Misafirin bidaha gelmemesi için yapılan büyü...

ByRALpH

Kayıtlı Üye
Evinize gelen misafirin bir daha gelmemesini istiyorsanız ayakkabısının içine cüzi miktarda tuz konulur. Koyulan tuz miktarını abartmamak gerekir yoksa misafir anlayabilir. Bu işlem inançla birlikte yapıldığında sonuç verir. Şahsen çok yakın bir arkadaşım bunu yaptı ve tuz koyduğu kişi 2 yıldır onlara gelmiyor.

focus

Kayıtlı Üye
Nasıl bir istek anlayamadım, adı üstü misafir... Yani biri bana yapsa gitmeyeceksem iyiki de gitmemişim derim, bu yapılır mı gelene?

ByRALpH

Kayıtlı Üye
Yanlış anladınız sanırım eskiden köylerde bazı misafirler gelip gece 3 - 4 e kadar kalıyormus sen yorgun olsan dahi aldırmıyorlarmış :) veya senin hakkında kötü düşünen sana kötü gözle bakan birine yapabilirsin misafirden kastım bu :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bende dikiş iğnesini süpürgenin tepesine batırılınca hemen gittiğini biliyorum. Küçük süs süpürgelerinde bile oluyor, çok kez benim tarafımdan denendi :D
Gelene ya bir telefon geliyor yada başka bir şey hemen kalkması gerekiyor. Senelerce veya bir daha gelmemesi için değil tabiki bu. Hoşlanılmayan biri geldiğinde yapılabilir.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Ben misafiri severim ve gitmesi içinde hiçbir çaba göstermem. Ama illede gitmesini istiyorsam gitarımı elime alırım biraz çaldım mı ilkin hoşlarına gidersede bir müddet sonra sıkılırlar, esnemeye başlarlar. Bende hiç aldırmadan çalarım vee....giderleer....

Göndermek istediğim misafirlere sazımı çalmam hepsinin oynayası gelir töbe gitmezler...

Çınar

Kayıtlı Üye
Dikiş iğnesi-süpürge olayı çok enteresan. :)

Geliş amacı farklı olan, art niyetli tipler olabiliyor. Vodoo büyüsüne benziyor, iğneyi süpürgeye batırınca kendine batmış gibi rahatsızlık duyuyordur belki. :D

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Evinize gelen misafirin bir daha gelmemesini istiyorsanız ayakkabısının içine cüzi miktarda tuz konulur koyulan tuz miktarını abartmamak gerekir yoksa misafir anlayabilir bu işlem inançla birlikte yapıldığında sonuç verir.Şahsen çok yakın bir arkadaşım bunu yaptı ve tuz koyduğu kişi 2 yıldır onlara gelmiyor.
Deneyebilirim ileri ki zamanlarda. Teşekkürler paylaşımınız için.
Bende dikiş iğnesini süpürgenin tepesine batırılınca hemen gittiğini biliyorum. Küçük süs süpürgelerinde bile oluyor, çok kez benim tarafımdan denendi :D
Gelene ya bir telefon geliyor yada başka bir şey hemen kalkması gerekiyor. Senelerce veya bir daha gelmemesi için değil tabiki bu. Hoşlanılmayan biri geldiğinde yapılabilir.
Bunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. Daha pratik ve daha gerekli. Teşekkürler paylaşımınız için.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bu çok etkili birşey bize bir adam gelmişti gitmek bilmiyordu, annem yaptı 5 dakika sonra kalktı gitti.Sonraki denemelerimde bende başarılı oldum. Hiç şaşmadı

ByRALpH

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :) bir de kaynak gerekliyse eğer üzgünüm kaynağı ben de bilmiyorum cunku bunu çevremden duydum 2 - 3 kere olayı biraz araştırdım ve buraya yazdım yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

anippe

Kayıtlı Üye
Bişey soracağım; dikis ignesini batirirken soylenmesi gereken bir seyler var mi?

origanum

Yönetici
bise soracam dikis ignesini batirirken soylenmesi gereken bir seyler var mi?

Gitmesi istenilen kişi gözünde canlandırılıp "Haydi yallah" denir benim bildiğim. Başka bir söz söylendiğini duymadım. İğne yastığa da saplanabilir.
Tuz da iğne de şamanizm döneminden beri bırakamadığımız, atalardan miras kalan uygulamalardandır. Her ikisi de binlerce yıldır işler.

ByRALpH

Kayıtlı Üye
Süpürge daha çok bilinir anlık olduğu için ama cins biri geliyorsa ve sizi sırf sinir etmek için bu uygulamayla daha rahat kovarsınız. :)

true_blood

Kayıtlı Üye
Bu konu çok hoşuma gitti , bende tam evime gelmek isteyen hatta kalmaya bile niyetlenen , kendisini zorla davet ettiren misafirleri geldiklerin de nasıl yollayacağımı düşünmüştüm ... Teşekkür ediyorum ...

gerçekdua

Kayıtlı Üye
Nasıl bir istek anlayamadım, adı üstü misafir... Yani biri bana yapsa gitmeyeceksem iyiki de gitmemişim derim, bu yapılır mı gelene?
Misafir geniş kapsamlı ele alınmış sanırım.Düşmanlığını hisettirerek gelen ,kötü niyetli çook misafir(!) ağırladım.Giderken tüm zehirlerini evimde bıraktılar.

lema1989

Kayıtlı Üye
kaynanami evden gondermek istiyorum, yardimci ola bilirmisiniz

simera

Kayıtlı Üye
arkadaşlar hiç duymamıştım böyle bir şey. aklımızın bir köşesinde bulunsun bari.:)

kiybele75

Kayıtlı Üye
çok iyi ya şahsen bıkmıştım ev sanki evim değil başkalarının evi akraba denen milleten nefret ediyorum

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Konunun gerçekliği sabittir. İnancınız ne kadar kuvvetli olursa o oranda kuvvetli olacaktır.

Ayrıca uyarı olarak; konuyla alakasız cevaplarla kirlilik yaratmak yerine bilgiyi artırma amacıyla yorumlarda bulunun. Diğer amaçtaki tüm yorumlarınız silinecektir.