cadılık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizkoyuturk

Kayıtlı Üye
Cadılık hakkında bazı araştırmalar yapsam da hiçbir sonuca ulaşamadım.
Yardıma ihtiyacım var, aslında cadı olmak hoşuma gidiyor, gözlemlerime göre cadılık kimine göre hobi, benim de hobim olsun isterim bir yardım ederseniz iyi bir bilgi isterim.

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
cadılık hakkında yazanların aynısını uygulayamazsın arkadaşım. cünkü onlar senin değillerdir o yazan kişinin kendini ifade etme biçimidir. o sadece sana neler yaptığını anlatabilmek için bir yol gösterici oluyordur. sen uygulamalarını yaparken kendinden birşeyler katacaksın uslubuna uygun bak ozaman hobim olarak dediğin şey hayat felsefen olacak. hiçbirşey hobi olarak kalmaz eğer o şeyden vazgeçmeyeceksen.

tanrıçanın ışığı senin olsun :)

Keira

Moderator
Cadılık bir hobi ya da boş zamanlarınızda size vakit geçirtecek bir şey değildir. Cadılık bir yaşam tarzı, inanıştır. Önce bunun ayrımına varırsanız öğrenmeye başlamış olursunuz... Ayrıca sadece bilgi almakla, cadılığın ne olduğunu öğrenmekle cadı olunmaz, yeteneğinizin de olması gerekir. Önce gerçekten bu konuyu araştırın, okuyun zaten içinizde bu yetenek varsa zaten yönlendirilirsiniz...

gilda druidizm

Kayıtlı Üye
aile soyunuzdan cadılık gelmediği sürece olmanız imkansız, ayrıca cadılık zordur oyun değil.

Astralll

Banlı Kullanıcı
Kişisel tatmin mi yoksa insanlıga hizmet gibi ulvi bir amaç mı... Bir insan neden cadı olmak ister ? Filmin sonunda ki resim nasıldır merak ediyorum?

denizkoyuturk

Kayıtlı Üye
aslında istegim karşımdaki kişilerden güçlü olmak ve sihire sahip olmak

biard

Kayıtlı Üye
Öncelikle gerçekten yolunuz cadılıksa buna nasıl başlamanız gerektiğini bilirsiniz, içinizde vardır bu. Kaldı ki zaten bu forumda nasıl cadı olabilirim? sorusuna wicca ve wiccan bölümünde basit bir araştırma yaparak cevap bulmanız mümkün. Cadılık sadece büyü yapmak değildir. Cadılık bir yaşam tarzıdır, zorlu bir yoldur. Ve bence cadılık insanı karşısındakinden güçlü kılmaz.

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.
Cadılığın aile ile alakası olmadığını söylemişin ama imzanda "the secret circle" dizisinin resmi var :D Karışık bir durum değil mi :D

Öyleyse siz izlediğiniz her diziye inanıyorsunuz ?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
the secret circle cadılık ile ilgili bu zamana kadar çekilmiş en kapsamlı dizidir. Ben izlediğim hiç bişeye inanmam.. Sadece tuhaf geldi bana paylaşmak istedim..

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
the secret circle cadılık ile ilgili bu zamana kadar çekilmiş en kapsamlı dizidir. Ben izlediğim hiç bişeye inanmam.. Sadece tuhaf geldi bana paylaşmak istedim..

En kapsamlı dizi konusunda yanılıyorsunuz.Evet tuhaf da ben de zaten çalışmalarımda beni gaza getirdiği için izliyorum :D

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
En kapsamlı dizi olarak okumuştum bir yerde. Hatta dizide kullanılan ritüellerin tamamı gerçek ritüellerden alınma -imiş. :D Dizide cadılık aileden gelen bir özellik olarak anlatılmış. Bende aileden geldiğini düşünüyorum açıkçası...

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
Aslında aileden gelme durumuna bende inanıyorum fakat aileden gelmesse kesinlikle cadı olamassın diye kesin bir yargı yok.
The craft vardı cadı dizisi olarak kapsamlı bide True Blood'un 4-5 sezonlarında gerçek büyü ve malzemeler kullanılmış.

The craft değil Charmed olucak pardon :D

biard

Kayıtlı Üye
ben de cadılığın aileden geldiğini düşünüyorum. Ama cadılık özel ya da farklı olmak değil bence. Bazıları resme müziğe yetenekli olur bazıları da cadılığa. Böyle düşünüyorum ben. Bu günlerde filmlerde, dizilerde cadılar çok abartılıyor üstün insanlarmış gibi gösteriliyor bence. Ve şamanların cadılardan daha güçlü olduğunu düşünüyorum, şamanları seviyorum. Düşüncelerimi belirtmek istedim. Teşekkürler.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Tabi şamanlar cadılardan daha güçlü... :D (Azcık şımarıyım kendimi övüyüm)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...