Taşların Gücü

bendekiben

Elit Üye
Hayatımda bir kere daha yarı değerli,şifalı taş diye adlandırdığımız taşların gücünü görmüş oldum. Sizlerle bununla ilgili deneyimimi paylaşmak isterim.
Nisan ayının başlarında göl kıyısında bir yere pikniğe gitmiştik. Orada dolaşırken çevredeki taşların farklı yapılarının olduğu dikkatimi çekti, inceleyince bu taşların kalsedon grubuna girdiğini fark etim. Yarı opal sarıya yakın kalsitler, kırmızı puslu granatlar, uçuk mavi kalsedon olanları ve akiğin katmanlarından bazılarını tanımlayabildim ve topladım. İçinden düzgün olanları meditasyon için diğer şekli bozuk ve büyük olanlarıda balkonda biber ektiğim saksının içine koydum ve 3 aydır da ordalar. Benim diktiğim saksıdaki biber tohumlarından biri fide verdi. O fide şuan benim dizlerim boyunda ve yaprakları hiç abartısız elim büyüklüğünde, hiçbir sararma,yaprak dökme durumu olmadı .Her sene böceklenen çiçek açmadan ölen biberim, bu sene irikıyım ve çok sağlıklı büyüyor , fazlasıyla da çiçek veriyor .Sonra araştırdığım zaman da gördüm ki ; akiğe “toprağın koruyucusu” da denirmiş.Taşların gizemli gücüne inanmayanlara yaşanmış bir örnek olsun.

Sevgiler…
Bendekiben

maiela

Banlı Kullanıcı
her taş her insana iyi gelmiyor. kaplangözü taşının özelliklerini sevip almıştım ama boynuma taktığım gün inanılmaz boyun ağrısı baş ağrısı yaptı. içim daralıyor gibi olmuştu. :willy_nilly: sonra o taşı geri verdim. enerjisini en çok hissettiğim taş lapis ve ametis

thales

Kayıtlı Üye
Merhaba,
İnsana özgüven veren bir taş varmı.? ve arındırma nedir.? Takmadan yada taşımadan önce yapılan bir işlem anladığım kadarıyla ama nasıl.

Psikite

Kayıtlı Üye
Taşını temizliyorsun diyebilirim kısaca.. Her taşa özel temizleme (arındırma)şekilleri var.

bendekiben

Elit Üye
her taş her insana iyi gelmiyor. kaplangözü taşının özelliklerini sevip almıştım ama boynuma taktığım gün inanılmaz boyun ağrısı baş ağrısı yaptı. içim daralıyor gibi olmuştu. :willy_nilly: sonra o taşı geri verdim. enerjisini en çok hissettiğim taş lapis ve ametis

Evet her taşın etkisi değişiktir. fakat tek temizleyip arındırmak yeterli değildir birde ilk kullandığınız taşa uyumlama ve programlamada yapmalısınız.Taşın enerjisiyle uyumlu hale gelmessiniz eğer onun enerjisi sizde başağrısı ve mide bulantısı halsizlik gibi yan etkilerde yapabilir.Özellikle koyu lacivert taşlar yoğun enerjisi olan taşlardır.Lapisin özellikle kendi enerjinize uyumlamanız gereken bir taştır.Ayrıca lapis içinde bulunan sarı parçacıklar prit taşının parçacıkları olup bu nedenle fazla üzerinizde taşımanın sağlığı olumsuz etkiliyecek taşlardan biridir .Çünkü pritin içinde sülfür bulunmaktadır.Lapisi çalışmalarda kullanmanız 1 günden fazla sürekli üste taşımamanız iyi olacaktır.Ametist de iyi uyumlandığı ve temizlendiği sürece baş ağrısı yapmaktan ziyade başağrınızı hafifletecek şifalı bir taştır.

maiela

Banlı Kullanıcı
Evet her taşın etkisi değişiktir. fakat tek temizleyip arındırmak yeterli değildir birde ilk kullandığınız taşa uyumlama ve programlamada yapmalısınız.Taşın enerjisiyle uyumlu hale gelmessiniz eğer onun enerjisi sizde başağrısı ve mide bulantısı halsizlik gibi yan etkilerde yapabilir.Özellikle koyu lacivert taşlar yoğun enerjisi olan taşlardır.Lapisin özellikle kendi enerjinize uyumlamanız gereken bir taştır.Ayrıca lapis içinde bulunan sarı parçacıklar prit taşının parçacıkları olup bu nedenle fazla üzerinizde taşımanın sağlığı olumsuz etkiliyecek taşlardan biridir .Çünkü pritin içinde sülfür bulunmaktadır.Lapisi çalışmalarda kullanmanız 1 günden fazla sürekli üste taşımamanız iyi olacaktır.Ametist de iyi uyumlandığı ve temizlendiği sürece baş ağrısı yapmaktan ziyade başağrınızı hafifletecek şifalı bir taştır.

evet kesinlikle ametist taşı baş ağrısına, moral bozukluğuna çok iyi gelen bir taş. moralim bozuk, sinirli olduğum anlarda avucuma ametistimi alıp sakinleşirim rahatlarım. başım ağrıdığındada ametistle kaş hizama masaj yapıp, ametistimi elimden bırakmadan yatarım :D

Bu arada ametist taşım ilk aldığım gibi göz alıcı deil, taşları çatladı, koyu mor rengi bazı kısımlarda solmuş, uç kısımlarda beyazlaşma olmuş aşırı negatif enerji yüklemesi var galiba :D zaman zaman su ile arındırıyorum, bekletiyorum, güneşe koyuyorum enerji alsın diye ama ilk günki gibi deil :(

lapisimide sürekli arındırmama ragmen kaya tuzu ve suyla , derin çatlaklar oluştu :(

bendekiben

Elit Üye
Bu arada ametist taşım ilk aldığım gibi göz alıcı deil, taşları çatladı, koyu mor rengi bazı kısımlarda solmuş, uç kısımlarda beyazlaşma olmuş aşırı negatif enerji yüklemesi var galiba :D zaman zaman su ile arındırıyorum, bekletiyorum, güneşe koyuyorum enerji alsın diye ama ilk günki gibi deil :(

lapisimide sürekli arındırmama ragmen kaya tuzu ve suyla , derin çatlaklar oluştu :(

Lapis ya adaçayı tütsüsü ile yada (ki genellikle ben)hematiit taşıyla temizlerim.Her taşın kendine has temizleme yöntemi vardır.Bu yöntemler dışında temizlerseniz taş da bozulmalara yol açabilirsiniz.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
OPAL : Parasal başarı ve şans getirir. Sevgi, şefkat, umut, büyüleyici güzellik ve erkeksi güç simgesidir. Özgüven verir, göz sağlığını korur. Taşın derinliklerine bir süre bakıldığında stresi ve zihinsel yorgunluğu alır. İç huzuru oluşturur. Böbrek ve kan hastalıklarına şifadır.
YAKUT : Aşkın ve sadakatin taşıdır. Özgüven ve cesaret verir. Sezgi gücünü arttırıp doğru kararlar vermeye yardımcı olur.Kan dolaşımını ve bağışıklık sistemini düzenler. Evliler ve aşıklar arasındaki sevgi bağlarını güçlendirir. Bebeğin doğumunu kolaylaştırır. Stresi azaltıp sakinleştirir.
AKUAMARİN : Kendine güveni sembolize eder. Nazardan korur, ailede uyumu arttırır ve tiroit bezleri üzerinde etkili olup hormonları dengeler. Solunum yolları hastalıklarında kullanılır. Hafızayı güçlendirir. Adet sancılarını giderir. Öfkeyi dindirerek huzur verir.

Taş seçerken kendinize en yakın hissettiğiniz, sizi çeken taşı seçin.