reenkarnasyon varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur3495

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon saçma geliyor bana :) dünyada mükemmel bir düzen var,reenkarnasyonun bir çok eksik yönü var...

hsncn154

Kayıtlı Üye
Bence var çünkü ben çok sık dejavu oluyorum ve uzak geçmişten görüntüler gelip gidiyor mesela Atatürk ü canlı gördüğümü hatırlıyorum

İyi Formlar

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
var olsada somut bir delil yok söylenceler teoriler var sayımlar reankarnasyon yaşadığı söylenen çocuklar doğum izleri ile önceki hayatlarındaki ölüm biçimleri birbirine bağdaştırılmak sureti ile var deniliyor kesin bir şey yok kanımca ama yokda diyemeyiz

byriddle

Kayıtlı Üye
Ben reenkarnasyona çok inanıyorum.
Bundan öncesinde, başka hayatlar yaşadığıma inanıyorum.
Bundan sonrasında, tekrar doğacak mıyım onu bilmiyorum ama.

Reenkarnasyonu yaşayanlar bunu bir şekilde biliyorlar.
İçlerinde çok derin bir şekilde hissediyorlar.

Ama şunu da belirteyim ki; herkesin önceki hayatı olacak
diye birşey yok. Bu ilk hayatı olan genç bir ruh da olabilir insan.
Reenkarnasyona çok karşıt kişilerin, bu tür kişiler olduğunu
düşünüyorum. Yaşamadıkları şeyleri hissedemiyorlar.

Onlarda zaman içinde 2, 3 kere daha doğacak.
Zamanı geldiğinde bunlara inanacaklar.
İnanmayanlar çok genç, bebek ruhlar benim gözümde.

Geçmiş hayatlarım konusunda bilgi edinmeden önce de;
reenkarnasyona karşı bilinçsizce bir inanış içindeydim.
Ne olursa olsun, tek bir hayat fikri bana çok mantıksız geliyor.

Ayrıca bir önceki hayatlarımızın cezasını, sonraki hayatlarda
ceza olarak çektiğimize de inanıyorum. Karma diyorlar buna.

Bu dünya, başka bir dünyanın cehennemi midir bilinmez ama;
bu hayat, bir önceki hayatın cehennemi gibime geliyor.

Zaten bir tana hayat yok ki. Ahiret var. Bir kere boşu boşuna yaratılmadığımız kesin. Ve bu yaratılıştan sorumlu olacaksak hayatımızı iyi yönlendirmeliyiz. buradan da şu çıkıyor ki eğer birden fazla hayat yaşayacak olursak hangisiyle yargılanacağız ? Reenkarnasyon, insanın yeniden dünyaya gelme isteğine karşılık olarak uydurulmuş bir olay. Eğer gerçek olduğuna inanan var ise yanılıyor, yapmayın arkadaşlar ebedi cehennemdir bunun sonu... Bir hayatımız var ve ondan yargılanacağız. Ölüm geldimi geriye dönüş yoktur. Belki şu an bana kötü göz ile bakıyorsunuzdur ama yapmayın yapmayın. İslam ne yücedir. Bir gün anlayacaksınız dediklerimi. Reenk. olmadığını, geri dönüşün mümkün olmadığını ve oradaki hayatın ebedi olduğunu. İyi akşamlar dilerim.

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
İnsanın merkezi beyindir öyle değilmi arkadaşlar. Bilgilermiz her türlü faaliyet beyinde biter beyin idrak eder..Hatırlamakda öyle! o halde nasıl olur da , bir ruh bir başka bedene girince söz konusu şahıs daha önce yaşadıklarını hatırlıyor? Eğer bu doğru ise , ruh transferi neticesinde kişi geçmişini hatırlamaktaysa o zaman insanın merkezi beyni değil ruhtur.Bu durumdada beyinle ilgili söylenen herşey boşa çıkar.Kısacası reenkarnasyona evet demekle beyni reddetmek aynı şeydir. Yani öle bişey yok rahat olun

ptaah

Kayıtlı Üye
Birçok çok hayat yaşaman senin hesabının görülmesini etkilemez.Çünkü sen aynı sensin.(ama yaşadıkça tekamül ediyorsun,gelişiyorsun.)Ayrıca her daim yaptıklarının hesabı yaşadığın zaman diliminde buluyorsun.Kıyamet gelince hesabın kralını göreceksin.

AJA

Elit Üye
Reerkarnasyon var bana göre fakat bu ruhun defalarca farklı senaryo için bedenlendiği şeklinde olduğuna inanmıyorum.Ruhun tekamülünü Dünya'nın dışında başka alemde tamamladığını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...