Foton kuşağı bilimsel saptamalar ve kuran ayetleri

Nazarlik

Kayıtlı Üye
O gün yer, başka bir yere, gökler de başka göklere dönüştürülür ve insanlar bir ve kahhar (her şeyin üzerinde yegâne hakim) olan Allah’ın huzuruna çıkarlar. (14-48)ayet.

yani dönüşüm...başkalaşım...belki de ışın yoluyla...

‎102. O gün günahkârları, (gözleri korkudan donup) gömgök kesilmiş olarak haşredeceğiz.103,104. Aralarında birbirlerine “(Dünya’da) sadece on (gün) kaldınız” diye gizli gizli konuşacaklar. –Onların, hakkında konuşacakları şeyi biz daha iyi biliriz.- O vakit içlerinden en aklı başında olanları, “Siz sadece... bir gün kaldınız” diyecektir.(TaHa Suresi)

BENCE BU EN ÇARPICI AYETLERDEN BİRİ..Çünkü dikkat edin BİR GÜN. bir güne dikkat çeker. O bir günden kasıt, güneşin galaksi ertafındaki 26 bin yıllık BİR TEK döngüsünün sonudur..

21 Aralık 2012 günü bir CUMA GÜNÜDÜR.CUMA.

21 aralık 2012 günü,mayaların takvimlerinin bitişi ve güneşin bir galaksi dönüşünün bitişidir böyle ifade etmişlerdir.zaten mayaları Zülkarneyn A.S ın eğittiği düşünülmektedir çünkü Kuranı Kerimde Zülkarneyn A.S la ilgili ayette ''Onu güneşin battığı yöne uzaklara ve uzaklara biz gönderdik de oradakilere bilmedikleri şeyleri öğretti'' diye geçer...Zaten mayalar binlerce yıl önce bir yılın 365 gün olduğunu bulmuş,dünya güneş arası uzaklığı tam hesaplamış ve nasanın daha dün bulduğu 10. gezegenin varlığını zaten belirtmişler.Ve mayalar bildiklerini kendilerine bir yabancının öğrettiğini ve o yabancının daha sonra tekrar geleceğim deyip gidip bir daha gelmediğini belirtmişlerdir.

şimdi diğer ayetlerde...

‎38. Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı. (Kaf Suresi)

...foton kuşağına giriş 6 gün olarak biliniyor.başlangıcı gibi çıkışı da 6 gün.yani foton kuşağının karşısında bir giriş var zaten. biz öyle yaratıldık 6 günde ve şimdi dönüşümüz yine 6 günde olamaz mı?

‎7,8,9,10. Gözler kamaştığı, ay karanlığa gömüldüğü, güneş ve ay bir araya getirildiği zaman, o gün insan “kaçış nereye?” diyecektir. (Ayet)

Sorarım şimdi size,güneş ve ay kararınca GÖZ NEDEN KAMAŞIR Kİ?
TABİ Kİ BAŞKA BİR IŞIK KAYNAĞINDAN!

ve ve ve...foton kuşağına girince önce güneş ve yıldızları göremeyeceğiz deniyor...yani 3 gün karanlık,sonra güneş ve yıldızlar tekrar görünüyor...Kuranda da yine ayetlerde güneşin ışığnın söneceği ve ayın kararacağı elbete geçiyor.

Güneşin batıdan doğuşunun nasıl olabileceğini ve şuan dünyamızın dönüş hızının sıfır nıktasına çok yakın olduğunu artık belirtmeme gerek yok...sıfır noktasından sonra durup 2-3 gün içinde ters döneceğini söylememe gerek yok sanırım.( schuman rezonansı dünyanın kalp atışı değişiyor yazın google ve bakın görün ki son 40 yıla kadar binlerce yıldır 7.8 olan dönüş hızımız 12.1 e çıkmış ve 13 sıfır noktasıdır yani oraya gelince durup ters dönüyormuş ve fosillerden daha önce bunun bir kez olduğu tahmin ediliyormuş yani dünyanın ilk oluşumu sırasında foton kuşağına ilk girişte olabilir mi bu?

Güneş bu şekilde giderse yakında batıdan doğacak yani.

Dünyamıza kozmik ışın yağıyor ayrıca heryerde haberlerde söyleniyor ve bilim tarihinde ilk kez ışın kaynakları samanyolu dışından,karanlık maddeden geldiği sanılıyor bu karanlık madde sakın foton kuşağı olmasın?ilk girince hani güneşin ışıkları bile sönecek ya (Kuranda da geçtiği gbi)...?!

Gezegenler değişmiş,samanyolu dışından acayip kozmik ışınyağıyor tüm samanyoluna,güneş eylül 2012 patlamaları için nasa uyarıyor,tüm gezegenler daha parlak,ayda ve marsta bile atmosfer oluşmaya başlamış...

Arkadaslar bunlarin hepsi bilimsel veriler uydurmasyon yok :)

alinti...

striker

Kayıtlı Üye
sence foton kuşağı 5. boyuta geçiş, bu gibi olaylar gerçekleşecekmi

Nazarlik

Kayıtlı Üye
aslina bakarsan ben pek inanmiyorum inanamiyorum, sonucta kiyamet kopacak ama yine ALLAHim ne zaman kopacagini bilir, Kur'an i Kerim'de alametleri, belirtileri yaziyor tabiki, ve gunumuzde bu alametlerin bircogu yasaniyor, bilinci ya da bilincsiz, ve insanoglu (benim fikrim) kendini bildi bileli, bir
dunyanin sonu, kiyamet kehanetleriyle ugrasir durur, ve gercek kiyamet kopana kadarda devam edecektir :) umarim bozuk turkcemle biraz olsun ne demek istedigim anlatabildim :)

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Bu soruya ben hemen cevap vereyim düzgün bir şekilde bu boyut atlama olayı başlamak üzere ztn boyut atlama sürecinde insanlarda hasata girecek
bu hasat olayı boyut atlayabilecek insanlar seçilecek içlerindeki sevgi %50 yi geçen insanlar boyut atlayabilecek atlayamayanlar bu boyutta bir daha ki boyut atlama sürecine kadar yani 25 bin yıl daha bu boyutta kalacaklar..Boyut atlama olayı bir nevi insanların yeni görevine geçiş sistemidir.Foton kuşağı onun sadece gölgede kalan bilimsel adıdır.Asıl adı Hasat olayıdır..Şaun bu olay başlamış bile denebilir ztn.. Bu olay sürecinde yukarıdan dünyaya dünyaşı dışı valrıklar gelecekler çünkü boyut atlama olayını onlar yöneteceklerdir..Onların başında Ashtar Sheran bulunuyor..Galaktik Federasyondan gelen d.d.v'ler bu olayı ilk önce dünyayı yeni enerji sistemine uyduracaklardır..Bu olay 3 gün sürecektir ilk gün dünya karanlığa çökecektir insanlar kargaşa duygusu yaşayacaktır..2.gün dünya enerji sistemine uyum sağlamaya çalışmaya başlamıştır.. 3. gün dördüncü boyut tamamen geride bırakılmış insanların boyutu atlama olayı başlayacaktır..Ben kısa olarak anlattım size..Boyut atalama olayını çinliler,aztekler,mayalar,atlantisliler ve daha niye uygarlık biliyordu..

striker

Kayıtlı Üye
aslina bakarsan ben pek inanmiyorum inanamiyorum, sonucta kiyamet kopacak ama yine ALLAHim ne zaman kopacagini bilir, Kur'an i Kerim'de alametleri, belirtileri yaziyor tabiki, ve gunumuzde bu alametlerin bircogu yasaniyor, bilinci ya da bilincsiz, ve insanoglu (benim fikrim) kendini bildi bileli, bir
dunyanin sonu, kiyamet kehanetleriyle ugrasir durur, ve gercek kiyamet kopana kadarda devam edecektir :) umarim bozuk turkcemle biraz olsun ne demek istedigim anlatabildim :)

kıyamet tarihini aramaya gerek yok bence , herkesin ölümü kıyametidir.
yani ortalama bu yazıyı okuyan herkes 100 yıl sonra bu dünyada olmayacaklar :)
ama bu foton kuşağı , çok ilgimi çekiyor, mesela biz daha 4 . boyutu bilmiyoruz , 5 . boyuta geçiş, hayalimizde bile tasvir edemiyoruz.
tıpkı anne karnındaki bir bebeğin , dünyayı yorumlaması gibi bir şey .
meraklı yapım, herşeyi hemen öğrenme isteğim, beni çok sabırsızlandırıyor :)

mehmet970

Kayıtlı Üye
Şimdi benim anlamadığım , 21 Aralık 2012 tarihinde biz başka boyutamı geçeceğiz . ? Tabii doğruysa .

Psikite

Kayıtlı Üye
İnşallah foton kuşağı gerçektir. 4 ay kaldı gerçekleşmesine