cadılık soydan mı gelir, sonradan cadı olunabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

biard

Kayıtlı Üye
merhabalar sevgili arkadaşlar. Cadılık soydan mı gelir? Yoksa sonradan cadı olunabilir mi? Bu konunun forumda anlatıldığını biliyorum. Ancak her yerde farklı deniliyor. Kimisi olamaz diyor. Kimisi de olabilir. Benim cadılığa ve cadılara büyük saygım var. Ben herkesin cadı olamayacağını düşünüyordum. Ama laf karmaşaları aklımı karıştırdı. Bu sorunun cevabı forumda var belki. Ama son bir kere benim için cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Keira

Moderator
Evet herkes cadı olamaz. İçinizde bu yetenek olmalıdır, zaten bu yeteneği olanlar eninde sonunda kendilerini keşfediyorlar. Cadı olmak zor ve sabır isteyen bir yoldur ve mutlaka yetenek ister. İçinizde bu yetenek varsa zaten bundan önceki hayatlarınızda da cadıydınız demektir.

Osiris

Kayıtlı Üye
Daha önce ki yaşantınızda veya genlerinizde cadılık potansiyeli olabilir. Ama bu sizi cadı yapmaz, sadece potansiyeldir. Cadılık bireysel gelişim ile sağlanan bir yoldur. Çevremde çok net bir şekilde cadılığa yatkın kişiler tanıdım ,ama cadı değildiler ve bu konuda bir fikirleri bile yoktu.

biard

Kayıtlı Üye
Evet sadece yeteneğin yeterli olmadığını biliyorum. Çok çalışmak gerekiyor. Sonuçta zahmetsiz rağmet olmaz. Teşekkür ederim.

küçükkuş

Kayıtlı Üye
cadılık sonradan olsaydı yüzlerce cadı olurdu zaten :) bu kesinlikle bir genetik miras :D:D

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
ikisi de olabilir, soydan gelmesi bilgi edinme bakımından avantaj sağlarsa da yeteneksel olarak avantaj sağlamaz. hatta zarar bile verebilir duruma göre.

biard

Kayıtlı Üye
iki türlü olması bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten filmlerden dolayı cadılık çekici bir hal aldı. Özellikle de ruhsal olgunluğu yeterli olmayan insanlar özeniyorlar. Eğer iki türlü olunsa onlar da cadı olabilir, ve belki bu ilmi kötüye kullanıp kirletirlerdi. Zaten özel soy durumu da yok yani kaldıramayacak kişiye verilmiyor. Bence bu düzen iyi.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
iki türlü olması bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten filmlerden dolayı cadılık çekici bir hal aldı. Özellikle de ruhsal olgunluğu yeterli olmayan insanlar özeniyorlar. Eğer iki türlü olunsa onlar da cadı olabilir, ve belki bu ilmi kötüye kullanıp kirletirlerdi. Zaten özel soy durumu da yok yani kaldıramayacak kişiye verilmiyor. Bence bu düzen iyi.

biard, soya göre belli olmaz kimin kaldırıp kaldıramayacağı. hem cadılığı üye olunan bi kulüp gibi algılamamak lazım. bunu kaldıramayan zaten olamaz. anca cadıyım diye diye ortalıkta gezer. bunun da bi anlamı yok zaten.
hakeden olur, ve bazıları olduğunun farkına bile varmadan olmuştur. kendine cadı diyen birçoğu ise yakınına yaklaşamamıştır =)

Shamanistic

Kayıtlı Üye
biard, soya göre belli olmaz kimin kaldırıp kaldıramayacağı. hem cadılığı üye olunan bi kulüp gibi algılamamak lazım. bunu kaldıramayan zaten olamaz. anca cadıyım diye diye ortalıkta gezer. bunun da bi anlamı yok zaten.
hakeden olur, ve bazıları olduğunun farkına bile varmadan olmuştur. kendine cadı diyen birçoğu ise yakınına yaklaşamamıştır =)

Doğru anlattınız ama soyda en önemli şeydir..Soyda gende o yetenek varsa o kişinin kaldırması o gücü kaldırması kolaylaşır ..Eğer soyda yoksa yine çok çalışması lazım belki o yeteneğe erişebilir olabilir..Herkes Cadı olamaz yani :) Yetenek soydan gelir ...Bilgi kişinin bulmasıyla gelir :)

biard

Kayıtlı Üye
yollu. Gerçekten güzel anlatmışsınız. Ben o soydan kaldırabilecek kişiye verilir dedim. Mesela ösmek olarak benim annem cadı. Bu yeteneği anneannesinden almış. Annesinden değil. Çünkü annesi kaldıramayacağı için ona yetenek verilmemiş. Ben kaldıramayacağım için bana da verilmemiş. Bunu anlatmak istedim. Size teşekkür ederim. Shamanistic. Size de teşekkür ederim.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
anladım, ailenizde cadı olduğuna göre sorunun cevabının yarısını biliyorsunuz demek ki =) o zaman sorunuz aslında soydan gelmeyen cadı olup olamayacağı mıdır?

biard

Kayıtlı Üye
evet bunu sordum. Ailemde tanıdığım bir cadı yok. Ben onu örnek olsun diye yazdım.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Eğer sizde yoksa genle aktarılan yetenek..Çok Çalışarak cadılığı tamamen araştırarak sadece ailende değil her yeri araştır bir cadı bul ondan ders al zorla onu ondan ders al ..Anca bir cadıdan ders alarak o yeteneğe ulaşırsın.Kendin ilerlemek istersen çok zor ..

Ve konuyu yanlış yere açmışsın.Wiccalık cadılık değildir.Bir dindir.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
evet bunu sordum. Ailemde tanıdığım bir cadı yok. Ben onu örnek olsun diye yazdım.

sorunuza şöyle cevap vereyim.
Hekate, tüm cadıların Yüce Tanrıçası. Cadılığı öğreten. O ilk önce tanrıların arasında değildi. Tanrı soyundan geliyor da değildi. ancak diğer tanrıların ve tanrıçaların aksine soyuyla değil tamamen kendi çalışmalarıyla Tanrıların arasında yer buldu. Zeus göklerde ve yerde, Hades yeraltında,Pposeidon ise denizlerde sözünü geçirirdi. Oysa Yüce Tanrıça Hekate'nin sözü gökte yer altında ve okyanuslarda geçerdi. Yüksek "soylu" Zeus bile tanrıların başı olmasına da rağmen bu kadar geniş yetkili değildi.

umarım cevap olmuştur.

biard

Kayıtlı Üye
Shamanistic, cevabınız için teşekkürler. Forumda cadılık başlığı yok. Zaten yöneticiler bile cadılık ile ilgili konuları buraya açmış. Bu yüzden konuyu yanlış yere açtığımı düşünmüyorum. Cadılık yeteneğim var mı yok mu elbette buraya yazamam. Ama bu soruyu sadece merak yüzünden sormuştum. Cadılık yeteneğimin olup olmadığını biliyorum zaten. Ve keira hayır soyunda cadılık olmayanlar cadı olamaz dedi. Yetenek gerekir dedi. Ve sonra yollu siz ve diğer üyeler sayesinde gerekli cevabı aldım. Teşekkürler.

Keira

Moderator
Hiç bir cadı istemedikçe ya da kendisine görev verilmedikçe siz ne kadar zorlarsanız zorlayın size ders vermez Shamanistic. Ayrıca bir cadıdan istediğiniz kadar ders alın, eğer önceki hayatlarınızda bu yolda değildiyseniz cadı olamazsınız. Tek başına yetenekte bir işe yaramaz, yeteneğin yanında çok çalışmak ve emek sarfetmek gerekiyor.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Onu önceki yazımda yazdım. Ben yeteneği yoksa diye dedim anca o şekilde ilerler dedim biraz..Yani yeteneği yoksa çok çalışmak ve bir cadıdan ders almak anca ilerletir dedim. :)

Keiranın dediği doğru benim dediğimi okursanız aynı şeyi dediğimi anlarsınız..Ya yetenek olacak ya da ömrünüzü cadılık yeteneğini kazanmak için feda edeceksiniz dedim o da bir ihtimal yeteneğe ulaşırsınız dedim..

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
Yorumlar gayet bilgilendirici. :) Bir soya bağlı olduğu doğru ama her soyda kırılmalar olmuştur. Sizden 1000 yıl yaşamış bir akrabanızdan sadece siz etkilebilirsiniz. Bu çoğunlukla zordur. Genellikle anne, büyükanne cadı olursa sizinde cadılık yetenekleriniz olabilir. :) İyi forumlar....

Keira

Moderator
Cadılığın soydan gelmesi derken şunu kastetiyoruz daha çok "Önceki yaşamlarınızda mutlaka cadı olmanız gerekiyor". Zaten önceki yaşamlarında cadı olan kişilerin ailesinde mutlaka yetenekleri olan insanlar bulunuyor.

birhayalkur

Kayıtlı Üye
İş
Tumblr.
Soyda yetenek varsa alabilir filan ama ben bu yeteneğin sonradan kazanılacağına da inananlardanım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...