Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ölürken pisman olmamak icin okuyun..

Rep Puanı : 11903
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.010 mesaja 2.929 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Standart Ölürken pisman olmamak icin okuyun..

İnsanların ölüm döşeğindeyken en çok doslarını yitirdikleri için pişman olduğu ileri sürüldü.

Avustralya’da yıllar boyunca evlerinde ölümü bekleyen hastalarla çalışan hemşire Bronnie Ware, emekli olduktan sonra deneyimlerinden yararlanarak yazdığı kitapta insanların hayatlarının son günlerinde en çok neye pişman olduğunu listeledi.

Ware, "The Top Five Regrets of the Dying - A Life Transformed by the Dearly Departing" adlı kitabında ölüm yatağında insanların en çok pişmanlık duyduğu şeyin diğer insanlarla ilişkilerindeki ihmalkarlık olduğunu ileri sürdü.

İnsanların ölümlü olduğu gerçeğiyle yüz yüze geldiklerinde çok önemli değişimler geçirdiğini belirten Ware, ölmek üzere olan hastaların inkar, korku, öfke, pişmanlık ve sonunda kabullenme gibi aşamalardan geçtiğini söyledi.

Hastalarına en çok ne için pişmanlık duyduğunu soran Ware, aldığı yanıtların temelde benzer olduğunu ve beş başlık altında toplandıklarını keşfetti:

1. "Keşke başkalarının benden beklediği hayatı sürmek yerine düşlerimi gerçekleştirme cesaretim olsaydı." Ware’e göre insanlar, yaşamlarının sona erdiğinin farkına varıp geriye döndüklerinde düşledikleri şeylerin çok büyük bir kısmını gerçekleştirmediklerini görüyor ve pişman oluyor.

2. "Keşke bu kadar çok çalışmasaydım." Ware’e göre erkek hastaların büyük bir kısmı, işleri nedeniyle ailelerine ve dostlarına yeterince vakit ayıramadıkları için pişman oluyor. Ware, erkek hastaların büyük bir kısmının eğer bir şansları daha olsa dönüp çocuklarının kaçırdıkları anlarını yaşamak istediklerini gözlemledi.

3. "Keşke duygularımı dile getirmeye cesaretim olsaydı." Birçok insanın diğerleri ile ilişkilerini belirli bir düzeyde tutmak için duygularını bastırdığını söyleyen Ware, bastırılan duyguların insan sağlığı üzerinde son derece olumsuz etkileri olduğunu ileri sürdü.

4. "Keşke arkadaşlarımla ilişkimi sürdürseydim." İnsanların kendi yaşamlarına çok fazla odaklanıp arkadaşlarıyla ilişkilerini yitirdiğini ancak ölüm yatağında fark ettiğini söyleyen Ware, ölmekte olan insanların en çok eski arkadaşlarını özlediğini söyledi.

5. "Keşke kendime daha çok mutlu olmak için izin verseydim." Çoğu insanın mutluluğun aslında bir seçim olduğunu ölüm anı gelene dek fark etmediğini söyleyen Ware, insanların rahat yaşamak uğruna eski alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı kaldığını belirtti. Alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen insanların değişme korkusu yaşadığını ve daha fazla mutlu olma şansını kendi kendilerine yok ettiğini belirten Ware, ölüm yatağındaki hastalarının "Keşke daha çok gülseydim, keşke aptalca şeyler yapmaktan bu kadar korkmasaydım" diyerek pişmanlıklarını dile getirdiğini sözlerine ekledi.

(milliyet)

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

Rep Puanı : 11616
    Ettiği Teşekkür
    2.211
    1.128 mesaja 2.774 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    107

Hata yapmadan hayatı anlayamayız. Bu kurgunun değişmemesi gerek belkide. Sonuçta hepimizi sınayan biri var ve galiba şuan kopya çekiyoruz... Arkadaşlar insan kendi hatalarını farketmiyorsa yaşamasının bir anlamı yoktur. Hatalarını göstersenizde insanoğlu hatalardan ders almaz, sadece ölüm korkusu sarınca pişmanlık duyar o kadar...

Herşey sanal.
    Gökyüzüne uçmak...

Rep Puanı : -432
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

birde ölmeden önce gözlerinin öüne gelenleri bir görebilsek sanırım dünyada ne savaş ne katliam , ne açlık , ne yoksulluk kalır.

Rep Puanı : -10
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

her insan ölürken kendi yapamadıklarını yanlış yaptıklarını pişmanlık şeklinde dile getiriyor. iişte size tek başlık

Yer
    Ashford,Kent
    Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    26

Gerçektende öyle
    Bazı şeyleri pişman olmadan önce yapmak gerek..

OLIVER SCOTT SYKES.

| Forever Young |

Ya gençken ölelim ya da sonsuza dek yaşayalım. }
    Let us die young or let us live forever. }
    Allons mourir jeune et vivre pour toujours. }
    Pustiti nas da umremo mladi ili da zauvijek živimo. }

Rep Puanı : 20187
    Ettiği Teşekkür
    2.052
    1.019 mesaja 2.298 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    149

Zaman öyle hızlı ve genelde bir çok insan için boş geçiyor ki..Keşkeleri aza indirgemek için bir an evvel işe koyulmak gerekir..Mutlu ederek ve mutlu edilerek ''mutlu-memnun'' olmak elinizden geleni yapın.Bunun için paraya pula ihtiyacınız yok,bazen küçük bir tebessüm bazen sıcak bir sarılış bazen de bir dua biri için ..

Hoşgörülü, saygılı, sevgi dolu..İyi forumlar.

Babamdan yapılmış bir korkuydu dünya,ben o zamanlar yalnızlığı gece sanırdım..

Rep Puanı : 16278
    Ettiği Teşekkür
    1.769
    523 mesaja 1.237 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    113

Başlığı görünce "Böyle saçma şey mi olurmuş?" diye düşünmüştüm ancak yazı harikulade.

Non, je ne regrette rien

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 524
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ölüm insanların varlığını bildiği, fakat ne zaman geleceği belli olmadığı için pek fazla düşünülmeyen bir gerçek sanırım. O yüzden ona hazırlıksız yakalanıyor insan. Ama onu es geçmek yerine kendimize bir nefes kadar yakın olduğunu hatırlatsak sürekli belki böyle olmaz. Belki o zaman pişmanlıklarımızı daha aza indirebiliriz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)