Yetenekelerimi değerlendirmek istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suttozu

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar , uzun zamandır öle keyif olsun diye arkadaşlar arasında fal bakıyordum.Ama yaklaşık 6 aydır işin rengi değişti.çünkü eskiden de iyi fal bakıyordum ama artık fincanda görüp söylediklerim teker teker çıkıyor.Ya yaşanmış ya da yaşanacakları bildiğim söyleniyor.Tek tük sapmalar dışında hep tutunca artık para ile bak denilmeye başladı.Bende bu yeteneğimi değerlendirip para ile bakmaya başladım :D
Şimdi sizlerden akıl almak istiyorum.Sizce bu durum maliye tarafından fark edilince ne kadar ceza öderim.Yoksa direk maliye kaydı yaptırayım mı? Falcılık bir suç olarak görüldüğü için vergi kaydın olsa dahi zanlı olarak mahkemelik olunabiliyor.
Keşke kendi falıma da bakabilsem :(

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bu tür yeteneneklerizi ticari amaç için kullanmaya kalkarsanız körelebilirler. Ayrıca ilerde varlıkların saldırısına da uğrayabilirsiniz (rahatsız edebilirler).

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Okudum okudum okudum, sonunda sordugunuz soru beni büyük bir hayal kirikligina ugratti. :)
Ne kadar ceza ödeyeceginizi sormussunuz. Keske ticari amaclariniz disinda baska ne sekilde degerlendirebileceginizi sorsaydiniz. :)
Belki fazla yardimci olmaz ama buyrun. :)

Kanun No: 677

Kabul Tarihi: 30 Teşrinisani 1341
Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 13 Kânunuevvel 1341 - Sayı: 243
3.t. Düstur, c.7 - s.113

Madde 1 - Türkiye Cumhuriyeti dâhilinde gerek vakıf suretiyle gerek mülk olarak şeyhının tahtı tasarrufunda gerek suveri aharla tesis edilmiş bulunan bilûmum tekkeler ve zaviyeler sahiplerinin diğer şekilde hakkı temellük ve tasarrufları baki kalmak üzere kâmilen seddedilmiştir. Bunlardan usulü mevzuası dairesinde filhal cami veya mescit olarak istimal edilenler ipka edilir.
Alelûmum tarikatlerle şehlik, dervişlik, müritlik, dedelik, seyitlik, çelebilik, babalık, emirlik, nakiplik, halifelik, falcılık, büyücülük, üfürükçülük ve gayıptan haber vermek ve murada kavuşturmak maksadiyle nüshacılık gibi unvan ve sıfatların istimaliyle bu unvan ve sıfatlara ait hizmet ifa ve kisve iktisası memnudur. Türkiye Cumhuriyeti dâhilinde salâtine ait veya bir tarika veyahut cerri menfaate müstenit olanlarla bilûmum sair türbeler mesdut ve türbedarlıklar mülgadır.

Seddedilmiş olan tekke veya zaviyeleri veya türbeleri açanlar veyahut bunları yeniden ihdas edenler veya ayını tarikat icrasına mahsus olarak velev muvakkaten olsa bile yer verenler ve yukarıdaki unvanları taşıyanlar veya bunlara mahsus hidematı ifa veya kıyafet iktisa eyleyen kimseler üç aydan eksik olmamak üzere hapis ve elli liradan aşağı olmamak üzere cezayı nakdiile cezalandırılır.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu yetenek siz kimden geliyor ? Siz de ona para verdiniz mi ?

mecra

Kayıtlı Üye
Yetenegin her zaman sizinle olacagindan emin olamazsiniz. Bence yetenek olarak kalsin ticarete dokmeyin. Siz bilirsiniz yine de.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bu yetenek siz kimden geliyor ? Siz de ona para verdiniz mi ?

dw2gh.gif

hecate.agarta666

Kayıtlı Üye
bana da para karşılığında fal bak diyorlar ama öyle bir durumdayım ki bırakın parayla bakmayı yakınlarıma bile bakasım gelmiyor neden bilmiyorum içimden gelince bakıyorum ve çıktığını söylüyorlar.hadi bak bak diye zorlayınca hiçbir şey göremiyorum öyle yani ve sizin sorununuza gelince para karşılığında yapmayın derim ayrıca önüne gelen herkese fal bakılmamalıdır diye biliyorum tabi yine siz bilirsiniz.

canmert196

Kayıtlı Üye
bana da para karşılığında fal bak diyorlar ama öyle bir durumdayım ki bırakın parayla bakmayı yakınlarıma bile bakasım gelmiyor neden bilmiyorum içimden gelince bakıyorum ve çıktığını söylüyorlar.hadi bak bak diye zorlayınca hiçbir şey göremiyorum öyle yani ve sizin sorununuza gelince para karşılığında yapmayın derim ayrıca önüne gelen herkese fal bakılmamalıdır diye biliyorum tabi yine siz bilirsiniz.

cok normal siz bir kolay matematiksel islemde bile hata yapilir isteyerek yapilan isten hayir gelir.

Para karsili yapilan manevi isten gelen para geldigi gibi gider size bir kazanc i olmaz enerjiniz i harcamis olursunuz hatta :) ve parayla baksanizda cok fazla bakim yapmayin derim enerji seviyeniz cok etkiliniyor kisiye gore bile. 1 kisinin kine baktigimda bile bazen kendimi kotu hissederim ben :) bazen 5 kisiye bakarim devam edebilrim :)

focus

Kayıtlı Üye
geldiği gibi gider, karşılık beklemeyin size vereceklerine gidip bir fakirin borcunu kapatsınlar, amaç mı araç mı olmak sorusunu kendinize sorun eminim kalbiniz size samimiyetiniz ölçüsünde yol gösterecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...