Uyku anında uyku felci

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba
Sizlerle 4-5 kez yaşadığım farklı bir olayı anlatacağım.
Aslında rüya bölümüne açacaktım fakat sanırım yetkim yok. Sorun psikolojik de olabileceği için burayı da uygun gördüm.

Bazen gördüğüm rüya insan çığlıklarıyla başlıyor. Kan ağırlıklı olmak üzere (her rüyanın ana teması kan ve kırmızı) cesetler vs. görüyorum. Ve kalp atışlarım hızlanıyor, adrenalin salgılanmaya başlıyor. Tüm bunlar olurken arka planda çığlıklar var. Ve bunlar dışında ürkütücü bir şey olmamasına rağmen çok ürküyorum. Artık bunun rüya olduğunu anlamaya başlayınca kendimi uyandırmaya çalışıyorum. Uyanınca uyku felci oluyor. Hareket edemiyorum ve üzerime bir ağırlık çöküyor. Sanırım bazen de titriyorum ama emin değilim ona.

Sizce bu nedir? Cin veya benzeri bir varlık saldırısı olabilir mi?

webmanx

Kayıtlı Üye
Yatarken Kuranı Kerim den Ayetler okumalısın ve dua etmelisin,(ALLAH herşeye Kadirdir).

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Merhaba
Sizlerle 4-5 kez yaşadığım farklı bir olayı anlatacağım.
Aslında rüya bölümüne açacaktım fakat sanırım yetkim yok. Sorun psikolojik de olabileceği için burayı da uygun gördüm.

Bazen gördüğüm rüya insan çığlıklarıyla başlıyor. Kan ağırlıklı olmak üzere (her rüyanın ana teması kan ve kırmızı) cesetler vs. görüyorum. Ve kalp atışlarım hızlanıyor, adrenalin salgılanmaya başlıyor. Tüm bunlar olurken arka planda çığlıklar var. Ve bunlar dışında ürkütücü bir şey olmamasına rağmen çok ürküyorum. Artık bunun rüya olduğunu anlamaya başlayınca kendimi uyandırmaya çalışıyorum. Uyanınca uyku felci oluyor. Hareket edemiyorum ve üzerime bir ağırlık çöküyor. Sanırım bazen de titriyorum ama emin değilim ona.

Sizce bu nedir? Cin veya benzeri bir varlık saldırısı olabilir mi?

4-5 kez çok değil bence. Klasik bir kabus sizin ki. Bende de olmuştu bir dönem. Bir ara sürekli aynı senaryo ve o senaryonun sonunda hep öldürülünce uyanıyordum. Genellikle karabasanla sonuçlanmazdı fakat bir iki defa farklı senaryolarla yaşadım.
Son nokta ise karabasan. Sizde de olduğu gibi. Bilimsel olarak karabasan beyinin bedenden önce uyanması. Beden de biraz geç cevap veriyor tabi. En azından yarım dakika. Mesela ben önce ayaklarımı sonra da yavaş yavaş kollarımı oynatarak canlandırıyorum bedenimi. Kişiden kişiye değişebilir. Bu süre zarfında üstüme korkunç bir hortlak çıktı beni tuttu, nefesimi engellledi, boğdu diyen hayal gücü geniş arkadaşlarda var ama bunun karabasanla yakından uzaktan alakası yok. Rüya görmeye devam ediyorlar. Karabasan belirli bir dönem gelir ve kendiliğinden yine gider. Korkulacak birşey yoktur. Stres kaynaklı oalbilir. En çokta 20 li yaşlarda görülür.
Sevgiler.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
4-5 kez çok değil bence. Klasik bir kabus sizin ki. Bende de olmuştu bir dönem. Bir ara sürekli aynı senaryo ve o senaryonun sonunda hep öldürülünce uyanıyordum. Genellikle karabasanla sonuçlanmazdı fakat bir iki defa farklı senaryolarla yaşadım.
Son nokta ise karabasan. Sizde de olduğu gibi. Bilimsel olarak karabasan beyinin bedenden önce uyanması. Beden de biraz geç cevap veriyor tabi. En azından yarım dakika. Mesela ben önce ayaklarımı sonra da yavaş yavaş kollarımı oynatarak canlandırıyorum bedenimi. Kişiden kişiye değişebilir. Bu süre zarfında üstüme korkunç bir hortlak çıktı beni tuttu, nefesimi engellledi, boğdu diyen hayal gücü geniş arkadaşlarda var ama bunun karabasanla yakından uzaktan alakası yok. Rüya görmeye devam ediyorlar. Karabasan belirli bir dönem gelir ve kendiliğinden yine gider. Korkulacak birşey yoktur. Stres kaynaklı oalbilir. En çokta 20 li yaşlarda görülür.
Sevgiler.

Umarım kabustur. Teşekkürler :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Umarım kabustur. Teşekkürler :)

Ummayın, öyle olduğunu düşünün ve üstünde durmayın :)
Çünkü en çok ne üstünde durur, ona kafa yorarsanız beyin size onu yaşatır. Ayrıca çekim yasası da işler. Olmayan şeyleri hayatınıza çekersiniz. Cinlerden şüphelendiniz, cinleri hayatınıza çekersiniz. Güzel şeyler düşünün :)

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Rüyaların çoğu REM döneminde görülür. REM'de kısmen uyanırsanız uyku felci olur. REM döneminde gün içinde gördükleriniz algıladıklarınız düşündükleriniz düzene koyulur ve bu dönemde hızlı kalp atışları ve düzensiz göz hareketleri olur. Eğer uyku derinliğiniz azalmışsa, gün içinde bir şeyle çok meşgul olmuşsanız veya dikkatinizi çok toplamışsanız - çok ders çalışmak, çok zikir çekmek, çok meditasyon yapmak gibi- o zaman REM'de gördüğünüz rüyaları hatırlayabilir ve akabinde kısmen uyanabilirsiniz. Bu gördükleriniz normalde gördüğünüz ve hatırlamadığınız rüyalar da olabilir. Ek olarak, çok fazla uyursanız REM döneminin artmasına bağlı depresyon ve korku da görülür.