak ne yapmam gerek bilmiyorum biri beni bilgilendirebilirmi ?

Keira

Moderator
Sitemizde cadılıkla ilgili konular mevcuttur. Oradan okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

face1

Banlı Kullanıcı
Hocam bilinen ünlü bir cadı varmı şuan dünyada veya türkiyede:) merak ettim açıkcası..

Love Song

Banlı Kullanıcı
Hocam bilinen ünlü bir cadı varmı şuan dünyada veya türkiyede:) merak ettim açıkcası..

Hepsini öldürdük.

Kalanlar kendileri cadı zannedenler,iyi gizlenen cadılar,iş birliği yapan cadılar,işi para dökmüş cadılar,saklandığını zanneden cadılar ve bunun gibliler var.

Fakat özellikle bu ülkede ünlü olmak gibi bir aptallık yapmayacaklarını düşünüyorum,yinede işini bilen birilerini arıyorsan var böyle birileri,forumda öyle zannettiğim birisi var fakat bozuntuya vermeyeceğim,muğla civarında cidden işini bilen bir hanım ablamız var.

İstanbul gibi bir yerde pek kıdemliler bulunmuyor olsa da tek tük,kalabalığı sevmiyorlar sanırım.

carrie82

Kayıtlı Üye
Yeni üye olmama rağmen sitede bu konu hakkında çok şey okudum ve yazılanlar beni de zaman zaman şaşırttı hatta gülümsetti. Çok doğru söylüyorsunuz Keira. Buna gerçekçi bi açıklama gelmesi gerekliydi. :beta1:

huaa

Kayıtlı Üye
'Cadı' olmak bu kadar basit bir şey değildir. Öyle 3-5 adımla cadı falan olunmaz. Cadı doğulur.

huaa

Kayıtlı Üye
Bir şey soracağım. Acaba cadılığın hiç belirtisi var mı ? Yani cadı olan biri bunu anlayabilir mi ? Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim:)