Gelecegi görmek

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Herkez gelecegi görmek ve olacak olan olaylari önceden sezebilmeyi cok ister.Insanin kendi gelecegini görmesi ve bilmesi mülkün sahibine mahsustur,Ancak kullarina bazi sekiller,le bir kisminida olsa adina insanlar önsezi diyorlar ama bence bu ön sezi iside degildir bu önseziden cok daha güclübir sey ve Allah bunu insanlara vermis daha dogrusu o izin vermese zaten bu mümkün olmazdi.kisacasi eger bir kimse,Fettah ismi serifini en az günde 1000 den fazla okursa ve buna devam ederse bir veya iki hafta sonra bir sey olmadan önce,o kisi bilecektir,bu uygulamayi ben sahsen denedim,

bir arkadasimin annesinden almistim,O beni okadar cok seviyor ki.kendi öz kizindan ayirmaz,(kulaklari cinlasin) ben bu uygulamayi ona sormadan paylasmak istemedim.dün sordum kabul etti ve yapacak olan bütün arkadaslarima Helal etti.bu günde gelir gelmez sizinle paylastim.Hepinize bendende helal olsun.:nopity:

striker

Kayıtlı Üye
tşk ler ,
allah c.c ın isimlerinin her biri ni hergün okuyanın zaten kalp gözü açılır ki.

canmert196

Kayıtlı Üye
tşk ler ,
allah c.c ın isimlerinin her biri ni hergün okuyanın zaten kalp gözü açılır ki.

kalp gozuyle gelecekten haber almak ayni sey diildir :) birinda ruhanilerle irtibar kurulur digerinde gelecekten haber gelir vizyon veya icses olarak :)

bendekiben

Elit Üye
Kalp gözü, görme, işitme gibi bedensel duyulardan farklı olarak, ruhun bedene dayanmaksızın gerçekleştirdiği tüm algıları kaplayan bir algı biçimidir. Bu olguyu daha çok "altıncı his" olarak tanıyoruz. Geleceği hissetme, gizli bilgileri sezinleme, telepati gibi ruhsal iletişimler bu olgu kapsamındadırlar.Bu nedenle aslında ikiside aynı şeydir.Fakat insanlara göre seviyeleri farklı olabilir yani bu yeneneğe sahip kişinin algılama yetisi kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilir.

canmert196

Kayıtlı Üye
Kalp gözü, görme, işitme gibi bedensel duyulardan farklı olarak, ruhun bedene dayanmaksızın gerçekleştirdiği tüm algıları kaplayan bir algı biçimidir. Bu olguyu daha çok "altıncı his" olarak tanıyoruz. Geleceği hissetme, gizli bilgileri sezinleme, telepati gibi ruhsal iletişimler bu olgu kapsamındadırlar.Bu nedenle aslında ikiside aynı şeydir.Fakat insanlara göre seviyeleri farklı olabilir yani bu yeneneğe sahip kişinin algılama yetisi kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilir.

ilk basta tam olarak diil dicektim fazla detaya girmeden yaziyim dedim :)

Gumih0

Kayıtlı Üye
Birçok kişi inanmasada 6 his duyorsunuz sizler geleceği görmek Allah'ın bize verdiği kadar görüyoruz.Şahsen benim genel olarak rüyalarımda gördüğüm şey ileri tarihlerde çıkmasına çocukken anlam veremezdim (14-15 yaşlarında) ama anladığım kadarıyla bilmemiz gereken ve yaşamamız gereken şeyleri görüyoruz.Yani açıkcası değiştiremeyeceğimiz şeyleri.Bu da kader kavramını ortaya çıkarıyor.Fazla kafaya takmamanız için diyorum bunları.Gelecekle ilgili hiçbirşey görmek istemeyin yada düşünmeyin ama gelecekle ilgili planlar tabi yapın.Sadece o anı yaşayın...

Astrid

Kayıtlı Üye
Sevgili Arzuhal, mesajını beğen butonuna basmak isterken yanlışlıkla maouse kaydı ve mesajı beğenmeme butonuna tıkladım. Forumda yeniyim ve sanırım geri alamıyorum. Buradan mesajınızı beğendiğimi belirtmeyi uygun buldum, teşekkürler.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Bu iş havas kısmınamı giriyor yoksa benmi yanılıyorum

Paylaşım için teşekkür ederim arzuhal

Nika

Kayıtlı Üye
ya bunun geçmişi görmek için olanı yok mu :D ben şahsen geçmişi görmeyi tercih ederim o daha gizemli :D şu aynalar aracılıyla geçmişi izleyebilirmiyiz acaba?

Zek0808

Kayıtlı Üye
Şimdi geleceği görürsek bunu değiştiremiyor muyuz? Yani sadece bilmekle mi kalıyoruz? Kötü bir olay olacaksa bunun önüne geçebilir miyiz?

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Önsezi yi insan hissedebilir ama Gaybı Allahtan başka hiçkimse bilemez...

russiand

Kayıtlı Üye
Kalp gözü için herhangi bir esma var mı ?

teknik67

Kayıtlı Üye
Gaybı ALLAH (cc) bilir, doğrudur.Yalnız siz ibadetlerinizi yapıyorsanız (buda kaderinizde varsa) ,haram yemiyorsanız, sadakalarınızı veriyorsanız ( bunlarda kaderinizde varsa) doğru ve düzgün bir insan iseniz (buda kader konusu) eğer kaderde bazı tehlikeler varsa bile bunların önlenmesi için dua etmişseniz (kaderinizde dua etmek varsa) tehlikeyi ALLAH (c.c.) ın izniyle bir şekilde hissedersiniz (rüyada veya uyanık iken ).Tehlike oluşsada zarar görmezsiniz inşallah.yani size doğru bir cisim geldiğini kabul edelim bu cismin size doğru geldiği yönü değiştiremezsiniz ama sizin önünüze bir kalkan gelir size çarpmasını önler yada siz yolunuzu değiştirdiğiniz için size çarpmamış olur.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Geleceği görmek size de çok ürkütücü gelmiyor mu? Ben şahsen asla istemiyorum. Şu kısa ve değersiz yaşamımda öğrendiğim bir şey varsa o da her şeyin zamanında yaşanması. Gelecekte hissedeceğiniz yada göreceğiniz kötü şeylere müdahaleniz olamayacak ve bu sadece huzurunuzu bozup çektiğiniz acıyı uzatır. Keşke hayat filmlerdeki gibi olsaydı ama maalesef. Paylaşım için teşekkürler :)