Her Derde Deva Aragonit Taşının Kutsanması, Uyandırılması ve Uyumlanması

bendekiben

Elit Üye
Bu taşı kullanmaya yeni başladım aslında. daha gördüklerim birşey değil ama mucizelerini sizinlede paylaşmak istedim.Örneğin ben soğuk algınlıklarımın nekahat devrelerini ve hastalık başlamadan önceki devrelerini uçukla beraber geçiririm.Bir hafta süren bu uçuk eziyeti bu taşı kullanmaya başladıktan sonra 2 günce hiç başlamadan neredeyse yok oldu, ayrıca soğuk algınlığından eseryok. Titreşimi çok kuvvetli bir taş olduğunu hissettiriyor. Kendimi daha dirençli görüyorum. Kullanımını tavsiye ediyorum ve daha çok kişinin bu taşın nimetlerinden faydalanmasını diliyorum.

Bu taş bazı satılan yerlerde uyumlanarak gönderiliyor ve kendileri tarafından yapılan uyumlama haricinde başka uyumlamalar ile taşın faydasını göremiyeceklerini belirten yerler var. Ama ben uyumlamayı aşağıdaki uygulamalara göre yaptım.

Aragonit

Araştırmalar sonucunda 2.7 milyar yaşında bilge bir taş olduğu ortaya çıkmıştır.Çok uzun bir zamandır dünyada bulunduğundan şifa gücü ve özellikleri çok çok fazla olan biri taştır.
*milyar yıllık taşlar ispanyanın aragon kentinden çıkarılır.ülkemizde ise toros dağlarından çıkarılır. fakat bunlar diğerlerine oranla daha genç taşlardır. 30 milyon yıllıktırlar.
*Kişinin üzerinde taşıması gereken taşlar kişiye özel olarak uyumlandıktan sonra kullanılmalıdır.
*aragonit taşı bütün burçlara uymlu bir taştır. ama özellikle, oğlak,aslan,kova ve başak burçlarıyla çok çabuk uyum sağlar.
*genel bir şifa taşıdır.
* Küçük yaralar ve yanıklar üzerinde etkilidir ve cilt kırışıklıklarına faydalıdır.
*bütün taşların özelliklerini ve şifasını içinde bulundurur.
*diyet yapanlara az yediren ve uzun süre tok tutan özelliğe sahiptir.
*ağrı- sızılarda, ilaç tedavisiyle birlikte sürekli vücudunuzda taşıdığınızda tedaviye yardımcı olur.
*bağışıklık sistemini kuvvetlendirip enerji verir.
*günlük hayatta maruz kaldığımız radyasyona (bilgisayardan,cep telefonlarında ...)karşı da belli bir oranda koruma sağlar.
*kalsiyum karbonat esaslı bir taştır.
*üzerinde taşıyan kişeye sakinlik ve huzur verir.
*Parada, zamanda ve sevgide yarattığı bolluk ve bereket etkisi vardır.
*Kullananlar, aragonit adlı taşın pek çok hastalığa iyi geldiğini hayretle deneyimlediklerini söylüyor.

Aragonitin temizlenmesi

Taşınızı alır almaz bir gece toprağa gömebilirsiniz. Eğer ondan ayrılmak istemiyorsanız, sadece suda yıkayabilirsiniz. Bu işlem için taşınızı üç beş dakika akarsuyun altında tutmak yeterli olacaktır.
Yıkanarak ve toprak altında bırakılarak temizlenen taş, on-on beş dakika güneşte bırakılarak enerji yüklenebilir. Aynı şekilde, yükleme işlemi, dolunay zamanı en uygun olan ay enerjisiyle de yapılabilir.
Bütün bunlar isteğe bağlı durumlardır. İçiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapmalısınız.
En pratik olan yolu şöyle takip edebilirsiniz:
Aragonit taşı üç beş dakika suyla yıkanır.
Cam ya da kristal bir kâsenin içine yıkanmış ve temizlenmiş irice bir karneol taşı, birkaç tane kuvars kristali (istediğiniz boyda ve şekilde olabilir) konulur. Böyle bir düzenek çalışmalarınızda size daima yardımcı olacaktır.
Aragonitinizi elinize alıp temizledikten sonra bu düzenekte şarj edebilirsiniz.
Karneol ay enerjisinin karşılığıdır. Kuvarslar ise, güneşi simgeler. Böylece taşınızı bu kâsenin içerisinde ay ve güneşle buluşturabilirsiniz.

Aragonitin kutsanması

• Kendinize meditasyon yapabileceğiniz sakin bir köşe bulun.
• Rahat bir sandalyeye oturun.
• Ayaklarınız yere tamamen basmalı.
• Sırtınız dik olmalı.
• Kendinizi germeyin ve kasılmayın, rahat olun.
• Sonsuzdan gelen yaratıcı gücün, en yüksek olanın, bir olanın, her şeyin sahibinin enerjisini hissetmek, ona bağlanmak istediğinizi samimi ve saf bir şekilde söyleyin.
• Başınızdan içeriye güçlü bir ışığın girdiğini düşünün.
• Işık bütün omurganız boyunca aksın, ayaklarınızın altına kadar ve oradan da bir çelik halat sağlamlığında dünyanın merkezine kadar insin. Orada çok güçlü bir kayacın varlığını hayal edin ve ışıktan halatınızın bu güçlü kayaca iyice bağlandığını, sımsıkı düğümlendiğini düşünün.
• Kendinizi çok güçlü ve güvende hissedin.
• Tekrar başınıza akan ışığın yüceliğine geriye dönün.
• O yüksek enerjiyi alabildiğiniz için şükredin.
• Bu şükür hisleriyle enerjiyi ayaklarınıza kadar indirin ve bütün dünyayla şükrünüzü paylaşın. Isıtan kökler saldığınızı ve dünyayı sardığınızı hayal edin...
• Çok mutlusunuz, huzurlusunuz... Taşınızı kutsamaya hazırsınız...
• Taşınız sol avucunuzun içinde iki göğsünüzün arası hizasında, göğsünüze yapıştırmadan eterik beden seviyenizde yani bedeninizin 3 cm açığında onu tutuyorsunuz...
• Diğer eliniz serbestçe dizinizin üzerinde duruyor. Sonsuzdan inen ve başınızdan giren ışıkla kutsanıyorsunuz ve siz de bu ışıkla birazdan taşınızı kutsayacaksınız...
• Tekrar başınıza giren ışığı düşünün, ensenize aksın, ensenizden sol kolunuza, oradan da sol avucunuza insin...
• Taşınızın, avucunuzu dolduran ışıkla dolmaya başladığım ve tam bir ışık taş haline geldiğini düşünün...
• Taşınızla konuşun...
"Seni, bir olanın, her şeyin sahibinin, en yüce olanın, Yaradan'ın ışığıyla, enerjisiyle dolduruyorum..." diyerek, ona, "Sen bir ışıksın, sen bir ışıksın, sen bir ışıksın..." diye seslenin.
• "Tamamen ışıkla doldun..." diyerek söylediklerinizi pekiştirin.
• Aragonitinizi sağ avucunuza alın, iki göğüs arasında tutun, aynı şekilde başınızdan giren enerjiyi ensenize çekin. Bu sefer sağ omzunuzdan sağ elinizin içine kadar olan bölüm ışıkla dolsun...
• Yine taşla konuşmaya başlayın: "Seni, sevgiyle, sevgiyle, sevgiyle... Seni, bilgiyle, bilgiyle, bilgiyle...
Seni, ruhsalhkla, ruhsallıkla, ruhsallıkla dolduruyorum..." diyerek taşınızı yükleyin.
"Seni, şifayla, şifayla, şifayla programlıyorum... Seni, Allah'a, Allah'a, Allah'a adıyorum..." diyerek taşınızla konuşun.
Taşınızı kendinizce kutsal olan başka bir şeye de adayabilirsi*niz... (Birliğe, kozmosa, Tann'ya, vb'ye seçim size aittir...)
• "Bundan böyle hizmetlerin, tıpkı benim gibi Allah yolundadır..." diyerek bu bölümü bitirin.
• Taşınızı en yüksek enerjiyle doldurdunuz, şarj ettiniz, programladınız, adadınız. Ona yolunun ne olduğunu söylediniz. Sıra, onu aktive etmeye geldi...
• Bunun için pozisyonunuzu bozmadan oturmaya devam etmelisiniz.

Aragonitin uyandırılması

• Aragonitinizi sol avucunuzda vücudunuzdan 3 cm kadar uzakta ve iki göğsünüzün arası hizasında tutuyorsunuz.
• Bütün dikkatiniz taşınızda odaklanmış...
• Beyaz parlak bir ışığın taşınızı aydınlattığını düşünüyorsunuz.
• Nefes alış ve verişlerinize konsantre oluyorsunuz. Normal, doğal halinizle nefeslerinizi takip ediyorsunuz. Nefeslerinizin bir tanesini yakalayıp nefes verişiniz esnasında, kapalı olan gözlerinizle iki kaşınızın araşma bakıyorsunuz. Orada üç rakamını görüyorsunuz ve üç kez "Üç, üç, üç" diyerek tekrar ediyorsunuz.
• Yine nefeslerinize geriye dönüp onları izliyorsunuz ve yakaladığınız bir nefesi verirken tekrar iki kaşınızın arasına bakıyorsunuz. İki rakamını görerek üç kez "İki, iki, iki" diyerek tekrar*lıyorsunuz.
• Son kez nefeslerinize konsantre oluyor ve yakaladığınız bir ne*fesi veriş esnasında iki kaşınızın arasında bir rakamını görerek üç kez "Bir, bir, bir" diyerek tekrarlıyorsunuz.
• Bir rakamıyla birlikte iyice gevşiyorsunuz. Bu arada uyumamaya özen gösteriyorsunuz.
• Kendinizi bir tünele giriyor olarak düşünüyorsunuz. Tünelin sonundaki kapıya doğru gidiyorsunuz.
• Kapıyı açıyorsunuz. Çok güzel bir mağaranın içine giriyorsunuz.
• Bu mağaranın duvarları turuncu renkli karneol taşından. Tavandan şeffaf kuvars kristalleri sarkıyor. Yer, toprak...
• Bu mağara milyonlarca yıldır var ve en yüksek şifalar burada toplanıyor olarak düşünüyorsunuz.

• Kozmostan akan bütün yüksek şifalar burayı dolduruyor.
• Karneol, ayın yeryüzündeki temsilcisi olarak, şeffaf kuvars ise güneşin temsilcisi olarak bu mağaradaki yerlerini almışlar.
• Büyük bir saygıyla karneolun ve şeffaf kuvarsın devalarını (ışık varlıklarını) selamlıyorsunuz.
• Karneolun turuncu rengi bütün bedeninizi ve ruhunuzu sarıyor ve size yumuşak bir dokunuş yaparak elinizde tuttuğunuz aragonitinizi dolduruyor.
• Her yanınız sevgiyle ve en yüksek duygularla titreşiyor.
• Mağaranın duvarlarındaki karneolun ışık varlığı elinizdeki aragonitin ışık varlığını uyandırırken sizin ışık varlığınızla üçünüz arasında muhteşem bir sevgi bağı oluşuyor.
• Dikkatinizi aragonitinizde yoğunlaştınyorsunuz.
• Sanki aragonitinizin içine doğru bir kapının açıldığını fark ediyorsunuz.
• Açılan kapının ardından gelen enerji sizi içeriye doğru çekiyor. Aragonitinizin duygu bedeniyle temas etmeye başladığınızı
fark ediyorsunuz. İçinizden çok yüksek bir sevgi kalkıyor ve göğüs çakranızdan parlak pembe bir ışığın aragoniti dolduruşunu ve aragonitinizden de size akan sevgi titreşimlerini hissederek mest oluyorsunuz.
• Bir süre böylece kaldıktan sonra mağaranın tavanından sarkan kristal kuvarsların enerjisinin aragonitinizde yoğunlaştığını fark ediyorsunuz. Âdeta aragonitinizin daha da derinliklerine kayıyorsunuz. Yepyeni bir kapı sizi karşılıyor. Kapı açılırken kozmosun en yüksek şifa gücüyle karşılaştığınızı fark ediyor*sunuz.
• Aragonit avucunuzun içinde titreşmeye başlıyor...
• Onun en düşük titreşimleri nasıl topladığını, dönüştürdüğünü, tekrar düzenleyerek, dengeleyerek geriye verdiğini görüyor ve hissediyorsunuz.
• Aragonitin gücü elinizden bedeninize yayılıyor.
• Bütün enerji kanallarınızda tıpkı bir nehir gibi akıyor ve aura-nızdan dünyaya yayılıyor.
• Önce oturduğunuz odanızda aragonitin enerjisinin yayılımını hissediyorsunuz. Sonra bu enerjinin duvarları aşarak semtinize yayıldığım, oradan şehrinizi kapladığını, bilhassa ley hatlarını ve fay hatlarını şifalandırdığını, dokunduğu her şeyin stresini çözdüğünü, ülkenizi sararak barışı, huzuru getirdiğini ve sonunda bütün dünyanın aragonit ışığıyla parladığını, dünyamızın etrafında güçlü bir zırh gibi ışığının durduğunu görüyorsunuz.

- Aynı sırayı bu sefer geriye doğru takip ederek avucunuzun içinde tuttuğunuz aragonitinize dikkatinizi veriyorsunuz.
• Yaptığınız bu meditasyon, elinizdeki aragonit taşının aktivasyonu ve onunla tanışmanız, buluşmanız içindir...

Aragonite uyumlanmak
• "Uyumlanmak", aragonitin özel titreşimleri ile sizin özel titreşimlerinizin tanışması ve buluşması demektir. Önceki bölümde yaptığınız meditasyon, uyumlama için yeterli değildir.
• Uyumlandığınız zaman dünyanın her yerindeki aragonitlere de uyumlanmış olacağınız için, hepsiyle en üst düzeyden şifa yapma yeteneğini de kazanacaksınız.
• Uyumlandıktan sonra aragonitin size cömertçe kendi bilgisini ve şifasını açtığını,göreceksiniz. O, sizi yönlendirecek, size yol gösterecek, öğretmeniniz olacak... Her geçen gün yetkinliğiniz artacaktır...
• Saygı ve sevgi bütün kapılara anahtardır...
• Sabırlı olmalısınız. Yarım bilgiyle ve telaşla başlanılan işler hibir zaman sonuç vermez.
• Gerçekten isterseniz, en mükemmel şekilde taşınızla buluşabilirsiniz.
•. Uygulayıcılar bu kanaldan geçtikleri takdirde tam kapasiteyi kullanabilmektedirler...

Alıntı

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Kalsit taşının nasıl programlandığını arıyorum ama bulamadım. Programlamada tek bir yöntem mi vardır yoksa her taş için ayrı ayrımıdır yöntem? Yardımcı olutsanız sevinirim..
Teşekkürler..

bendekiben

Elit Üye
Kalsit taşının nasıl programlandığını arıyorum ama bulamadım. Programlamada tek bir yöntem mi vardır yoksa her taş için ayrı ayrımıdır yöntem? Yardımcı olutsanız sevinirim..
Teşekkürler..

Programlamak için bir yöntemi kullanmanız yeterli.Her taş için ayrı ayrı bir yönteme gerek yok.Elinizde programlama örneği yoksa yazabilirim.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Yazarsan sevinirim sevgili bendekinen..
Kendim bir yöntem buldum ama denemedim açıkçası kafamda bir profil oluştuktan sonra kendi yöntemimi kullanarak yapmak istiyorum.

bendekiben

Elit Üye
Bazı taşlarla sorun yaşadığım dan dolayı uyumlama ve programlamanın önemli bir konu olduğunu düşünüyorum.Aşağıda basit bir örnek var.

Taşı elinize alın ve kalp hizasına getirerek 1-2 dakika sevgi enerjisi gönderin daha sonra aşağıdaki kelimeleri en az 3 kere söyleyin.

Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan bu enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkezin(bütünün) en yüksek iyiliği için kullanmanıdiliyorum.
Bundan sonra benim taşım olmana ve hayatıma ..... getirmeni niyet ediyorum

Noktalı yere programlıyacağın niyetini yazabilirsin ama kalsit kuvars gibi olmadığı için taşın bünyesinde olan özellikleri kullanabilirsin.
Ayrıca taşın senden başka kimsenin programlamıyacağınıda belirtmelisin.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bu taş nasıl bir taşmış acaba bendekiben..yani Quartz türü bir taşmı acaba..genelde Quartz türevi taşlar toprağa gömülerek temizlenir birde elma sirkesinde bir gece bekletilmek suretiyle temizleni bildiğim ama bu taş hakkında bir bilgim yok resim koyamazmısın...

bendekiben

Elit Üye
Toprağa gömülerek de temizleniyor, su ile de ben bazen tütsü yönteminide kullanıyorum.Bazı taşları deniztüzlu sirkeli suda 10 dk bekletmek yeterli.Her taşın temizlenme yöntemi farklı. Bazı taşlar da yine taşlarla temizlenebiliyor.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Toprağa gömülerek de temizleniyor, su ile de ben bazen tütsü yönteminide kullanıyorum.Bazı taşları deniztüzlu sirkeli suda 10 dk bekletmek yeterli.Her taşın temizlenme yöntemi farklı. Bazı taşlar da yine taşlarla temizlenebiliyor.

piyasada varmı ki acaba bendekiben bu taşlardan..

görsel aramada buldum genelde pembe veya yeşil renkli bir taş...oldukçada faydalı bir taşmış...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Genellikle sarı olur yanlış bakmış olmayın

Kimyasal bakımdan kalsitten farkı olmayan fakat kristal şekli ayrı (rombusal), doğada daha az bulunan, kalsitten daha sert ve ağır, sertliği 3,5-4, özgül ağırlığı 2,9 dilinimi olmayan kolay kırılır, kırılma yüzeyi midye kabuğu şekilli, cam parıltılı, kırılan yüzeyi ise yağımsı, yağ parıltılı, saydam, bulanık ve yarı saydam mineral.
Aragonit umumiyetle beyaz, gri veya krem renklidir. Deniz hayvanlarının kabuklarının sedef kaplı olan iç kısmı aragonittir. Demir cevherli aragonit, beyaz aragonitin mağara ve madenlerde dallanarak büyümesinden meydana gelir. Sıcak denizlerde yaşayan hayvan ve bitkilerin meydana getirildikleri mercanlar da aragonittir. Kıymetli mercan, mücevher taşı veya süs eşyası olarak kullanılır. —> Kalsit.
Aragonit de kalsit gibi asit içinde kaynayarak ve kabarcıklar meydana getirerek erir..

diye yazıyor bendekiben...

bendekiben

Elit Üye
Kimyasal bakımdan kalsitten farkı olmayan fakat kristal şekli ayrı (rombusal), doğada daha az bulunan, kalsitten daha sert ve ağır, sertliği 3,5-4, özgül ağırlığı 2,9 dilinimi olmayan kolay kırılır, kırılma yüzeyi midye kabuğu şekilli, cam parıltılı, kırılan yüzeyi ise yağımsı, yağ parıltılı, saydam, bulanık ve yarı saydam mineral.
Aragonit umumiyetle beyaz, gri veya krem renklidir. Deniz hayvanlarının kabuklarının sedef kaplı olan iç kısmı aragonittir. Demir cevherli aragonit, beyaz aragonitin mağara ve madenlerde dallanarak büyümesinden meydana gelir. Sıcak denizlerde yaşayan hayvan ve bitkilerin meydana getirildikleri mercanlar da aragonittir. Kıymetli mercan, mücevher taşı veya süs eşyası olarak kullanılır. —> Kalsit.
Aragonit de kalsit gibi asit içinde kaynayarak ve kabarcıklar meydana getirerek erir..

diye yazıyor bendekiben...

Pembe veya yeşil değilmiş ama :) Taşın ham hali dediğiniz gibi durur ama işlenmiş hali koyu sarıya yakın bir haldedir.Her ham taşın katmanları vardır.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
bende merak ettim şekil olarak pembeye benzeyen yeşil olanlarda gördüm ama yazıyı okuyunca gerçek halinin pembe olmadığını anladım bende satılıyorda bendekiben..kolye veya yüzük veya doğal olarak...bilmem belki edinirim ama benim burcuma en uygun taş Quartz mış...

bendekiben

Elit Üye
Taş seçimini aslında tek burca göre yapmak bana ters geliyor.Çünkü her taşın şifası farklı ,benim burcum tutmuyor diye onları kullanamayacakmıyım?Bu yüzden taşın bende yarattığı çekimine ve özelliklerine göre kullanmak daha cazip.Ayrıca evet aragonit'in beyazı, grisi de var.Ama işlenmişleri genellikle sarı oluyor.Sevgi Ersoy'un bu konuyla ilgili kitabı ve anlatımları var,bu konuyla ilgili hayli araştırma yapmış.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?17234-Aragonit-Taşı

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hayır aslında doğrusunu söyliyim taşın adını google görsellerden arattım ve uzun zamandır adını aradığımtaşın aragonit olduğunu anladım.Yani taş uyumlanmamış .

bendekiben

Elit Üye
Hayır aslında doğrusunu söyliyim taşın adını google görsellerden arattım ve uzun zamandır adını aradığımtaşın aragonit olduğunu anladım.Yani taş uyumlanmamış .

Anladım, o zaman ilk önce temizlenmesini sonra daha önceki anlattığım kutsama, uyandırma,uyumlama işlemlerini yapın hazır olduğunuzda bende anlatmaya hazırım.

Gölgemsin123

Kayıtlı Üye
Bu taştan benimde var 5 sene oldu alalı ..taşı aldığım yerden uyumlamada yapıldı..fakat 1 senedir kullanmıyorum taşımı bi soğukluk geldi..aslımda ilk aldığım taşı kaybettim daha sonrada başka bi taş aldım buna ısınamadım..

SEVGİM.

Kayıtlı Üye
Değerli bir paylaşım teşekkürler. Aklıma takılan bu taşın orjinali asıl olanı nasıl anlarız? Taşların yapay olduğundan şüphe duyuyorum.

bendekiben

Elit Üye
Değerli bir paylaşım teşekkürler. Aklıma takılan bu taşın orjinali asıl olanı nasıl anlarız? Taşların yapay olduğundan şüphe duyuyorum.

Taşın gerçek olup olmadığını anlamak için sayın embriyo'nun daha önce paylaşmış olduğu bir yöntem var.Taşa bir saç teli dolayıp yakmaya çalışın, eğer yanmıyorsa taş orjinaldir..Ayrıca bir taş almadan önce mutlaka araştırıp enazından taşın neye benzediğini öğrenip almanızda yarar var.