Öleceğini nasıl bildi? Lütfen bir açıklama getirirmisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

ALLAH'ın sevgili kulu olabilir kalp gözü açık olabilir bir çok neden sayılabilir

yakut

Kayıtlı Üye
Maide Suresi'nin bir yerinde "İçinizden birine ölüm emareleri geldiği zaman..." şeklinde bir ifade var, sonrasında da arkada kalacaklara nasıl miras bırakılacağını anlatıyor... Bu ifade, ölüm vaktinin bir şekilde insanlara ilham edildiğini düşündürüyor bana son zamanlarda.... Allah'ın rahmeti eksik olmasın yakınınız üstünden...

Salick

Kayıtlı Üye
Rahmetli ananem bizim sehrin en iyi hafiziymis. 49 yasindayken butun akraba ve komsularla helallesmis ,ucuncu gunu de Allah in rahmetine kavusmus. Cenaze sonrasi annem annanemden kalan Kuran i acip okumaya baslamis, kapaktaki yaziyi gorunce nasil agladigini halen hatirladim. 3 ay oncesinde gunun tarihiyle beraber olecegi gunu de yazmis. Annem ve dayimda kac yasinda bu dunyadan ayrilacaklarini bildiler.Bende hamile olanlari ve bu dunyadan gocecek olanlari hissedebiliyorum. Ruyalarima da geliyor. Yogiler 9 ay oncesinden hissederler ve hangi pozisyonda oleceklerine karar verirlermis, ne derece dogru bilemiyorum. Nur olsunlar...

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Eğer bir kişi toprak kokusu alıyorsa ve çok uykusu geliyor sa o kişi ölebilir.Birde sevdiği kişiler ( ölü ) ona görünür ve rüyalar görür örneğin ölü biri alıyor gel gidicez diyor.Ve gidiyolar böyle sık rüyalar görürse de o kişi öle bilir.Örneğin dayım ölmeden bir hafta önce ölüleri görmeye başladı.Birde anneannemin komşusu toprak kokusu alıyor geceleri rüya olup olmadığını tam bilmiyordu üstüne toprak serpilmiş tanıdık ölüler görüyomuş.Ama bir kişinin ölüp ölmeyeceğini allahdan başka kimse bilemez.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar 1 sene önce çok yakınım vefat etti. Ölmeden 10 gün önce bana öleceğini söyledi. Öldüğünde ilk aklıma gelen sey bu sözü oldu. İnsan nasıl öleceğini anlayabilir? Öbür dünyadan insanları mı görmüştür? Nasıl olmuştur bu bilmek istiyorum nolur bir açıklama getiriin..

Bazen insnalara malum olur Azraili önceden görebilirler.

melaskk

Kayıtlı Üye
İş
Genel Koordiantor
Benim kardesim olmeden 1 ay once uzakta okuyan kizkardesime seni biraz daha fazla opmeliyim ablami nasilsa goruyorum(ben eve yakin ookudugumdan her hafta sonu evdeydim)demisti.ve 1 ay sonra oldu maalesef...Mekani cennet olsun sanirim hissediliyor..

ikra

Kayıtlı Üye
Annem vefat etmeden iki ay önce söylemişti öleceğini. Ben çok sinirlenmiştim ama benden yapmamı istediği şeyler olduğunu, bu yüzden bilmem gerektiğni söyledi, aradan iki ay kadar geçti ben bir hafta boyunca evimizin duvarlarının yıkıldığını, üç tane geyik yavrusu ve bir de annelerinin denize düştüğünü, yavruları kurtardığımızı ama annenin boğulduğunu, evin önünde acı biberlerin içinde kardeşimle birlikte oturduğumuzu falan görmüştüm, o hafta çok dua ettim Allahım rüyalarımı hayra çıkar diye annemi kaybettik. Benim bu konularda pek bilgim yok ama 6.his falan herhalde, yada ölen kişinin içine doğuyor demekki. Mekanları cennet olsun, Rabbim bizlere vaad ettiği Firdevs cennetinde buluşmayı nasip etsin.

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Arkadaşlar 1 sene önce çok yakınım vefat etti. Ölmeden 10 gün önce bana öleceğini söyledi. Öldüğünde ilk aklıma gelen sey bu sözü oldu. İnsan nasıl öleceğini anlayabilir? Öbür dünyadan insanları mı görmüştür? Nasıl olmuştur bu bilmek istiyorum nolur bir açıklama getiriin..

Canlılar kendini en huzurlu ve güvende hissettikleri zaman ölmeden önceki anlarıdır. Bu farklı hislerden ilerde olacakları tahmin etmesi olağandır.

Seeyor

Kayıtlı Üye
Benim bir arkadaşımın babası -mekanı cennet olsun- bundan 10 sene önce şantiyede bir kaza sonucu ölmüştü. İşin ilginç yanı bu kaza olmadan önceki günlerde eşine tüm kredi kartı numaralarını, önemli şifreleri, gerekli bilgileri vermesi olmuştu. Ortada herhangi bir hastalık yok. Tamamen talihsiz bir kaza. Fikrimce insan o an öyle bir duruma düşüyor ki, öleceğini kestiriyor fakat yapılabilecek hiçbir şey yok. Ölmek zorunda, bunu birine söylese de işe yaramayacak ve gereksiz.

oneself

Banlı Kullanıcı
Her insanın bir yıldızı vardır. Bir insanın öleceği 40 gün önceden bellidir. Yıldızı kayar. Toprak kokusunun tadına varır. Yani bu olgulardan dolayı da olabilir.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Bağ kurduğunuz bir insanın başına kötü birşey geldiğini sadece hissederek, endişe duyup iç daralması yaşayan tonla örnek varken düşünüyorum da bir başkası için hislerimizin kendimiz içinde olmaması saçma olurdu. Açıklanması güç şeyler belki ama bu durumun daha farklı olarak insanda bulunan epifiz beziyle alakalı olabileceğini düşünüyorum. DMT fazla salgılandığında güçlü halisünasyonlar ortaya çıkarır ve bu salgının en yoğun olarak insanın doğarken ve ölürken arttığı biliniyor. Belki o bahsedilen rüyaların, melankolik hallerin nedeni budur.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bende ölüm olacağını hissediyorum.Ama kimin öleceğini değil.

La-edri

Kayıtlı Üye
Insanlar icin öleceklerini hiss etmek cok garib bir sey degildir.Bir cogu ölüm olgusu ile barisik olmadiklari icin bunu hiss etselerde dillendirmezler.

Hatta islam inancina göre kisiler ölmeden evvel gidecekleri yeri görürler her ne kadar bu ölüm döseginde olusan bir sey olsada, ve bu yüzden bazi insanlarda görülür ölüm döseginde cok güzel seylerden bahsederler, yada ölmüs olan yakinlarinin onlari cagirdigindan .Ve bazilari gördükleri olumsuz seylerden dolayi ölmemek icin direnirler, korku ve panik hasil olur.

Ceren88

Kayıtlı Üye
Bende Size yarin, gecen yil 2015 yasadiklarimi anlatcam ve bizaat bu konu icin buraya üye oldum!

mysen13

Kayıtlı Üye
Benim dedem vefat etti daha çok olmadı ölmeden 1 hafta önce 1 hafta daha yaşarmıyım dedi vakit geliyor dedi 1 hafta olmadan vefat etti Pek dinini yaşarmıydı hayır ama kalbi saf kendi halinde iyi biriydi ...
Bende başımdan geçen tuhaf bişeyi daha anlatacağım ama lütfen kimse soru sormasın hem yasak hem cahil biriyim
Dedem ölmeden yaklasık 1 ay önce varlıklarla konusurken bir evin etrafından geçerken orda tanıdık teyze vardı dedi azrail geliyor bunun canını almaya bende güldüm filen dalga geçiyor diye ertesi günü teyze öldü dedim dedem hasta onuda bilebilirmisin 2 3 defa bu aksam ölecek dedi hiç tutmadı sonra dedem öldüğü akşam evde tektim deden ölüyor son diyeceğin bişey varmı dedi bende önceden söylediği 2 3 defa ölecek cümlesinin gerçek çıkmaması nedediyle ciddiye almadım o akşamı yattım ve dedem vefat etti telefonla aradılar

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Annem bu olayı bir kez anlatmıştı bana benim amcam hastalıktan yataklara düşmüş ve bir gün yengeme yani eşine ben gidiyorum, benim vaktim bitti, gelecekler beni almaya vs gibi sözleri sık sık etmeye başlamış ve vefat etmeden önce yengeme penceredeki çocukları indir onlar oradan düşer demiş fakat onların çocuğu yok, o gün onlara misafir olarak gelen çocuklu biri de olmadığı için yengem şaşırmış pencerede çocuk yok ki demiş amcama, amcam da o çocukları oradan indir düşerler demiş tekrardan yengem dışarı felan çıkmış etrafı kolaçan etmeye ama kimseyi bulamayınca odaya geri dönmüş ve amcamı vefat etmiş olarak bulmuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...