Sigara falı nasıl bakılır?

sunit

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Sigara falına merak sardım fakat internette bu konudaki açıklamalar çok yetersiz.Bu konu hakkında daha geniş bilgiye sahip olan ve hatta bu falı bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

whitedemon

Kayıtlı Üye

Umarım soru kahve falına nasıl bakılır gibi büyük ölçütlü ve sınırlandırılmamış olduğu için bu kadar şaşırmışsınızdır aksi taktirde forumda konu başlıklarını okumanızı tavsiye ediyorum.

Nazarlik

Kayıtlı Üye
Biz okuldayken "sigara falı" diye laf dolanirdi, filtreli sigarayi sozde fal baktirmak isteyen arkadas icip, filtresini basparmagi ve isaret parmagi arasinda yasinin sayisi kadar (mesela 17 yasindaysa, 17 kez) hafif bastirarak yuvarlamasi gerekiyordu.
Bakildiginda filtrede cikan ezik buzuk sekillerden hoslandigimiz cocugum isminin basharfi cikarsa onunla evleniyormussun falan filan iste :) Cogu zaman cikmazdi tabiki, ama biz israrla, ay buraz saga egince sanki benziyo gibisinden hep o harfin cikmasini umut ederdik. Belkide sigaraya baslama sebebim ondan, olaki O nun isminin basharfi tek benim filtrede cikarsa, cocukluk, cahillik e birazda genclik diyelim. Ama benden herkesin yapacagi bir uyari sana, Sigara hem sagliga hemde hayallere zararli....

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bende nazarlığın bildiğini biliyorum, onun dışında bir bilgim yok, fal yani kahanet bildirme, genelde kadim bilgilerden gelir, sigara (günümüzdeki hali) yeni bir şey. İçilmeden bakılsa tütün falı olur, çay gibi bakılabilir, içildikten sonra külü kalır, kül suya karışırılarak suya bakılır, izmarit için mantıklı bir açıklama bulamıyorum.