Neden farklı görüşlere saygı yok?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smslvny

Banlı Kullanıcı
İş
master student..
Cin diye bir şey yok adlı konum biraz önce kapatıldı ve üstelik adminin görüşüne uymadığı için.. Parapsikoloji cinlerden ibaret değildir cinlere inanılmasa parapsikoloji diye bir şey olmaz diyerek düşünen bir zihniyeti kınıyorum. AYrıca sırf cinlere inanmadığım için dinden bile atıldım neymiş de Kuran-ı Kerimde geçiyormuş ben de Kuran'da geçen bir şeye inanmamışım da dinden atılmışım. Admin bey size soruyorum bu ne tarz bir düşünce biçimidir ki üyelerinizi dinden bile çıkartabiliyorsunuz. Bu zihniyetle Ortaçağda papazların cennetten arsa satması veya insanları yargılayarak dinden çıkarması aynı şeydir.. Bu konuyuda kapatın size uymadığı için SAygılar Sevgili ORİGANUM..

Bu arada islamın şartında cinlere inanmak diye bir madde söz konusu değil ilgililere duyurulur.

origanum

Yönetici
Admin görüşüne uygun olmadığı için değil site için anlamsız olduğu için ve gereksiz tartışmaya yol açıp forum kirliliğine sebep olacağı için kapatıldı. Sitemizde bu tür konular ya kapatılır ya da silinir. Site adabına uyunuz. Bey olduğumu nereden biliyorsunu da öyle hitap ediyorsunuz? Ayrıca sizi itham etmedim gerçekleri söyledim, Kuranda cinn suresi var yani orada var olduğundan bahsediyor değil mi? Kuranda yazılanın bir kısmına inanıp da bir kısmına inanmayanın müslüman olmayacağını söyledim, dinden çıkıp çıkmadığınızı değil ancak bu sonuca varacağını her düşünen insan bilir. Fetva vermek işim değil. İnançlar Allah ile kul arasındadır kimse sorgulamaz, her koyun kendi bacağından asılır demişler. Kimseyi ilgilendirmez. Ve sitemizde bu tür konular da konuşulmaz, böyle inanç konularının konuşulması yasaktır. Bize kimse inancını tartışmak için gelmemeli. Burası bir inanç platformu değil. Bu yüzden bu konuda tartışma yapılmasına izin vermiyoruz, her türlü yoruma, fikir beyanına, provakatörlere kapalıdır, tüm üyeler uymak zorundadır. Kurallarımızı benimsemeyenler ya girmezler uymadığı için ya da ısrar ederlerse kuralları çiğnemeye tarafımızdan uzaklaştırılırlar. Sitemizde bu konuda bir yorum istemiyoruz. Bilginize.

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
neden farklı görüşlere saygı bunu sormanız üzere aklıma şu geldi yarıdan çoğunluğu müslüman bir kitlenin bulunduğu bir sitede cin yok derseniz insanlığın doğasında olan bir güdü ortaya çıkar ve sizi soyutlamaya başlar şu şekilde sizi eleştirir en ağır şekilde sizi dışlar vs vs. bu bence normal bir şey
2.islam dininde kur anı kerimdeki 1 harfi dahi inkar etsen kafir olursun yani küffar olursun

6:100 - Onlar, Allah'a cinlerden de ortak koştular. Halbuki onları yaratan O'dur. Bilgileri olmadan O'na oğullar, kızlar uydurdular. O'nun şânı onların uydurdukları sıfatlardan münezzeh ve yücedir.

6:112 - Biz böylece, her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar birbirini aldatmak için süslü sözlerle vesvese verirler.Rabbin dileseydi onu yapamazlardı. Artık onları iftiraları ile başbaşa bırak.

6:128 - (Allah), onların hepsini topladığı gün, cinlere: "Ey cin topluluğu! İnsanların çoğunu yoldan çıkardınız" der. İnsanlardan cinlerin dostu olanlar da şöyle derler: "Rabbimiz! Biz birbirimizden faydalandık. Nihayet bize tayin ettiğin vademize ulaştık". Allah da:"Sizin durağınız cehennemdir. Orada, Allah'ın dilemesi müstesna, ebedi olarak kalacaksınız" der. Şüphesiz Rabbin hikmet sahibidir, her şeyi bilendir.

6:130 - (Allah) "Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bugününüze kavuşacağınız hususunda sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?" deyince onlar: "Kendi aleyhimize şahidiz" derler. Dünya hayatı onları aldattı ve kendilerinin kâfir olduklarına şahitlik ettiler.

7:38 - Allah onlara: "Sizden önce geçmiş cin ve insan topluluklarıyla beraber cehennem ateşine girin!" der. Cehenneme giren her ümmet kendi din kardeşine lanet eder. Nihayet hepsi oraya toplandığında, sonrakiler öncekiler hakkında derler ki: "Rabbimiz ! İşte şunlar bizi doğru yoldan saptırdı. Onlara cehennem ateşinden kat kat azab ver". Allah der ki: "Herkesin azabı kat kattır, fakat siz bilemezsiniz".

11:119 - Ancak Rabbinin rahmetle yarlığadığı kimseler başka. Onun içindir ki, onları yarattı. Ve Rabbinin "Andolsun ki cehennemi cinlerden ve insanlardan tamamen dolduracağım" sözü böylece tamam oldu.

15:27 - Cinleri de daha önce insan vücudunun gözeneklerinden geçebilen güçlü bir ateşten yarattık.

17:88 - Ey Muhammed! De ki: "Yemin olsun, eğer insanlar ve cinler bu Kur'ân'ın benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine yardımcı olsalar bile, yine onun bir benzerini meydana getiremeyeceklerdir."

18:50 - Yine o vakti hatırla ki biz, meleklere: "Âdem'e secde edin!" demiştik. İblis hariç olmak üzere onlar hemen secde ettiler. İblis cinlerdendi, Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz beni bırakıp da İblis'i ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

27:17 - Cinlerden, insanlardan ve kuşlardan müteşekkil orduları Süleyman'ın hizmetinde toplandı, hepsi bir arada (onun tarafından) düzenli olarak sevkediliyordu.

27:39 - Cinlerden bir ifrit, "Sen makamından kalkmadan ben onu sana getiririm. Gerçekten bu işe gücüm ve güvenim var." dedi.

34:14 - Ne zaman ki Süleyman'a ölümü hükmettik, cinlere onun ölümünü sezdiren olmadı. Yalnız bir güve böceği yere dayandığı asâsını yiyordu. Bu sebeple Süleyman yere yıkılınca ortaya çıktı ki, cinler eğer gaybı bilir olsalar o zilletli azab içinde bekleyip durmazlardı.

daha bir sürü ayet var siz bu ayetleri inkar ettiğiniz için otomatik olarak dinden atılmış oluyorsunuz yani ALLAH c.c. var yarattım diyor siz yok yaratmadın diyorsunuz

büyük ihtimal içsel veya psikolojik olarak ağır bir dönem geçiriyorsunuzki böyle bir hataya düştünüz inş hatanızdan bir an önce dönersiniz

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Cin diye bir şey yok adlı konum biraz önce kapatıldı ve üstelik adminin görüşüne uymadığı için.. Parapsikoloji cinlerden ibaret değildir cinlere inanılmasa parapsikoloji diye bir şey olmaz diyerek düşünen bir zihniyeti kınıyorum. AYrıca sırf cinlere inanmadığım için dinden bile atıldım neymiş de Kuran-ı Kerimde geçiyormuş ben de Kuran'da geçen bir şeye inanmamışım da dinden atılmışım. Admin bey size soruyorum bu ne tarz bir düşünce biçimidir ki üyelerinizi dinden bile çıkartabiliyorsunuz. Bu zihniyetle Ortaçağda papazların cennetten arsa satması veya insanları yargılayarak dinden çıkarması aynı şeydir.. Bu konuyuda kapatın size uymadığı için SAygılar Sevgili ORİGANUM..

Bu arada islamın şartında cinlere inanmak diye bir madde söz konusu değil ilgililere duyurulur.

Sayin origanum,un size yazdigi,öbür konudaki yorumu okudugunuz sekilde.Kuran-i kerime yide okuduysaniz eger??böyle bir düsünceye sahip olmaniza sasirmamak gerek.Bu sitede her inanisa ve düsünceye saygi gösterildigine hic süpheniz olmasin.Böyle bir konu acarak,ben Kuran da yazan herseye inanmiyorum diyerek asil saygisizligi yapan kim acaba???Müdehale ettigim icin beni kinamayin arkadaslar.Dayanamadim bu haksizliga:biggrinjester:

canmert196

Kayıtlı Üye
Kur an da bır surede sız kıtabın yarısını kabul edıp yarısını ınkar edenlerden mısınız suphesızkı onlar cezalandırılacaktır dıyor.Demişsinizki cınlere ınanmak ıslamda sart değil peki kıtabına tamamıyle baglı olmakda mı sart değil.Sen Allahın var dedıgıne yok dersen dınden cıkmıs olursun kımse senı atmaz sen kendın cıkmıs olursun.

canmert196

Kayıtlı Üye
aslında hıc enteresan değil suan dini bakımdan bakıyoruz konuya ve sız müslüman olamıyorsunuz takı hatanızı kabul edıp kur a nı tam anlamıyla ınana kadar bunu en temelınden bır camı hocasına sorsanız bıle sıze vercegı cevap bızımkılerle aynıdır ben kımseyı dını bakımından yargılamam ateist ıde ınsan dıye severım yahudıyıde.Seçim sizin bız sadece kabul ederız ama sunu bılın lutfen bu yaptıgınız dını ınancınıza aykırı kalıyor ve dınden kendınız cıkmıs oluyorsunuz bence sakınce dusunun dogruyu fark edeceksınız:)

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Ben gerçekten Müslümanım diye geçinen insanları anlamıyorum. Çevrem çok geniş olduğu halde çok nadirdir hakkını vererek herşeyi ile müslüman olan birini görüşüm. Yani ben Müslüman değilim ama ezan okunduğu zaman müzik dinliyorsam kapatırım bacak bacak üstüne atmışsam toparlanırım çünkü bu herşeyden öte saygıdır bu. O dine mensup olmadığım halde. Ama siz daha kendi dininizin kutsal kitabında bulunan kutsal bir ayeti yok sayabilecek ve bunu tartışma konusu yapabilecek kadar saygısızsanız şayet, kendi sitesindeki üyeler için yararlı olabilecek yaptırımda bulunan bir insanı asla kınayamazsınız. Çok çok yanlış. Size göre değilse burası; bir daha asla girmeyin olur biter. Biz burda site sahipleri, modlar, ve üyelerle özellikle saygı çerçevesi içerisinde çok mutluyuz emin olabilirsiniz sayın smslvny...

smslvny

Banlı Kullanıcı
İş
master student..
Sözlerim ancak bu kadar çarpıtılabilirdi. Ben cin alemi yoktur diye bir şey demedim. Kuran'da cinlerin geçtiğini biliyorum. Ben sadece Cinlerin dünya üzerinde ve insanlar üzerinde etkili olmadıklarını anlatmaya çalıştım ama sözlerim her yöne çekildi sizlere saygı duyuyorum aynı saygıyı da sizlerden beklerdim ancak olmadı...

canmert196

Kayıtlı Üye

Sizin cümleniz size ait bu cümleden ne anlıyorsunuz bız carpıtmadık aslında sanırım sızın bıraz kafanız karıstı.:) sımdı tam olarak neye ınanmıyorsunuz cınlere mı yoksa onların ınsanlar uzerındekı etkılerıne mı 2 sı cok farklı seyler bırınde varlıgını kabul edıyorsunuz:)

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam

Sizin cümleniz size ait bu cümleden ne anlıyorsunuz bız carpıtmadık aslında sanırım sızın bıraz kafanız karıstı.:) sımdı tam olarak neye ınanmıyorsunuz cınlere mı yoksa onların ınsanlar uzerındekı etkılerıne mı 2 sı cok farklı seyler bırınde varlıgını kabul edıyorsunuz:)

Aynen öyle yani cinlere inanmasamda İslama ters düşen birşey yapmış olmam dermiş gibi oldu biraz :)

Jestem

Kayıtlı Üye
İş
Aldığı Her Nefeste Dünya'ya Zarar Vermekte
yanlız kurana göre cinler ayrı bir canlı sınıfı değildir, arapçanın dil yapısı böyle bir anlaşılmaya müsaade etmez. ' cinn ' kelimesi ' nas' ın zıt anlamlısıdır yani arapçaya göre insan olmayan her canlı ' cinn ' dir. cinler ayrı bir canlı sınıfı değildir.

la79

Kayıtlı Üye
cinlere inanmayan arkadaşım şu yazıyı baştan sona ama dikkatli bir şekilde oku,

Cinlerle İletişim Kurma Yolları

Cinlerin yarı soyut yarı somut varlıklardır,maddesel özellikleri az,dalga özellikleri ise fazladır.Bizlerin beden yapısı ise aynı dalgayı içermesine rağmen,madde özelliğimiz çok fazladır.
Bu Şu demektir;
İnsan bedenindeki atomik birleşme ve moleküler tarzda yoğunlaşma çok fazla olduğu için katı bir özelliğe bürünüp bir madde olarak algılanır.Ancak Cinlerin bedenleri moleküler tarzda bir yoğunlaşma oluşturmaz.Atom bazında bileşik yapıları vardır.Bu,çok az düzeyde de olsa yoğunlaşma dediğimiz durumu meydana getirmektedir.Bunun sayesinde de onların dünyası bizim dünyamız gibi dört boyutlu evren olarak algılanır.Cinlerin dünyasındaki derinlik boyutunun olabilmesi için mutlak surette bir yoğunlaşma gerekmektedir.Bu yoğunlaşma da ancak atom düzeyinde oluşur.Enerjinin yoğunlaşması,ister istemez maddesel yapıyı meydana getirir.İşte onlar bu yapı itibariyle şeffaf bir varlıktırlar.

İletişim denilen olay ise, nadir olarak onların boyutundaki bir varlığın yoğunlaşma düzeyini çok fazla arttırarak bu dünyada görülebilmeleri meydana gelir.Ancak bu çok nadir bir olaydır ve kolay kolay tespit edilememektedir.

İletişim,genelde beyin yoluyla olmaktadır.Çünkü bu varlıkta ortak olan alan,enerjidir.İnsan bedenindeki sinir hücreleri yani nöronların uçlarındaki sinaptik bağlantılar,birbirleriyle iletişimlerini biyolojik bir tür elektrikle meydana getirirler,yani enerjiyle…
Cinler,insanların beyinlerindeki bu elektrik dalgalarını kullanarak,onlarla iletişim kurabilirler.Ancak bu anlamdaki iletişim,genelde ruhi gucu zayif insanlara zarar veren bir ilişkiye sebep olur...!Çünkü bu iletişim şeklinde misal alemine, gayb alemine, mana alemine hazir olmayan insanın aktif olarak rol alması mümkün değildir.

İnsanların,düşünme,hayal kurma,hafızadan bilgi çağırma ve beş duyuyla algılanan bütün verilerin beyindeki merkezlere iletilmesi,bu “bio elektrik” sayesinde meydana gelmektedir. Eger ruh gucunuz imaniniz, takva boyutunda yeterli degilse, Cinler,bu “bio elektrik”akışını kontrol ederek,becerebildikleri ölçüde kişilere yön vermektedirler ve tasallutlarını gerçekleştirmektedirler….

İletişim dediğimiz iki bilinçli varlığın,birbirleriyle bilerek ilişkiye girmesidir ve bu ilişki her iki varlık tarafından da algılanabilmektedir.Bu anlamda olayı sorguladığımız zaman,cinlerle iletişim açısından bazı engeller karşımıza çıkmaktadır.Bu Engel,insanların sahip olmuş olduğu beş duyu organıdır.Bu Beş duyu algısı,kişiyi maddesel alana kayıtlı kıldığı için başka bir alanı algılamasına engel olmaktadır.İnsanların cinleri gözleriyle görmeleri,kulaklarıyla duymaları,tenleriyle hissetmeleri,koklamaları ya da onların dünyasından herhangi bir şeyi tatmaları neredeyse imkansızdır.Çünkü bu beş duyu organları tarafından getirilmektedir ki bu duyu alıcıları madde olduğundan insan,duyu organlarıyla kütlenin dışında hiçbirşeyi algılayamaz ta ki cin madde yoğunlaşmasına geçene kadar ki bu cin içinde tehlikeli olduğu için bu boyuta geçmekte çekinmektedirler...ve bu iki sekilde olur ki birincisi beyninize gondermis oldugu sinyallerle sanki orada onunuzde sizinle konusuyormus gibi hisler vererek, veya gercektende belli bir yogunlasma ile kendine sekiller vererek sizinle iletisime gecebilir...buda en zorudur ki sadece iyi bir egitim almis ruh gucu yuksek kisilerin karsisina yogunlasarak cikmak zorunda kalabilir ki, zaten veli kisilerde kendileri gayb alemini inkisaf edebildikleri icin cinlerin bu boyutta yogunlasmalari onlar icin cok onemli degildir.

Cinler alemine açılan kapı insandaki beş duyuya şartlanmanın ortadan kalkmasıyla başlar.Yani kişi,gözüyle,kulağıyla değil beyniyle görüp duymak durumuyla karşı karşıya kalır.Psikolojide bu duruma ;görsel,işitsel ya da algısal sanrılara hayalünasyon denir.Hayalünasyonlar,kişide beş duyu organlarının veri iletmediği halde,beynin bir veri varmış gibi bir objeyi algılamasıdır. Kişi bir düşü,bir hayali görür gibidir.Bu durum en doğru tanımıyla,bireyin uyanıkken rüya görmesidir.Kişi rüya aleminde yaşarken şuuru ve bilinci yerinde olarak bunları hisseder.Kendi yaşadığı maddesel alan, kendine gerçek olarak algılandığı için bu alemlere seyahat hayal gibi algılanmaktadır.Fakat aslında durum bunun tam tersidir.Yalanı algılayan bizleriz.Gerçeğe daha yakın olan ise mana aleminde seyahat edenlerdir.

Bu varlıklarla iletişimin ne kadar zararlı olduğunu anlatsakta kişilerin esrarlı aleme seyahat etme merakı o derece aşırılığına devam etmektedir.Bu varlıklarla iletişim kurmanın esası bireyin beş duyu kaydından kendini kurtarmasına bağlıdır.Bunu ortaya koymanın tek yolu ise kişinin, algıyı meydana getiren beş duyu algılarının zayıflamasıdır.Yani gözler,kulaklar ve diğer alıcılar yaşamış olduğu maddesel alanda algıyı meydana getiremeyecek kadar zayıflaması gerekmektedir.Beş duyu algısının kısmen çalışıp kısmen çalışmadığı durumlarda,cinlerin bulunduğu yarı soyut ve yarı somut alanlar,çok zayıfladığı dönemlerde ise misal aleminin kapıları kişiye açılır.Ancak bu işlevler yerine getirilirken evrensel sistem içerisinde bazı kodların,duaların,şifrelerin ve tılsımların kullanılması gerekir.Bu kodların ve şifrelerin doğru kullanılması gerekmektedir.Bu şifreler,beyinde iletişim kurulacak alanla ilgili bir hat kurulmasını sağlar.Bu hat bir kablo hattı değildir elbette,şifre ise kişinin kendi beyninin belirli bir uyarıcıya kilitlemesi demektir.Belirli bir alana kilitlenmiş olan beyinse bilincin aldığı tüm verileri ona göre ruha yüklemektedir.

Cinlerle irtibat kurmuş ya da kurmaya çalışanların çalışmalarını incelediğimiz zaman hepsinde ortak bir özellik görürüz.O da beş duyunun kısıtlamasına yönelik çalışmalarıdır.Bu tür alemle iletişim kurmanın şartları şunlardır.
Bunun ilk şartı “Riyazat” dediğimiz açlıktır.
Bu açlık bizim düşündüğümüz anlamda açlık değildir.Kişi bir gün içerisinde bir çeyrek ekmekten fazlasını yememesi gerekir.Hatta tasavvuf ehlinden bazı mürşitlerin yirmi günde bir iftar ettikleri belirtilmiştir.Açlıkta, kişiyi gayb alemine açacak olan en iyi kapı da oruçtur.Bütün yöntemler de şekiller değişmesine karşın öz hep aynıdır;Açlık,uykusuzluk,halvet dediğimiz halktan uzaklık karanlık bir odaya kapanma bu dört şart kişinin gayb alemine kapılarının açılmasını sağlar bunlar olmadığı sürece hangi yöntem denenirse denensin olumlu bir sonuç alınamaz.Zikirler,dualar ve çeşitli surelerin okunması ya da tılsım içeren çeşitli ifadelerin meydana getirilmesi sadece iletişim kurulacak olan alanlar içindir.Bütün bu zikirler,dualar,tılsım ve azimetler vs. telefon numaralarını andırır.Ancak siz elinizde bir telefon olmadan ulaşmak istediğiniz kişiye ulaşamazsınız,öncelikle sahip olmanız gereken bir telefonunuzun olmasıdır.Telefon cihazınızdan kasıt,sizin beş duygu algısına karşı kayıtsız kalmanızdır.Beş duyudan kurtulduğunuz anda telefona sahip olursunuz.
Telefonunuzun var olması istediğiniz her insanla görüşeceğiniz anlamına da gelmez!
Belirlediğiniz yerlere ulaşabilmeniz için mutlaka adreslerin ve numaraların olması gerekmektedir.Bu numaraları yanlış kodlarsanız veya yanlış tuşlarsanız,aklınızdan geldiği gibi numaralara basarsanız karşınıza çıkacak şahısı rahatsız eder size karşı ters tepki vermesine sebep olur veya karşınızda telefon sapıklarının başınıza musallat olmasına sebep olursunuz…! Yani belirli biriyle değil,sizinle görüşmek ve sizi rahatsız etmek isteyenlerle iletişim kurmuş olursunuz.Bu da size faydamı sağlar yoksa zarar mı verir…Allah Bilir…
Beş duyu kaydından kurtulmuş olan kişinin,gayb alemine şuurunun açılması için illaki belirli şifreleri ve tılsımları söylemesi ve uygulması da gerekmeyebilir.Kişiyi beş duyu kaydından kurtaracak faaliyetleri ortaya koyduğunuzda mutlaka birileri sizleri bulur.Ancak bu nasıl bir sonuç ortaya çıkartır bilemeyiz.Açıldığınız alan,tehlikeli varlıkların bulunduğu bir alansa bu işin sonunun pek hayırla bitmeyeceği gayet aşikardır.Bu alana kapılarınızı açtığınızda şuurunuz yerinde iken,amaçsız bir şekilde böyle bir duruma girmek şuurunuzun da bozulmasını sağlar.
Özetlemek isteriz ki,cinlerle iletişim için en temel şart beş duyu algısının sınırlandırılmasıdır.Beş duyu verisini sınırlamazsanız asıl itibarıyla bu duyu verilerinin çok daha geniş bir alanı algılayabilmesini sağlar ve sizi savunmasızda kılabilir...
Onun için sizleri uyarmayı borç biliriz Ve Bunun Gerçek Perde Arkasını Artık Görmenizi İstedik Umarız Yardımcı Olmuşuzdur

NOT:alıntıdır

smslvny

Banlı Kullanıcı
İş
master student..
Bence ciddi anlamda kafası karışmış olan sizlersiniz neden derseniz. Ben cinler yok diyorum ancak dünya üzerinde yoklar diyorum kendi alemlerinde varlar bu birincisi. ikinci olarakda Kuranda cinler geçiyor ancak insanları etkileyebilecekleri yazmıyor ya da doğaüstü güçlere sahip oldukları kesinlikle yazmıyor. Yine söylüyorum cinler tarafından rahatsız edildiklerini onları kullandıklarını iddia eden insanların ciddi anlamda psikolojik tedaviye ihtiyaçları olduğunu savunuyorum. Ne enteresandır ki bu yazıyı yazdığımdan bu yana bu forumdaki birçok kişi beni dinsiz olarak hatta dinden çıktığımı iddia ederek yazılarını yazıyor.. Beni ne kadar tanıyorsunuz ki bunları iddia edebiliyorsunuz ya da beni yargılayabiliyorsunuz sadece bir yazıma bakarak? Cinleri dinde bir ölçütmüş gibi alanlara da diyorum ki bence imanınızı gözden tekrar geçirin ve en kısa zamanda bir psikolojik destek alın. Sevgi ve saygılar..

canmert196

Kayıtlı Üye
Bence ciddi anlamda kafası karışmış olan sizlersiniz neden derseniz. Ben cinler yok diyorum ancak dünya üzerinde yoklar diyorum kendi alemlerinde varlar bu birincisi. ikinci olarakda Kuranda cinler geçiyor ancak insanları etkileyebilecekleri yazmıyor ya da doğaüstü güçlere sahip oldukları kesinlikle yazmıyor. Yine söylüyorum cinler tarafından rahatsız edildiklerini onları kullandıklarını iddia eden insanların ciddi anlamda psikolojik tedaviye ihtiyaçları olduğunu savunuyorum. Ne enteresandır ki bu yazıyı yazdığımdan bu yana bu forumdaki birçok kişi beni dinsiz olarak hatta dinden çıktığımı iddia ederek yazılarını yazıyor.. Beni ne kadar tanıyorsunuz ki bunları iddia edebiliyorsunuz ya da beni yargılayabiliyorsunuz sadece bir yazıma bakarak? Cinleri dinde bir ölçütmüş gibi alanlara da diyorum ki bence imanınızı gözden tekrar geçirin ve en kısa zamanda bir psikolojik destek alın. Sevgi ve saygılar..

Bizim kafamızının karısma sebebı sızın türkçenizin bozuk olmasından kaynaklanıyor.Hala diyorsunuzkı cınler yok arkasından gelen cumledeyse cınler vardır dıyorsunuz ılk once tek bır yol uzerınde yazın lutfen.Biz size ne dersek diyelim siz gercegi göremiceksiniz.Sizin inancınaza gore değil ınansanızda ınanmasanızda cinler var ve majikal konuda yol almak ısteyenlerın onlarla iletisimde olması gerek! Din konusunda gelirsek ben kur an da hıcbir yazıyı reddetmem hepsi kabulumdur.Kafamın takıldıgı yerı sadece dusunurum mantıgını anlamaya calısırım baktım olmuyor kapatırım o konuyu kafamda sız kur an dan 1 harf ınkar edersenız dinden çıkıyorsunuz o kadar basıt bır mantık kı allah ın var dedıgıne sen kım oluyorsunda yok dıyorsun Allah la zıtlasmak muslumanlıga aykırırdır bu yuzden dınden cıkıyorsunuz mantık cok basıt

alin

Kayıtlı Üye
Yeterince fikir doyumuna ulaştığından ve ötesinde kişisel yazışmaya dönüşeceğinden, konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...