sınav kaygısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onur31897

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bu siteyi arama yaparken tesadüfen buldum. 2 gündür de çıkamıyorum ama mutluyum :))

Sizden yardım istememe neden olan durum ise aşırı derecede kaygılı ve stresli bir insanım ve işlerim olur ama o kadar zor yürür ki size burada kolay gerçekleşenleri sayabilirim yani o kadar az.

Napabilirim? KPSS'ye girecem, bilgi eksiğim yok ve o kadar komik hatalarım oluyor ki her sınavda 10-15 net kaybı yaratıyor? Sizlerin deneyim ve bilgisinden faydalanarak bu duruma artık dur demek istiyorum. Dua, meditasyon veya siz ne önerirsiniz?

Cahilliğimi mazur görün, sevgiyle kalın

canmert196

Kayıtlı Üye
Öncelikle meditasyon. Sorun sizde çözüm de sizde. Meditasyon yapın, sonra kendiniz de kontrolde tutmayı öğrenmeniz gerek. Bunun için nefes teknikleri uygulanırsa ilerleme kaydedebilirsiniz ve sınav öncesi şifa çalışmasına katılın. :)

onur31897

Kayıtlı Üye
İlgine çok teşekkürler canmert. Sanırım bahsettiğin şeyler bu sitede var. Çünkü meditasyon yapmayı da nefes tekniklerini de bilmiyorum. Teşekkürler. :beta1:

canmert196

Kayıtlı Üye
Evet, sitede mevcut ve sınav esnasında dilini damağına koy. Mümkün olduğunca beyninin 2 lobunun da çalışmasını sağlayacaktır. :) Sevgi ve ışıkla. Başarılar dilerim. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Öncelikle sitemize hoş geldiniz:)
Sınav sırasında ve ders çalışırken sayın canmert'in dediği gibi dilinizi damağa koyun, üst damağın ortasına.
Meditasyonda önerilen ise sessiz olarak anda kalmayı başarabilmenizdir. Sadece nefes sesinizi dinleyerek de yapabilirsiniz ve nefese odaklanmayı başarabilirseniz, sınavda da sorulara rahatlıkla odaklanabilirsiniz.
Genelde hata yapıyorum düşüncesinden bir an önce kurtulun, zihninizde bile tekrarlamayın. Hata veya yanlış yapmayacağım da demeyin, negatif bir kelimeye düşünce veya sözlerinizde yer vermeyin.
"Tüm edindiğim bilgileri, sınavda kullanıyorum. Zihnim tüm bilgileri hızlıca organize ederek kullanıyor." Gibi olumlu ve şimdiki zamanı kullandığınız cümleler kurun.

http://www.gizlimabet.com/showthrea...i-Duruş-Dengeli-Solunum-Dengeli-Farkında-Oluş

Sınav kaygısı için konu açtım oradan olumlamalara bakabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?27731-Sınav-Kaygısı-Karşı-Olumlama-Cümleleri!!!!!

onur31897

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim çok faydalanacağım şeyler söylemişsin ve link yollamışsın. İlgine gerçekten çok sevindim. Teşekkürler tekrardan gönderdiğin şeyleri tekrardan okumaya koyuluyorum :)))

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
Komik karşılayabilirsiniz ama bu dalgınlık sonucu oluşan yanlış cevapları önlemenin ''kendimce'' en tesirli yolu sınav günü kahvaltıdan önce bir bardak havuç suyu içmektir. Kendimce dediğime bakmayın siz, tavsiye eden, kullanan, benim gibi faydalanan çok insan tanıyorum..

Çınar

Kayıtlı Üye
Matematik oturumunu atlattık. Sürenin yetmeyişi az soru yapmama sebep oldu. :( Yine de çok kötü geçti diyemem.
Herkes için hayırlı olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...