Karşilik beklemeden sevmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

reeenkarnasyon_100

Kayıtlı Üye
Bir sene önce kadar ani bir şekilde bir ilişkiye başladım.Çok sevdim çok güvendim.Herşey çok iyiydi.Bensiz yaşayamayacağını söyleyen insan beni 2-3 gün sonra smsle terk etti.Yaşım ufak değil 27'li yaşlarımdayım.Çok çabaladım düzletmek ve bir araya gelmek için.Onu seviyordum ve onun bana karşı olan sevgisine de güveniyordum.Zaman geçtikçe benden uzaklastı.Bu süre zarfında bir kere herşey düzelme durumuna girdi fakat olmadı.İplerin kopma noktasında ise o kadar ağır şeyler işittim ki çok şaşırmıştım.Bi insan onu seven saygı gösteren birine nasıl bunları söyleyebilirdi.En sonunda kestirip attım düşünmüycem, aramıycam sormuycam dedim.Araya bayramlar kandiller dogum günleri vs. özel günler girdi.Beni hiç aramadı.Ama hissedebiliyordum bana karşı suçluluk duyduğunu.Doğum günümde falan da aramadı beni.Hiç sevmemiş saymamış adam yerine koymamış dedim.O pişman olsa bile gelemeyecekti, çünkü sebepsiz yere yüzsüzce beni terketmişti.Ne mi yaptım herşeye rağmen onun için özel bir günde aradım. Ve iyi dileklerimi ilettim gayet olgun bir şekilde.Hiçbir beklentim olmadan.Fakat benim aramamam ne kadar ona vicdan azabı yaratsada, bunca zaman sonra onu arayıp önemsediğimi göstermem de gerçekten onu utandırdı.Beni sevmiyor sanırım ama gerçekten yaptıkalrımdan hiç pişman değilim.Gurur yapmadım, kızdım ama set çekmedim hiçbir zaman.Sadece olgun ve saygılı bir insanın yapması gerekeni yaptım.Biliyorum ki her adım geçtiğinde veya karşılastıgıızda içindeki burukluğu hissedeceksin... Yaşadığım ilgnç bir olayı sizinle paylaşmak istedim....

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Bence en iyisini yapmissiniz sayin reeenkarnasyon. Birakin onu kendi haline ve nasil pisman olacagini bekleyin ve görün. Eger gercekten icinde cok az da olsa duygu barindiriyorsa sonuc büyük ihtimalle böyle olur. :)

furkan40

Banlı Kullanıcı
Geçmiş olsun kardeşim.Bende aynı durumdaydım 2 yıl geçti hala unutamadım fakat şunu anladım yüce rabbimiz Allahın elbet bir bildiği vardır banada hayırlısını verecektir dedim ve hala duygularımla boğuşmaktayım.Bazen Allahın gücü herşeye yetiyorda neden böyle şeyler oldu gibi içimden düşünceler geçiyor.Bazende o hakkıyla bilendir bana hayırlısını verir diyorum 2 senedir böyleyim duygularımda değişen hiç bir şey yok.Büyü yapmamak için zor duruyorum açıkçası ama mutluluğumun büyüde değil yüce Allahta olduğunu hatırlıyorum.Benimde durumum böyle.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Her son yeni bir baslangic oldugundan, karsiliksiz sevmeyi basaran icin ozgurluk ve sonsuzluk kapilari acilir. :) :p

reeenkarnasyon_100

Kayıtlı Üye
evet o eşiği geçene kadar çok zor günler atlattım. kafayı yeme noktasına geldim. karşı tarafın tutarsızlığı ve dengesizliği insanı daha da zor duruma sokuyo.Hala daha seviyorum, gel dese giderim.Belki o da seviyodur ama karşı tarafında açıkca birşeyleri göstermesi lazım.İlişkiler strateji oyununa çeviriyolar bazı kişiler.Kazandıklarını zannediyolar kısa vadede.Ama uzun vadede elde hiçbir kazanç olmuyo.Sadece geriye bakıp pişmanlık görebiliyolar.Bu sebeple herşeyi açıkca konusmak gerektiğini düşünüyorum.Yapılması gereken herşey yapılmalı sevdiğiniz kişi için, gurur veya inat olmamalı.İlerde pişmanlık olmaması için bu gerekli...

anktekinc

Kayıtlı Üye
Anlattığınızda birşey dikkatimi çekti. Sizi çok seven , sayan bir insanın birden sebebsizce sizi yüz üstü bırakması beni biraz düşündürdü doğrusu.Bence mutlaka bir sebebi olmalı. Birden içindeki duygularının olumsuza dönmesi üstelik sms le size bildirmesi. Gerçekten üzüldüm adınıza. Bol sabırlar diliyorum.

reeenkarnasyon_100

Kayıtlı Üye
terketme sebebini bende bilmiyorum sayın anktekinc. çünkü açıklama yapmıyo olmadı bitti, kabullen artık falan demişti zamanında.üzücü olan kısım birşey bitiyosa bile adam gibi biter.şöyle bi geriye dönüp bakınca gerye kalan tek şey; sevgi, özlem, eski günlerin hatrına birazda saygı. yitirilen şey ise; ona olan güven. güven olmayan bi ilişkide diğerleri anlamını zamanla yitiriyo malesef. sadece ilişki için değl herşey için böyle...

anktekinc

Kayıtlı Üye
terketme sebebini bende bilmiyorum sayın anktekinc. çünkü açıklama yapmıyo olmadı bitti, kabullen artık falan demişti zamanında.üzücü olan kısım birşey bitiyosa bile adam gibi biter.şöyle bi geriye dönüp bakınca gerye kalan tek şey; sevgi, özlem, eski günlerin hatrına birazda saygı. yitirilen şey ise; ona olan güven. güven olmayan bi ilişkide diğerleri anlamını zamanla yitiriyo malesef. sadece ilişki için değl herşey için böyle...

Sizi anlıyorum.Umarım birgün kendinizi düşlediğiniz manzarada bulur ve yaşarsınız.

muhsin iyi

Kayıtlı Üye
karşılıksız sevgi büyük bir enerji onu asıl mecrasına döndermek lazım. mesnevilerde bu konu çok işlenmiştir. mecnun leyla böyle sever. sonra sapıklığını anlar asl leylayı yani yartıcını bulur aşkı ona yönlendirir. tabii bu kültür canlandırılmalı böyle kişlere Allah dostlarının kapısı anacak şifa verir. böyle bir aşak mecrasını buldu mu kişiyi on senede alınacak yolu bir senede hatta bir kaç ayda aldırır. sevilecek tek varlık Allahtır. Allahı sevdirecek kişiler de ustalar ada onların dostlarıdır. kişinin nefsin ve şeytanın kışkırtmaları ile yanlız başına böyle bir yola girmesi zordur, riskleri de vardır. Allah herkesin yardımcısı olsun.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yaşadığım durumun aynısını yazmışsınız. İnanamadım. Ben de kendi durumumu anlatmaya çalıştım ama bunun için önce ne kadar sevdiğimi, onun bir zaman beni ne kadar sevdiğini, yaşadığımız acıları anlatmaya çalıştım. 35 dakika yazdım. Sonra hem okumaya üşeneceğinizi hem de kendime kalmasının daha iyi olacağını düşündüm. Aramızdakileri yazıyla asla yeterince anlatamayacağımı anladım. Bir gün önce ben sana gerçekten aşık oldum diyip sarılırken, ertesi gün bitirdi. Üstüne nasıl kötü davrandığını anlatamam. Ama her dediği şey için özür diliyordu pişmandı. Ne yaptığımı bilmiyorum dedi. Sevgim bitti dedi ve kötü davranmalar başladı. 3 senedir onu seviyorum. 2 sene sonra gelip beni sevdiğini söyledi ve birden bitirdi. Eskiden duyduğum acının onu başkasıyla her gün görmenin dayanılmaz olduğunu düşünüyordum. Ama eskiden ona hiç sarılmamıştım hiç öpmemiştim. Şimdi bitmiş durumdayım, toparlanamıyorum, 3 aydır hastayım, uykusuzum ve bunların hiç biri umrunda değil. Resmen bana karşı kötü bir insan oldu bir anda. Seviyordu biliyorum, sevmese o kadar şey olamazdı, o mesajları atamaz, onları söyleyemezdi. Ama seviyorsa nasıl bir anda nefret eder duruma geldi. Nasıl bu kadar dengesiz. Şu an nasıl bu kadar mutlu. Üzülmesini istemiyorum, tamam beraber olmasak ben yine onu sevmeye devam ederim olur, katlanırım. Ama kötü davranmaları, umrunda olmamam niye? Sizin için üzüldüm reeenkarnasyon_100 durumunuzu anlıyorum. Belki kimse benim gibi sevemez diye düşünüyorsunuz. Ben de öyle düşünüyordum bu yazınızı okuyana kadar. Ama sanırım artık bayanların gerçekten sevebiliceğine inanmıyorum. Kendilerine kötü davrananları sevdiklerini düşünüyorum. Dengesizliklerine, duygusuzluklarına anlam veremiyorum. Bir de merak ettim. Siz de mi yengeç burcusunuz?

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şimdi yine tatlı hallerini düşünerek mutlu oluyorum gülümsüyorum, sonra bir anda hayal kırıklıklarım geliyor aklıma. Yaşadıklarım geliyor. Kötü davranmaları geliyor. O an büyük bir boşluğa düşüyorum. Ama çok nedensiz. Açıklama yapamadığını sevgisinin bittiğini söyledi bilemiyorum, anlayamıyorum.

reeenkarnasyon_100

Kayıtlı Üye
ben akrep burcuyum.işin üzücü tarafı bunu evlenmeyi düşündüğünüz kişi yapınca daha da kötü gerçekten.Gelecekle ilgili planlar yaparken çekip gidiyo.1sene sonra bi konusmada birisine unuttum onu, içimde ona karşı hiçbişey kalmadı diyo.Çok zor günler geçirdim gerçekten ayrılık döneminde.Hala atlatamadım.Ben malesef kimseye kötü konusamıyorum, kimseye beddua edemiyorum.O yüzden Allah hakkımızda en iisini bilir, vardır bi hayır diyip geçiyorum artık.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Okudukça şaşırıyorum. Sanki ben yazıyormuşum gibi. Haklısınız. Etrafımızdaki 2 günde bir birini seviyorum triplerine girip ağlayanları gördükçe sinir oluyorduk ve hiç ayrılmayacağımızı sanıyordum dediğimde. Ben de ama sevgili olamam artık dedi. Çok anlamsız. Zaman geçtikten sonra tekrar üzüleceğini özleyeceğini düşündüm. Olmadı. Hissettiklerim geçer mi ya da ne zaman geçer bilmiyorum. Geçeceğini sanmıyorum. Hatta geçmesini de istemiyorum hep onu sevmek istiyorum. Ben de öyle düşünüyorum. Hiç bir şey başımıza nedensiz gelmez. Vardır bir hayır.

reeenkarnasyon_100

Kayıtlı Üye
zamanla duygusal herşeyden uzaklastım.ağır bi travma olsa gerek.slow müzik yok, aşk filmleri yok. eskiye dönüp üzülmemek için kendimi uzak tutuyorum duygusal herşeyden...

moonshine

Kayıtlı Üye
yazdıklarınız hiç yabancı gelmedi bi an şoka girdim okurken demek böyleleri çokmuş yorum yazıp yazmama konusunda tereddüte girdim ama genede yazmam gerektiğini düşünüyorum FerdeLance ve reeenkarnasyon_100 size bunları yapanın muhakkak kendince önemli bi sebebi vardır sizleri boş yere üzmek için yapmamıştır bence ve onlarda sizi seviyodur karşılık beklemeden ve geri dönmeye cesaret edemiyolardır

furkan40

Banlı Kullanıcı
Ayrıca eğer bir kişiyi kendine ısındırmak istersen abdest alıp 2 rekat Allah rızası için namaz kılın.Sonra kıbleye dönüp bir tatlı üzerine 13bin defa YA VEDUD ismi okunur (hiç ara vermeden).Okuduğunuz o tatlıyı sevdiğiniz kişiye yedirirseniz oda sizi sevecektir.Allah her derdin dermanıdır.

Kaynak=Mustafa Yiğit Tılsımlar ve Dualar kitabı.

sevdimseni

Kayıtlı Üye
Sizin yazdıklarınızı okudukça kendimi gördüm.Karşılıksız aşk,sevgi çok zor.Yaşadım hala yaşıyorum ama zaman geçtikçe inanın içinizde aslında sevgi kalmıyor yerini başka şeyler alıyor.İnsan kaderinde ne varsa onu yaşıyor bunu çok iyi anladım ben.Bende sizin gibi tek bir sms ile terkedildim.Her gün gördüğüm insan benle konuşmak yerine tek sms ile bitirdi.Ve hala onu görmek zorundayım ve hala hiç bir şey yaşanmamış gibi konuşmak bakmak o kadar çok zor ki.Ona baktığım zaman yüzünde hiç bir anlam yok o zaman diyorum ki ben bunları yaşamak zorundayım, birde bu içimdeki ümit bitse belki her şey daha kolay olcak.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben hangi müzik türünü dinlesem bir şekilde sözlerde onu buluyorum. Ama bazen beraber dinlediğimiz bir şarkıyı da açıp saatlerce dinleyebiliyorum. Önce gülümsetiyor sonra çok daha kötü bir hal alıyor.
furkan40 Dua ve namaz dışında böyle uygulamaları uygun bulmuyorum sonuçta yine özgür iradesiyle oynamak diye düşünüyorum. Ama görüşünüze saygı duyuyorum.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
yazdıklarınız hiç yabancı gelmedi bi an şoka girdim okurken demek böyleleri çokmuş yorum yazıp yazmama konusunda tereddüte girdim ama genede yazmam gerektiğini düşünüyorum FerdeLance ve reeenkarnasyon_100 size bunları yapanın muhakkak kendince önemli bi sebebi vardır sizleri boş yere üzmek için yapmamıştır bence ve onlarda sizi seviyodur karşılık beklemeden ve geri dönmeye cesaret edemiyolardır

Arada bir çok suçlu hissettiğini söylüyordu hatta beni çok sevdiğini de söylüyordu ama sevgili olamam diyor. Ama sonra resmen nefret görüyorum gözlerinde. Göz göre göre beni üzmeye çalışıyor. Çok tutarsız, çok kırıcı, kahredici resmen gerçekten sevdiğiniz birinin bir anda bu kadar duygusuz birine dönüşüp nefret edecek duruma gelmesi. Ve tatlıydı, değişikti. 2 sene sonra hayatının değiştiğini geçmişinden kurtulmak istediğini sadece beni sevebileceğini söyledi tabi inanamadım, inanmak istemedim o kadar şeyi unutamazdım. Konuşmadığımız 1 sene boyunca sürekli arkadaşlarına beni anlatıyordu, ağladığını görüyordum bazen ama sadece iyi bir arkadaşını kaybettiği içindi. Sonra sevgiye dönüşmüş mektuplar yazmış pişmanlıklarını anlatmış. Hani okusanız beni bıraktığına inanamazsınız. Benim de inanamadığım gibi. Ama daha fazla dayanamadım işte konuştum beni hala sevdiğini söyledii, çok mutlu olduk. Gizliydi. Sadece yalnız kaldığımızda biri görecek mi diye korkarak sarılıyorduk. Ona söylemedim ama geceleri eski olaylar aklıma geliyordu kurtulmaya çalışıyordum onlardan. Sonra kırdığı hareketlerde sevmediğini suçluluk duyduğu için öyle sandığını söylediğimde nasıl diyim resmen bana kanıtladı sarılmasıyla öpmesiyle sözleriyle, her gün. Hala utanıyordu, sadece ben bakmadığım zaman bakabiliyordu. Baktığını anladığımda yine kızarmasın diye dönmüyordum. Bazen acı çekiyormuş gibi bakmaya çalışıyordu hemen gözlerini kaçırıp sarılıyordu. Kıpkırmızı oluyordu. Dediğim gibi en son ben sana gerçekten aşık oldum dedi ve sonra bir anda gitti. Üzgün değil, hiç değil. Herkesle çok samimi, ben hariç. Şimdi gözlerini kırpmadan bana nefretle bakabiliyor. Bazen hiç bir şey yokmuş gibi gülerek bir şey söylüyor, bazen yine nefret dolu bakış. Yılbaşında geldi bana sarıldı ama hiç bir şey hissetmiyordu. Yani anlıyorum işte sanki herhangi birine sarılıyormuş gibi. Sonra bana bakıp gülümsedi. O andan sonra yine yüzüme bakmadı bir şey söylediğimde tersledi. O unutacağımı sanıyor, herkes öyle sanıyor. Ama unutmayacağım. Eğer bir gün unutursam bile tekrar aşık olmayacağımı biliyorum. Bu çok farklıydı. İlkti. Her şeyin ilki onlaydı. En çok değer verdiğim kişiyleydi. Şimdi hiç birini bir daha yaşayamayacak olmam, asıl önemlisi de benden nefret ettiğini bilmem acıtıyor. Nefes alamayacak duruma geliyorum. Çok zor. O hayatımın en tatlı aylarını düşündüğümde öyle mutlu oluyorum ki gülümsüyorum, hüngür hüngür ağlamak değil de gözümden bir damla yaş akıyor, resmine bakıyorum. Onu unutmak istemiyorum, sadece onla olmak istiyorum. Her şeyi affederim her şeyi unuturum. Bir de gerçekten kötü davranınca sevme durumu var anlayamadığım. Yani arkadaşı sinirli bir şekilde gelip inanamıyorum çok sinirliyim sana da yazık ya haketmiyorsun çok iyi davrandın hiç kötü düşünemiyorsun o yüzden böyle oldu dedi. Ama evet yine seviyorum dese yine her şeye rağmen inanırım.. Şehir değiştirmeyi düşünüyorum. Ancak bu unutmama tabi ki yaramıycak aksine özliycem merak edicem. Ama en azından bana kötü davranmalarını herkesle çok iyi olmasını izlemek zorunda kalmayacağım. Karar veremiyorum bu konuda. Bazen de kendi kendime kaçma otur seviyorsan adam gibi sevgini yaşa, kaçarak olmaz diyorum. Böyle bir başlık açtığı için reeenkarnasyon_100 e teşekkür ederim. İçkim, sigaram olsa bitmiştim. Onun yerine gitarımı çalıyorum, müzik dinliyorum. Aman beni sigaraya başlattı falan demeyin, kendinize zarar. Buraya kadar okuduysanız vaktinizi aldım kusura bakmayın. Teşekkür ederim :)

Katarina

Kayıtlı Üye
Bir sene önce kadar ani bir şekilde bir ilişkiye başladım.Çok sevdim çok güvendim.Herşey çok iyiydi.Bensiz yaşayamayacağını söyleyen insan beni 2-3 gün sonra smsle terk etti.Yaşım ufak değil 27'li yaşlarımdayım.Çok çabaladım düzletmek ve bir araya gelmek için.Onu seviyordum ve onun bana karşı olan sevgisine de güveniyordum.Zaman geçtikçe benden uzaklastı.Bu süre zarfında bir kere herşey düzelme durumuna girdi fakat olmadı.İplerin kopma noktasında ise o kadar ağır şeyler işittim ki çok şaşırmıştım.Bi insan onu seven saygı gösteren birine nasıl bunları söyleyebilirdi.En sonunda kestirip attım düşünmüycem, aramıycam sormuycam dedim.Araya bayramlar kandiller dogum günleri vs. özel günler girdi.Beni hiç aramadı.Ama hissedebiliyordum bana karşı suçluluk duyduğunu.Doğum günümde falan da aramadı beni.Hiç sevmemiş saymamış adam yerine koymamış dedim.O pişman olsa bile gelemeyecekti, çünkü sebepsiz yere yüzsüzce beni terketmişti.Ne mi yaptım herşeye rağmen onun için özel bir günde aradım. Ve iyi dileklerimi ilettim gayet olgun bir şekilde.Hiçbir beklentim olmadan.Fakat benim aramamam ne kadar ona vicdan azabı yaratsada, bunca zaman sonra onu arayıp önemsediğimi göstermem de gerçekten onu utandırdı.Beni sevmiyor sanırım ama gerçekten yaptıkalrımdan hiç pişman değilim.Gurur yapmadım, kızdım ama set çekmedim hiçbir zaman.Sadece olgun ve saygılı bir insanın yapması gerekeni yaptım.Biliyorum ki her adım geçtiğinde veya karşılastıgıızda içindeki burukluğu hissedeceksin... Yaşadığım ilgnç bir olayı sizinle paylaşmak istedim....

Sayın reeenkarnasyon_100;

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki; sevgi aşama aşamadır.Ego köreldikçe karşılık beklemeden seversiniz.O;ister sevsin;ister sevmesin umrunuzda olmaz.
Siz çünkü yüreğinizde yarattğınıza aşık olmuşsunuzdur.Karşınızda durana değil.

Hiç bir sebep olmadan giden insanlara siz ne yaparsanız yapın canı yanmaz.Üzerinden yıllar geçer; canını yakanlar çıkar;o zaman sizin kıymetinizi anlar.Fakat; o dönemde de artık her iki kişinin de dünyası çoktan değişmiştir.Belki evlenmiştir;belki çocukları olmuştur.Burada tekrardan adım atmak cesaret ister;bu cesareti de çoğu insan gösteremez.Ve işte o zaman;hayatımızda unutamadığımız aşklar ortaya çıkar.

Aşkta her şey,yarım kalan yaşanmışlıklarla alakalı aslında.Şimdilerde biz bunu çok çabuk tükettiğimiz için; aşktan bir haber yaşıyoruz aslında.

Ben sizin karşı tarafa nazaran;egolarınızdan daha fazla arındığınızı düşünüyorum.Ama şunu yapmayın.Bu da bir egodur.''onu utandırmak; onun vicdanını acıtmaya çalışmak''Bundan zararlı çıkan yine siz olursunuz.Kırılmanız gerektiği yerde kırılın bu aşkta.O zaman kendinize gelirsiniz.Siz ne yaparsanız yapın inanın canı yanmıyor onun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...