Durugörü Hakkında soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar size birkaç sorum olacak. Ergun Candan ın kitabında gözlerinizi kapatın, 10-15 saniye bekleyin. Sadece siyahlık görüyorsanız durugörü yeteneğiniz yoktur yazıyor.
Şimdi ben gözlerimi kapattığımda bir şey göremiyorum. Ama çok rahat hayal kurabiliyorum. Gözüm açıkken bile bir anıma gidebiliyorum veya görmediğim bir şeyi hayal edebiliyorum. Yani daha açmak gerekirse gözümü kapattığımda kendi kendine bir şeyler gelmiyor, ama ben istersem gözlerimi kapatmama bile gerek yok. Şimdi benim durugörü yeteneğim var mı, yok mu?

Bu sabahki bir anım:
Yatakta dinlenmek için yatıyordum. Gözlerim kapalıyken gördüğüm siyahlık gitti ve mavi-kırmızı tonlar geldi. Sonra yüzler görmeye başladım bulanık şekilde. Yüzler sürekli değişiyordu, sanırım heyecanlandım ve gittiler. :)

origanum

Yönetici
Merhaba arkadaşlar size birkaç sorum olacak. Ergun Candan ın kitabında gözlerinizi kapatın, 10-15 saniye bekleyin. Sadece siyahlık görüyorsanız durugörü yeteneğiniz yoktur yazıyor.
Şimdi ben gözlerimi kapattığımda bir şey göremiyorum. Ama çok rahat hayal kurabiliyorum. Gözüm açıkken bile bir anıma gidebiliyorum veya görmediğim bir şeyi hayal edebiliyorum. Yani daha açmak gerekirse gözümü kapattığımda kendi kendine bir şeyler gelmiyor, ama ben istersem gözlerimi kapatmama bile gerek yok. Şimdi benim durugörü yeteneğim var mı, yok mu?

Bu sabahki bir anım:
Yatakta dinlenmek için yatıyordum. Gözlerim kapalıyken gördüğüm siyahlık gitti ve mavi-kırmızı tonlar geldi. Sonra yüzler görmeye başladım bulanık şekilde. Yüzler sürekli değişiyordu, sanırım heyecanlandım ve gittiler. :)

Sizdeki durugörü değil, imajine etme.
Sabahki de durugörü yeteneğini su yüzüne çıkartmak isteyenlerin alıştırma yaparken başına gelenlerden. Durugörü değil.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci

Bu sabahki bir anım:

Bende de durugörü var fakat öyle gözlerinizi kapatıp ilk 15 saniye içerisinde gözünüzün önüne birşey gelmesi değil durugörü. İstemsiz, zamansız ve mekan tanımadan aniden gelir. Ben durugörünün bilinçli yapıldığına inanmıyorum.

Salick

Kayıtlı Üye
Bende var galiba... En son oglumun arkadasinin nisanlisi tektas yuzugunun tasini kaybetmis, oglum soyledi .O an tasin kirmizi birseyin icinde bir erkegin evinde oldugunu gordum. Dusunmeden bunu soyledim ,ertesi gun buldular. Anlik bir sekilde geliyor goruntu yada dusunce seklinde.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Peki affınıza sığınarak bir soru daha soracağım.
Ben daha önceden bir kez daha farkında olmadan yüzler görmüştüm. Ama yüzlerin sadece tek gözü görünüyordu. Yani aslında yüz denemez sadece tek göz, bir sürü, sırayla geçti gözümün önünden. Bu sabahki de aynı şekildeydi. Sizce bunun bir anlamı olabilir mi?

Not: Yaklaşık 2 ay öncesine kadar illuminati ye (illuminati nin simgesi tek gözdür.) ilgiliydim. Belki ondan etkilenmiş olabilirim ama sanmıyorum. Sonuçta bu hayatta çok şeyden etkilendim.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ben daha önceden bir kez daha farkında olmadan yüzler görmüştüm. Ama yüzlerin sadece tek gözü görünüyordu. Yani aslında yüz denemez sadece tek göz, bir sürü, sırayla geçti gözümün önünden. Bu sabahki de aynı şekildeydi. Sizce bunun bir anlamı olabilir mi?

Not: Yaklaşık 2 ay öncesine kadar illuminati ye (illuminati nin simgesi tek gözdür.) ilgiliydim. Belki ondan etkilenmiş olabilirim ama sanmıyorum. Sonuçta bu hayatta çok şeyden etkilendim.
Notta belirttiğiniz üzere bilinçaltından kaynaklanan birşey. Tıpkı rüyalar gibi.

Bende var galiba... En son oglumun arkadasinin nisanlisi tektas yuzugunun tasini kaybetmis, oglum soyledi .O an tasin kirmizi birseyin icinde bir erkegin evinde oldugunu gordum. Dusunmeden bunu soyledim ,ertesi gun buldular. Anlik bir sekilde geliyor goruntu yada dusunce seklinde.
Sizin ki durugörü evet.

origanum

Yönetici

Alakası bile yok, boşuna kuruntu yapmışsınız diyeceğim ama bilinçaltı çok enteresan birşeydir sadece etkilendiğiniz için bile görmüş olabilirsiniz.
O yüzler gözler bazen meditasyon sırasında görülür, inisiye sırasında olabilir, geçip giderler zihninizden. Belki varlık bile görmüş olabilirsiniz bu esnada. Üstüne düşmeyin, önemli değil.

damned

Kayıtlı Üye
Ergun Candan' ın kitabını çok uzun yıllar önce alıp okumuş başucu kitabı yapmıştım, lakin herhangi bir deneyim yaşamadım.. İçimdeki enerjiyle ilgili olsa gerek.

sinsi

Kayıtlı Üye
İster istemez gözümün önüne biri geliyor, kısa süre sonra aniden o kişi ile karşılaşıyorum. Bu nedir?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İster istemez gözümün önüne biri geliyor, kısa süre sonra aniden o kişi ile karşılaşıyorum. Bu nedir?

Bir iki kere olduysa tesadüftür, ancak sık sık oluyorsa sezgileriniz kuvvetli demektir. Durusezinizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

enc1907

Kayıtlı Üye
bende rüyamda gördüğüm adını bile bilemdiğim bir adamı bir gün sonra yolda gördüm çok şaşırdım ve ilk defa oldu tesadüf herhalde

anyokaremi

Kayıtlı Üye
Sizlere bir çocukluk anımı anlatacağım.Çocukluğum Almanya'da geçti.10 yaşındaydım.Eve bir hoca geldi bazı sorunlar için.Baş parmağıma siyah mürekkep sürdü,ve parmağımı aynaya koydum.Parmağımda Türkiye'deki akrabalarımızı ve hiç görmediğim evlerini gördüm.Evin içini ayrıntılarıyla anlattım.Bu yaptığım şeyin durugörü olduğunu yeni öğrendim.Aynı şeyleri denedim,fakat görme konusunda başarılı olamadım.Hoca o zaman hangi duaları okudu bilemiyorum.Ayrıca çok sık rüya görürüm film gibi.Duru görü hakkında ne yapabilirim?

bendekiben

Elit Üye
Sizlere bir çocukluk anımı anlatacağım.Çocukluğum Almanya'da geçti.10 yaşındaydım.Eve bir hoca geldi bazı sorunlar için.Baş parmağıma siyah mürekkep sürdü,ve parmağımı aynaya koydum.Parmağımda Türkiye'deki akrabalarımızı ve hiç görmediğim evlerini gördüm.Evin içini ayrıntılarıyla anlattım.Bu yaptığım şeyin durugörü olduğunu yeni öğrendim.Aynı şeyleri denedim,fakat görme konusunda başarılı olamadım.Hoca o zaman hangi duaları okudu bilemiyorum.Ayrıca çok sık rüya görürüm film gibi.Duru görü hakkında ne yapabilirim?

Sayın anyokaremi, hocanızın size yaptırdığı şey durugörüden ziyade astral olabilir.Durugörüde genelde alınan vizyonlar kişinin kendi kendine deneyimlediği şeylerdir.Rüyada da astrala çıkılır ,fakat bilinçli olarak değil ama tekniği bilinirse bilinirse bilinçli olarak yapmanız ve hatırlamanız mümkün olur.Durugörü geliştirmde ilk şart imajine yeteneğini geliştirmek ve ayrıca nefes teknikleriyle beraber zihnimizi susturmayı, an'a odaklanmayı bilmek gerek.Tabi çakralarımızda da herhangi bir blokaj olmamalı özellikle 3.göz ve tepe çakramız da .Bu konularla ilgili bilgiler zaten sitemizde mevcut biraz araştırmanın size yararlı bilgiler sağlıyacağı kanısındayım.Sevgiyle...

anyokaremi

Kayıtlı Üye
Parmağım bir televizyon ekranı gibiydi.Sadece benim gördüğüm bir ekran.Odada benden başka kişiler de vardı.Onlar soruyor ben de gördüklerimi anlatıyordum.Astral seyahate gelince.Onuda denedim.Evde yalnız olduğum bir gün.Kendimi göremedim.Ancak vücudum çok hafifledi,sanki o beden bana ait değilmiş gibi geldi.Daha sonra rüyaya dalmışım.kontrolü kaybettim.Tam bir seyahat olmadı.Tekrar denemeyi düşünüyorum.Rüyalarım bazen Astral seyahat gibi oluyor.Rüyada iken rüyada olduğumu biliyorum.Film gibi kendimi seyrediyorum.Biraz sonra rüyadan uyanacağım öbür tarafa birşeyler götüreyim dediğim oluyor.Rüyalarda en çok uçtuğumu görüyorum.Bazen yüksek biryerden atlarken önce korkuyorum,sonra ben rüyadayım bana birşey olmaz diyorum.Uçtuğum zaman da sanki birşey beni çekiyorum fazla yükseğe çıkamıyorum.Astral seyahat deki gümüş kordon gibi beni çekiyor.Siteniz sayesinde bazı yeteneklerimin farkına vardım.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Konu biraz kaymış ama bir soru daha soracağım. :)
Ben o gördüğüm gözlerin bilinçaltından kaynaklandığını sanmıyorum. İlk meditasyon denememde de olmuştu çünkü. Bilinçaltından kaynaklanmıyorsa ne olabilir acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...