Foton Kuşağı ve İnternet

OneRepublic

Kayıtlı Üye
21 Aralık 2012 Cuma günü, bildiğimiz anlamdaki tüm elektronik aletlerin çalışmaz duruma gelmesidir. Elektriği üreten her türlü santralin ürettiği enerji, artık hiçbir şekilde işe yaramayacağından, İnternet’i ayakta tutan tüm kablolu ve kablosuz altyapı ve sunucular işlevini kaybedeceğinden, İnternet, radyo ve televizyon, tüm uydu haberleşmesi, cep telefonları vs duracaktır. Tekrar çalıştırma düşüncesi anlamsız olduğundan İnternet’i tekrar faaliyete geçirmek gibi bir durum da olmayacaktır. İnternet’teki tüm bilgiye zaten sahibiz. Çakralar açılınca, İnternet’e bugüne kadar koyduğumuz tüm bilginin hayal bile edilemeyecek kadar misline ulaşır hale gelince, İnternet’in artık hayatımızda olmamasına aldırmayacağız. Çünkü, zaten İnternet’e benzer bir beyin ağını yavaş yavaş kullanmaya başlayacağız. Galaktik evrim bakımından gerekli olan bir özelliktir bu ve dünyadaki medeniyetler bugüne kadar foton kuşağı gelmeden bunu başarma yolunda adım atmadılar. Savaşlar, cahiliye çağları ve korku yüzünden insanlık bu konuda ilerleyip, diğer galaktik uygarlıklarla haberleşir duruma bir türlü gelemedi. Foton kuşağı insanlara işte bunu sunuyor.

Kısaca, foton kuşağı dünya'daki tüm yaşam için çok büyük bir faydası olan, yüksek enerjili fotonlardan oluşan devasa bir kemerdir. Güneş sistemimiz bu kuşağa girdiği zaman tekrar çıkması 2000 sene kadar sürecek. Foton Kuşağı (yada diğer ismiyle Manaşik Halka) kendi etrafındaki dönüşünü 25.860 yılda bir tamamlamakta ve güneş sistemimiz her bir 10.500 yılda bir foton kuşağına girmekte. Foton kuşağı torus şeklinde (araba lastiği biçiminde) bir kemer ve bunun kalınlığı (çapı değil, kemerin kalınlığı) 2000 ışık yılı. Önemli bir husus elektrikli hiçbir aygıtın ise foton kuşağına girildikten sonra hiçbir şekilde çalışmaması. 2000 yıl boyunca sürecek olan safhada elektrik enerjisi ile çalışacak araca ihtiyaç da olmayacak. Çünkü süperbilinç halinde olma hali ve foton enerjisi kullanabilecek teknoloji ile elektrik enerjisini kullanmaya ihtiyacımız olmayacak. Hiçbir şekilde fosil yakıt kullanmaya da ihtiyacımız olmayacak. Dünya atmosferi, okyanuslar ve akarsular yavaşça arınacak, dünya tertemiz olacak. Sürekli gündüz olacak, hiç gece olmayacak. İnsanlar, ortada hayvan kalmadığından sadece yüksek besleyici hale gelen bitkilerle beslenecekler. Yani, herkes vejetaryen olacak. İş ve para gibi olaylar devre dışı olacağından kimse çalışmayacak. Sürekli gündüz olan bu gezegenimizde herkes cennet gibi bir hali yaşayacak. Kimsenin canı sıkılmayacak çünkü herkes bugünkü İnternet ağına benzer bir ağla, beyinlerinden birbirlerine bağlı olan özel bir telepatik ağla birbirlerinin düşüncelerini ve bilgilerini okuyup öğrenebilecek. Kimsenin kimseden saklı birşeyi kalmayacak. Tüm insanlar bir birey olarak, bu ağ sayesinde mesafe gözetmeksinin birbirleriyle an be an bağlı olacaklar. İnsanlar artık hiç uyumadıklarından, bu ağ sayesinde 15-20 yılda tüm bilgilerini paylaşmış olacaklar. Tüm dış görünüşler denenmiş, her türlü korkular giderilmiş, tüm hastalıklar tedavi edilmiş bir hale geçildiğinde, insanların bir kısmı 5. boyuttaki dünyamızda kalmayı tercih edecek, çok büyük bir kısmı ise üst boyutlara geçerek dünyayı terkedecekler. Kalanlar, 5. boyuttaki dünyamızın temizlenmesi işleriyle ilgilenmeye devam edecekler. Üst boyutlara gidenler, istedikleri zaman dünyaya gelebilecekler. Dünya 2000 yıl sonra foton kuşağından çıktığında ve 3. boyuta indirgendiğinde artık yeni jenerasyon ve görevler için hazırlanmış olacak.

Alintidir.

janet

Kayıtlı Üye
Bence doğal afetler çoğalacak, yaşlı dünya nefes alacak ve pireli köpek gibi silkinip zayıf pireleri atacak. Geri kalanlar da yaşamaya devam edecek. Güneş patlamaları ve depremler elektrik santrallerine zarar verecek, bir süre sonra onarılıp aynı şekilde devam edecek. 2013'te biz yine burada konuların altına mesajlar yazıyor olacağız. Belki bazılarımızın kayıpları olacak, bazılarımız aramızda olmayacak ama hayat devam edecek...

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Bence doğal afetler çoğalacak, yaşlı dünya nefes alacak ve pireli köpek gibi silkinip zayıf pireleri atacak. Geri kalanlar da yaşamaya devam edecek. Güneş patlamaları ve depremler elektrik santrallerine zarar verecek, bir süre sonra onarılıp aynı şekilde devam edecek. 2013'te biz yine burada konuların altına mesajlar yazıyor olacağız. Belki bazılarımızın kayıpları olacak, bazılarımız aramızda olmayacak ama hayat devam edecek...

Sayin janet, bunlari bir kez daha hatirlattiginiz icin cok tesekkürler. :)
Keske herkes bu durumdan haberdar olsa. Keske elimizden bir sey gelse.
Aramizdan bir kisinin eksilmesi bile benim icin yikici bir sey.
Umuyorum ki hepimiz eksiksiz bir sekilde burada olacagiz. :)

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Günümüzde bu olay sonucunda insanda ve dünyada oluşabilecek değişiklikler hakkında birçok araştırma ve rivayet bulunmaktadır. Bu söylemlere göre dünya bir aydınlama sürecine girecek ve insanoğlu üçüncü boyuttan beşinci boyuta geçiş yapacaktır. Foton kuşağının dünya çekim alanına yaklaşmasıyla birlikte insanlıkta ve dünyada oluşacak fiziksel ve ruhsal değişimler birçok tez’de şu şekilde açıklanmaktadır:

Birinci Gün: 21 Aralık 2012 olarak öngörülen bugün de yüksek enerji ve manyetik alanla birlikte hiç bir elektrik,elektronik ve manyetik alet çalışmayacak. Bitkiler,hayvanlar,insanlar ve tüm canlıların hücreleri bu enerjiden etkilenerek değişime uğrayacak buna bağlı olarak canlılarda bedensel bir değişim gözlenecek. Dünya zifiri bir karanlığa gömülecek.

İkinci Gün: İnsanın içindeki iç basınç dış basınçla fiziksel bir denge halindedir. Daha da yaklaşan yüksek enerjinin atmosfer basıncını etkilemesi ve basıncın düşmesiyle insanın iç basıncı fazla gelecek ve insanlar kendilerini kabarmış ,şişmiş gibi hissedecekler. Güneş Dünaymızı yeteri kadar ısıtamayacak ve dünya buzul soğukları iklimine girecek.

Üçüncü Gün: İyice yaklaşan foton kuşağı atmosferde sabahın ilk saatleriymiş gibi aydınlık bir görüntü oluşturacak ve dünya sanki şafak vaktiymiş gibi loş bir aydınlığa kavuşacak.

Dördüncü Gün: Foton enerjisiyle bir çok alet yeniden çalışmaya başlayacak ve gökyüzünde yıldızlar yeniden ve eskisinden daha yoğun bir şekilde belirecek.

Beşinci Gün: Dünya içinde bulunduğu loş aydınlıktan tamamen aydınlık bir evreye yani ana foton kuşağına girecek.Bu 24 saatlik gündüz evresindeki enerji tüm canlıları zindeleştirip kuvvetlendirecek.

Altıncı Gün: Foton ışınıyla gemiler artık uzayda yolculuk yapabilecek,insanoğlunun telepati gibi telekinezi gibi psişik güçleri ortaya çıkıp,insanlık süperbilince ulaşacak.

Alintidir.

Ne kadar dogru bu bilemiyorum. :)

janet

Kayıtlı Üye
Herkes yaşamış gibi anlatıyor :D:D:D Yaşayıp göreceğiz.
2013 için kesin birşey söyleyebilirim: Mayalar ve photon kuşağı bu kadar konuşulmayacak :D:D:D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Herkez beni konusucak görürsünüz... Dünyayı ele geçirmek gibi bir planım olduğunu herkez öğrenicek.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ya herşey iyi güzelde herkesin düşüncelerimizi okumasına bir çözüm bulmamız lazım. Dedemin yanına gittiğimde düşüncelerimi okumasını istemiyorum. Öleyim daha iyi. (Zaten öyle bir şey mümkün olursa ölürüm :( )

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Herkez beni konusucak görürsünüz... Dünyayı ele geçirmek gibi bir planım olduğunu herkez öğrenicek.

Umarim. :D :p

Ya herşey iyi güzelde herkesin düşüncelerimizi okumasına bir çözüm bulmamız lazım. Dedemin yanına gittiğimde düşüncelerimi okumasını istemiyorum. Öleyim daha iyi. (Zaten öyle bir şey mümkün olursa ölürüm :( )

Ben düsüncelerin okunmasinin mümkün olmayacagini düsünüyorum. :)

Guven

Kayıtlı Üye
21 aralıkta hiç birşey olmayacak, kozmik temizlikçiler inisiyasyoncular japon prensesleri seminerciler kitap yazarları sabah kalktıklarında yüzleri kızarmayacak. En azından bundan çıkaracak bir dersimiz olacak diye umuyorum.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Dünya'nın daha iyi bir yer olması için, sarsıcı olaylar olmsı şart.
Çünkü insanoğlu geleneklerine ve alışkanlıklarına çok bağlıdır.
Eski alışkanlıklar sürdükçe de, önümüzdeki 3 kuşak boyunca aydınlanmayı
beklemeyin. Değişim; zor, kesin , çarpıcı ve eğitici olaylar sonucu olur.

Elektrik enerjisini kullanamazsak aslında pek fazla kaybımız olmaz.
Kazancımız olacağını da aslında biliyoruz.

- Televizyonun önünde boşa geçirilen saatler yok.
- Bilgisayarın başında geçirilen uzun saatler de yok.
Ve de insanın uyumadığı kısmını da eklersek;
-Bilgi, eğitim ve iletişim için 18-20 saat zamanımız olacak.
Bu durumun bize kazançları olacağı kesin.

Bu süreçte beni tek üzecek kısım: internet.
-Yazdığımız bu kadar bilginin bir daha okunamayacak olması
- Sizlerle tekrar sohbet edemicek olmamız üzücü.
İyi misiniz, değil misiniz diye merak ederim ben.

Ama belki de çok daha iyi bir noktaya gelir,
birbirimizle yüzyüze görüşecek fırsat bulurduk.

Zihin okuma olucak diyorlar.
Bu hoşuma gitmese de bu zaten başladı.
Nette böyle 4 kişiye rastladım.

Daha gerçek adımı dahi bilmeden, resmimi görmeden
benim çok özel olduğunu düşündüğüm sırlarımı söylediler.
Ve o anda ne giydiğimi, ne yapıyor olduğumu,vs..

Onlara bunu yapmaları için izin dahi vermemiştim.
Hoş zaten izin de istemediler.
Bu benim hoşuma gitmedi; bu korkunç birşey.

Beni tanımayan birisi ailemin bilmediği şeyleri
bilince bu bende tiksindirici bir nefret duygusu oluşturdu.

Herkes bunu yaptığı gün, bence bu korkunç olur.
Önceden selam dahi vermediğimiz komşularımız herşeyimizi
bilirse, bu kimsenin hoşuna gitmez heralde.
Bu ; özel hayatın sonu demek oluyor.
Bizlerde sanki bir oyun karakteri gibi açıkça izleneceğiz.

Eh sanırım artık hapishaneler izinsiz zihin okuyucularla
dolar. Artık hırsızlık da zihinden bilgi çalma olur.
Cinyet de; zihne hükmedilerek öldürülen kişilerce işlenir.

Foton Kuşağı'nın bazı kısımları iyi, bazı kısımları kötü.

Özel mülkiyet kalksa, herkes eşit olsa, artık hep birlikte olsak,
kimse aç ve hasta olmasa; bu kısımları iyi.

Ama zihnimiz düşüncelerimiz adına bir özel hayatımız olması
görüşündeyim. Veya sadece özel zamanlarda ve kişilerce
okunabilmesini tercih ederim.

Mesela etik değerleri yüksek kişilerin ve polislerin
okumasına bir nebze de olsa razıyım.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Sayin dreamduality, eminim bu zihin okuma kismi gerceklesmeyecek. Lakin oyle bir sey olursa yanima alirim sizi. :D

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
dreamduality aynı fikirdeyim!! Yani bide özellikle öyle bir durumda ısrarla çok gizli olan şeylerimizi düşünürüz :/ Of felaket bir şey olur. Eğer öyle bir şey olursa kendimce bulduğum bir çare var, oda eve kapanmak. Herhalde beni görmeden de düşüncelerimi okuyamazlar. Sonuçta melek değilim bir sürü yalan söyledim ben aileme :( Keşke düşünce dondurucu kremler olsa, şakaklarımıza sürsek, donsa :D

bendekiben

Elit Üye
Sanırım eğer bu bahsedilenler olursa ozamanki fikirlerimiz ve bilincimizde değişicek .Şimdi bize korkutucu ve etik olmayan şeyler ozaman gayet normalmiş sanki biz bunu yüzyıllardır bu şekilde yaşıyormuşuz gibi gelecek. Aksi takdirde akli dengesi bozuk bireylerle dolar dünya değil mi?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Galiba benim icime dogdu.2013 senesine dair icimde hic bir istek yok.Belki bende ayrilim aranizdan o ay belki bende olmam aranizda.Ama ocak ayi öncesi,bu siteden atilmazsam,:biggrinjester: yani bir kac ay daha beraberiz demektir:hurray:

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Yardima ihtiyacin olursa,hic cekinmeden yardim isteye bilirsin,:biggrinjester::biggrinjester:

janet

Kayıtlı Üye
Bazıları aramızda olmayacak derken forumu kastetmiştim arkadaşlar :D:D:D
Sevgili Kalona'ya da teşekkür ederim, yazdıklarıma tercüman olmuş :D
Zihin okuma fiziksel değişim gibi şeyler beklemeyin arkadaşlar, hayal kırıklığı yaşarsınız. Herşey olduğu gibi devam edecek. Deprem sel hortum haberleri artabilir, sonra 2013 ortalarına doğru yeryüzü sakinleşecek. Kimse ışık insan olmayacak, kanser artabilir sadece. Mayalar radyasyon kelimesini bilmediği için ona ışık demiş olabilirler. Tıpkı hayatında hiç uçak görmemiş ve ne olduğunu bilmeyen birinin uçağa demir kuşa benzetmesi gibi :D:D:D