Herkesin ruhsal güçleri var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

durubilir

Banlı Kullanıcı
Peki bir şey sorucam mahsuru yoksa sence tanrı bizi neden yarattı ?
cevabı bilinmeyen sorulardan
bence sınava geliyoruz bu dünyaya. ki ben müslüman ve allahın tekligine inanırım. tanrım hep yalnız diye düşünüp insanoğlunu sevdigi için kendisi gibi yalnız bırakmak istemiyor diye düşünürüm hep. yani birbirimiz için varız.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hırıstiyan inancında psişik yeteneklerin rab hediyesi olduğuna inanılır, günümüzde durum bu, orta çağı bilemiycem :)

AVP

Kayıtlı Üye
İncil çok fazla değiştirilmiş orjinalini bulmak imkansız bir hikaye vardır söyle başlar :
Günlerin birinde bir hristian ve bir müslüman konuşuyorlarmış her biri kendi dinini övüyormuş aradan zaman geçti ve bu iki insan yeniden karşılaşmış ama hristian artık müslüman olmuştu. Nedenini sorunca söyledi :
- bizim son sohbetimizden sonra bir şey test etmek istedim. Öncelikle elime bir Tevrat aldım ve bir birinden farklı 3 kopya çıkardım. Birinde bazı kelimeleri yazmadım birinde kendimden bir şeyler ekledim ama digerinde hiç bir değişiklik yapmadım. Hocalar üçüne de baktılar ve üçünü de alıp teşekkür ettiler. Aynısını İncil için de yaptım sonuç aynı oldu. En sonda da Kurani-Kerim den 3 farklı kopya çıkardım. Hocalara gösterince bunda şu kelimeleri yazmamışsın bundaysa şu kelimeler fazla Kurani-Kerim de böyle bir şey yok digeriyse mükemmeldi işte o zaman anladım ki Kurani-Kerim hiç bir değişiklikler yapılmadan bizim nesillere ulaştırılmış

atem

Kayıtlı Üye
peki bizler ya güçlerimizi kullanmayı bilmiyorsak ? şeytandan olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
peki bizler ya güçlerimizi kullanmayı bilmiyorsak ? şeytandan olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?
Önce nefsini terbiye edicen şeytan ancak niyeti bozuk olanlara yaklaşabilir bir ayette diyor ki "Ben sizin güzelliklerinize suretlerinize bakmam ancak kalplerinize ve niyetlerinize bakarım"

Evet bahsettiğiniz şey şeytandan da olabilir sonuçta Kuranda onun güçlerinden bahsedilir kıyamete kadar ömür verildiği ve insanların gözeneklerine ( hücrelerine ) girebildiği gibi ama şöyle birşey var şeytan insana hiç olmayan birşeyi var edemez yani yaratamaz ancak sende olan birşeyin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.
Mesela bir şifacı düşünün çalışmalar yapıyor şifa yeteneği için ve buna uğlaşıyor buna uğlaştığında ise bu şifayı ben oluşturuyorum diyip kibre düşüyor Allahın yaratmasıyla bunu yapabildiğini yok sayıp yaradan ile boy ölçüşmeye çalışıyor ozaman bu şifa gücü şeytan yardımıyla ortaya çıkmamış olsa bile kişi burada şeytanın yoluna girmiş oluyor.

Her alan için ilim şart nedemiş peygamberimiz "dikkat edinde şeytan sizi Allah ile aldatmasın"

Sleza

Kayıtlı Üye
Sor bakalım hocalarına nerde büyüdün?islam idolojisi içinde mi Hristiyan mi aynısını bir papaza yada bir hahama yap.. aynı tepki alırsın böyle basit şeylerle savunma yapman çok acı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sayenizde yine bir konuda daha kapanır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...