İlk Kez Kaldığın Evde Rüya Görmek

Kaylee

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuyu rüyalar bölümüne açamadım o yüzden buraya yazıyorum, umarım sorun olmaz.

Dün bir arkadaşımın evine ilk defa gittim ve orada kaldım. Küçüklüğümden beri ''ilk defa uyuduğun evde gördüğün rüya gerçek olur'' denildiğini uyandıktan sonra hatırladım. Rüyamda gördüğüm şey, o gün yaşananların bir devamıymış gibiydi, gayet arkadaşça giden bir ilişkinin tamamen sevgili moduna geçmesiyle ilgili bir rüyaydı ve açıkçası uyandıktan sonra rüyanın şokunu hala atlatamadım, bu arkadaşım beni sevdiğini açıklamıştı rüyamda ve bana o şekilde davranıyordu. Böyle olmasını istemiyorum ama sürekli bana denilen o söz aklımda dolaşıp duruyor ''ilk defa kaldığın evde gördüğün rüya gerçekleşir''. Sizce bu doğru mu?

Dex

Banlı Kullanıcı
Gerçekleşirmi bilmem ama ilk defa gittiğin bir evde geceleri çok garip rüyalar göründüğüne yüzlerce kez şahit oldum .

gümüş

Kayıtlı Üye
Gerçekleşirmi bilmem ama ilk defa gittiğin bir evde geceleri çok garip rüyalar göründüğüne yüzlerce kez şahit oldum .

Evet, Ayetullah Humeyni beni feysten arkadaş eklemişti öyle bir misafirlikte :Angel_anim:

Sevgili Kaylee,
Rüyanız hayrolsun. :)
Öyle bir inanış var ama gerçekliğinden pek emin değilim. Ama sevgili Dex'in garip rüyalar görüşüne katılıyorum ve bununla ilgili geliştirdiğim bir düşüncem de var. Garip (!) denebilecek yabancı mekan rüyaları rahatsız edici ise alışkın olduğunuz kokuları / objeleri yattığınız yere yaymak ( giysileriniz, size ait çantanızda ne varsa bir şeyler işte) yatağınız etrafına ev düzeninde koymak sakin geceye faydalı oluyor diye düşünüyorum. Ben hiç bir sey yapmasam kendi tshirtümü, kazağımı ya da havlumu yastığın üzerine seriyorum. :) İnanışa geri dönecek olursak; ayrıca yastık altına (ilk defa uyuduğunuz yerde) anahtar koymak da göreceğinizin rüyanın haberci olmasına / gerçek olmasına yardımcı olur denir bazı yerlerde. Yorumum: Denedim bir kaç kez ama gördümse de hatırlamadım uyandığımda. Bilemiyorum.

S

SoNoL

Deneysel olarak bu olaya girişip kafası karışanlar da varmış:
"Ben bu aralar evlenmeyi düşünüyorum ama iki aday var ve karar vermekte çok zorlanıyorum. Ben de rüyamda evleneceğim kişiyi görmek için Allah'a dua ettim. Ama 1. edişimde birini, sonra tekrar ettiğimde de 2. kişiyi gördüm. Kafam daha da karıştı. Lütfen buna bir açıklama verir misiniz?'' diye soran da var.

Demem o dur ki; buna şartlanmayın.
Sevgili Gümüş'ün rüyası gibi bir rüya da olabilir. Ayatullah Humeyni Face modasından önce vefat ettiği için, bu rüyasının çıkma olasılığı da yok; yani her rüya haberci rüya niteliği taşımaz.
Bir arkadaşım var, hayatının hatasını yaptı. Rüyalarına çok inandığı için, rüyasında gördüğü şahısla evlendi ve şu anda henüz 6 aylık evli olmasına rağmen şiddetle boşanmayı düşünüyor.
O rüyayı bu kadar ciddiye almayın derim, anladığım kadarıyla yeterince rahatsız olmuşsunuz.