Hacet-Dilek Duası-9

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bir gün Hz Peygamber (s.a.v) ashabıyla mescitte otururken Cebrail a.s geldi ve şöyle dedi : Ya Muhammed! Hakk Teala sana selam gönderdi ve bu duayı sana verdi. Ki bu duayı senden önce hiçbir peygambere vermedi. Ey Muhammed! Her kim bu duayı okursa veya götürse kıyamet günü kabirden kalkacak, burağa binecek, hatta mahşer halkı “Bu hangi peygamberdir?” diye hayrette kalacaklardır. O sırada nida edilir: “Bu bir peygamber değildir. Dünya da “miftahul cennet” duasını okudu. Hakk Teala bu kerameti ona bahşeyledi. Ve rıdvan cennetlerini ona açtı.
MİFTAHUL CENNET DUASI
Bismillahirrahmanirrahiym*​ Ve ilahüküm ilahün vahıd* la ilahe illa hüver rahmanür rahiym* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatiyni ve euzü bike rabbi en yahdurun* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Kul rabbi enzilni münzelen mübaraken ve ente hayrul münzilin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbic’alni mükıymes salati ve min zürriyeti rabbena ve tekabbel düa’* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah muhammedün rasulüllah* Rabbena tekabbel minna inneke entes semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena heb lena min ezvacina ve zürrriyyatina kurrate a’yünin vec’alna lil müttekıyne imama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbişrah li sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena zalemna enfüsena ve in lem tağfir lena ve terhamna le nekunenne minel hasirin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena etmim lena nurana vağfir lena inneke ala külli şey’in kadir* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena efrığ aleyna hayran ve teveffena müslimin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena zünubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffena meal ebrar* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena ve li ıhvaninellezine sebekuna bil iman* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenasrif anna azabe cehenneme inne azabeha kane ğarama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbirhamhüma kema rabbeyani sağıyra* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Fe se yekfikehümüllahü ve hüves semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ya hayyü ya kayyumü ya zel celali vel ikram* Bi rahmetike ya erhamer rahimiyn
“Her kim bu duayı okursa nurdan tahtlar üzerine oturur. Ve akrabalarına şefaat eder. Bu duayı yanında taşıyan kimse hasta ise şifa bulur. Borçlu ise gayb hazineleri ona açılır. Hacet için okunursa hacetleri Allah’ ın izniyle kabul olunur. Yolculuk anında bu duayı yanında götürenler kaza ve beladan muhafaza olunurlar. Bu duayı okuyanlar taşıyanlar halkın yanında aziz olur.”
Sayısı ve zamanı yok,istenildigi kadar okunabilir.

Alıntıdır.Kaynak belirtilmemiş.Sahih olabilirde olmayabilirde bunu göz önünde bulundurun.

beyaz_melek

Kayıtlı Üye
dher türlü dilek için okuyabilirz değil? sayın yakaza

zona

Kayıtlı Üye
Havas bölümüne açılmış ama yinede sormak istedim büyü müdür dua mıdır?Sayısı yok, bir okuma şekli yok havas gibi gelmedi de bana.Bir de sahih olabilir ya da olmayabilir derken ne anlatılmak istenmiştir?

Yakaza

Kayıtlı Üye
Yukarıda verilen duadır.Her türlü hacet için okunabilir.Büyü değildir.Çünkü Allah'tan medet umuluyor.Bu arada +replerinizi bekliyorum.

guzelcem

Kayıtlı Üye
Bilgilendirdiğiniz için ALLAH RAZI OLSUN kardeş RABBİM cennetin en güzel yerine koysun sizi....

Yakaza

Kayıtlı Üye
Duanın anlamını bilmiyorum.Sadece arapçası yazıyordu.Allah hepimizden razı olsun.Bu arada gerçekten +rep ihtiyacım var.Lütfen yardım edin.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
en büyük dua ihlasla yapılan duadır..acaba olurmu benim duam kabul olmaz ama bi deneyeyim bakalımla yapılacak hiçbir dua etkili olmaz...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar alıntı soruya soru sormayalım sormayın demiyorum ama ne beklentiniz var? Ve En büyük, en güçlü dilek Dua'sı gibi nice paylaşımlar var biraz daha geniş düşünerek bakalım paylaşımlara...

furkan40

Banlı Kullanıcı
en büyük dua ihlasla yapılan duadır..acaba olurmu benim duam kabul olmaz ama bi deneyeyim bakalımla yapılacak hiçbir dua etkili olmaz...

Duanın akbul olmasını istiyorsan cani gönülden okuman gerekir ve kesin kabul olacağına inanmalısın.Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.En iyisini Allah bilir :)

mehveş

Kayıtlı Üye
evet duanın anlamını belirtilirse sevinecegim bende.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
ALLAHIM cc sizden razı olsun inşALLAH paylaştığınız için teşekkür ederim. bence önemli ollan inananarak ALLAHtan umarak yapmalıyız dualarımızı niyetimizin ne olduğu rabbim ce biliniyor umutla o kabıdan bağışlanma diliyoruz ALLAHIM cümle inanmışlarla beraber bizleri de bağışlayıp af eder inşALLAH
saygılarımla