Kundalini Reiki

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Kundalini Reiki

Kundalini Reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir enerji sistemidir. Temeli vücuttaki enerji kanallarının ve çakraların açılması ve niyet ederek kendimize ya da başkalarına enerji vermeye dayanır.

Bizler yerküre enerjisini 1. Çakradan (kök çakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm çakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe çakradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök çakrada başlar ve tepe çakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla çakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji çakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine Kundalini ateşi de denir.

Kundalini Reiki Mr. Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr. Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon mastırıdır. Mr. Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi’nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.
Kundalini Reiki inisiyasyonla öğretilen bir sistemdir. Yani Reiki’de olduğu gibi Kundalini Master’ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.
Kundalini Reiki 3 aşamadan oluşmaktadır.

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilir . Bu inisiyasyonda enerji kanalları ve çakralar dengelenir, vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte enerji teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus çakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1′den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün çakralar dengelenir, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe çakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini Reiki Faydaları

Özellikle alt Çakra sorunları olan insanlarda (kök chakrası- Sakral Çakra ve Solar Pleksus Çakra) oldukça etkilidir. Kısa sürede kullanımı etkili olduğundan zaman sorunu yaşayan kişiler için caziptir. Ancak kundalini öğrenmeden önce temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 1.aşama alınmış olması önerilir.

Kundalini Reiki Öğrenmek İçin

Bir çok kişi Kundalini Reikiye ücretsiz olarak kişileri uyumlamaktadır. İnternete bu konuda araştırma yaparak size uygun bir eğitmen bulabilirsiniz. Bu konuda bana ulaşarak uyumlama istediğinizde yardımcı olabilirim.

Urum (Dolunay Gazatesi Köşe Yazısı)

Nazarlik

Kayıtlı Üye
Örneğin dini bir ayindeki gibi, belirli bir yerden veya hareketten kaynaklanan etkilere karşı duyarlılıkta Kundalini'nin açığa çıkması ne denli harika fark yaratır! Bir şehre girince, susuz kalmış çiçekler gibi, sanki bütün hayati uzuvlarımız çöker. Ruhsal dirilik taşıyan bir merkeze, bazı kilise ve mabetlere yakınlık, veya da bir ritüele veya yüceltici etkilerle dolu bir toplantıya katılmak gibi uyarıcı bir etkiye maruz kalınınca merkezler sanki güneşe açılan çiçekler gibi açılırlar ve Kundalini bedenin her tarafında parlar. Bu açılma alt ve üst bedenler arasında irtibat sağlar ve alt etkileri üste getirir. Kundalini gelişimin başlarında böyle ruhsal etkilerle irtibat kurmak hem çile, hem azamettir — bir çile çünkü Kundalini henüz açılışının engellerini aşmamıştır; bir azamet çünkü Sonsuz Hayat Ateşi bütün bedenlerden akmaktadır ve o an için daha yüksek bir şuur halini yaşamaktadır. Zaman zaman, Kundalini'nin omuriliğin dibinden başlayan ani bir yoğunluğu onu tetikleyen ilham veya amaçla, ayrıca ilham veya amacın kanal oluşturduğu inen rahmetle özdeşleşir ve hoş ve güzel bir içsel parlamaya dönüşür.

Görünüşte, Kundalini'nin iki kaynağı vardır, veya belki de daha doğrusunu şöyle söylemek gerekir, Kundalini biri pozitif — güneş, diğeri negatif — dünya, iki kutup arasında oynar, en azından bizim mevcut tekamülümüz açısından bu böyledir. Okültizmin ileri seviye öğrencilerinin aşina oldukları Güç Çubuğu sanki bu olguyu hem simgelemekte, hem de ifade etmektedir. Negatif dünya kutbu bir uçta ve pozitif güneş kutbu diğer yanda ve her ikisinin Ateşi aradadır. Güç Çubuğu elinde tutmak Tanrının gücünü tutmaktır. Ona dokunabilenler çok azdır. Zaman zaman muazzam güçlerin odaklama yeridir.

Kundalini'nin bir kutbu dünyanın kalbi veya merkezidir, diğer kutbu ise güneştir. Kundalini'nin açığa çıkarılması kişinin her ikisinin arasında manyetik bir Çubuğa dönüştürülmesi anlamına gelir. Bir bakımı kişi zaten baştan o Çubuktur, ancak Çubuk henüz canlı veya uyanık değildir. O uykuda veya rüya alemindedir ve Ateşin kendisi de uyur. Kundalini'yi uyarmak Ateşi körükleyip yakıp tüketen bir Aleve dönüştürmektir, o arındırır, enerjilendirir ve Evrensel Ateş ile şuurlu irtibat kurar.

Kundalini'yi uyarmak Ateşi "toprağın altından" ve "yukarıdaki semadan" çekmektir, böylece fiziksel beden dahil bedenler iki büyük merkez arasında bir Çubuk oluyor. Birey adeta bilinçli olarak iki merkezin arasına girer ve karşılıklı güç iletişimle, Kundalini ile şarj olur.

Bu süreci imgelemeye çalışalım. Yukarıda omuriliğin dibinde yoğunlaşmadan söz etmiştim. Ancak omuriliğin tabanı aslında bir alıcı istasyonu ve dağıtım merkezidir. Kundalini gücünü dünya merkezinden ve güneşten çekeriz. Onu omuriliğin tabanındaki merkezde yoğunlaştırıp merkezlerimizin içinden dirileştirme yolunda gönderiyoruz. Dünyadan gelen Kundalini ayak ve uzuvlardan geçerek yukarıya akar, negatif yaratıcı güçten, fiziksel yaratılış merkezinden geçer ve güneş ve dünyayı birleştiren omuriliğin dibindeki küreye girer. Güneşten Kundalini aşağı akar, olağanüstü yoğunluğu gelişmemiş insanoğluna uyum sağlamak için yumuşar. Bir Ateş akışı yukarıya tırmanır. Bir Ateş akışı aşağı yağar. İki akıntı omuriliği tabanında karşılaşıp omuriliğinden yukarıya çıkacak iri mızrak gibi yoğunlaşmış Güç yaratırlar. Aklıma Allahabad şehrinde büyük Jumna ve Ganga nehirlerinin birleşip asıl kaynakları olan denize akmaları geliyor. Aynı şekilde Dünya-Kundalini ve Güneş-Kundalini omuriliğin dibindeki kürede buluşurlar ve tek bir yüce Güç olarak Gerçeğe doğru akarlar, yüzeyinde kişi de birlikte Işığa doğru yüzer. Negatif dünya ve pozitif güneş birleşirler ve her ikisinin birleşimi ruhsal Güç ortaya çıkarır.

Bazı açılardan bu açıklama son derece yetersizdir. Belki de gerçek, uyarılıp diriltilinceye dek hem negatifin, hem de pozitifin uykuda olduğu imasında yatmaktadır. Negatif en az pozitif kadar değerlidir. her birinin yapması gereken rolü ve işi vardır.

Böylece, sadece fiziksel bedeni değil bütün bedenleri — fizik ötesi bedenleri fizik bedenden fazla — küreler arasında, dünya ve güneş arasında bir Çubuk olmakta.

Bu noktada vizyonuna Kadüs ile simgelenen büyük Ateş üçlemi girer. Kadüs Ateşi ve Kundalini Ateşi birbirine yakın olup harika bir renk tayfı oluştururlar. Aynı amaca hizmet ederler — ama farklı şekilde.

Ortada güç çizgisi ve her bir yanında eril ve dişil dolanan yönleri ile Kundalini Ateşi arasında yakın bir bağı vardır. Bir açıdan bakıldığında her ne kadar iki güç ayrıysa da, başka açıdan bakıldığında ikisi birbirini tamamlar, hatta neredeyse denilebilir ki, Ateş Elmasının Aktif yönünün yansımaları olarak her ikisi aynıdır.

Görünüşe göre Kadüs bağımsız olarak uyarılabilir, diğer bir deyişle, birey tarafından bilinçli kullanıma getirebilir. Ama yine de Kundalini ile yakın ilişkidedir.

Burada gözlemleri aktarılan öğrenci Kadüs Ateşi ve Kundalini Ateşi arasındaki ilişkinin inceliklerine ve Kadüs Ateş ve Kundalini Ateşinin belirleyici işlevlerine pek inemedi. Ama bunlar Teosofik edebiyatında incelenir. Görebildiği tek şey omuriliğin kökünden başın tepesine çıkan yansıması olduğu makrokozmik güçlere ince bağlantılarla açılan farklı renkte bir Ateş akışıydı. Kadüs Gücünü Kundalini Gücüyle karıştırmak çok kolaydı, çünkü aralarında sürekli bir bağı vardır ve yine başlayan kişi farklılıkları fark etmeden hep aynılık görür. Söz konusu öğrenci, belirgin bir şekilde Kadüs Ateşi Kurtuluş Yolunu sunarken, Kundalini Ateşi Doyum Yolunu sunduğu izlenimi aldı. Bu konuda söylenen sözler hiç bir zaman harfi harfine alınmamalı, birbirinden tamamen izole olgular yoktur. Ancak öyle geldi ki Kadüs, veya diğer bir deyişle İda ve Pingala yönleriyle Sushumna insanı altı bedenlerden özgürleştirmek için yol takip ederken, Kundalini Ateşi kişiliğin küçük şuuru ve büyük şuur arasında bir nevi şahit-rehberidir. Fark ince olabilirken işlevsel açıdan biraz gerçek dışıdır. Ama kesin gözükmekte ve olası olarak henüz tam algılanamayan gerçek bir temeli vardır. Ama her iki Ateş arasındaki bazı çok yakın bağlantılar konusunda şüphe yoktur.

Bu iki Ateş üzerinde meditasyon kontrolden çıkma meyillinde hayaller ve spekülasyonlar çağrıştırıyordu — doğal olarak, çünkü Kozmik Güçle irtibat kurulmuştu ve birey geçici bir süre Kozmik Işık ile aydınlanmıştı. hemen Ateş/Işık/Hayat — Dünya ve Güneş arasındaki pozitif ve negatif güçler arasında gidip gelme söz konusuydu. İnsanlar, beşeri olmayan varlıklar, süper-insan, alt-insan bütün bireyler içinde negatif ve pozitif merkezler var mı? bildiğimiz merkezleri Dünya özellikleri ve Güneş özellikleri olarak ayırabilir meyiz? Gırtlak bir Dünya merkezi ve Kalp bir Güneş merkezi mi? Ama bu tür spekülasyonlar öğrenciyi şimdilik verimsiz olan alanlara sürüklüyor.

G. S. ARUNDALE

(alinti)

iremzeynep

Kayıtlı Üye
insiyasyon almadan da kundalini açabilirmiyiz yani kendi kendimize

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evet kundaliniyi aktif edebilirsiniz, kundalini reiki ise başka bir şey. Uyumlama gerekiyor.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bu konuda iletişim kimle nasıl kurabiliriz?Birde Kundalini üzerine bazı makaleler okudum birçoğu benim yaşadığım olaylar fakat her yaşanan şeyde kundalini değildir değil mi?.Açıkcası bir çok ilginç hastalık çıkmasına rağmen hepsi kendiliğinden kayboldu halbuki bazısı ölümcül ve ömür boyu sürebilecek rahatsızlıklardı.sürekli değişerek ilerliyor.Bilemiyorum hangi yollara başvurarak bu durumu olumlu hale getirebilirim?Detaylı Bilgi verebilirseniz sevinirim.Sevgiler.

AJA

Elit Üye
Bu konuda sevgili Urum'a yada Yule'ye başvurabilirsiniz eğer kastınız eğitim ise.Şuan verilen eğitimlerde mevcut .Seçilen bir kaç kişi şifacı olarak insiye ediliyor yanı uyumlanıyor.Forumda araştırma yaparak yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bu konuda sevgili Urum'a yada Yule'ye başvurabilirsiniz eğer kastınız eğitim ise.Şuan verilen eğitimlerde mevcut .Seçilen bir kaç kişi şifacı olarak insiye ediliyor yanı uyumlanıyor.Forumda araştırma yaparak yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.
Bilgi için teşekkür ederim.Aslında eğitim için uzak sanırım ben güneydoğudayım.Hangi yollara başvurmalıyım .Eğitim nerden alınıyor yada bir kaynak varmı bilmiyorum.Sevgili urum ve yulenin meslekleri nedir?ben bilmediğim için buraya yazıyorum.gerçekten zorlanıyorum.sevgiler.

biard

Kayıtlı Üye
Kundalini uyumlanmaları uzaktan da veriliyor. Güneydoğuda olmanız sorun teşkil etmez.

4

43887

Kundalini uyumlanmaları uzaktan da veriliyor. Güneydoğuda olmanız sorun teşkil etmez.
biard arkadaşa ek olarak sevgili urum ve yulenin bilgilerini akademi larimar sitesinde bulabilirsiniz , bilgileri mevcuttur oradan öğrenebilirsiniz...sevgiler...

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Teşekkürler baktım baya donanımlı insanlar.Fakat şöyle bir durum var ben kundaliniden bahsederken kundalini belirtileri yaşıyorum dedim ama gerçek mi zan mı bilemiyorum.anlatamıyorum.orada sanırım telefon falan vardır arayıp yarın öğreneyim.yazmakla anlatamıyorum.teşekkürler.

4

43887

Teşekkürler baktım baya donanımlı insanlar.Fakat şöyle bir durum var ben kundaliniden bahsederken kundalini belirtileri yaşıyorum dedim ama gerçek mi zan mı bilemiyorum.anlatamıyorum.orada sanırım telefon falan vardır arayıp yarın öğreneyim.yazmakla anlatamıyorum.teşekkürler.
aradığınız zaman sizin kafanızı karıştıran problemlere çözüm yolu bulunacağından eminim en azından sorularınıza yanıt bulmuş olursunuz...sevgiyle...:)

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Sayın urum siz de ücretsiz mi yapıyosunuz ?? çünkü ben de almak istiyorum.Bi sorum daha olucak : " Bu enerjiye uyumlandığımızda saf kozmik enerjiyi de hissedip psi yetilerimizi aktive etmek için kullanabilir miyiz ??