En güçlü demon.

Aeastroom124

Kayıtlı Üye
İş
Yazılım Mühendisliği
Dostum onlar mitoloji. Yani belki isimleri geçmez zeus gibi phnenix gibi geçer. Bende o mitolojinin demonlardan alındığını düşünüyorum

Berliner

Kayıtlı Üye
Arkadasin dediklerine katiliyorum. zira seytanlar yada yoldan cikmis olan cinler insanlari kandiriyorlardi.
nitekim peygamberler zamani putperestligin sebeplerinde de bu konu yatar.. Putlara tapanlar, putlardan ses işitirdi. Cin, putun, yani heykelin içine girip bir şeyler söylerdi. İnsanlar da bunu putların yaptığına inanır ve onlarda bir takım olağanüstülükler olduğuna inanırlardı. bir dolu bu ve bunun gibi ornekleri tarihte mevcuttur.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu konu tam müzelik olmuş; gizlimabetin, içinde bu kadar saçma ve yanlış bilgliler bulunan başka bir konusu yoktur herhalde.

Hindiya

Kayıtlı Üye
Teşekkür ediyorum açıklama için bilen biri aydınlatsa keşke kafamda oladar çok soru varki mesela titanların çocukları olümposlularsa bunlarda düşmüş melekse meleğin mrlekten çocuğu olurmu mesela poseydon mısır mitolojisinde hangi tanrının ismi hintlilerin tanrısı şiva düşmüş melekmi çok merak ediyorum bu konuyu öğrene bileceğim site varmı onuda bilmiyorum

sadakatselvi

Kayıtlı Üye
Bu konu tam müzelik olmuş; gizlimabetin, içinde bu kadar saçma ve yanlış bilgliler bulunan başka bir konusu yoktur herhalde.

Harfiyen katılıyorum.
Lütfen "demonlar güçlü görünmeye çalışan cinlerdir, kötülerdir, yoldan çıkarırlar, zayıflardır, günahtırlar" gibi esaslı bilgilerinizi kendinize saklayın, inançlı arkadaşlar.Soru net, üstelik hem bilgiden hem de objektiflikten uzaksınız.Adam size en güçlü olanını soruyor, helal olup olmadığını veya onların kim olduğu hakkında ne düşündüğünüzü değil.

Sorunun cevabına gelecek olursak, Demonlar birbiriyle farklı niteliklere göre kıyaslanabilir, hepsinin yetenekleri farklıdır.
Uzmanlık alanlarının farklı olduğunu belirtsek de, güç kıyasları Cehennem'de hükmettikleri lejyon sayılarına bakılarak kazandıkları sıfatlarla ölçülür.
Lucifer'dan sonra en kuvvetli hüküm süren sınıf krallardır.
Bunlar da Baal, Paimon, Beleth, Purson, Asmodeus, Vine, Balam, Zagan ve Belial'dir.

Umarım açıklayıcı ve yeterli bir cevap olmutşur fakat sorunun amacını anlayamadım açıkçası, bu güç kıyası senin ne işine yarayacak :)

Souls In The House

Kayıtlı Üye
Hindistandaki kast sistemi gibi bir hiyerarşileri var.
Krallar,prensler, markiler, vs.. gibi rütbeleri var.

Bir tahminde bulunacak olursam;
bence en güçlüleri kral Bael dir.

Hani şu kral Süleymanın bir dönem Tanrıyı unutup da
adına saraylar inşa ettiği ve taptığı söylenen demon Baeldir.

Bael in ismi dini kaynaklarda Kuran ve İncilde geçiyor.
O yüzden bence en güçlüleri odur.

Ama bazı kaynaklara göre; Azazel deniyor.
Demonların atası, baş iblis olarak anılıyor.
Hepsinin babası olan ilk demon olduğu söyleniyor.
Bael saygı değer bir kral, bir savaşçıdır. Emrinde 80'e yakın lejyon vardır, Paimon'da saygı değer bir kraldır. Fakat altında 200 lejyon vardır. Askeri gücü fazladır, hangisinin enerjisinin daha yüksek olduğunu da bilmek gerek tabii.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

5 demon kabilesi vardır. Özellikle soy taşıyıcısı statüsünde olan Ferrum kabilesinin lideri Yunas dünya tarihinde ki en güçlü Demon (ruhların tanrısı) dur. Büyük Temizlik öncesinden itibaren çok uzun yıllardır yaşayan bilge ve ışık kanına sahip tek demondur.

The Devil

Kayıtlı Üye
Merhaba,

5 demon kabilesi vardır. Özellikle soy taşıyıcısı statüsünde olan Ferrum kabilesinin lideri Yunas dünya tarihinde ki en güçlü Demon (ruhların tanrısı) dur. Büyük Temizlik öncesinden itibaren çok uzun yıllardır yaşayan bilge ve ışık kanına sahip tek demondur.
Bilgi için teşekkürler , acaba soruyu soran arkadaş cevabını öğrenebilecek kadar yaşamışmıdır

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Arkadaşlar en güçlü demon hangisidir özelliği nedir?
Demonlar ile sıkı fıkı olan bir majisyen arkadaşım en güçlüsünün Halis olduğunu söylemişti.Ne kadar doğrudur tartışılır.Ama bencede en güçlüsü Baeldir çoğu kişi Lucifer der ama Luciferın düşmüş bir melek olduğunu unutuyorlar.

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Gerçekten demonlarla iletişim sağlanabiliyor mu. Gerçekten geliyorlar mi.
Düşük enerjili varlıklara,ciddi anlamda doğru bir vizyonu ve isteği olmayan insanlara gelmezler.Absoluta’nında dediği gibi düşük rütbeli varlıklarını size yollarlar onlarında insana neler yapabileceği malum:/

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Doğru bir vizyon ve istek derken
Şöyle diyeyim dünyevi sebepler için olmamalı.Mesela aşk yada para gibi.Çoğu demon çağıran kişilerde demonlardan bilgelik ister yada yüksek bir amaç uğruna bir güç.Ve yolunuzda kararlı olduğunuzu gören demonlar bunu size bahşeder.Lakin dünyevi sebepler için bir demon çağırırsanız ya hiç gelmezler yada sizin enerjinizden beslenmeleri için alt lejyonlardan modern tabiriyle çalışanlarını gönderirler.Onlarında yeterince cesareti ve bilgisi olmayan insanlar delirtmek gibi bir etkisi vardır.Yani size basit dünyevi sebeplerden ötürü demonları rahatsız etmemenizi öneririm olan size olur.

createtherules

Kayıtlı Üye
Doğru bir vizyon ve istek derken
Size konumunuza ve temelinize göre bir sürü öneri verilmişken gerçekten demon daveti falan mı düşünüyorsunuz? Bunu merakımdan soruyorum. İsterseniz cevap vermeyin. Geçen gün de satanizm başlığında alelacele bir şeyler öğrenmek istediğinizden bahsetmişsiniz. Gerçekten sıfır temelle bir şeylerin tarifini alıp ertesi gün deneyip olacağını falan sanmıyorsunuzdur umarım. Ya da tamamen foruma girdiğiniz için farklı konulara merak salıp öğrenmek için soruyorsunuzdur belki. O zaman siz bilirsiniz tabii.

Garlanda

Kayıtlı Üye
Size konumunuza ve temelinize göre bir sürü öneri verilmişken gerçekten demon daveti falan mı düşünüyorsunuz? Bunu merakımdan soruyorum. İsterseniz cevap vermeyin. Geçen gün de satanizm başlığında alelacele bir şeyler öğrenmek istediğinizden bahsetmişsiniz. Gerçekten sıfır temelle bir şeylerin tarifini alıp ertesi gün deneyip olacağını falan sanmıyorsunuzdur umarım. Ya da tamamen foruma girdiğiniz için farklı konulara merak salıp öğrenmek için soruyorsunuzdur belki. O zaman siz bilirsiniz tabii.
Çeşitli konularda bilgi sahibi olmaya çalışıyorum