iştah kapamak için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayalperest

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar ben uzun zamandır kilo vermeye çalışıyorum.Ancak ne kadar yersem yiyim bir türlü doyduğumu hissedemiyorum. İştah kapamak için her hangi bir şey var mı kullanabileceğim??:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Majikal bir çalışma ile bu mümkün olmaz. bedenimizde 6 enerji hareket eder. her organ sürekli olarak devinim içindedir. bu süreklilik bazen durur ve organ tek enerjide takılı kalır. sürekli yek yeme isteği ve doymama ince bağırsaktaki nem enerjisinden kaynaklanır. uzman bir enerjist tarafından bu sorun çözülebilir. siz kendiniz ne yapabilirsiniz.

enerji akışını değiştirmek için alışkanlıkların değişmesi gerekir. yeme düzeninizde değişiklik yapın. sürekli elma yiyin , yada sürekli başka bir şey yapın. tek gıda ile beslenin. bu şekilde doymayacaksınız hatta daha fazla yemek yemek isteyeceksiniz.eğer 1 hafta yapabilirseniz yeme düzeniniz değişmeye başlar. sonraki hafta ise daha başka bir beslenme sistemine geçin. bu şekilde takılı kalan enerji akışında düzensizlik yaparsınız.

ikinci olarak hazımsızlık yapacağı için bu durum çörek otu yiyin. ne yerseniz yiyin öncesinde 1 kaşık bal ile karıştırılmış çörek otu yiyin.

son olarak. egzersiz yapın. yürümek olur. yoga olur, plates olur. internette nasıl yapacağınızı anlatan videolar açın. günde 10 dakika ile başlayarak 1 saate çıkarmaya çalışın.

son olarak ince bağırsak solar pelaksus ile alakalıdır. bu çakranızda enerji dengesizleşmiştir. turuncu giyinin, turuncu renkli sebze ve mevye yiyin. insanı ilişkiler ile ilgili olduğu için daha fazla insanla görüşün duygu ve düşüncelerinizi saklamayın onlarla paylaşın.

çakra meditasyonları yapın.

fthbl

Kayıtlı Üye
İştah kapamak için az yemelisiniz.Az yedikçe iştah zamanla azalır.Çok yedikçe iştah da artar daha fazla yersiniz.
Böylece kısır döngüye girersiniz.Bu kısır döngüyü kırmak için mutlaka yemeği azaltmanız gerekir.
Bunu birdenbire dil kademeli olarak yapmakta fayda var.

Tabi bi de hormonlar,genetik gibi bünye ile ilgili durumlar da var.Bazen etrafınızda görürsünüz anne veya baba çoluk çocuk maşallah hepsi sumo güreşcisi gibi.Bu gibi sorunlarınız varmı onları da araştırmak lazım.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Majikal bir çalışma ile bu mümkün olmaz. bedenimizde 6 enerji hareket eder. her organ sürekli olarak devinim içindedir. bu süreklilik bazen durur ve organ tek enerjide takılı kalır. sürekli yek yeme isteği ve doymama ince bağırsaktaki nem enerjisinden kaynaklanır. uzman bir enerjist tarafından bu sorun çözülebilir. siz kendiniz ne yapabilirsiniz.

enerji akışını değiştirmek için alışkanlıkların değişmesi gerekir. yeme düzeninizde değişiklik yapın. sürekli elma yiyin , yada sürekli başka bir şey yapın. tek gıda ile beslenin. bu şekilde doymayacaksınız hatta daha fazla yemek yemek isteyeceksiniz.eğer 1 hafta yapabilirseniz yeme düzeniniz değişmeye başlar. sonraki hafta ise daha başka bir beslenme sistemine geçin. bu şekilde takılı kalan enerji akışında düzensizlik yaparsınız.

ikinci olarak hazımsızlık yapacağı için bu durum çörek otu yiyin. ne yerseniz yiyin öncesinde 1 kaşık bal ile karıştırılmış çörek otu yiyin.

son olarak. egzersiz yapın. yürümek olur. yoga olur, plates olur. internette nasıl yapacağınızı anlatan videolar açın. günde 10 dakika ile başlayarak 1 saate çıkarmaya çalışın.

son olarak ince bağırsak solar pelaksus ile alakalıdır. bu çakranızda enerji dengesizleşmiştir. turuncu giyinin, turuncu renkli sebze ve mevye yiyin. insanı ilişkiler ile ilgili olduğu için daha fazla insanla görüşün duygu ve düşüncelerinizi saklamayın onlarla paylaşın.

çakra meditasyonları yapın.

Bu beslenmeyi dengeye sokmak için, değil mi sayın urum? Kilo almak için de uygulayabilirim yani.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hayır kilo almak için uygun değil. Kilo alamamanın sebebi mide de rüzgar enerjisinin fazla olmasıdır yukardaki örnekte nem fazla yani tam tersi.
midedeki rüzgarı azaltmak için. sakinlik gerekir. duygularda sukunet. daha sakin olma. içsel bir dinginlik ve daha çok neşeye ihtiyaç var. midedeki rüzgarı düzelmek için bol miktarda yağ tüketmek gerekiyor. ceviz, fıntık gibi yemişlerin yağlarını bu bir düzen sağlar. sonrasında ise daha çok kırmızı renkte olan yemekler yenmeli, kırmızı et, domates , kiraz gibi.

tabiki kilo için kişinin tam incelenmesi gerekiyor. bu sadece basit bir başlangıç olabilir.

bendekiben

Elit Üye
Kilo vermek için metebolizmayı hızlandırmakta büyük etken bunu için önerebilleceğim bitki çayları funda,mate,biberiye,kekik,yeşil çay karışımı ayrıca kandaki şeker oranını dengelediği için ve tatlı ihtiyacını önemli oranda azalttığı için tarçınlı çaylarıda tavsiye ediyorum.Ayrıca eğerki tatlıyı yinede yiyeceğim diyorsanız tarçın şekerin kana karışmadan atılımını sağladığı için tatlıdan alacağınız kaloriyi en aza indirgediğinden tatlılarınıza tarçın koymanızı tavsiye ediyorum.

Diablesse

Kayıtlı Üye
Her şeyden önce vücudunuzu tanıyın ve kilo vereceğinize inanın. Genelde insanlar kilo vermeye başlamadan önce olumsuz düşünceler barındırırlar. "Nasılsa kilo veremeyeceğim yahut bu kaçıncı deneyişim yine yapamayacağım" gibi... Sonra şunu kesinlikle unutmayın herkesin metabolizması farklı şekilde çalışır. Günlük hangi gıdaları tüketiyorsanız mutlaka yazın. Kalori cetvellerinden yararlanabilirsiniz. Yaşınıza göre kalori miktarınızı öğrenin ve buna göre beslenme şeklinizi değiştirin. Bunun yanında spor yapmanız şart aksi takdirde verdiğiniz kilolar vücudunuzda sarkmaya yol açacaktır. İnternet aracılığıyla aerobik yapabilirsiniz yahut en basiti dans edebilirsiniz. Çoğu insan koşmayı, egzersiz yapmayı sevmez. Bu yüzden eğlenebileceğiniz bir spor aktivitesi seçin. Bunun yanında sabahları mutlaka kuru meyve tüketin : kuru erik, kuru kayısı gibi...Lif barındırdığı için sindirim sisteminize faydası olacaktır ve ılık su için. Kendinizi aç bırakmayın. Protein vücudumuz için çok gerekli bu yüzden kırmızı eti tüketin fakat aşırıya kaçmayın. Lifli sebze ve meyve tüketin. Tatlı ihtiyacınızı meyveden karşılamaya çalışın. Bu arada vücudunuza sorun hangi gıdalar ona kilo aldırıyor hangileri hafifleşmesini sağlıyor. Genellikle diyetisyenlerin yazmış olduğu yahut oradan buradan duyduğumuz diyet listelerini uygularız. Bunun yerine vücudunuza sormalısınız. Neye ihtiyacı var bunu mutlaka öğrenin. Yemek için yemek yemeyin, yaşamak için yemek yiyin. Bir de kesinlikle yemek pişirme tekniklerini öğrenin. Mesela buharda ve fırında pişirmeyi deneyin. Yağ kullanımını azaltın. Soslu yemekler tüketmeyin. Dışarda yemek yemeyin yahu miktarını kendiniz belirleyemezsiniz çünkü. Kompleks gıdalardan kaçının. Bundan kastım paketlenmiş ürünler. İçinde kimyasalların barındığı ve ne katıldığı belli olmayan ürünler. Omega 3'ü unutmayalım. Mutlaka deniz ürünlerini tüketin çünkü deniz ürünleri B12 eksikliğine birebirdir. Bunları nereden mi biliyorum ? Son iki senedir böyle besleniyorum da o yüzden ve yaklaşık 30 kilo verdim. Dediğim gibi onu bunu bırakın kendi vücudunuzu tanıyın. :) Ben inaniyorum istekliyseniz başarırsınız.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Az yemek istiyorsanız yemeğe oturmadan bol su içiniz.Böylece vücuttaki zaralı ödemlerin atılmasınıda hızlandırırsınız.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Kilo vermek için metebolizmayı hızlandırmakta büyük etken bunu için önerebilleceğim bitki çayları funda,mate,biberiye,kekik,yeşil çay karışımı ayrıca kandaki şeker oranını dengelediği için ve tatlı ihtiyacını önemli oranda azalttığı için tarçınlı çaylarıda tavsiye ediyorum.Ayrıca eğerki tatlıyı yinede yiyeceğim diyorsanız tarçın şekerin kana karışmadan atılımını sağladığı için tatlıdan alacağınız kaloriyi en aza indirgediğinden tatlılarınıza tarçın koymanızı tavsiye ediyorum.
Ona beşi bir yerde diyorlar, denedim ben ama bende etki etmedi. Tabi metabolizmaya ve kişiden kişiye farklılık gösterir. İştah kapatmak için sözde onlar ama ne yenilirse yenilsin ne içilirse içilsin iştah kesmiyor. Az yemek lazım bir süre sonra mide buna alışarak küçülüyor zaten.

bendekiben

Elit Üye
Ona beşi bir yerde diyorlar, denedim ben ama bende etki etmedi. Tabi metabolizmaya ve kişiden kişiye farklılık gösterir. İştah kapatmak için sözde onlar ama ne yenilirse yenilsin ne içilirse içilsin iştah kesmiyor. Az yemek lazım bir süre sonra mide buna alışarak küçülüyor zaten.

Evet öyle diyorlar ben açıklayıcı olsun diye tek tek isim belirttim.Çevremde bu çayı kullananların ortak görüşü;terlemenin fazlalaştığı ve sindirim sisteminin daha iyi çalıştığıydı.

hayalperest

Kayıtlı Üye
Bütün herkese çok teşekkür ediyorum... Tavsiyelerinizi not aldım ve en yakın zamanda uygulamaya başlayacağım. Bu sefer kararlıyım vazgeçmeden devam edeceğim. Bir ay sonra tartılmayı düşünüyorum. İnşallah sonuçlar yüzümü güldürür... :) Burada yine sizinle paylaşırım. Ne de olsa bu sizin sayenizde olacak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...