Reenkarnasyon Örnekleri

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Kürekli katili aradılar

Ekber’de yaşayan Mehmet Bekler, 40’lı yıllarda dünyaya geldi. Un değirmeninde çalışan Bekler 1965’ten bir gün bir müşterisiyle kavga etti ve müşterinin kafasına bir kürekle vurmasıyla hayatını kaybetti. Kısa bir süre sonra yakınlardaki bir köydeki hamile bir kadın rüyasında genç bir adam gördü adam “kafama kürekle vurdular ve ben öldüm. Seninle kalmak istiyorum başkasıyla değil” dedi. Kadın Süleyman isminde bir çocuk dünyaya getirdi. Bebeğin kafasında bir yara izi bulunuyordu. Çocuk konuşmaya başladığı andan itibaren eski yaşamından anıları anlatmaya ve isminin Mehmet olduğunu söylemeye başladı. Sonunda Mehmet’in ailesi de bu duruma inandı. Küçük çocuk anılarına o kadar güveniyordu ki Mehmet’i öldüren köylüyü öldürmek için babasının silahını bile istemişti.

Başının üzerinde yara izi

Cemil Fahrici 1935’te Antakya’da dünyaya geldi. Doğumundan bir önceki gece babası uzak bir akrabaları olan Cemil Hayık’ın kendi oğlu olarak yeniden dünyaya geldiğini gördü. Hayık, çetesi Fransız güçleri tarafından sarıldıktan sonra silahını çenesine dayayarak intihar eden bir yerel kahramandı. Bebek Cemil de çenesinin altında 2 santim boyutlarında bir yara izine sahipti ve 2 yaşına geldiğinde Hayık’ın yaşamı hakkındakı detayları çevresiyle paylaşmaya başladı. Daha sonraki yıllarda Stevenson yaptığı araştırmalar sonunda Cemil’in başının üstünde de bir yara izin olduğunu fark etti. Yara izleri ve çeşitli fobi ve ağrılar reenkarnasyon berlitileri olarak görülüyor. Bazı uzmanlara göre boynundan sıkıntı çeken kişiler geçmiş hayatında asılarak öldürülmüş olabilir ya da yüksekten korkan bir kişi bir kalenin duvarından aşağıya atılarak cinayete kurban gitmiş olabilir. Yani nedeni açıklanamayan bu korku ve fobilerin önceki yaşamlardan gelmiş olabileceği öne sürülüyor.

Mezarlığını bile anlattı

Dellal Beyaz 1970’te Samadağ’da dünyaya geldi. Doğduğunda başının üzerinde bir yara izi vardı. Annesi küçük kızın eski yaşamından anılar taşıdığını yatağında kendi kendine konuşurken f ark etmeye başladı. Della önceki yaşamında yakınlardaki bir köyde yaşayan bir kadın olduğunu ve çamaşır asarken bir kuyuya düşerek öldüğünü anlatmaya başladı. Ailenin uzaktan bir akrabası Dellal’in anlattıklarının Zehide Köse isimli bir kadının ölümüyle büyük benzerlik gösterdiğini öne sürdü. Köse düşerken kafasını yer vurmuş ve götürüldüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Zehide’nin mezarlığını da anlatan Dellal, önceki yaşamında öldükten sonra olanları hatırlayabilen ilk reenkarnasyon vakalarından biriydi.

Alıntıdır.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Teşekkürler demeter güzel bir konu olmuş ama bu her zaman rastlanmayan bir olay sanırım herkesin başına gelirmi bilmeme ama sadece bir rivayette olabilir..birde yusufun züleyhayı eski hayatına eski haline döndürmedide var tabii yani kimbilir belkide vardır....

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Benim bulunduğum ortamda bunun örneklerini çok görüyorum. Dini açıdan reenkarnasyon bilgilerini de paylaşacağım, biraz daha kanıtsal olarak göreceğinizi umuyorum :)

dreamy

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona inanıyorum ama anlamadığım nokta bir insanın ölürken aldığı yaraların sonraki bedene geçiyor olması. Bu bana pek mantıklı gelmiyor. Ruhsal kalıntıları taşımak, bazı anıları hatırlamak gayet normal ama yara izleri nasıl kalıyor buna anlam veremiyorum. Ama kesin bir şey iddia etmiyorum tabi ki..

damned

Kayıtlı Üye
Teşekkürler demeter güzel bir konu olmuş ama bu her zaman rastlanmayan bir olay sanırım herkesin başına gelirmi bilmeme ama sadece bir rivayette olabilir..birde yusufun züleyhayı eski hayatına eski haline döndürmedide var tabii yani kimbilir belkide vardır....

Yusuf un züleyha yı gençleştirmesi reankarnasyon a değil mucizeye örnek değilmi?

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Yusuf un züleyha yı gençleştirmesi reankarnasyon a değil mucizeye örnek değilmi?

bilmem sendede olurmu bazan BritneySpears..izmire bir iş için gitmiştimizmirde kadınlar çarşısı var tarihi bir bina kemeraltı çarşısın ve buraları gezerken bir his doğru içime sanki ben buralarda daha önce yaşamıştım. biliyordum sanki buraları avcumun içi gibi bir ömür geçirmiş gibiydim adeta buralarda..pek alışkalığım yoktur ama bir sigara yaktım oturdum seyrettim dakikalarca buraları düşündüm düşündüm içimdeki hiz halasen buralarda yaşadın diyordu ama ben bir türlü çıkaramadım..ilk defa böyle bir duyguyu yaşadım izmirde...

damned

Kayıtlı Üye
bilmem sendede olurmu bazan BritneySpears..izmire bir iş için gitmiştimizmirde kadınlar çarşısı var tarihi bir bina kemeraltı çarşısın ve buraları gezerken bir his doğru içime sanki ben buralarda daha önce yaşamıştım. biliyordum sanki buraları avcumun içi gibi bir ömür geçirmiş gibiydim adeta buralarda..pek alışkalığım yoktur ama bir sigara yaktım oturdum seyrettim dakikalarca buraları düşündüm düşündüm içimdeki hiz halasen buralarda yaşadın diyordu ama ben bir türlü çıkaramadım..ilk defa böyle bir duyguyu yaşadım izmirde...

Bende daha çok dejavu oluyor:) göçmenoğlu:)

dreamy

Kayıtlı Üye

Soru bana sorulmadı ama cevap vermek istedim. Çünkü aynı durumu ben de İzmir kemeraltı ve konak bölgesinde yaşadım. Orada çankaya caddesi var, onun arka sokaklarından bir yere gidince donup kalıyorum ve zihnime bir çok görüntü geliyor. Gerçi izmir'in her bölgesinde bir hatıram var gibi sanki ama en çok Konak bölgesinde oluyor bu anımsayışlar.Bu durumu kesin olarak reenkarnasyona bağlamıyorum ama başka bir açıklama da getiremiyorum..

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Soru bana sorulmadı ama cevap vermek istedim. Çünkü aynı durumu ben de İzmir kemeraltı ve konak bölgesinde yaşadım. Orada çankaya caddesi var, onun arka sokaklarından bir yere gidince donup kalıyorum ve zihnime bir çok görüntü geliyor. Gerçi izmir'in her bölgesinde bir hatıram var gibi sanki ama en çok Konak bölgesinde oluyor bu anımsayışlar.Bu durumu kesin olarak reenkarnasyona bağlamıyorum ama başka bir açıklama da getiremiyorum..

soru özel değldi dreamy..teşekkür ederim verdiğin cevap için..ben işadamıyım işim icabı sık seyahat ederim izmire ne zaman varsam aynı duyguları yaşarım ama dediğin gibi her yerinde değil sadece br bölgede ne zaman bu dediğim bölgelere gitsem hep aynı duyguları yaşarım tarif edemem ama burada yaşamışlığm var gibi anımsamaya uğraşırım hep ben buralarda yaşadım derim ama hatırlayamam bir türlü....

mecra

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon diye bir seyin oldugunu dusunmuyorum. Insanin tek bir hayati vardir bence.

dreamy

Kayıtlı Üye
soru özel değldi dreamy..teşekkür ederim verdiğin cevap için..ben işadamıyım işim icabı sık seyahat ederim izmire ne zaman varsam aynı duyguları yaşarım ama dediğin gibi her yerinde değil sadece br bölgede ne zaman bu dediğim bölgelere gitsem hep aynı duyguları yaşarım tarif edemem ama burada yaşamışlığm var gibi anımsamaya uğraşırım hep ben buralarda yaşadım derim ama hatırlayamam bir türlü....

Evet aynı şekilde ben de oralarda önceden yaşadığımı hissediyorum. Hatta yaşamayı bırakın şehrin, binaların bir parçası olduğumu hissediyorum. Üsttekki mesajımda ''bu durumu kesin olarak reenkarnasyona bağlamıyorum'' derken, bu durumu %90 reenkarnasyona bağlıyorum tabi ki ama kesin olarak emin konuşmuyorum anlamında söyledim. Bunu da belirteyim ki yanlış anlaşılma olmasın :)

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
bende reenkarnasyona inanmıyorum var olsa bile takıldığım bir nokta var dünya nufusu eskilerde azdı gün geçtikçe artıyor katlanıyor reenkarnasyon var ise yeni ruhlar mı geliyor doğuyor?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon vardır, inanırım. Ama İslâm'da yeri yoktur...

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Aslında islamda yeri yoktur diye birşey yok. Ayetlere parantez koyarak yanlış anlaşılmasını sağlayan din adamları çoktur. Hz. Mevlana reenkarnasyon hakkında birçok şey söylemiştir. Ayetlerde bazı işaret vardır. Günümüzdeki her din adamına inanmayın lütfen. Geçmişte gerçekten yaşamış görmüş ve hissetmiş din adamlarını araştırın. Benim bir arkadaşım önceki hayatının tamamını hatırlıyor ve önceki hayatında elinde olan doğum lekesi bu hayatındada var. Ve eskiden yaşadığı evde yaşıyor hala.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Annem bana Allah sevdiği kullarını başka bir bedende tekrar dünyaya gönderirmişderdi.Yatağa uzandımmı geçmişimi düşünüyorum ve bir kasabada bir kulübenin için içinde yattığım geliyor gözümün önüne ve o yerdeki yağan yamurun sesini bile duyuyorum.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Annem bana Allah sevdiği kullarını başka bir bedende tekrar dünyaya gönderirmişderdi.Yatağa uzandımmı geçmişimi düşünüyorum ve bir kasabada bir kulübenin için içinde yattığım geliyor gözümün önüne ve o yerdeki yağan yamurun sesini bile duyuyorum.

Evet bu doğru birşey. Benim de bunu yaşadığım çok oluyor.

Salick

Kayıtlı Üye
Inaniyorum, cok yakin cevremde en az uc kisinin bir tanesi henuz yeni konusmaya baslamis , kucuk bir cocuktu.Gecmis yasamlarini hatirlamalarina ve onceki ailelerini bulmalarina tanik oldum.Bir tanesi onceki yasamindaki gecirmis oldugu ameliyat iziyle dogdu.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon varsada bu şekilde olduğuna inanmıyorum. Sonuçta yaşadıklarımız, bilgilerimiz hepsi beynimiz de değil mi? Peki beynimiz nerede? Bedenimizde. Ruhumuzda değil. O halde ruh göçünde bilgiler aktarılamaz.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon vardır, fakat İslâm'da yeri yoktur.

AJA

Elit Üye
Reakarnasyonu uzun zamandır araştırıyor ve çözmeye çalışıyorum.Bana göre var hatta hiç dejavu yaşamamış olmama rağmen .
İslam dininde bazı din adamlarına göre var bazılarına göre yok.Adı geçen ayetlerde biz sizi öldürdük dirilttik yine öldürdük ve dirilttik diyor.Bunu ele alıcak olan biri ana rahminden öncesini ölü olarak sonra ana rahmine bir beden ve ruh sonra gerçek ölümü ve ahiretteki yeni dirilişe inanıyor.
Biri de vardır diyor. Neden ana rahmine düşmeden öncesine öldürdk densin mantıksız bu diyor.
En fazla da eski dinlerde inanış çok derin.

Bunu bilimle bile tam anlamıyla cevaplayamıyorlar. Eskiden filan yerde yaşadığını o anı iyi anımsadığını ve eski ailesi olduğunu söyleyen kişiler çok fazla.
Buna bir açıklama da şöyle geliyor ; insan beyninin kısıtlanmış olan gücü ani ve çok kısa bir an için açılıyor bir perde gibi ve kişi orda olacağını ÖN GÖRÜYOR .Sonrasında bunu kayıt eden beyin daha önce yaşamıştım hissine kapılıyor.
Ben ruhun tekamülünü tamamlaması adına tekrar bedenlenmesi mümkün diyorum.Fakat kesinlikle başka canlılar olarak gelindiğine inanmıyorum ve mantıksız geliyor.Budizm de öyle bir inanç var.
Reakarnasyonu berzah alemi (spatyum) ile de çok ilgili buluyorum mesela..Orada da tekamülün tamamlanması için ruhun orda yaşadığına inanıyorum.Bu direk olarak değilde bilmediğimiz bir şekilde bağlantılı.Eğer berzah aleminde ruh takamülünü tamamlamak için belirli bir yaşam içindeyse Dünya'da ki reakarnasyon anlamını yitiriyor.
Bildiklerim bu kadar :) Daha fazla bilgiye sahip olan varsa payllaşsın lütfen. :)

İyi forumlar,huzurla kalın. :)