İnsan Bilinci Ölümsüzdür!!

alin

Kayıtlı Üye
İNSAN BİLİNCİ ÖLÜMSÜZDÜR!​

Evrensel, kuantsal orijinli bilincin, madde boyutundan bedende - beyinde ulaştığı form ve kapasitenin, maddenin tükenişiyle birlikte, yeniden bir alt -ya da bir üst- boyutta ışınsal yapısıyla yaşamına devam etmesi kaçınılmaz bir son, ya da devamdır.

Beyin; bilincin oluşturucusu, aracıdır. Ancak, sadece aracı olmayıp, inşâ ettiği yeni bedene kendindeki özellikleri yükleyicidir de!. Sahip olduğu özellikleri ona kazandırandır.

Esasen “BİLİNÇ”, hem dalga bedenden ayrı, hem de aynıdır!.
Eğer, dalga beden olmasaydı beyin bu özellikleri meydana getirmesine rağmen, bu “kişisel bilinç”, “ölüm” denen beynin durmasıyla birlikte son bulacaktı ki; artık bu durumda ölümötesi yaşamdan söz edilemezdi.
Ne var ki, beynin “RUH” adı verilen “hologramik dalga bedeni” üretmesi ve kendisindeki tüm verileri bu bedene yüklemesi, “İNSAN bilincini” ölümsüzleştirmiştir.

Beden boyutu da ebedîdir; biyolojik-ruhsal-nursal beden şeklinde; bunun yanısıra şuur boyutunda kişinin şuurunun erdiği idrâktaki düşünsel boyut da ebedîdir.

Bilinç, beynin ürettiği mikro dalga bedene tüm özellikleriyle yüklendiği için, nasıl bugün beyin faaliyetiyle yaşamına devam ediyorsa da, beynin durması anından itibaren de eskilerin “Ruh” adını verdiği astral bedende yaşamını sonsuza dek sürdürecektir.
Esasen, eğer aynada gördüğün varlık ise “Ben” diye kastettiğin, aynada gördüğün varlık toprak altına girip belli bir süre geçtikten sonra çürüyüp yok olduğu zaman senin “Ben” dediğin nesne de yok olup gidecektir...
Bu anlayışa göre senin “Ben” kelimesiyle kastettiğin ve “Ben” hükmünü veren bilincin de yok olup gidecek demektir, “Ben” kavramı da yok olup, kaybolup gidecek demektir. Oysa, bundan çok seneler önce Lavazzier’in koyduğu bir kural var:
“Var olan hiçbir şey yok olmaz.”

Eğer “Ben” kavramı varsa şu anda; bu, şu anda var olan “Ben” kavramı hiçbir zaman yok olmaz, yok olmayacaktır!.
Yok olmayacağına göre de demek ki, “Ben” kelimesiyle kastedilen şey, yok olacak şey değildir.
Her ne kadar neticede yok olacak olan bir nesneden yani beyinden meydana geliyor ise de, neticede “Ben” kelimesiyle kastedilen gerçek anlamıyla bilinç, hiçbir zaman “yok” olmaz!.

BİLİNÇ, BENİMSEDİĞİ HUYLARDAN
ÖLÜMDEN SONRAKİ BOYUTTA
KURTULABİLİR Mİ?

İnsan, ÖLÜM denen olayla, madde bedeni terkederek, “RUH” denilen “halogramik dalga yapılı bedeni“yle ya mezarda, ya da mezar dışında yaşamına devam eder!

“Her NEFS ölümü TADACAKTIR!.”(29-57)
Yani, “nefs”`in “ölmesi” diye bir şey yoktur!. “nefs”in “ölümü tadması” olayı var!.
Senin o “nefs”im dediğin yapının “ölüp yok olması” diye bir şey kesinlikle sözkonusu değil!.
Dolayısıyle, bu “nefs” ölmüyor; ‘’ölüm’’ denen olayı yaşayarak, tadarak yeni bir boyuta geçiyor!.
Beden ise kullanılmaz hâle gelerek çözülüyor!.
Beden kullanım dışı kaldığı zaman, bedendeyken sahip olduğun huylar da ortadan kalkıyor mu?
Hayır!.

Bilinç yani şuur, biyolojik bedendeyken hangi huyları ve değer yargılarını benimsedi ise onlarla yaşamına devam ediyor... Biyolojik bedeni olmasa da!. Mikrodalga bedeni ve beyniyle!.
İşte, “nefs” yani bilinç, biyolojik bedenli yaşamında bunları benimsediği; ve ölümle boyut değiştirerek bunlardan kurtulamayacağı için; “ölmeden evvel ölmek” çaresini getiriyor Hazreti Muhammed Aleyhisselâm!.
Zira, normal ölümle ölürse kişi; o hâlinin sonuçlarını yaşamaktan başka yapabileceği bir şey yok ölüm sonrasında!.
Ahmed Hulusi...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
şimdi bun abktığımızda biz helogromik dalga enrji boyutundaydık yani ruhlar aleminde...bilincimiz henüz oluşmadığı için hiçbir şeyi hatırlama olasılığımız yok bu konuda ta ki helogromik dalga boyutundan bir kadın tarafından dünyaya yani bedensel bir yapıya geçene kadar..bedendel bir yapıda yine helogromik ruh yapımız var yani bedenin aşık olması veya nefret etmesi gibi duyguları yoktur aşık olanda nefret edende ruhtur sonuçta ve biz bir bilinç ve bir şuur edindik ruhsal olarak..ölüm denilen fiziki olay gerçekleştikten sonra bu bilincimiz oluştuğu için bilinç öldükten sonrada devam edecektir sonuçta..zira bir kişilik kazanmış bir bilinç ve şuur edinmiş bir varlık olarak....