Ölü topragı aldım ???

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çok yakın bi dostum ölmüştü. mezarından bi avuç toprak alıp saklamaya karar verdim. zararı var mıdır? Huzursuzluk getiriyor diye duydum bilgilendirirmisiniz beni..

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Negatif etkileri vardır diye biliyorum ben. Arkadaşımın babası vefat etti ona kefeninden parça vermişler. Saklanabilir tabi. Nasıl düşünürseniz öyle olur. Olumlu düşünün negatif etkileri olmasın. :)

excell21

Kayıtlı Üye
ölü topragını hatıra olsun diye aldıysanız dökünüz ve onun yerine onu hatırladıkça fatiha okumanız daha hayırlı. ölü topragının zararları oldugu kitaplarda mevcuttur belki duymussunuz atasözümüzde bile '' sanki ölü topragı serpmisler'' denir yinede size kalmıs

origanum

Yönetici
Büyü amaçlı kullanılmadıkça ölü toprağından zarar gelmez. O toprağa enerji yüklenir bir takım işler yapılır, öyle. Hatıra amaçlı saklamanızda hiç bir sakınca yoktur.

damned

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çok yakın bi dostum ölmüştü. mezarından bi avuç toprak alıp saklamaya karar verdim. zararı var mıdır? Huzursuzluk getiriyor diye duydum bilgilendirirmisiniz beni..

Bence dostunuzu hatırladıkça yüzünüzde tebessüm yaratacak bir hatıra saklayın..mesela ikinizin anılarını barındıran bir eşya...ölü toprağı negatif etkisi olsun veya olmasın soğuk birşey...

incisu

Kayıtlı Üye
Kesinlikle,yanlistir,bunun yerine her akliniza geldiginde kalbinizden ruhuna fatiha okumanizi oneririm.

demonic

Kayıtlı Üye
Büyüyü yapan insandır ve o eşyaya enerji yüklenmedikçe zarar vermez...zarar verir diyenlere inanmayın...bakın bunu şöyle izah edelim;siyah kurdale,mum,balmumu,fotoğraflar,hatta düşünceler bile büyüde kullanılan malzemeler...şimdi madem ölü toprağı zararlı kurdalede zararlı,mumlarda zararlı,fotoğrafta zararlı...düşünceler bile zararlı(!)
ameller niyete bağlıdır denilmiş bu herşeyde böyledir...demirden ölümün kılıcıda yapılabilir,yaşamın zırhıda...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
siz yinede o toprağı aldığınız yere koyun o toprağın sahibi ölünün sizi rahatsız etmesinden korkulur...

incisu

Kayıtlı Üye
Büyüyü yapan insandır ve o eşyaya enerji yüklenmedikçe zarar vermez...zarar verir diyenlere inanmayın...bakın bunu şöyle izah edelim;siyah kurdale,mum,balmumu,fotoğraflar,hatta düşünceler bile büyüde kullanılan malzemeler...şimdi madem ölü toprağı zararlı kurdalede zararlı,mumlarda zararlı,fotoğrafta zararlı...düşünceler bile zararlı(!)
ameller niyete bağlıdır denilmiş bu herşeyde böyledir...demirden ölümün kılıcıda yapılabilir,yaşamın zırhıda...

Konu ve amac buyuyse haklisiniz.Fakat,ruh ve beden birbirinden ayrildigi icin,toprakta kalan bedendir,burdan alinan topraginda pek iyi neticeler yaraticagi soylenemez(mantiken bile),kefen icinde ayni sey gecerlidir.tabi ki bahsettigim bunlarla yapilan davet,gorunmezlik vs uygulamalar icin degil,sadece topragin evde bulunmasi.Herhangi bir yarari olsa,herkez sevdigi insanin topragini evde bulundurur,ve ya kullerini.Ait olduklari yer bu yuzden mezarliktir.

demonic

Kayıtlı Üye
Konu ve amac buyuyse haklisiniz.Fakat,ruh ve beden birbirinden ayrildigi icin,toprakta kalan bedendir,burdan alinan topraginda pek iyi neticeler yaraticagi soylenemez(mantiken bile),kefen icinde ayni sey gecerlidir.tabi ki bahsettigim bunlarla yapilan davet,gorunmezlik vs uygulamalar icin degil,sadece topragin evde bulunmasi.Herhangi bir yarari olsa,herkez sevdigi insanin topragini evde bulundurur,ve ya kullerini.Ait olduklari yer bu yuzden mezarliktir.

toprağı ne amaçla aldığınız önemlidir...zaten ben ölü toprağı iyi neticeler yaratır demedim,ama hatıra olarak saklamanında bir zararı yoktur...enerjisi olmayan ölü toprağı normal bir topraktır hepsi bu :) .

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Herhangi bir uygulama amaçlı enerji yüklenmediyse bir etkisi yoktur. Ama psikolojik olarak iç açıcı bişey değil. Sevdiğiniz o kişi orada değil artık. Belki o toprağa bakarak sık sık kendinize onun öldüğünü ve artık buralarda olmadığını anlatmaya çalışıyorsunuz. Belki kabullenmeye çalışmakl ailgili bişey. Bence bunu zaman bırakarak yapabilirsiniz.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bir zamanlar sevdiğiniz birisinden hatıra olarak almışsınız.
Bunun zararı olacağını sanmıyorum.

Bazıları ölen yakınlarının küllerini saklar,
bu da onun kadar masum birşey.

Önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz,
eğer size destek oluyorsa kalsın.

Kötü bir etkisi olduğuna dair birşey duymadım.
Başınız sağolsun.

demonic

Kayıtlı Üye
Son derece mantıksız bir şey zararı çoktur arkadasların da dedıgı gıbı bir fatiha okumanız daha hayırlıdır.

alıp denediniz mi ne zararı varmış sn.raptiye?bana enerji yüklenmemiş toprağın bir zararını söyleyin...ölü toprağı diye illa zarar mı vermesi lazım?

incisu

Kayıtlı Üye
alıp denediniz mi ne zararı varmış sn.raptiye?bana enerji yüklenmemiş toprağın bir zararını söyleyin...ölü toprağı diye illa zarar mı vermesi lazım?

Mezarlikta birinin kabiri yaninda gidip yatabilirmisiniz?yada uyuyabilirmisiniz?ve ya neden mezarlik vardir,her tarafta yoktur kabirler?

demonic

Kayıtlı Üye
Mezarlikta birinin kabiri yaninda gidip yatabilirmisiniz?yada uyuyabilirmisiniz?ve ya neden mezarlik vardir,her tarafta yoktur kabirler?

yatamamanızın sebebi korkudur...enerji yüklenmemiş ölü toprağı NORMAL topraktır,zararı yok-tur...
Neden heryere mezarlık yapılmaz?çünkü mezar insana ölümü hatırlatır ve insanlar ölümden korkar...korktukları için tenha yerlere yapılır...

lugal

Kayıtlı Üye
ölü toprağı büyüsünün geçtiği nasıl anlaşılır, insanın hayatında olumlu gelişmeler olur mu? teşekkürler

desperado_kedi

Kayıtlı Üye
olumsuz etkisi olmaz diye tahmin ediyorum ama yinede bu konu hakkında bişey duymamıştım :)