Mide boş Beyin Çarkı Mükemmel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşk Sonsuzluktur

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar . bu ayda oruç tuttuğum zaman akşama canım ne çekiyorsa o yemek akşam hazır oluyor. Ya da bir şeyler sebep oluyorda ben o yemeği akşama yiyorum.. Sanırım mide az çalışınca beyin çarkı fazla çalışıyor. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
Bu durum açlıktan değil de senin yemek yemeyi daha çok istemenden kaynaklanıyor olabilir. :)

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
Ben de istediğin şeyin gelmesini kastetmiştim zaten. :) Gün boyunca açlık çekiyorsun ve aklına o yemek geliyor. Sonra onu düşünüyorsun. Düşünüyorsun. Düşünüyorsun. Onu yemeği çok arzuluyorsun. Sonra araya başka şeyler girmiş olsa da bilinç altında hala istemeye devam ediyorsun. Bir bakıma evrenden onu çağırıyorsun ve akşam yemeğinde bir sürpriz yapıp "Merhaba" diyor sana. :) Bende de oluyor. Oradan biliyorum. :)

focus

Kayıtlı Üye
ben hergün para düşünüyorum ama nedense evren beni umursamıyor. :)

sürünmeye devam diyor bu evren beni sevmiyor galiba. :(

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
İstediğin şey egonu besliyor çünkü. Günümüzde para güç demek. Param olunca şunu alacağım, ona sahip olacağım, lüks bir yaşam gibi düşünceler barındırıyorsun içinde. Bu da isteğini kirletiyor. Bir şeyin olmasını, o şeyi bir anda karşımızda bulmak istiyorsak saf duygularla hareket etmeliyiz. :) Sen evreni sev o da seni sever. :) Kendimizi sevelim,hayatı yaşamayı sevelim, insanlığı sevelim... Yaratanı sevelim. Sen çevrendekilerle iletişim içinde olursan onlarda sana karşılık verir. Çevrendekilerden kastım sosyalleşmek değil. Çiçek sevildiğini hissederse daha güzel açar. Köpek sevildiğini hissederse karnını kaşımasını ister mesela. İşe giderken veya dolaşırken derin bir nefes aldığın anda yüzünde bir gülümseme oluşuyorsa o günün daha güzel geçer. Yarabbim ile güzel sohbetlerde bulunursan o da sana istediğin şeyi(hayırlıysa) verir. İstediğin şey ve isteme şeklin ne kadar güzel(saf) olursa sana ulaşması da o kadar kolay olur. Çünkü bize huzur veren şeyler saftır. Ve bazılarımız neyi istediğini bilmez. İstediği şeye sahip olduğumuzu da farketmeyiz genelde. İhtiyacımız olandan daha fazla şeye sahip olduğumuzda bu bize bir yüktür ve yükümüz bizi yavaşlatır, bazen durdurur. Ruhsal anlamda olduğumuzdan daha gerilere gitmeye başlarız, düşüncelerimiz körelir. fiziksel olarak bile gözümde canlandırdığım zaman kucağımda koca bir fazlalık. ağır olmasa bile zamanla taşımaktan yorulacağım zaten, düzgün yürüyemeyeceğim, önümü kapattığı için attığım adımı,önümde ne olduğunu bile göremeyeceğim. Belki de sen Yaratan ile öyle güzel sohbetlerde bulunuyorsun ki Yarabbim seni bu yükü taşımanı istemiyor. Sadece olaylara olan bakış tarzını biraz değiştirmelisin.
Her zaman da Polyana'yı oynama ama dengeyi kur.. :)

focus

Kayıtlı Üye
denge o güne parasız başlarsan faturaları ödeyemezsen pazar alışverişi yapamazsan çocuguna çok istediğini alıp götüremezsen kurulmuyor, yani polyanna ütopya, parasız ne sevap işleniyor ne de günah ister katılın ister katılmayın ama bu benim bulundugum noktadan 360 derece dönsem dahi böyle.

denge dibe vurmuş hayatı hergün duvara toslamakla, göz göre göre haksızlıga ugranmakla falanda kurulmuyor, kaybeden hep siz olunca kusura bakmayın ama denge degerlerinize olan güvenin hergün yıkılması oluyor.

denge=güç güç olmaz ise neyle dengenizi saglayacaksınız, yani yürü ya kulum denme vakti geldi de geçiyor, halen bekliyoruz evran bizide sevsin diye en temiz duygularımızla ama evren de biliyor bizde şansın olmadıgını.

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi günümüzde para= güç olarak algılanıyor. Bazı konularda böyle de. Dediğiniz gibi para olmadan faturalar ödenmiyor alışveriş yapılmıyor. Bunlar hayatın gerçekleri ama Yaratan'dan bir cevap gelmesini istiyorsanız illa parayla yapılan sevapları işlemeniz gerekmiyor. Yukarıdaki mesajınızda sanki her şey paradır gibi bir düşünce tarzına sahip gibi bir izlenim yarattınız bende. Yanlış anlamışsam kusura bakmayın. Basit şeyler de var hayatta. Ruhunuzun iyi yanlarını besleyin lütfen. Komşunuza gülerek merhaba diyin mesela. İnsanların dertlerini dinleyip onlara yardımcı olun en azından bir omuz olun. Bunları yaptığınız da hem ruhunuzu beslemiş olursunuz hemde güzel ameller işlemiş olursunuz. Düşünsenize bunlar çok basit şeyler... Ve bize küçük sürprizlerin yolunu açıyor. Ve yine dediğim gibi çoğu zaman bu sürprizleri farketmiyoruz bile. Bazen sonradan aklıma geliyor benim mesela. A şöyle şöyle olmuştu demek ki Yarabbim isteklerime karşılık veriyor diye. O şeyi istediğimi bile sonradan hatırlıyorum. Biraz hayatın içindeki güzellikleri görmeye çalışın.
Duvara toslamak, haksızlığa uğramak, kaybetmek konusuna gelince belki de bunlara karşı yanlış çözümler üretiyorsunuz. Karşınızda ki şey bir insan da olabilir bilmiyorum. Şu an karşı tarafla iletişim kuramayacağıma göre size doğrultuyorum sözlerimi. Sizinle çözüme ulaşmaya çalışıyorum. Yanlış anlamayın lütfen. Sizin açınızdan neler yapılabilinir onları düşünüyorum sadece. Hayata sadece sizin açınızdan bakmayın, karşıdan da bakın sonra bir de dışarıdan bakın. Şanssın sizin elinizde gözünüzde olduğunu anladığınız an şans sizi bulacaktır eminim...
Saygılarımla...

focus

Kayıtlı Üye
ilk kez üniversitede kavga eden arkadaşları ayırmak istemiştim. suratımın ortasına patlayan yumruktan sonra anladım ki biz arkadaş degilmişiz.

belki bir karıncayı incitmekten imtina ederim ama insanlarla olan ilişkilerde en zoru derdinizi anlatma kısmıdır,

şans ona dokundugumda hissettiğim bir meta olabilmeli ozaman benim elimde oldugunu ve geldiğine inanabilirim, aksi zaten şimdiki halimin devamıdir.

imzamı degiştirdim yaşantımdaki benden alınan enerjilerin temel nedeni o imzada saklı,

dengeyi ancak gücü bulunca ve hakkımı alınca bulacagım, aksi zaten bir koskoca yitmişlik.

saglıcakla.

mecra

Kayıtlı Üye
ben hergün para düşünüyorum ama nedense evren beni umursamıyor. :)

sürünmeye devam diyor bu evren beni sevmiyor galiba. :(

Bu ne karamsarliktir yahu. Biraz hayat dolu olun. Vallahi sizin mesajlarinizi okuyunca ben de kotu oluyorum:) Kendinizi sevin ve kendinize deger verin. Ama siz tam tersini yapiyorsunuz.:hang::hang::hang:

bendekiben

Elit Üye
İyi akşamlar arkadaşlar . bu ayda oruç tuttuğum zaman akşama canım ne çekiyorsa o yemek akşam hazır oluyor. Ya da bir şeyler sebep oluyorda ben o yemeği akşama yiyorum.. Sanırım mide az çalışınca beyin çarkı fazla çalışıyor. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Perhiz uygulamaları psişik gücleri arttırmada uygulanan metodlardandır.Oruç hem maddi ,hem manevi bir arınma olduğu nefsinizi terbiye etmenize ve bu sayede manevi olarak özgürleşmenize yardımcıdır.Zaten psişik uygulamalarda genelde mide boşken yapılmalıdır.Yani temel amaç sizin maddi dünya ile bağlarınızı kuvvetlendirecek şeylerden uzak durarak ruhen özgür olabilmeniz ve bedenimizi toksin yapıcı şeylerden uzak tutmanız.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Annenizle berabermisiniz??yoksa evlimisiniz?? Cünki biz anneleri en cok sevindiren ödül,evlatlarimizin mutlu olmasidir.Cocugumuz oruc gibi güzel bir sey yapiyorsa,onu en sevdigi yemekle ödüllendiririz.Sizin düsünceleriniz annenize veya sevdiginize evrenden (His) olaak ulasiyor olabilir.

Bu sadece benim düsüncem,iddia edemem :nopity:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...