Lucid Rüya mı? Yoksa Gerçek mi?

İllumaniti88

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler.

Dün yaşadığım bir olaya anlam veremediğim için sizlere anlatıp,benim için çok değerli olan yorumlarınızı merakla beklemekteyim.

Ben (ki forumda da tanıyan arkadaşlar vardır.) uzun süre demon,ifrit gibi varlıklar ile irtibat sağlamaya çalışmış bi ara sağlamış vs.vs. biriyim.

Dün bir video izledim ve biraz sıkıntılı yattım.Sıkıntılı uyuduğum zaman neden bilmiyorum bilincim açık uyuyorum. Uykuda bilincimin açık olduğunu düşündüm ve o anda ( neden bilmiyorum ama) Metro İstasyonun'da olmak istedim ve orada oldum.

Tabi bu ana kadar Lucid Rüya'da olduğumu anlayamadım.

Herneyse sonra oturduğum sitenin içinde olmayı hayal ettim.Sitenin içine geldim.Fakat şöyle bir ayrıntı vereyim rüyam çok sıkıntılıydı.

Gittiğim Metro İstasyonun'da kimse yoktu.Hava korkunçtu.Mavimsi ama siyahtı değişikti.Korku hissediyordum rüyamda açıkça.

Oturduğum yerde aynı şekilde benden başka kimse yoktu ve birden rüyamda evimin önünde bir ses ''geldim'' dedi ve ellerimi kelepçe t

takar gibi çapraz yapıp yukarı çekmeye başladı.Çekimin etkisiyle vücudum gerinmiş olacak ki bir an gözlerimi açtım.Gözlerimi kapadım tekrar ''Geldin mi?'' diye sordum artık gelen ne ise.

Sonra vücudumun gerilmesine daha fazla dayanamayıp gözlerimi açtım bileklerim titriyor ve aynı rüyadaki gibi ayaklarım ve kollarım

kelepçelenmiş gibi kilit bir şekilde duruyordu. Kafamı kapıya çevirdim( Ailemle yaşıyorum ) biri bana bakıyor.Önce babam sandım( ki asla odama aile fertlerinden kimse girmez)

Baba diyecektim ki ' saçları omuzlarına kadar,hafif kambur,dişleri pis,üstü döküntü ve gülen bir adam bana bakıyordu' Korktum ve

hemen ayağı kalktım koşmaya başladım evin içinde.Koşarken bir odanın ışığının açık oldugunu gördüm zannettim girdim odanın ışığı kapalıydı.

Koşarken sesler duyuyordum.Alcak fısıltı şekli,bazı sesler ise daha tiz ve daha net duyuyordum.Fakat koştuğum için ayırt edemiyordum.

Sonra su falan içtim.Arkadaşımın birini aradım beni aldı ve onlarda kaldım.

Şimdi anlayamadığım şey: Bu Lucid Rüya mıydı? Yoksa bu yaşadıklarım bir varlığın musallat olması mı? Şimdi Lucid olsa diyorum gerçekte hisseder miyim bu şekilde?

Varlığın musallat olması desem;Rüyamı ben kontrol ettim ama diyip kafam karışıyor.

Son tezim de acaba trans halinde bunları yapıp da varlığı düşünüp yanıma mı çağırdım? Bu 3'ü kafamı kurcalıyor.

Değerli Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Sağlıcakla...

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Bu konularda pek bilgili biri değilim ancak; gözlerini açtıktan ve ellerinin çapraz biçimde rüyada gördüğün şekilde olduğunu farkettikten sonrası lucid rüya değil gibi görünüyor. Zira Lucid rüya olsaydı hiçbir şey hissetmezdin (Korku,acı vs).

Bu tarz bir şey banada bir dönem olmuştu çok önceden. Fakat benimkisinin lucid rüya olduğuna eminim. Hergün yattıktan sonra, kendimi medeniyetten uzak kanyonlarda hayal ederdim ve nefret ettiğim bir yaratık peşime takılırdı. Her defasında ondan bir şekilde kurtulurdum ama bir defasında beni yakalamayı başardı. Ardından uzun kılıcını karnıma saplayıp beni parçalamaya başladı. Kemiklerimi kırılmasının, etimin parçalanmasının seslerini dahi duyuyordum, fakat ne acı ne de korku hissetmiştim. Bu örneği vermemin nedeni lucid rüyaye örnek olabilecek olmasıdır.

Farklı bir varlığın sana gözükmesi ihtimali bence daha güçlü bir ihtimal. Çünkü anlattığın hadise iki kısım uyku halin ve sonrası... Uyku halindeki olanlar senin hayal ettiğin lucid rüya olabilir. Ancak uyandıktan sonrasının rüya olmadığı açık, çünkü arkadaşınızla telefon görüşmesi yapmanız ve onda o gece kalmanız vs. ikinci kısımın rüya olmadığının kanıtı olduğunu düşünüyorum.