Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
37 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Öleceğini nasıl bildi? Lütfen bir açıklama getirirmisiniz?

Paylaş

Rep Puanı : 2964
    Ettiği Teşekkür
    3
    108 mesaja 236 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    46

ALLAH'ın sevgili kulu olabilir kalp gözü açık olabilir bir çok neden sayılabilir

Sosyolog...

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    23

Maide Suresi'nin bir yerinde "İçinizden birine ölüm emareleri geldiği zaman..." şeklinde bir ifade var, sonrasında da arkada kalacaklara nasıl miras bırakılacağını anlatıyor... Bu ifade, ölüm vaktinin bir şekilde insanlara ilham edildiğini düşündürüyor bana son zamanlarda.... Allah'ın rahmeti eksik olmasın yakınınız üstünden...

3. yakut Üyemize teşekkür edenler:
    Selenit (28.09.2016)

Rep Puanı : 1430
    Ettiği Teşekkür
    346
    37 mesaja 67 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    34

Rahmetli ananem bizim sehrin en iyi hafiziymis. 49 yasindayken butun akraba ve komsularla helallesmis ,ucuncu gunu de Allah in rahmetine kavusmus. Cenaze sonrasi annem annanemden kalan Kuran i acip okumaya baslamis, kapaktaki yaziyi gorunce nasil agladigini halen hatirladim. 3 ay oncesinde gunun tarihiyle beraber olecegi gunu de yazmis. Annem ve dayimda kac yasinda bu dunyadan ayrilacaklarini bildiler.Bende hamile olanlari ve bu dunyadan gocecek olanlari hissedebiliyorum. Ruyalarima da geliyor. Yogiler 9 ay oncesinden hissederler ve hangi pozisyonda oleceklerine karar verirlermis, ne derece dogru bilemiyorum. Nur olsunlar...

Latinler, eskiden saatlerinin uzerine şöyle yazarlardı:

"Vulnera omnez, ultima nekat"
    yani,

"HEPSI YARALAR, SONUNCUSU ÖLDÜRÜR..."

Ama ölmek gerek belki,
    acının toplayıcısı olmaya.
    Alıcısı olmayınca verici kalmaz çünkü,
    bunu farketmekse, gerçek özgürlük ola!...

5. Salick Üyemize teşekkür edenler:
    Selenit (28.09.2016)

Rep Puanı : -10
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğer bir kişi toprak kokusu alıyorsa ve çok uykusu geliyor sa o kişi ölebilir.Birde sevdiği kişiler ( ölü ) ona görünür ve rüyalar görür örneğin ölü biri alıyor gel gidicez diyor.Ve gidiyolar böyle sık rüyalar görürse de o kişi öle bilir.Örneğin dayım ölmeden bir hafta önce ölüleri görmeye başladı.Birde anneannemin komşusu toprak kokusu alıyor geceleri rüya olup olmadığını tam bilmiyordu üstüne toprak serpilmiş tanıdık ölüler görüyomuş.Ama bir kişinin ölüp ölmeyeceğini allahdan başka kimse bilemez.

Rep Puanı : 461
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    32

Alıntı ece757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 sene önce çok yakınım vefat etti. Ölmeden 10 gün önce bana öleceğini söyledi. Öldüğünde ilk aklıma gelen sey bu sözü oldu. İnsan nasıl öleceğini anlayabilir? Öbür dünyadan insanları mı görmüştür? Nasıl olmuştur bu bilmek istiyorum nolur bir açıklama getiriin..
    Bazen insnalara malum olur Azraili önceden görebilirler.

Yer
    istanbul..
    Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    24

Benim kardesim olmeden 1 ay once uzakta okuyan kizkardesime seni biraz daha fazla opmeliyim ablami nasilsa goruyorum(ben eve yakin ookudugumdan her hafta sonu evdeydim)demisti.ve 1 ay sonra oldu maalesef...Mekani cennet olsun sanirim hissediliyor..

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    26

Annem vefat etmeden iki ay önce söylemişti öleceğini. Ben çok sinirlenmiştim ama benden yapmamı istediği şeyler olduğunu, bu yüzden bilmem gerektiğni söyledi, aradan iki ay kadar geçti ben bir hafta boyunca evimizin duvarlarının yıkıldığını, üç tane geyik yavrusu ve bir de annelerinin denize düştüğünü, yavruları kurtardığımızı ama annenin boğulduğunu, evin önünde acı biberlerin içinde kardeşimle birlikte oturduğumuzu falan görmüştüm, o hafta çok dua ettim Allahım rüyalarımı hayra çıkar diye annemi kaybettik. Benim bu konularda pek bilgim yok ama 6.his falan herhalde, yada ölen kişinin içine doğuyor demekki. Mekanları cennet olsun, Rabbim bizlere vaad ettiği Firdevs cennetinde buluşmayı nasip etsin.

Yer
    Κωνσταντινούπολις
    Rep Puanı : -65
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ece757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 sene önce çok yakınım vefat etti. Ölmeden 10 gün önce bana öleceğini söyledi. Öldüğünde ilk aklıma gelen sey bu sözü oldu. İnsan nasıl öleceğini anlayabilir? Öbür dünyadan insanları mı görmüştür? Nasıl olmuştur bu bilmek istiyorum nolur bir açıklama getiriin..
    Canlılar kendini en huzurlu ve güvende hissettikleri zaman ölmeden önceki anlarıdır. Bu farklı hislerden ilerde olacakları tahmin etmesi olağandır.

Rep Puanı : 33
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Benim bir arkadaşımın babası -mekanı cennet olsun- bundan 10 sene önce şantiyede bir kaza sonucu ölmüştü. İşin ilginç yanı bu kaza olmadan önceki günlerde eşine tüm kredi kartı numaralarını, önemli şifreleri, gerekli bilgileri vermesi olmuştu. Ortada herhangi bir hastalık yok. Tamamen talihsiz bir kaza. Fikrimce insan o an öyle bir duruma düşüyor ki, öleceğini kestiriyor fakat yapılabilecek hiçbir şey yok. Ölmek zorunda, bunu birine söylese de işe yaramayacak ve gereksiz.

Rep Puanı : 9
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Her insanın bir yıldızı vardır. Bir insanın öleceği 40 gün önceden bellidir. Yıldızı kayar. Toprak kokusunun tadına varır. Yani bu olgulardan dolayı da olabilir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 konuk)