Samhain için özel çalışma

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

ruh günü-ruh günü

göçmüş ruhlar için dua ediyorduk

dua edin iyi insanlar ve bize çörek verin

çünkü biliyorsunuz biz yoksul insanlarız

merhamet, bize çörek verin

hayır dualarımızı bırakalım biz de kapınıza

Bu günle ilgili efsanelerden biri der ki; tam olarak bu gün,bir yıl önce ölmüş olan tüm insanların ruhları bir sonraki yıl için canlıvücutlar ele geçirmek üzere dünyaya geleceklerdir. Bu onların ebedi yaşamakavuşmaları için tek şanslarıdır. Cadılar ayrıca bu zamanda tüm uzay ve zamankavramlarının durduğuna böylece ruhların dünyaya rahatça girebildiklerineinanırlardı.

Kötü ruhların bir araya geldiği ve yeniden yaşama döndüğügün. Kayıp ruhları kovmak için hiçbir yerde ateş yakılmaz, soğuk ve kasvetliyerler hazırlanır, herkes korkunç kostümler giyer ve ruhları kaçırmayaçalışırdı. Hallowennolarak Hıristiyanların yaptığı gibi. Peki, gerçek nedir?

Semhain zamanı ateşler eşliğinde yapılanbir bayramdı. Kayıp ruhlar bu günde bir araya gelir ve yeni yaşamlar eldeetmeye çalışır, yeni yaşamlara bilgiler verir. 31 Ekimde ölmeye başlayan sonbaharlabirlikte doğaya hayat verirlerdi. Semhain eski yaşamların; yeni yaşamlararehberlik etmeye geldikleri bir gündü.

ateş yakılırdı. herkes ateşe odun ve taş atardı. dualar edilirdi. kayıp ruhlar ateş ile yolunu bulurdu. sabah ateş söndüğünde bir dahaki semhain bayramına kadar kayıp ruhlar yerleri bulmuş olur ve rahat ederlerdi.

bu çalışma için bir adet yumurta haşlayın sonra yumurtayı güzel bir şekilde boyayın istediğiniz gibi istediğiniz bir tür taş bir kaç adet beyaz mum bir kaç çiçek istediğiniz bir yerin yada kişin resmi bir kaç metal gümüş yada latın eşya ve bir beze yada kağıda pentegram çizin (sananizmle alakalı değildir.)

ve ölümüş ruhlar için dua edin sonra ruhların size istediğiniz şeyi getirmsi için dua edin

31/10/2008 saat: 23:00 de yukarıdaki dediklerimi yaptıktan sonra karanlık br yerde yatın ses ve ışık olmasın isimlerinizi lütfen özel mesaj ile atmayın kafam karışıyor sonra buraya yazın başka bilgi yazmayın sadece isimleriniz yeterli

kerimden geleni kabul ediyorum deyin üç. defa sesli olarak yatın ve bekleyin

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
ayy çok sevindiim bende ne yapsam diye düşünüyodum(ismimi biliyorsun) iyiki varsın urum samhaninin şimdiden kutlu olsun ayrıca tüm cadı ve büyücü aleminin samhainini kutlarım :D

A

angeldream

bu taş ameteist falan gibi taş olabilir değilmi? yumurtayı neye boyayacağız?hülya balıkavlayan yüce

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Bikaç tane beyaz mum bulup bunları yakacak mıyız çalışa sırasında? İstediğimiz yerin resmi sembolik bir doğa manzarası olabilir mi? Bu topladığımız eşyaların bütününü çalışma sırasında yanımızda falan mı tutucağız?

Bu soruları cevaplarsan çok makbule geçer..

Ben de katılmak isterim..

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
girzzlybear canım bu topladığımız malzemeler bir nevi bizim altar(sunak) malzemelerimiz olcak mesela bu malzemeleri pentagramı çizdiğiniz kağıdın etrafına yerleştirebilirsiniz :)

bence sunağımızda bir tanede elma olmallı elmayı ikiye eninden ikiye bölün ortasındaki beş köşeli yılsızı görürsünüz

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
O belli zaten de, benim sorduğum sorunun cevabı değildi bu tam olarak :D

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
yumurtama pentegram çizdim eflatuna boyadım. benden bir parça olsun diye en sevdiğim meyva elmayi ikiye bolup eski bir bakır tabağa koydum. beyaz mum yaktım.
ben çalışma esnasında fısıltılar duydum başka özel bir şey olmadı.. sol elim hafif uyuştu, yataktan yükselmişim gibi oldu.. zaten bir önceki çalışma beni çok şaşırtmış yormuştu dingin ama kalabalık bir tören iyi geldi bana..bugün dinlenik ve hayat doluyum..

MARSIK

Kayıtlı Üye
MERHABA SİTEYE DAHA YENİ ÜYE OLDUM.ÇOK SIKINTILI GÜNLERİM VAR.İŞ BAŞVURUSUNUN SONUCUNUN PAZARTESİYE KADAR GELMESİ İÇİN NE YAPABİLİRİM

:eek:

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Samhain(irlandaca) aslinda keltik yani eski keltlere ait olan bir bayramdir.Sizin bunu neden kutladiginizi anliyamiyorum,neyse sizin tercihiniz tabiki ama bana oldukca mantiksiz geliyor.Bunun cadilara ve Lunartakvimine göre yeniyil baslangici oldugunu idaa eden John Rhys bu düsünceyi 1886 yilinda ortaya atmistir.Bu ara eski irlandalarin kulandigi dilde Samain“, „Samuin“ yada Samfuin diye isimlendirilmektedir.Ayrica Samhain ayni zamanda eski Kelt tanrilari Cian ve Goibniu "akrabadir".

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Samhain(irlandaca) aslinda keltik yani eski keltlere ait olan bir bayramdir.Sizin bunu neden kutladiginizi anliyamiyorum,neyse sizin tercihiniz tabiki ama bana oldukca mantiksiz geliyor.Bunun cadilara ve Lunartakvimine göre yeniyil baslangici oldugunu idaa eden John Rhys bu düsünceyi 1886 yilinda ortaya atmistir.Bu ara eski irlandalarin kulandigi dilde Samain“, „Samuin“ yada Samfuin diye isimlendirilmektedir.Ayrica Samhain ayni zamanda eski Kelt tanrilariCian ve Goibniu "akrabadir".

Pagan inancına göre değerli bir gecedir. Herkes için bir önem ifade etmesi gerekmeyebilir. Saygılarımla

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kelt meşeili bu bayram özel bir gecedir. İnanışa göre iki dünya arasındaki perdelerin en ince olduğu zamandır. Druidlerde rahip ve rahibeler bu gecelerde sınavlara tabi tutulurlardı.
Samhain hasatın ve ölümle gelen yenilenmenin sembolüdür. Bu gece ölüm tanrısına adanmiştir. Pagan inançlarının yokedilme sürecinde biraz da karakter değiştirerek yaşanışı süregelmiştir yok edilememiştir. Enerjinin yoğun olarak yaşandığı özel bir gecedir. Bu gecenin unutulmaması için her pagan bu gece için ritüele solitary ya da kovan olarak katılır .

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Bu sene de böyle bir şey yapılacak mı acaba? Yapılırsa çok güzel olur :)

glfm

Kayıtlı Üye
Bencede denk gelmiş olur lütfen olsun.

bluecat

Kayıtlı Üye
Bu yıl da yapalım! Ruhlar bize dileklerimizi Urum aracılığıyla versin. Ne dersin Urum ?

benmuneccim

Kayıtlı Üye
ya da kendimiz çalışmalar yapıp aldığımız sonuçları paylaşalım. gün kehanet günüdür :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Toplu çalışma için hazırlık yapmadım bu sene işlerim çok yoğun kusura bakmayın. seneye nasip olursa yapalım.

biard

Kayıtlı Üye
Evet seneye gerçekten çok iyi olur bu sene benim de yoğunluğum var çalışmanın çok zevkli ve faydalı olacağına eminim. :D