Baykuş figürleri takmak uğursuzmudur???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

glfm

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar ben bi süredir baykuşlara karşı ilgi duyuyorum, iç duygularımdanda emin olarak ben birşeye birden ilgi duyarsam bunda bi hayır yada bişey vardır demekdir. geneldede hep öyle olur, bi kahve falında baykuşla ilgili bi hediye alacağımı söylemişlerdi. ve 1 ay sonra teyzem bana hediye olarak (gerçi sevdiğimide biliyor) baykuş figürlü yüzük almış.merak ettiğim herkes uğursuz diyor ama ben bu hayvanın sonuçda allahın yarattığı bi kuş çokda kötü bişey olacağını düşünmüyorum , uğursuzluk getirirmi acaba.araştırdım nazardan koruduğunu bile söyleyenler var. ben uğusuzluk getirebileceğinede hiç inanamıyorum içimde rahat. sizce takmalımıyım yinede sormak istiyorum.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Bu aralar baykus figürlü takilar o kadar popüler ki...
Ben baykuslarin kötü etkileri olduguna asla inanmam.
Hatta yilan figürlü takilarin insanin özgüvenini arttirdigina inanirim kendimce. :p
O tür seyleri unutun. Siz takin takistirin sayin glfm. :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bende asla inanmam uğursuzluk getirdiklerine aksine çok severim :) Bende kullanıyorum yüzüğünü kolyesi v. hiç bir uğursuzluğunu görmedim. :) Ayrıca bildiğim kadarıyla baykuşlar bir kimse öleceği zaman o civarlarda ötermişler. Eskilerde uğursuzluk habercisi olarak ilan etmişler. Ölüm uğursuzluk değil diğer yaşamın habercisidir. Bana göre böyle tabi.
Batıl inançlara sahip olmayın, olacak birşey varsa er yada geç olacaktır. Sizin taşıdığınız sembollerle yüzünden değil kader çizginizin etkisiyle olur. :)

anippe

Kayıtlı Üye
Hic bir sey olmaz baykuslara kucuklugumden beri ilgim vardir cok severim bir cok esyamda baykus figuru vardir ugursuzluk getirse kesin bilirdim ;)

gümüş

Kayıtlı Üye
Uğur - uğursuzluk anlamı biraz da görecedir ve o anlamı biraz da insan kendisi yükler objelere ya da canlılara. Bazen de yüklenilmiş anlamları alışkanlıktan ezberlediği üzere kabul eder. Anlamı kişiden kişiye değişebilir ve değişme nedenleri bizzat tecrübe etmişlik olmayabilir de yani. Siz pozitif hissediyor iseniz hissettiğiniz gibidir. Kişisel fikrim baykuşlar güzeldirler, ben de zaman zaman desen motif vs olarak kullanırım baykuşu :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
Ben baykuşların bilgeliği temsil ettiğini bilirdim, bir de bu açıdan bakın.:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öyle birşey yok :)
Baykuş kuşlarn efendisidir bilgedir.Allahın yarattığı hiç birşey uğursuz değildir :)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
baykuşta keramet olsa herkes evinde baykuş beslerdi..niye herkes evinde bülbül besliyorda baykuş besleyen yok...yoksa çok efendi olduğundan utanıyorlarmı.....yani ben yinde muhabbet besleyim en iyisi....

OneRepublic

Kayıtlı Üye
baykuşta keramet olsa herkes evinde baykuş beslerdi..niye herkes evinde bülbül besliyorda baykuş besleyen yok...yoksa çok efendi olduğundan utanıyorlarmı.....yani ben yinde muhabbet besleyim en iyisi....

Dünyası en geniş, sahası en vâsi olan bir mahlûk da kuştur. Gökyüzünün bütün derinlikleri, yeryüzünün de yine bütün serinlikleri kuşundur Hürriyeti hudutsuz, istifâde sahası sonsuzdur.

İşte böylesine geniş ve derin dünyalı bir varlığı alıp da avuç içi kadar dar bir kafese hapsetmek, bunca geniş dünyasından koparıp, burada can çekişir gibi bir hayata mahkûm etmek, herhalde insan akıl ve mantığıyla da bağdaşmamakta, beşer şefkati dahi bunu mâkul görmemektedir.

Ayrıca böylesine geniş hayatı olan bir kuşu bu kadarcık dar bir kafese hapsetmenin belli bir faydası, meşrû bir neticesi de yoktur. Sadece sahibinin şahsen duyduğu zevk, ferden hissettiği lezzettir.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Eğer dininiz İslam ise dinimizce hiç bir şey uğursuz değildir. :)

glfm

Kayıtlı Üye
bütün yorumlarınız için teşekkürler ben zaten beslemeyide düşünüyorumda bahçeli bir ev olursa,tabi yırtıcı olduğundan ehlileştirmekde beslemekde zormuş ama seviyorum daha öncede dediğim gibi bence asil bir kuş ve bugüne kadar bilinenlerin ve söylenenlerin aksine bi gizemi var.allahın yarattığı bir varlık sonuçda. tekrar teşekkürler :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Emin olun hayvana eziyet olmasa beslerim :) Bülbülden ve muhabbet kuşundan binlerce kat daha güzel ve daha asil.

Keira

Moderator
Bir şeyin uğursuzluk getirip getirmeyeceğine inanmak göreceli bir kavramdır. Siz düşünce gücünüzle o nesneye o duyguyu yüklersiniz bence. Ben baykuşun uğursuzluk getirdiğine inanmayanlardanım, hatta baykuş Katina Destesi'nde bilgelik, akıl, tecrübe anlamlarına gelir ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...