Sorunlu Çakranızı Bu Testle Bulun!!!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
%100 kesin sonuç vermese de çakralarınızla ilgili yaklaşık olarak bilgi sahibi olabilirisiniz.
Aşağıdaki testi yanıtlarken size en fazla uyan şıkka evet deyin. Aynı anda iki tane şık uyabilir ama en fazla sorunu olan çakrayı test ettiğimiz için en fazla uyan şıkkı seçmelisiniz. Yanıtlarınızı not edin. Daha sonra aşağıda testin sonucunu okuyabilirsiniz.

1
A) Geleceğiminle ilgili düşünceler beni endişelendiriyor ve önümü göremiyorum.
B) Yaşantımda kısıtlılık var, sürekli aynı sorunlara takılıyorum.
C) Yaşamda hedeflerime ulaşmakta her zaman zorlandım
D) Duygusal hayatımda hep sorunlar vardır.
E) Düşücelerime ifade etmekte zorlanırım.
F) Gözümün gördüğünden başkasına inanmam.
G) Kendimi herşeyden kopuk hissediyorum.

2
A) Kemik, diş, bağırsak, bacak sorunları ile ilgili hastalıklarım oldu.
B) Üreme organları, böbrekler, lenfler ile ilgili sorunlarım oldu.
C) Mide, karaciğer, dalak sorunlarım oldu ya da şeker hastasıyım.
D) Kalp, kan sorunlarım oldu
E) Boğaz, tiroid, nodül gibi sorunlarım oldu.
F) Psikolojik sorunlarım oldu
G) Migren, baş ağrısı, beyin hastalıkları gibi sorunlarım oldu.

3
A) Beni en çok kızgınlık duygularım, eleştiriciliğim ve güvensizlik duygularım rahatsız ediyor.
B) Beni en çok suçluluk duygularım, takıntılarım, alınganlığım ve eyleme geçmekteki zorluğum rahatsız ediyor.
C) Beni en çok korkularım, bağımlılıklarım, duygusal yapımdaki dengesizlikler ve affedemediğim olaylar rahatsız ediyor.
D) Beni en çok iletişimlerdeki sorunlarım, konsantrasyon sorunum, isteklerimi anlatamamam ve hayır demeyi bilmemem rahatsız ediyor.
E) Beni en çok zihinsel karmaşalarım, bunalımlarım, mutlu olmayı başaramamam ve esnek olmayı bilmemem rahatsız ediyor.
F) Beni en çok huzursuzluğum, umutsuzluğum, kendimi değerli bulmamam ve yaşamımdaki dengesizlikler rahatsız ediyor.

4
A) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman öz güvenim azalır ve enerjimin tükendiğini hissederim.
B) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman kendimi suçlarım ve duygularım çok olumsuz etkilenir.
C) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman hırslanırım ve bu zorlukları oluşturanlara öfke duyarım.
C) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman korku duyarım ve çevreme karşı uyumsuz olurum.
D) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman sorun yokmuş gibi davranırım ve sorunu görmezden gelmeye çalışırım.
E) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman zihnim karışır ve bol bol uyumak isterim.
F) Yaşamımda zorluklar olduğu zaman acı çekerim ve kendimi yalnız hissederim.

5
A) Kırmızı rengi fazla sevmem.
B) Turuncu rengi fazla sevmem.
C) Sarı rengi fazla sevmem.
D) Yeşil rengi fazla sevmem.
E) Mavi rengi fazla sevmem.
F) Lacivert rengi fazla sevmem.
G) Mor rengi fazla sevmem.

6
A) Kendime ve yaşama daha çok güvenmek isterdim.
B) Daha ön yargısız bir insan olmak isterdim.
C) Daha cesur olmak isterdim.
D) Beni üzen insanları ve olayları daha kolay unutmak isterdim.
E) İçimden geçenleri ve hislerimi daha kolay ifade etmek isterdim.
F) Sezgilerimin daha güçlü olmasını isterdim.
G) Gerçek potansiyelimi kullanmak ve daha pozitif bir insan olmak isterdim.

7
A) Beni en çok rahatlatan şey doğada yürüyüş yapmaktır.
B) Beni en çok rahatlatan şey banyo yapmak, denize ya da havuza girmektir.
C) Beni en çok rahatlatan şey kitap okumaktır.
D) Beni en çok rahatlatan şey sevdiğim insanlarla bir arada olmaktır.
E) Beni en çok rahatlatan şey müzik dinlemektir.
F) Beni en çok rahatlatan şey uyumaktır.
G) Beni en çok rahatlatan şey meditasyon yapmaktır.

8
A) Koku alma duyum çok gelişmemiştir.
B) Tat duyum çok gelişmemiştir.
C) Görme duyum çok gelişmemiştir.
D) Dokunma duyum çok gelişmemiştir.
E) işitme duyum çok gelişmemiştir.
F) Sezgilerim çok gelişmemiştir.
G) Bütünü algılayabilme yetenegim çok gelişmemiştir. Genelde detaylara takılırım.

9
A) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse sert davranmaktan kaçınmam.
B) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse o insanı suçlarım ve gerekirse uçlarda davranırım.
C) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse hırslanırım ve bunu kontrol etmekte zorlanırım.
D) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse o insanı sevmekten kolaylıkla vazgeçebilirim.
E) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse çok sert konuşurum.
F) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse kafam karışır ve kafamı toplamak için kendime zaman tanırım.
G) Biri beni hak etmediğim şekilde üzerse acı duyarım ve sıkıntı duygusu içinde yalnız kalmayı seçerim.

10
A) Yaşamımdaki gerçeklikleri kabullenmeyi en kısa zamanda öğrenmem lazım.
B) Üretken olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım.
C) Kararlı olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım.
D) Hoşgörülü olmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım
E) Kendimi en iyi şekilde ifade etmeyi en kısa zamanda öğrenmem lazım.
F) Sezgilerimi kullanmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım
G) Gerçek potansiyelimi kullanmayı en kısa zamanda öğrenmem lazım

11
A) İnsanların hareketlerini anlamakta zorlanıyorum.
B) İnsanların duygularını anlamakta zorlanıyorum.
C) İnsanların düşüncelerini anlamakta zorlanıyorum.
D) İnsanların egolarını anlamakta zorlanıyorum.
E) İnsanların inkar etme huylarını anlamakta zorlanıyorum.
F) İnsanların 6.duyu dedikleri şeyi anlamakta zorlanıyorum.
G) İnsanların dinsel inançlarını anlamakta zorlanıyorum.

12
A) Çok et tüketirim.
B) Çok su tüketirim.
C) Çok karbonhidrat tüketirim.
D) Çok sebze tüketirim.
E) Çok meyve tüketirim.
F) Yemek ayırt etmem ama sürekli temiz havaya ihtiyaç duyarım.
G) Yemek ayırt etmem. Hepsinden dengeli tüketirim.

13
A) Sabırsız bir insanım.
B) Çok sakin bir insanım.
C) Eleştirici bir insanım.
D) Kıskanç bir insanım.
E) Telaşlı bir insanım.
F) Endişeli bir insanım.
G) Stresli bir insanım.

14
A) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hala kendimi güvenceye alacak yatırımları yapamamış olmamdır.
B) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hep aynı sorunları yaşayıp durmam ve hala bunları çözememiş olmamdır.
C) Yaşamımdaki en büyük eksiklik başladığım işleri bitirmekteki başarısızlığımdır.
D) Yaşamımdaki en büyük eksiklik ailevi sorunlarımı aşamamış olmamdır.
E) Yaşamımdaki en büyük eksiklik yaşantımın farklı alanları arasında dengeyi kuramamış olmamdır.
F) Yaşamımdaki en büyük eksiklik psikolojik problemlerimi aşamamış olmamdır.
G) Yaşamımdaki en büyük eksiklik hala ne istediğimi bilmememdir.

15
A) Burcum oğlak ya da boğa
B) Burcum yengeç yada akrep
C) Burcum koç ya da aslan
D) Burcum terazi ya da kova
E) Burcum ikizler ya da başak
F) Burcum yay
G) Burcum balık

ANALİZ
Eğer A şıkkı çoğunlukta ise kök çakranızda sorunlar var.
Eğer B şıkkı çoğunlukta ise sakral çakranızda sorunlar var.
Eğer c şıkkı çoğunlukta ise solar pleksus çakranızda sorunlar var.
Eğer D şıkkı çoğunlukta ise kalp çakranızda sorunlar var.
Eğer E şıkkı çoğunlukta ise boğaz çakranızda sorunlar var.
Eğer F şıkkı çoğunlukta ise üçüncü göz çakranızda sorunlar var.
Eğer G şıkkı şıkkı çoğunlukta ise tepe çakranızda sorunlar var.

Alıntı

ikbal1505

Guest
Sonuçlar şöyle; 7 "F" ile üçüncü göz çakrası ve 5 "G" ile tepe çakramda sorun varmış. Hangi çakramda sorun olduğunu öğrenmiş oldum. Teşekkürler. Sevgi ve ışıkla.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Peki ben ne yapacağım :)

4 tane C, 4 tane D
2 tane B, 2 tane E, 2 tane G
1 tane F

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Üçüncü göz çakranız = Sakral çakranız > Solar pleksus çakranız > Tepe çakranız
Böyle cikti. Tesekkürler sayin embriyo. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Peki ben ne yapacağım :)

4 tane C, 4 tane D
2 tane B, 2 tane E, 2 tane G
1 tane F

En çok çıkan şıkka göre olacağı için, sizin C solar pleksus ve D kalp çakranız sorunlu.
Solar pleksus diğer adıyla göbek çakrası, duygularla ilgilidir. Stres, affetme, affedememe, başkalarını suçlama. Yaşanılan olayları hazmedememek de sorunlara yol açar, aynen yediğimiz yemekleri hazmedememek gibi.
Kalp denge çakrasıdır, altta 3 üstte 3 çakra vardır ve tam ortada kalp çakrası vardır. Duygular bu çakrayı da etkiler, özellikle sevgi görememek veya hissedememek ayrıca kalp kırıklığı.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
hayırlı günler efendim bende 4 g fazla acaba nedeni ne olabilirki benim yapabileceğim birşey varmı
saygılarımla

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
3 B, 3D, 2A, 2C, 2E, 2G, 1F çok az bir dengesizlik var anlamına mı geliyor bu :)
Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
bu teste bakılırsa sağlam bir çakram yok ki......en çok hasar gören kalp çakram...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Derlipınar, G tepe çakrasını gösteriyor.
7. ci çakranın sünger gibi bir yapısı vardır. Koruyucu rol oynar. Değişik, bize ait olmayan, bizi beslemeyenlerden bizi koruyup, besleyenleri alıyor. Sağlam olması çok önemlidir.
Hastalıkların fiziksel boyutta ki tezahürü, orada sorun oluşması ile ilgilidir. Evrenden en çok akan enerjiyi alan 7. çakradır. En çok veren de kök çakradır.
Tepe çakra alıyor ve aktarıp, paylaşıyor. Enerjiyle vücudu besliyor. Her çakra enerji alır ama daha az. Frekansı en çok korteksi- beyin zarını, birde iki lobu birleştiren köprüyü etkiler.
Ruhani anlık sıkıntılar yaşayabiliriz. hareketlidir ve değişime eğilimlidir.
Affetmekle ilgilidir.
Kullanabileceğiniz olumlama: Kendimi ve herkesi affediyorum.

Sayın AyŞaman, eğer testi doğru yaptığınızdan eminseniz çakralarınız dengeli gibi. Ancak sakral ve kalp çakrasında biraz sorun olabilir.
Kalp çakrası hakkında yukarıda bilgi vermiştim.

Sakral çakra: Neşenin, ihtişam ve iletişimin renginin yani turuncunun bulunduğu çakradır.
Bağımlılık bölgesidir.
Aşırı veya bastırılmış cinsellik de sorun yaratır.
Düşüncelerimiz dar kalıplıysa genişletmek ya da iptal etmek gerekir. Takıntılı olduğumuz düşüncelerimiz varsa gözden geçirmeliyiz.

Çakralarımızda oluşan blokajları temizlesek de, düşünce yapımızı değiştirmedikten sonra anında tekrar tıkanır. Bu test kesin doğru diye bir şey söz konusu olamaz ancak yakın bir sonuç verir.

Salick

Kayıtlı Üye
Kok cakra: kapali
Sakral, solar plexus, kalp cakralari : zayif
Bogaz cakrasi: kapali
Ucuncu goz ve tepe cakralari : kuvvetli
Sayin Embriyo site de vermis oldugunuz cakra temizligi calismalarina devam ediyorum , farki ve gelismeyi hissedebiliyorum.Bu testi uzun zaman once yapmistim sonuclar yukaridaki gibiydi.Sayenizde cakralarimin dengelendi.Allah sizden razi olsun, verdiginiz bilgiler isiginda calismalarimi surduruyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Unutmamanız gereken çakraların sadece ölüm anında kapanacağı!! Alışkanlık olarak açık veya kapalı terimleri kullanılsa da aslında yanlıştır. Çakralar çark gibi kadın ve erkeklerde farklı yönlere döner. Problem olduğunda ya ters yönde dönmektedir, ya tıkanmış, blokaj oluşmuştur, ya da enerji tükenmiştir.

Salick

Kayıtlı Üye
Tesekkurler, bendeki enerji tukenikligi ve blokaj ...Siz cok iyi ifade ettiniz..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Manifold, A, kök çakradır. Kök çakra kırmızı renk frekansıyla titreşen, ilk eter bedeni besler.Auranın 7 katmanı vardır, 3 aura bedeni hissederiz; eter, duygusal, zihinsel. Her bir aura katmanı çakralarla bağlantılıdır. Deliği az, akıcı ve şeffaf olması gerekir. Duygusal çöküntüde delikler büyür, en son fiziksel hastalıklara sebep olur.
Acı bedeni bilgileri taşır. İlk anne karnında çıkışta ki zorluk ve yaşamda ki tüm zorluklar eter bedende ve kök çakrada saklıdır. Negatif düşünce çoğaldıkça aura daralır ve zamanla asit dökülmüş gibi aura delinir. Önce duygusal bedende başlar ve aynı tip insanları kendimize çekmeye başlarız. Örn. maddi durumumuz kötü ve ödememiz var, ödeme yapılacak kişinin de ihtiyacı vardır. İkisi de etkilenir. Ayrıca iş yerinize parasız müşteriler gelir.
Yapmanız gereken düşünceleri pozitife dönüştürmektir. Önemli olan en çok çıkan şık, yani A kök çakra sorunlu çıkmış. B sakral çakra bilgilerine de yukarda verdiğim cevaplardan bakabilirsiniz, kökten sonra zayıf halka sakral çakranız.

Bazı çakraları çıkan sonuçlar doğrultusunda cevapladım, merak edenler verdiğim cevaplardan okuyabilir.

ebru83

Kayıtlı Üye
İş
Mimar
A: 2
B: 4
C: 3
D: 1
E: 2
F: 2
G:1
Benim tüm cakralarimda sorum var galiba Sayin Embriyo:(

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın ebru83, sizde B daha çok, yani sakral çakra sorunlu. Sonrasında da C ye dikkat edin yani solar pleksusa. Ancak dikkate almanız gereken sakral yani cinsel çakra.
İlk sayfada verdiğim cevaplarda sakral ve solar pleksus çakralarını açıklamıştım, oradan okuyabilirsiniz.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Sevgili embriyo öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. :) Bizim ve üyelerimizin biraz daha bilgilenmesi adına E şıkkını da açıklamanızı rica ediyorum. Tekrar teşekkürler.

Sevgilerimle... :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
E- Boğaz çakrası, iletişimin, kendine güvenin olduğu bölgedir. Aşk acısı çeken, sevgilisiyle ilişkisi kötü olan ya da ilişkisi olmayanlarda sorun yaşanabilir.
Çakranın dönüşü aşırı yavaş olursa kişi az konuşur. Dönüşü aşırı hızlı olursa, çok konuşur.
Yalanla yetiştirilen, aileyle ilişkisi olmayan, iletişimsiz çocuklarda da sorun olur.
Diplomasinin, başkalarıyla saf ilişkilerin ve neşe veren bağımsızlığın çakrasıdır. Dengeli çalıştığı zaman, bütün suçluluk duygularımız ve vicdan azabımız yok olur ve şefkat dolu bir sese sahip oluruz. Başkalarına hükmetmek eğilimimiz veya başkaları tarafından hükmedilme duygusu, büyüklük veya küçüklük duygusu ve tüm kıskançlıklar, bu çakra dengelendiği zaman ortadan kalkar. Ayrıca, boğaz, bizi bütüne bağlayan, bir olduğumuz ve bütünün bir parçası olduğumuz gerçeğini hissetmemizi sağlayan çakradır.

F- 3. Göz (Alın- Ajna) Çakrası, altıncı çakra affediciliğin ve şefkatin çakrasıdır. Affedicilik, öfkeyi, nefreti ve küskünlüğü ortadan kaldıran ve alçakgönüllülük içinde, ruhun soyluluğunu ve cömertliliğini keşfeden güçtür. Bütün egomuz, şartlanmalarımız, alışkanlıklarımız, ırkçılık fikrimiz ve tüm yanlış kimliklerimiz affediciliğin içinde eriyip yok olur. Bilincimizin yedinci çakra olan son durağa yükselmesi için yolu açan dar bir köprüdür Ajna Çakra.
Fıldır fıldır dönen gözler, saf olmayan şeylere bakmak veya benmerkezcilik bu merkeze hasar verir. Gökyüzüne, toprağa veya doğaya bakmak ise onu temizlemeye yardımcı olur.

Çakralar hakkında daha fazla bilgi için verdiğim linke bakabilir, bu konunun açılmış olduğu çakra bölümünü inceleyebilirsiniz.
Çakra bölümü Şifacılık forumunda alt başlıktır.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?366-Çakralar-Hakkında-herşey