Lucid Rüya Görmek İçin WILD Tekniği

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Bu metodu kullanmadan önce yorgun olmamanız gerekir!

Önce rahat edebileceğimiz herhangi bir yere ( yatak/koltuk/sandalye ) yerleşiyoruz. Gevşeme haraketlerine başlıyoruz ve tüm vücudumuzu gevşetiyoruz. Eğer hiçbir gevşeme hareketi bilmiyorsanız , birilerinin size masaj yaptığını hayal ederek gevşeyebilirsiniz. Yeterince kendinizi gevşettikten sonra, gözlerinizi kapatabilirsiniz. Muhtemelen böyle bir renk göreceksiniz:

c25MCx

c25MCx
1tr72.png

Şimdi, zihninizi sürekli meşgul tutmalısınız ama vücudunuz haraket etmemeli. İçinizden sayılar sayarak ya da önünüze gelen imgeleri takip ederek veya kalp atışlarınızı dinleyerek zihninizi meşgul tutabilirsiniz. Ben "1 , ben rüya görüyorum , 2 , ben rüya görüyorum , 3 ben rüya görüyorum" şeklinde sayarak zihnimi meşgul tutuyorum. Bu teknik sayesinde, rüyaya daldığınızda gerçeklik testi yapmayı daha kolay hatırlayacaksınız. Bir süre sonra haraket eden geometrik şekiller gözünüzün önüne gelicek.

1tr7n.png

Bu gördüğünüz imgeler, rüyanızın yapı taşlarıdır. Bu sırada vücudunuzda bazı karıncalanmalar ve uyuşma hissi olacaktır. Bu uyku felcine girişinizin habercisidir. Sakın korkmayın, bunu her gece yaşıyorsunuz. Eğer uyku felci sırasında korkmazsanız, gerçek cisimler görmeye başlayacaksınız. Gerçek görüntüler görmeye başladığınızda bazı zihinsel sesler duymaya başlıyacaksınız. ( kapı açılması, ayak sesleri , tanıdığınız insanların konuşmaları , araba sesleri vs. ) Bunların hepsi , tıpkı halisünasyon gibi. Eğer bu sırada gözlerinizi açarsanız, halisünasyon görürsünüz. ( Karabasan durumu) Yalnızca zihninizi meşgul etmeye devam edin. Biraz sonra görüntü aşşağıdaki gibi olacaktır:

1tr7z.png

Bu görüntüler bir süre sonra yine haraketlenmeye başlayacak. Rüyanızın oluşum evresi tamamlanmak üzere. Yalnızca zihninizi meşgul etmeye devam edin. Bir süre sonra üç boyutlu bir sahne içerisinde bulucaksınız. Kendinizi rüya sokmak için zorlamayın, bırakın kendiliğinden rüyaya girin. Zihninizi sürekli meşgul tutun. Vee bir süre sonra rüyanıza adım atacaksınız.

İyi uykular :)

"Alıntı"

dBb

Kayıtlı Üye
Harika bir teknik ama maalesef korkularım yüzünden bir türlü yapamıyorum.İlk denememde her
şey düzgün giderken içime birden istemsiz bir şekilde ürperti geldi ve resmen sıçradım
yatağımda.Tabii sonra tırstım vazgeçtim. :) İkinci denemem de yine
gözüm kapalı bir şekilde devam ederken birden beyaz bir ışık kümesi geçti ve gözümü açtım
tabii yine ufak bir tırsma oldu devam edemedim. Sanki etrafımda birileri varmış gibi
hissediyorum ve bir türlü yapamıyorum. Birde her nedense bu evlerde gündüzleri hiç
ses çıkmazken gece ışıklar sönünce çıt çıt saçma sapan sesler çıkar ya heh işte o seslere
deli oluyorum. :)

selin1

Kayıtlı Üye
Aynı ben :) Ben de pek çok şeyi korkularım yüzünden yapamıyorum.Korkularımı nasıl yenerim bilmiyorum.:(

Foras

Kayıtlı Üye
Bu tarz teknikleri uygularken yorgun ve sırtüstü durumdaysanız karabasan yaşama riski daha yüksek diye biliyorum .

Ama aslında karabasandan da korkulacak bir şey yok bence , onun üstüne gidip korkmadığınızı kendinize inandırırsanız zaten zihninizin size oynadığı bir oyun olduğu için onunla karşılaştığınızda bir daha o kadar korkmayacaksınız ve uzunda sürmeyecek . Kendi tecrübemden anlatıyorum.

RaybenFk

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar konu eski, konuyu bir anda gündeme getirmek istemezdim ama bu teknik baya eski ve çoğu yabancı kaynaklarda popüler bir şekilde mevcut. İşe yarıyor mu kısmına gelirsek evet kesinlikle yaradığını söyleyebilirim sadece korkmamanız ve sık tekrar yapmanız gerekiyor halüsinasyon kısmı çok eğlenceli gerçekten :D onun haricinde bir de titreşim aldığınız kısım ürkütebiliyor ama onu atlatırsanız gerçekten çok güzel diyarlara gidiyorsunuz umarım başarabilirsiniz. Sevgi ve ışıkla ♥