Büyüler Ve Sonuçlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheCraft

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben yeni yeni bir cadı olmaya çalışıyorum ama bir şey merak ediyorum ritüeller veya büyü yaparken charmed dizisindeki gibi yarayıp yaramadığını bir işaretle anlıyabiliyormuyuz mesela charmed dizisinde büyü yapınca hemen şimşek falan çakıyosu yada ışıklar falan çıkıyodu böyle şeyler oluyomu bide doğa ana ile bütünleşerek yaptığımız ritüellerde rüzgar gibi şeyler çıkıyomu yani hissediyomuyuz
Şimdiden Teşekkürler .

canmert196

Kayıtlı Üye
hislerinizle anlasilabilir ve buyude bedel odemeniz gerekiyor eger :) bedel gerceklesmisse buyude gerceklesir :)

anippe

Kayıtlı Üye
Ben de bu islerde yeniyim ama bedel odenmesi gerektigini dusunmuyorum tamam kotu buyuler yapilirsa birisine zarar vermek gibi bunun bedeli olabilir ama kendisi icin ya da baskalari icin iyi buyuler yapilirsa neden bedel odemek gereksin ki?

canmert196

Kayıtlı Üye
buyunun iyisi kotusu olmaz dusuncesindeyim cunku buyu buyudur insanin iradesine hukmediyosun her turlu.bedel her durumda odenir cunku buyu bir denklemdir sen obur tarafta oynama yapiyosan ekleme veya cikarma obur taraftada oynama olcaktir otomatikman.Buyuyle ugrascaksaniz kabala yi inceleyiniz

demonic

Kayıtlı Üye
buyunun iyisi kotusu olmaz dusuncesindeyim cunku buyu buyudur insanin iradesine hukmediyosun her turlu.bedel her durumda odenir cunku buyu bir denklemdir sen obur tarafta oynama yapiyosan ekleme veya cikarma obur taraftada oynama olcaktir otomatikman.Buyuyle ugrascaksaniz kabala yi inceleyiniz

aynı mantıkla "iyi insan ve kötü insan yoktur,insan insandır" ise neden cennetle cehennem var?şifa büyüleriyle karabüyüyü aynı kefeyemi koyuyorsunuz?kullanılan enerjileri,kullanılan düşünceleri farklı...bu ikisi aynı öyle mi?karınca öldürmekte günah adam öldürmekte o halde ben her karınca öldürüşümde adam mı öldürmüş sayılıyorum?o halde bütün günahlar eşit oluyorsa yapılan en ufak hata şirke yani affı olmayan günaha gidiyor demektir...o halde cennetlik insan yok...daha fazla zorlamayayım isterseniz?hiçbir zaman akbüyüyle karabüyü eşit olmadı olamazda!

canmert196

Kayıtlı Üye
burda sert bicimde soylemenizdeki amac ne daha yumusak bir uslupla deneyin :) ve sifa buyusuyle karabuyu ayni kefeye koyamam evet haklisiniz ve siz karinca oldurmenin gunah sayisi bir insan oldurmenin gunah sayisi 2 diye bir sey nasi diyebiliyosunuz belki gercektende ayni derecede gunahi var neye gore bunu yapiyorsunuz anlamis diilim :)gunahlar esit oluyoya nerden geldiniz ben onu anlamadim buyuyu direk muslumanliga cektiniz farkindaysaniz buyu kitapli dinlerde gunah digerlerinde sevap olarak bile gecer :) siz simdi birini birine asik etmeye cok iyi bi buyu diyebiliyo musunuz:)?

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
aynı mantıkla "iyi insan ve kötü insan yoktur,insan insandır" ise neden cennetle cehennem var?şifa büyüleriyle karabüyüyü aynı kefeyemi koyuyorsunuz?kullanılan enerjileri,kullanılan düşünceleri farklı...bu ikisi aynı öyle mi?karınca öldürmekte günah adam öldürmekte o halde ben her karınca öldürüşümde adam mı öldürmüş sayılıyorum?o halde bütün günahlar eşit oluyorsa yapılan en ufak hata şirke yani affı olmayan günaha gidiyor demektir...o halde cennetlik insan yok...daha fazla zorlamayayım isterseniz?hiçbir zaman akbüyüyle karabüyü eşit olmadı olamazda!

Sayın demonic kendi fikrimi Müslümanlık üzerinden söyleyeyim, sizin görüşünüze de saygı duyuyorum, sadece kendi dinime göre düşüncemi söyleyeceğim. Büyü kadere müdaheledir, kadere karşı çıkıp kendi isteğini gerçekleştirmektir. Bir insana büyüyle şifa verirken, eşiyle birleştirirken onun gelişimini engelliyor olabilirsiniz. İslamda şifaya izin verilmiştir ancak bildiğim kadarıyla şifacılar enerji aktarımı için aracı olurlar, izin verilmezse şifa da veremezler. Ama büyüde izin verilip verilmesine bakılmadan kendi isteğimizi gerçekleştiririz. İyilik yapıyorum diye düşünürken bir insanın gelişimini engelliyor olabiliriz. Bu yüzden büyünün iyisi kötüsü yasaklanmıştır. İyi sandığınız şey de karşıdaki kişiye bir kötülük olabilir. İleride yaşayacaklarına hazırlanacakken bunu engelleyebilir. Hiç mikrop almamış bir bebeğin bağışıklık sisteminin çok düşük olması gibi. Konuyu dağıttığım için özür dilerim.

canmert196

Kayıtlı Üye
Sayın demonic kendi fikrimi Müslümanlık üzerinden söyleyeyim, sizin görüşünüze de saygı duyuyorum, sadece kendi dinime göre düşüncemi söyleyeceğim. Büyü kadere müdaheledir, kadere karşı çıkıp kendi isteğini gerçekleştirmektir. Bir insana büyüyle şifa verirken, eşiyle birleştirirken onun gelişimini engelliyor olabilirsiniz. İslamda şifaya izin verilmiştir ancak bildiğim kadarıyla şifacılar enerji aktarımı için aracı olurlar, izin verilmezse şifa da veremezler. Ama büyüde izin verilip verilmesine bakılmadan kendi isteğimizi gerçekleştiririz. İyilik yapıyorum diye düşünürken bir insanın gelişimini engelliyor olabiliriz. Bu yüzden büyünün iyisi kötüsü yasaklanmıştır. İyi sandığınız şey de karşıdaki kişiye bir kötülük olabilir. İleride yaşayacaklarına hazırlanacakken bunu engelleyebilir. Hiç mikrop almamış bir bebeğin bağışıklık sisteminin çok düşük olması gibi. Konuyu dağıttığım için özür dilerim.

demeye calistigimi cok guzel bir bicimde acikladiniz tesekkur ederim :)

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog

Hiçbir büyü Yaradan'ın izni olmadan tutmaz. Dolayısıyla büyü yapılarak kaderin yönünü değiştiremeyiz o büyünün tutması ya da tutmamamsı bile kaderin kazaya dönüşmesine sadece ve sadece vesiledir. Bakara suresinde hiçbir büyünün Allah'ın izni olmadan tutmayacağı belirtilmiştir zaten. (Ben bir müslümanım dolaysıyla bu çerçevede bakıyorum ve kendi inancıma göre yorumumu yapıyorum). Büyü yapmak ya da yapmamak ancak kendi kişisel sınavımızdır ve büyüyle kaderin yönünü değiştirdiğimizi düşünmek bana göre hatalıdır. Güzel bir söz vardır 'Kaderi ancak dua değiştirir fakat o duayı etmek kaderinde varsa eğer'. Ancak iyi niyet ve kötü niyet ayrımına gidilebilir. Fakat büyünün yapılış amacı bana göre tam da kişisel sınavımızı verdiğimiz noktadır.
Sevgiler , iyi forumlar

origanum

Yönetici
Arkadaşlar ben yeni yeni bir cadı olmaya çalışıyorum ama bir şey merak ediyorum ritüeller veya büyü yaparken charmed dizisindeki gibi yarayıp yaramadığını bir işaretle anlıyabiliyormuyuz mesela charmed dizisinde büyü yapınca hemen şimşek falan çakıyosu yada ışıklar falan çıkıyodu böyle şeyler oluyomu bide doğa ana ile bütünleşerek yaptığımız ritüellerde rüzgar gibi şeyler çıkıyomu yani hissediyomuyuz
Şimdiden Teşekkürler .

Cadı olmaya çalışılmaz, uygun iseniz süreçten geçilir, olunur. Şapşal dizilerdeki gibi zannetmeyin gerçek hayatı. Filmciler seyirci çekip para kazanmak için ilginç her türlü görsel ve ses imkanlarını kullanır. Birdenbire büyü olmaz öyle, hazırlık evresi, yapma süresi ve işi yaptıktan sonra da olgunlaşma süresi vardır. Günler, aylar bazen de yıl bile sürebilir. Sesli okumalar dışında ya da mumun veya tütsünün yanması sırasındaki çıtırtı dışında hiçbir zaman ses çıkmaz. Hele Zeus'un şimşekleri gibi şimşek çakmaz. Bırakın bu sadece çocukların kanacağı acayip şeyleri. Ciddi bir şekilde ezoterik bilgileri okuyun, felsefesini öğrenin önce. Ve Hollywood saçmalıklarından uzak durun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...