Anka kuşunun şarkisi

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
10 Haziran’dan sonra Venüs Parlak Sabah Yıldızı olarak geri döndüğünde, yeni bir farkındalık ateşi ile yolumuza devam etmeliyiz. Mısır Kültünde Venüs’ün bu karanlıktan çıkma haline BENNU- ANKA KUŞUNUN UÇUŞU adı verilmiş. BENNU bizim dönüşüme uğrayan ruhumuzu ve spiritüel kaderimizi ele almanın simgesini temsil ediyor.

Venüs’ün 5-6 Haziran’da Güneş’in önünden okültasyon adı verilen geçişini yapması ve Güneş’in ışıkları altında kalması nedeniyle 10 Haziran’a kadar gökyüzünde görülmeyecek. Tarih boyunca bu fenomen bir çok kültürün mitolojik hikayelerine ve inançlarına aşağı yukarı aynı temalarla yansımış.

Bu sene birbiri ardına gezegenlerin Retro harekete girmesi ile bize zorlu günler yaşatan astrolojik transitlerde son devreye giriyoruz. Ne kadar zorlanırsak zorlanalım bireysel farkındalık ve ruhsal aydınlanma bakımından , içsel bir transformasyon geçirdiğimiz günlerdeyiz. Gerek Mars Başak, gerek Satürn Terazi, Pluton Oğlak ve Neptün Balık Retro konumları her birimizin hayatına ilişkiler, kendimize verdiğimiz değer, maddi zorluklar ve buna bağlı gerekli düzenlemeler, sağlık konularında sıkıntılar, hayallerimizi gerçeğe dönüştürme konusunda çabalar getirdi. Hele benim gibi 60’lı yıllarda doğan jenerasyonun haritalarında Başak’ta yer alan Uranüs ve Pluton’un Mars Başak transiti ve retrosu ile tetiklenmesi bir çok hengameye sebebiyet verdi, bir de üstüne üstlük , Mars dönüşü (Natal Mars’ım da Başak’ta) yaşayanlar tüy sıklet eldivenlerle çıktığımız boks maçında ağır sıklet yumruklarla karşılaştık. Üstüne üstlük Venüs İkizler’de geri gidiyor ve ben elleri arkadan bağlı ringde bir o köşeye, bir bu köşeye savruluyorum gibi hissediyorum, ve sanırım bu konuda pek yalnız sayılmam. Ortak başladığımız işlerde birden yarı yolda bırakılmak, işte vurup kapıyı çoktan çıkmak gerektiğini bilip, seni gel-gitleri ile deliye çeviren patronlara maddi zorunluluklar nedeniyle baş kaldırmamak, sevgilin ilişkinin tüm sorumluluğunu senin üzerine yıkmış ve hala sana kendisinin yapmadığı ve senden yapmanı beklediği şeyler konusunda mızmızlık ederken ve kendine hiç dönüp bakma zahmetine katlanmazken, verilen sözlerin ne kadar gerçek olduğu ile ilgili içinde ikilemler yaşarken, içten bir düdüklü tencere gibi hissedip, dıştan Buda heykeli gibi gülümseyerek , sakin durabilirsin ey spiritüel yolcu. Tüm bunların sonu gelecekmiş gibi gözükmese de , Haziran sonunda tünelin ucunda ışık görünmeye başlayacak ve biz eğer çoktan bunca baskı altında çatlamadıysak veya pasiflorakolik olmadıysak dönüşüm geçirmiş bir yeni ben ile kozamızdan çıkacağız.

Ezoterik astroloji ile ilgilenmeye başladıktan sonra, hayatımda ki olaylara daha farklı açılardan bakabilmeyi öğreniyorum. Olumsuzluklar ve stresleri bir öğrenme , olumlu yönde değişme ve gelişme fırsatları yaratan fırsat fazları olarak kabul etmeyi seçtim. Ezoterik yaklaşımla, İkizler’in yöneticisi egzoterik astrolojide olduğu gibi Merkür ‘dür, ancak Üst bilinçle hareket etmeyi tercih edenler için se Venüs’tür. Uzun uzun anlatmayacağım ama neden derseniz ruhsal gelişim için en önemli arena ilişkilerdir. İkizler ise egzoterik anlamda bir çok ilişki kurmak ve fakat yüzeysel kalmakla alakalıdır yaşanan süreç pek sorgulanmaz, oysa Venüs bize doğru insan ilişkisi kurmanın önemini vurgular, sevginin temel alındığı ve ayırım yapmadan herkesle aynı sevgi , anlayış ve tolerans temelli ilişkiyi kurmayı öğrenmeliyiz ancak bunu yaparken bireylere önem vermenin ve bilgiyi tecrübeye, bilgeliğe dönüştürecek yaklaşımları öne çıkararak benliğimizi dönüştürmemiz gerektiğinin farkında varmalıyız.

10 Haziran’a kadar Venüs karanlıkta kalacağı ve Gökyüzünde görünmeyeceği için hepimizde yaşadığımız ağır transitlerin etkilerinin bizi nereye getirdiği ile ilgili , bu sürecin bir içsel muhakemesi yapacağız. Artık işlemeyen eski davranış ve alışkanlıkların bırakılması , bu konuda bir şeyler yapmanın zamanı geldiği ile ilgili bir biliş yaşayacağız. İlişkiler de işe yaramayan duygusal kalıplar bırakılmalı, kalbimiz , zihinsel filtreden geçmiş duygulara yer vermeli ve kalıplarını kırmalı.

10 Haziran’dan sonra Venüs Parlak Sabah Yıldızı olarak geri döndüğünde, yeni bir farkındalık ateşi ile yolumuza devam etmeliyiz. Mısır Kültünde Venüs’ün bu karanlıktan çıkma haline BENNU- ANKA KUŞUNUN UÇUŞU adı verilmiş. BENNU bizim dönüşüme uğrayan ruhumuzu ve spiritüel kaderimizi ele almanın simgesini temsil ediyor. Anka kuşu uçarken melodik ötüşü ile ruhuna sahip çıktığını ve küllerinden yeniden doğmanın sevincini yaşarmış. Çektiğimiz acıları veya sıkıntıları dile getirmek, yaraları iyileştirmenin başlangıcıdır. Anka Kuşu gibi eski tüyleri dökmek ve yeniye izin vermek gelişimin habercisidir. Kadın olmanın ne harika bir duygu olduğunun bilincine varmalı ve bize bahşedilen bu ruhsal gücün farkına varmalı ve ona sahip çıkmalıyız. Çektiklerimizi dile getirip Anka Kuşunun sağaltıcı gözyaşları ile yıkamalı ve temizlemeliyiz.

19 Haziran’da , Yaz Gün Dönümüne yakın gerçekleşecek olan Süper Ay adı verilen Yeni Ay zamanı , Ay Betelgeuse ( 27 derece İkizler de ) adlı sabit yıldızla kavuşum yapacak. Bu yıldız Arap kültüründe oldukça ruhsal zenginlik, askeri başarı, onur ve unvan getiren bir yıldız olarak kabul edilir. Yeni Ay’ın yine İkizler burcunda ve bu yıldıza yakın durması, Gün dönümüne yakın zamanda Satürn ve Venüs’ün düz harekete başlaması bana çektiğimiz sıkıntıların, YENİ bir içsel güç ve kararlılıkla bize spiritüel savaşımızdan başarı ile çıkıp ruhsal olarak zenginleşeceğimizi düşündürüyor. Baskı altındaki kalpler, tüm bu sembolik metaforların ışığında yeni bir enerjiyle hayatın iplerine tutunma cesaretine kavuşacak.

( Tüm başına çorap örülmek istenen kadınların, baskı altına alınmak istenen, manipüle edilen, sevgisiz ve hoyratça kullanılan bedenleri ve üzerinden geçilen yürekleri ile tüm kadınları düşünerek yazdım bu yazıyı, KENDİ DEĞERİMİZİ BİLMENİN VE İPLERİ ELE ALMANIN TAM ZAMANI. )

Alıntı

Sevgilerimle... :)