Reenkarnasyon Örnekleri

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
bilmem sendede olurmu bazan BritneySpears..izmire bir iş için gitmiştimizmirde kadınlar çarşısı var tarihi bir bina kemeraltı çarşısın ve buraları gezerken bir his doğru içime sanki ben buralarda daha önce yaşamıştım. biliyordum sanki buraları avcumun içi gibi bir ömür geçirmiş gibiydim adeta buralarda..pek alışkalığım yoktur ama bir sigara yaktım oturdum seyrettim dakikalarca buraları düşündüm düşündüm içimdeki hiz halasen buralarda yaşadın diyordu ama ben bir türlü çıkaramadım..ilk defa böyle bir duyguyu yaşadım izmirde...

Soru bana sorulmadı ama cevap vermek istedim. Çünkü aynı durumu ben de İzmir kemeraltı ve konak bölgesinde yaşadım. Orada çankaya caddesi var, onun arka sokaklarından bir yere gidince donup kalıyorum ve zihnime bir çok görüntü geliyor. Gerçi izmir'in her bölgesinde bir hatıram var gibi sanki ama en çok Konak bölgesinde oluyor bu anımsayışlar.Bu durumu kesin olarak reenkarnasyona bağlamıyorum ama başka bir açıklama da getiremiyorum..

Şehirleri tanıtan belgeseller veya haber kanallarından gördükleriniz, bilinçaltınızında bunları gün yüzüne çıkarması... Biraz karışık çıkarmış olabilir. Bu nedenle kafanız karışmış olabilir.

janet

Kayıtlı Üye
İnsanın vicudundaki ben'ler önceki hayatında ne şekilde öldüğünü gösterirmiş. Örneğin sırtında kocaman bir ben olan kişi sırtından aldığı yara ile ölmüş. Ruh sayısı, yani dünyada doğabilecek ve tekamül edecek ruhlar 9 milyar 999 bin 999 tane. Ve yeryüzünde yaşayan insan sayısı bu rakama ulaştığı zaman kıyamet kopacak.
Rüyamda bir rehber söylemişti.

AJA

Elit Üye
İnsanın vicudundaki ben'ler önceki hayatında ne şekilde öldüğünü gösterirmiş. Örneğin sırtında kocaman bir ben olan kişi sırtından aldığı yara ile ölmüş. Ruh sayısı, yani dünyada doğabilecek ve tekamül edecek ruhlar 9 milyar 999 bin 999 tane. Ve yeryüzünde yaşayan insan sayısı bu rakama ulaştığı zaman kıyamet kopacak.
Rüyamda bir rehber söylemişti.
Hoşgeldin tam geldin Janetcim :) seni görmek güzel :)
Bu söylediğin çok idddalı :)

Azize

Kayıtlı Üye
Bir manzaradan, bir kişiden, bir müzikten etkilenip ait hissedebilirsiniz o zamana fakat bu reenkarne olduğunuz anlamına gelmez. Etkilenip "duygunun içine girmeyi" ve reenkarnasyonu ayırt etmesini bilelim önce. Reenkarnasyonun olup olmadığına dair hiçbir delilim yok elimde, olmasını istemem açıkçası kendi adıma. Böyle kötü bir dünyaya tekrar geri gelmek istemem. :)

ala kazam

Banlı Kullanıcı
iyi günler Reenkarnasyon tamamen bir hristiyan uydurmasıdır oncekı hayatlarından bahsedenlerde cinlerin etkısı aldında kalmıstır ve o cinlerın anlatılan kısının yanında olup her yapdıgını gordup bıldıklerı ıcın sankı o kişiymiş gibi anlatmaları normal yanı olmayan bir seydir Reenkarnasyon

umraojaan

Kayıtlı Üye
Siz reenkarnasyondan bahsedince aklıma Bab'aziz filminden bir sahne geldi.Küçük çocuk kumların üzerinde koşarken düşer ve gözleri görmeyen dedesi gelip çocuğun yüzünü gözünü eliyle kumdan temizlemeye çalışır.Bu esnada torununun çenesindeki küçük gamzeyi farkeder ve ''Sende meleklerin izi varmış''der.Çocuk bunun ne olduğunu sorunca da açıklar,''Doğan her bebek tüm dünyanın sırrını bilerek gelirmiş.Ama doğduktan sonra bir melek gelir,parmağını bebeğin dudağına koyar ve tüm bildiklerini unuttururmuş.Bazılarına da bu sırrın esrarına erebilmesini ümid ederek,bir hatıra bırakırmış bebeğin çenesine.Parmağıyla çenesine bir gamzecik kondururmuş.''Kim bilir,belki de bizler de bir gün tekrar öğreniriz bu esrarı..Reenkarnasyon değil de bu sırdan kalan bir hatıradır belki diye düşünüyorum ben bu yaşananları.

AJA

Elit Üye
Reenkarnasyon konusunda en bilimsel sayılabilecek araştırmaları 88 yaşında hayatını kaybeden ABD’li psikiyatrist Ian Stevenson yürütüyordu Virginia Üniversitesi’ndeki Kişilik Bölünmeleri Çalışmaları departmanının başında görev alan Stevenson, yıllarca birçok akademisyenin alay konusu oldu Ancak 40 yıllık süre içinde geçmiş yaşamlarından anılarını hatırladıklarını öne süren dünyanın dört bir yanında 3 bin kadar çocuk üzerinde çalışmalar yürüttü ve dünyaya reenkarnasyonun gerçekten de var olabileceğini kanıtlamaya çalıştı Stevenson, araştırmalarını geçmiş yaşamlarından izler taşıdığı öne sürülen 2-5 yaşları arasındaki çocuklar üzerinde yürüttü Psikiyatriste göre çocuklar bu anıları 8 yaşlarına geldiğinde tamamen unutmaya başlıyorStevenson’un en çok ses getiren çalışması “20 Örnek Reenkarnasyon Vakası” isimli kitabında bir araya getirildi Stevenson, çalışmaları çerçevesinde geçmiş yaşamlarını hatırlayan Türk çocuklar üzerinde de incelemelerde bulundu Bunlardan biri Türk Adnan Kelleçi, Adana’da yaşayan Kelleçi, önceki yaşamında Kore Savaşı’nda görev alan Türk askerlerinden çatışma sırasında hayatını kaybeden bir er olduğunu iddia ediyordu Kelleçi, askerin ölümünü oldukça detaylı bir biçimde anlatabliyordu Ancak askerim kimliği hiçbir zaman tam olarak belirlenemedi
Nepalli küçük Buda rahipleri çok kızdırdı

2005 yılında Nepal’deki bir ormanda ağaç kovuğunda hiçbir şey yiyip içmeden tam 10 ay boyunca yaşayan “küçük Buda” lakaplı 15 yaşındaki Ram Bomjon adlı çocuğu görmek için şimdi dünyanın dört bir yanındaki Budistler bu ülkeye akın ediyor Bomjon‘u görmek için gelenlere bölgenin dini yetkilileri yol gösterirken, Budistler, Ram Bomjon’a gösterilen ilginin nedenini şöyle özetliyor: “Yaklaşık 2500 yıl önce Buda, onun yaşındayken bu bölgede bir ağaç kavuğunun içinde inzivaya çekilmişti Şimdi Buda onun bedeninde yeniden hayat buldu O Buda’nın reenkarnasyonu” Bomjon’un annesi ise, oğlunun bir şey yememesinden büyük rahatsızlık duyduğunu, ama “Tanrı’nın onu doyurduğundan” emin olduğunu söylüyor

10 ay boyunca Katmandu’da ağaç kovuğunun içinde aç ve susuz meditasyon yaptıktan sonra ortadan kaybolan küçük Buda büyük panik yaşanmasına sebep olmuştu Birkaç hafta sonra yine birden bire ormanda çıkarak ağacın kovuğuna yerleşen gencin geri dönmesiyle birlikte binlerce Budist yeniden Nepal’e akın etti Küçük Buda son aylarda kovuktaki “evinden” dışarı çıkarak “müritlerine” sesleniyor ve tavsiyelerde de bulunuyor Ancak bu tavsiyelerden biri bölgedeki Budist din adamlarını kızdırdı Budizmin en büyük festivallerinden biri olan ve önümüzdeki ay düzenlenecek olan törenlerde 2 bin hayvanın geleneksel olarak kesilmesine karşı çıkınca hedef haline geldi “Artık kurban kesmeyin” diyen küçük Buda’yı kınayan Budist rahiplere rağmen Bomjon, festival sırasında halkın arasına karışarak bu görüşünü yüksek sesle tekrarlayacağını söyledi

Hollywood’un favorisi

En ünlü reenkarnasyon hikayesi 1952 yılında ABD’nin Colorado eyaletinde yaşayan bir kadından geldi Daha önce hiç ABD dışına hiç çıkmamış olan 29 yaşındaki Virginia Tighe isimli ev hanımı kadın, Morey Bernstein isimli amatör bir hipnoz uzmanı tarafından hipnotize edildi Kadın hipnoz sırasında koyu bir İrlanda aksanıyla konuşmaya başladı ve 19’uncu yüzyılda yaşayan İrlandalı Bridey Murphy isimli bir kadın olduğunu söyledi 1864 yılında İrlanda’nın Cork kentinde doğmuştu, Sean isimli bir adamla evlenmişti ve merdivenlerden düşerek geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybetmişti Tighe’nin Cork ile ilgili anlattığı ayrıntılar daha sonra birçok gazeteci tarafından doğrulandı ancak İrlanda’da Bridey Murphy isimli bir kadının yaşadığına dair hiçbir kanıt bulunamadı Virginia ismiyle yeniden hayata geldiğini öne süren kadının hikayesi ülke çapında o kadar ünlendi ki olay önce kitap haline getirildi daha sonra da filmi çekildiAvustralyalı oyunucu Nicole Kidman’ın başrolünde oynadığı 2004 yılında gösterime giren Doğum (Birth) isimli film de kocası 10 yıl önce ölen dul bir kadının eşinin Sean isimli 10 yaşındaki bir çocuğun bedeninde yeniden hayata geldiğine inanmasını anlatıyor..
Alıntı.

anke ban

Kayıtlı Üye
bu sitedeki bazı kullanıcıların ısrarla,müslümanlıkta bu günahtır,bu hrstiyan inancıdır v.b cümleler kuruyorlar.bu beni hayrete düşürdü.bimenizi isterim ki inanç hiçbir dini kabul etmeyen insanlar da da vardır.ya da musevi de,hrstiyanda...tanrı yla buluşmak,tanrı dan istemek,tanrı yı sevmek,ya da tanrı nın sevgisi yalnızca müslümanlara özgü değildir..sevgiyle düşüncemi belirmek istedim..

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Reankarnasyona; olmaz olamaz şeklinde yaklaşanlar ile dünya dışı varlıklar asla yoktur uzay bomboştur fikrindeki kişileri, gözleriyle görmeden bu olaylara inandırmak illaki imkansız...

asterix

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona inanıyorum,bir keresinde yaptığım hipnozda bir kişi deniz kenarında tekne yapan birisiydi ayrıntılı hayatını anlattı ölüm şeklini vs,uyandıktan sonra bu kişinin 2 kuşak önce ölen büyük babası olabileceğini farketti onunda eşi doğum yaparkeen ölmüştü,ayrıntıları anne babasına sorunca hepsi doğrulandı,daha önce hiç bilmediği duymadığı şeyler vardı.Gördüklerinden hiç biri hayal ürününe benzemediği gibi fantastik şeylerde değildi,işn ilginci şimdi benzer sınavlarda getiğini farketti.
Bu anıların cin işi olduğu yada genetik yolla aktarılıp oluşturulduğunu savunanlar var bence bu iki tezden reenkarnasyon inancı çok daha sağlam .