Havas İlmi ve Etkileri

şumul

Kayıtlı Üye
Allah razı olsun kardeşim. Aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz. Çünkü ikimizde aynı üstadın izahıyla konuyu aydınlatmaya çalışıyoruz. Ben genel imani eğitimimi risale i nurdan aldım. İlk gözümü nur neşriyatları ile açtım. Gözümü derken gaflet perdesini dağıtmak manasında. Açıklamaların için tekrar teşekkür ederim.

Salick

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Izninizle bir sorum olacak.5-6 sene once cok zor zamanlar yasiyordum,surekli hastalik, zayiflama ve aile ici sorunlarla bogusuyordum.2 sene gitmedigim doktor kalmadi, hicbir sey bulamadilar.Bir gece ruyaydi sanirim bir ses isimin doktorluk degil ,hocalik oldugunu soyledi.Ben onemsemedim,bu konularda pek bilgimde yoktu.Ama ruyalarimda surekli beni ve kizimi pislik icine atmaya calisanlar oldugunu goruyordum.Ben surekli doktor doktor gezdim.Bir sure sonra ayni ses bu kez uyanikken kizginca " evladim sana soyluyorum senin isin hocalik dedi" Hic bilmedigim bir konu , yurtdisindayim, Turkiye de esimin kardesine actim konuyu,fala bakan birini buldular.Kizima goz koyan bir ailenin,benim onaylamayacagimi bildiklerinden beni ortadan kaldirmak icin buyu yaptigini,isimlerine ve oturduklari sokaga kadar tarif etti.Ama yardimci olamayacagini soyledi.Kizimin bize karsi tutumu degisti, bizden nefret eder hale geldi.Ne zaman kadinin kapisina konusmak icin gitsem dusup bayiliyordum.Sonuncusunda yalvarmaya gittim, yine dustum, hic unutmuyorum basimda dikilip benim evimin onu mezarin olacak dedi.O gun orada felc gecirdim, Allah a bin sukur atlattim.Allah a sigindim, gece gunduz dua ettim.Bir gece ruyamda bana yardim edecek hoca bana gosterildi.Ailem bir ay sonunda bu kisiye ulasti.Allah O ndan razi olsun.Uzun bir surecten sonra duzeldim.Benden hicbir talepte bulunmadi,hediye kabul etmedi.Sen Allah in sevgili bir kulusun,artik benimde manevi kizimsin dedi.Bu gecen donemde, baslangicindan itibaren 2 seneye yakin beyaz ve altin renkli bir isik topu hep sag omzumdaydi.Deli diyecekler diye kimseye soyleyemedim .Taki bir gece yatsi namazindan sonra asagi inerken esim gordu,yerinden firladi.Sukrettim bir kez daha deli olmadigima.Duzeldikten sonra isik topunuda goremez oldum.Cocuklugumdan beri altinci hissim kuvvetlidir, ruyalarimda hep cikar.Bu isik topu neydi, tekrar gorebilmek icin ne yapmam gerekiyor? Anlatamayacagim daha pek cok sey yasadim , bu ses arasira geliyor, gormuyorum sadece sag tarafimda sicacik, huzur veren varligini hissediyorum, konusunca kulagimla degil ,kafamin icinde duyuyorum.Kendi istedigi zaman geliyor, Ben hic cagirmiyorum. Korku yasamiyorum.

şumul

Kayıtlı Üye
Bu sesin ne olduğunu söylemek zor. Bu size mahsus bir şey. Ama ervahı tayyibelerden olabilir. Rabbim zor durumdaki halis kullarına elbette müekkel koruyucular gönderir. Bunun yanı sıra evliyalar ve şehitler kıyamet kopana kadar dünyada ve dünyevi işlerde tasarruf sahibidir. Buna yaşanmış örnekler çok. Sadece şunu söyleyeyim. Bu tür hadiseleri başkalarına anlatmazsanız daha iyi olur. Çünkü sır bozulur bir daha gelmezler. Normal sıkıntılarınızı , cinni varlıkları anlatabilirsiniz Ama konu bu tür nuraniyatsa saklı kalması daha doğru olur. Taki sizinle olan iletişimleri devam etsin. Bizlerde de bu tür hadiseler çok olur. Yani bizler gibi mağnevi alemle irtibat kuranlarla. Davetlerine netice alanlar içinde aynı şey geçerli. Sakın size gelen hadim veya müekkelleri icazetli iseniz hocanızdan başkasına söylemeyiniz. Hocanıza da söylemenizde bir mahsur olmamasının sırrı, gelenlerin ulvi veya süfli olduğunu teşhis etmesindendir.

Salick

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim..Sadece ogrenmek istemistim..Zaten kimseye anlatamiyorum.Cevremdekiler bu tur olaylara supheyle bakip insani etiketliyorlar.Esim ve cocuklarim ve iki ablam disinda kimseye soylemedim.Bir daha soylemem.Vakit ayirip aydinlatiginiz icin tekrar sagolun.

şumul

Kayıtlı Üye
Asıl ben teşekkür ederim. Rabbimin salih kuluymuşsunuz ki böyle bir ikrama nail olmuşunuz Ama bu ikramın devam etmesi için güzel bir yaşam gerekir. İbadet ve taat dolu. Birde size yardım eden o nuraniyyata bol bol dua ve hatim, salavat gibi ikramlar ederseniz, sizinle olan diyaloğu daha güzel olur.

Salaman

Banlı Kullanıcı
Ravi Hoca Efendi size bir şey paylaşmak istiyorum. Şunu da belirteyim yazılan yorumların bazılarını okudum ve anlatmak istiyorum. Ben de cinlere bulaştım çok ufak yaşlarda gece yatağa yattıktan sonra avuç içine sığacak varlıklar gelirdi dans ederlerdi sanki rengarenk elbiseleri vardı bunların. Yani bu 9 yaşımda filan veya 8 olabilir o zamanlarda başladı buna benzer olaylar kişilerdeki varlıkları hissedip anlık görebiliyorum bazen büyük ve güçlüler denk gelince aniden bir baş ağrısı giriyor gözlerimin içi yanıyor ya o kişi gidecek yaben gidicem ordan :) yani öle bir olay kendi kendime bazı işlere de atıldım başarıda elde ettim görüştüğüm adamlar oluyor cinler yani unutamadığım bir olayı anlatayım hemen 1 sene önce filan olmuştur salona gittim ev geniş ve bulunduğum oda ailemin oturduğu yere uzak geliyor lambayı açtım kuranı aldım ve yasin okumaya basladım başlamadan biliyordum ki gene gelecek bazıları diye okumaya başladım 2 sayfaya geçmeden oda doldu hemen çeşit çeşit cinniler gelmeye başladı ama bunlar kafir idi şeytanilerdi yani okumayı bitirdim kağıt kalem aldım resimlerini çizdim bazılarının odadan gitmiyorlardı resim çizimi bitince bazı havas uygulamaları var okumaya yazmaya başladım çoğu gitti o anda bir daha da gelmedi 3 tane kaldı onlar büyüklerdendi onlardan da 2 si gitti 1 i kaldı 3. gün onuda yolladım .resimleri elime alıp ne zaman baksam baş arısı yapıyor çevremden de bazı kimseler gösterdim bu işten anlayan kişiler bakar bakmaz kapat dedi onlara da dokundu resimleri yaktık sonra .

m_k

Kayıtlı Üye
nasıl içine çekerler aydınlatırsanız çok sevinirim

şumul

Kayıtlı Üye
Aykut kardeşim. Bazı şeyler malesef bizim istemlerimiz dışında oluyor.İşin aslını bilen kimseler normal hayatlarına devam eder ve bu alemlere merak bile etmez. Ama istem dışı olaylarla bu alemin içersine girince sadece kendimizi muhafaza etmekten başka bir şansımız yok.
özlemi özlem:kardeşim reklam yapmış diyecekse de ben yazayım. Bunlar reklama değil sadece uyarı.
Şu an uğraştığım vaka hakkındaki genel bilgiler.
Bu kızımız 28 yaşında, kendisini melek olarak biliyor. Geçmişte işlemiş olduğu günahlardan dolayı kendini cezalandırmak ve Allah a affettirmek için, sürekli banyo yapıyor. Uyku uyumuyor. Yemek yemiyor. Anadan uryan soyunup dışarı çıkıyor.
Günahlarının cezası bu olduğuna ve bunları yaparsa affedileceğine ve tüm insanların kurtuluşununda buna bağlı olduğuna inanıyor.
Kendisine gelen varlıklar bu şekilde talimat veriyorlar.
21aralık 2012 de kıyametin kopacağına inanıyor ve kıyamatin kopmaması içinde bunları yapması gerektiğini söylüyor.
Gerçi bu zamana kadar kimse bunları neden yaptığını anlayamamış ve konuşturamamış. İlk defa bana anlatmak zorunda kaldı.
Kendisini öyle Alemlere götürmüşler ki , belki sizlerde olsanız aynı şeye inanırsınız.
Benim kayın biraderime de haşa ben Allah ım diye gelmişlerdi , rotasını buldurana kadar kendimizi paralamıştık.
İnsanlara gelen mahlukat içersinde en tehlikelisi ve güçlüsü bu tür taifelerdir. Malesef çok güçlü büyü teknikleri ve güçleri var.
Konuyu fazla dağıtmadan işin özüne gelelim.
Size vakıf olanlar, şu an fazla zarar vermeyebilir. Ama arkasından geleceklerin ne olduğunu bilemezsiniz.
Size tavsiyen, uzak durun ve tüm bilinç altınızdan bunları silin. Her düşünce bir davettir. Düşünmeyin dahi.
Eğer bahsettiğim taifeye bulaşırsanız imanınızı kurtaramayabilirsiniz. Allah muhafaza.

albus

Kayıtlı Üye
Ravi Hoca, eşinizle yaşadığınız olay çok hoş. Yani havas ilmini anlama bakımından.
Bu yaşanmış hikaye gibi zaman zaman yaşadığınız böyle olayları paylaşır mısınız?
Okumak zevkliydi.

Konu içeriği hususunda pozitifim ancak konu başlığında anlatım bozukluğu var. "Havas İlminin ve Etkileri" değil "Havas ve Etkileri" ya da ve bağlacı kullanılmayarak "Havas İlminin Etkileri" başlıktaki anlam düşüklüğünü giderecektir.
Neyse olan olmuş, aklıma geldi, söyleyeyim dedim.
Umarım yaşanmış ve içinden güzel çıkarımlarda bulunabileceğimiz hikayelerinizle bizleri mutlu edersiniz.

Not: Hikaye derken alay amaçlı söylemedim. Yanlış anlaşılmasın. Hikaye; Yaşanmış ya da yaşanabilecek olayların duygu katılarak anlatılmasıdır.

BlueS

Kayıtlı Üye
Ravi hocam, aydınlatıcı bilgileriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Tavsiye etmediğinizi biliyorum fakat, gerçekten bu işlere girecek arkadaşlara ne önerirsiniz.
Ve gerçekten merak ediyorum hocam size saldırdıklarında nasıl saldırıyorlar ne yapıyorlar yani. Ve siz ne okuyorsunuz, ne yapıyorsunuz? Hocam aydınlatırsanız çok sevinirim.

timurcan24

Kayıtlı Üye
Hocam eşinizle yaşadığınız olayı anlatırken, ruhani dostlarımızdan yardım aldım dediniz. Biraz daha açabilir misiniz lütfen?

dromos

Kayıtlı Üye
Merhaba;
Benim bir sorum olacaktı.Son zamanlarda meleklerle iletişim kurduğunu iddia eden kişiler var.Meleklere dua ediyorlar.İslam dinine göre Allah'tan başkasından istemek şirktir.Ancak diyorlar ki melekler vasıtasıyla aslında Allah'tan istiyoruz.Sayın ravi hocanın yazdıklarını okuduktan sonra şunu düşünmeye başladım.Acaba melek zannedip irtibat kurmaya çalıştıkları kişiler bu zararlı varlıklar mı.Çünki ravi hoca bu kötü varlıkların ulvi varlıklar şeklinde gözükebildiğini ve kişinin güvenini kazanmak için o kişiye yardım ettiklerini yazmış.Hocam forumdaysanız cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Benimde hep tereddütte kaldığım bir soru var basit gibi görünsede bana göre cevaplanması çok güç bi soru ve o yüzden hep durduğum yerde sayıyorum ilerleyemiyorum sorum şu havas ilmiyle vefklerle uğraşmak günahmı yani bu işlerle uğraşmak günahsa herşeyimi günah yoksa belirli bir sınırı varda ordan sonrası mı günah buna bir türlü cevap bulamadım. Bakıyorum tarihe mesela Osmanlı padişahları tılsımlarla vefklerle dolu gömlerler giymişler onun dışında Mevlana celaleddin Rumi nin türbesine gittim Konya da orda beni hayrete düşüren bi su kabı vardı içinde vefkler olan bi su kabı böyle dini bütün bildiğimiz insanlar eğer bu iş tamamen günahsa neden bunları yaptılar yok değilse ne kadarı günah değil bu sorunun cevabı benim için çok önemli.

vildann

Banlı Kullanıcı
:hurray:maşallah kardeşim çok faydalı bir yazı olmuş.inşallah bu işe merak salanlar okurlarda birşeyler öğrenirler.

şumul

Kayıtlı Üye
Birçok kez bu konulara değinmiştim.inanın ben 'haşa' Allah la konuşuyorum diye kendini olmadık maskaralıklara vuran kişilerin sayısı hiçte az değil. Bana melekler geldi, şunu yap dedi diye, soyunanlar, saçma sapan ayin veya ibadet dediği şeyleri yapanlarla çok karşılaştım.Bunlara bu işin yanlış olduğunu da anlatmak çok zordur. Kısacası meleklerle görüşüyorum diye şeytana maskara olanlar var malesef. Dikkat etmek lazım.

kiybele75

Kayıtlı Üye
Muhterem kardeşim sizi yetiştirmek bizim ne haddimize.Ama sadece bu işlere hazır olmadan girme derim. Hatta hiç girmeni tavsiye etmem. Çünkü girince, tekrar çıkış yok gibi. Yükü çok ağır. Bizlerde bazen kendimize sorarız. Ne gereği vardı diye. Ama bunlar sıkıntıdan oluyor. Mutlaka birilerinin yapması lazım. Her isteyen yapamaz. Biraz özel istiğdatlar olmalı. Bunlar varsa zaten istesen de , istemesen de seni içine çeker. Ama yoksa, hiçte heves etme derim.

hocam etrafınızdaki insanlar şanslı biz ararken onlar yanınızda havas öğrenmek için arapça bile öğrenmek istedim ama çok derin ilim alim olmadıkça işlem yapılmaz kavradığım.

albus

Kayıtlı Üye
Güncellenmesi gereken bir konu, bütün bu ilmin meraklıları okumalı bence.

cecen

Kayıtlı Üye
sayın ravi herkez size hocam gibi tabirle hitap ediyor bu konuda ilmi seviyeniz ve mertebeniz yada tecrübeniz nedir merak etttim sizinde açıkladıgınız gibi günümüzde havas ilmini tam manasıyla yapabilecek insan varmı bilmiyorum belki vardır oda parmakla gösterilecek şekilde ve dediğiniz gibi kendini ve nefsini dünyevi zevklerden arındırmış kendini ALLAH yoluna adamış kimselerdir siz öylemisiniz yada bu insanlar sizi öylemi zannediyor ve sizden bilgi ve yardım istiyorlar?