Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Hüddam Konusu Ayrintili

Paylaş

Rep Puanı : 21
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Selamlar arkadaşlar ben de bu hadim,konusunu uzun zamandır araştırıyorum.Kanaatimce hadim edinmek günah değil.Ancak onları kötü emellerine alet etmek günahtır diye düşünüyorum .Bunlar Müslüman olan, ayet ,sure ve esmaların görevlilleridir.Ayrıca hadim çeşitleri anlatılırken bazı hadimlerin kendiliğinden bize geldiği yani gönüllü geldiği açıklanmış.Günah olduğunu bile bile görevlerini bırakıp gelirler miydi ?Hiç sanmıyorum.olsa olsa bu bizim kamil bir imana ulaşmamızdan kaynaklanan Allahın bir lütfu olabilir.En doğrusunu Allah bilir..Kalın selametle..

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Apraziyal , Hüddam mıdır?bilgisi olan var mı?

Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    31
    10 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı garipaşık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apraziyal , Hüddam mıdır?bilgisi olan var mı?
    Bir davet esnasında böyle bir varlık sana adını Apraziyal dediyse bilki o kadim varlıktır xxx yani budur. Apraziyal gibi yalan söyleyenler çıkmış dikkat et

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

4 element vardır ,cinlerin ateşten,insanların topraktan yaratıldığını biliyoruz.Yazınızda hava ve sudan yaratılan hadimlerden bahsetmişsiniz.Evet buna katılıyorum,Hava ve sudanda yaratılmış varlıkların olduğunu düşünüyorum.

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Hüddam edinmek,karanlıkta iğne aramaya benzer.Çünkü bu işler hem kolay olmadığı gibi hemde tehlikelidir.Bu gibi işlerde karşınıza ben hüddamım diye gelen şey %96.7 şeytanlar olmaktadır.Şeytanlar bu sözüme alınmasınlar ama onlar köpekbalığı gibidir kanın kokusunu hemen alırlar.

Rep Puanı : 21
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

arkadaşlar insanın nefsi en büyük düşmanıdır.bunu hepimiz biliyoruz .şeytanın vesvesesi nefsin bize verdiği zarar yanında devede kulak gibidir.O nedenle nefis terbiyesi çok uzun yıllar alabilen çok zahmetli bir iştir.Buna hayvani ruh benzetmesi de yapabiliriz.İşte bu nefis denen hayvani ruhu terbiye edip nefsi emmare ve nefsi levvame derecelerni aşarak nefsi mutmain derecesine yükselmedikçe sakın hadim çağırmayın .Bu ilk iki dereceyi geçmedikçe kin şehvet yalan kızgınlık gibi kötü hasletleriniz sürmektedir. Çünkü gelen kesinlikle hadim değil,şeytanın emrinde olan cin taifesinden bir varlıktır.Yani önce manevi olarak hazırlanmak şart arkadaşlar

7. el alim Üyemize teşekkür edenler:
    orhanonur (13.07.2016)

Yer
    esfel-i safiliyn
    Rep Puanı : 41
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 20 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

Dün hocayla görüştüm, zaten uzun süredir görüşüyorum, üzerimde ifrit musallattı varmış çocukken olmuş hala daha duruyor dedi, öncesinde görüştüğümde okunacak şeyler vermişti, dün gittiğimde etkileri azalmış dedi, zaten kendi okuduklarımda var, bu şekilde inşallah yakında tamamen kurtulurum diye düşünüyorum, olmazsa hoca heralde direk müdahale edecek hüddamlar vasıtasıyla, bu konuda bişey demedi ama öyle tahmin ediyorum. bu havas ilimlerine hüddamlara benim de merakım var, hocaya kaç kere dedim bana da öğret diye ama şakayla karışık 5 koç parası isterim dedi, ben de ilimde araya para girerse ihlas gider gerek yok o zaman dedim, ama hocaya bu konudaki talebimi de her fırsatta iletiyorum, hoca kuvvetli, kendi bildiklerinden kendine özel havas kitabı bile yazmış, orjinal uygulamalar var içinde biraz inceledim, herkese üzerindeki şeyler hakkında detaylı bilgi veriyor ama nedense bana gelince sadece musallat var deyip kestirip atıyor, hatta başta musalalt bile demedi zorla öğrendim, bilmiyorum belki samimi olduğumuz için saklıyor, bazı şeyleri bilmemi istemiyor, kendince iyiliğimi düşündüğü için olabilir, hüddamlarla ifritlerin birbirleinin sırlarını vermeyeceğini söylüyor, bu yüzden fazla soru sorma diyor, buna anlam veremedim ben(!) ama buna rağmen zorla öğrendiğim şeylerden biri de üzerimde 2 tane iyilerden olduğu yönünde ve bu konuda kabiliyetli olduğumu söyledi, ama nasıl iletişim kurarım bunlarla bu konuda bişey öğrenemedim, benim annemin dedesinin de hüddamları varmış belki ordan kalma olabilirler diye düşünüyorum, hoca genel manada ulvi olanlarla görüşüp onlara sorularımı sormam için bir uygulama verdi hatta soru sormak istedim sen karıştırma dediğimi yap bana soracağına direk kendin sor falan dedi ama bendekilerle alakası yok anladığım kadarıyla, inşallah hayırlı bir netice çıkar, kendimi bu konuda geliştirmeyi çok istiyorum, rabbim hayır kapılarını inşallah ardına kadar açar. en son kapıdan çıkarken biraz daha yokladım, tamam dedi öğreteceğim seni de hoca yapacağım dedi ama nasıl bir netice çıkar bilmiyorum, bazı şeyleri istemek yetmiyor, Allah'ın da o konuda szilere yardımcı olup kolaylaştırması gerekiyor, bu konuda rabbim üzerimizden nusretini esirgemesin, bunları da kendinden izin alarak yazıyorum, zaten gizli kalmasını istediği şey de verdiği uygulama.

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

sevgili dostlar. burada bir açıklık getirmek istiyorum.aileden gelen hüddam olayı yaşayan biri olarak. evet seçiyorlar. ailede dili kalbi aklı bir olan kişiyi seçip aklıbalig oldugnunda onunla ilk iletişim kuruluyor. birde şunu unutmayın onlar sizi kötülükten uzak durmayı haram yememeyi alkaol içmemeyi zinadan uzak durmayı iman ını korumya ibadetlerini yapmak konusunda sizi yönlendirir. eger tam tersi olursa işte o zmanan vay haline. onlar zarar vermez zararı biz kendimize veririz. allah imanınızı güçlü kılsın.

Yer
    esfel-i safiliyn
    Rep Puanı : 41
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 20 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

Kardeşim sana bişey sorayım, yukardaki mesajda da yazmışım zaten hüddamları olan bir hoca üzerimde 2 tane iyilerden olduğunu söyledi başta inanmadım ama hoca beni ikna etmek için kendi hüddamına üzerimde iyilerden varsa bazı eşyaları hareket ettirmelerini söyledi, eşyalar dediği gibi hareket edince doğru söylediğini anladım. aileden annemi dedesinin hüddamları olduğunu biliyoruz, aceba ondan kalma bişeyler olabilir mi? çocukken cinlerle ilgili bazı tecrübelerim oldu, gördüm falan ama uzun zamandır o şekilde bir zuhur yaşanmadı. ufak tefek günahlarımız oluyor ama öyle içki zina gibi kebair günahlarım yok şükür, aceba bahsettiklerimle iletişim kurma şansım var mı? yaşım 24 böyle bir ihtimal var mı?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)